Автор Тема: Движението Zeitgeist  (Прочетена 15582 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Движението Zeitgeist
« Отговор #15 -: Март 09, 2010, 06:03:54 am »
Аха, ето от къде е тая измислена идея за ресурсната икономика. За един момент наистина си помислих, че господата сами са я измислили. А то какво излиза, слушат със зяпнала уста някакви фантасмагорични лекции на платени и подставени люде, и после повтарят като папагали.
Ама като задам някой въпрос и поискам да ми се обясни, пълно мълчание, и повтаряне на репертоара от начало като развален грамофон.

За справка темата:
"Престъпна и несправедлива система ли е Капитализмът/Империализмът?"

« Последна редакция: Март 09, 2010, 07:07:21 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Движението Zeitgeist
« Отговор #16 -: Март 15, 2010, 09:37:57 am »
Аз колкото разбрах от филма,всичката енергия ще се придобива от "възобновяеми" източници(като геотермални,слънчеви,вятърни,и ония с вълните на водните басейни).А пък отностно работата до колкото разбрах 98% от професиите ще изчезнат защото машините и роботите са достатъчно напреднали да ги извършват те.И съответно всичко ще е безплатно...Само дето технологиите са стотици пъти по-напреднали от просто това да ни заместят нас... ;D
Fallow your bliss!

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
ФилмитеZeitgeist
« Отговор #17 -: Март 15, 2010, 10:11:04 am »
"ZEITGEIST: THE MOVIE" (RELEASED 6/25/07)
<a href="http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-594683847743189197&amp;hl=bg&amp;fs=true" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-594683847743189197&amp;hl=bg&amp;fs=true</a>

"ZEITGEIST: ADDENDUM" (RELEASED 10/02/08)
<a href="http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=7065205277695921912&amp;hl=en&amp;fs=true" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=7065205277695921912&amp;hl=en&amp;fs=true</a>

The Zeitgeist Movement: Orientation Presentation
<a href="http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=3932487043163636261&amp;hl=bg&amp;fs=true" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=3932487043163636261&amp;hl=bg&amp;fs=true</a>

buden

  • Гост
Re:Движението Zeitgeist
« Отговор #18 -: Март 15, 2010, 18:03:47 pm »
Колкото и истини да се казват във филма това няма значение за мен, след като от известно време насам си обясних какво всъщност не му е наред.
Като гледах първия филм, преди 3 години ли излезе вече не помня, бях доста впечатлен, но имаше нещо което ме караше да се чудя: "Абе има нещо гнило тук."

Значи всичко хубаво, ама някои неща все едно са ги взели от "Капитала" на Карл Маркс. Този филм насажда утопия и популизъм. Това е супер яка пропаганда, само се огледайте има ли протест някъде по света, където да няма 20 годишни развели плакати със сърп и чук. Схемата е ясна. Обществото ще бъде тласнато към поредната изтъркана лъжа, че всички трябва да сме щастливи, да има за всички, и т.н. и разбира се, чрез закони и контрол това може да бъде постигнато. А всъщност целта е да пречупят всяка надежда на индивидуализма.
Не ви знам. Добре помислете по това. Но това си е яка конспирация. Света се побърка и за всичко е обвиняван капитализма. Целта им е да вкарат овцете от двора в клетките, да автоматизират процеса де.

Това е Цайтгайст за мен.

« Последна редакция: Март 15, 2010, 22:45:57 pm от buden »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Движението Zeitgeist
« Отговор #19 -: Март 15, 2010, 19:20:45 pm »
Това е очевидно, разбира се ...

За съжаление не е очевидно за всички. Масата хора не мислят, и не желаят да мислят. Както добре знаем от историята. А кукловодите са майстори на социалното манипулиране. Ще дойде Новия Ред "по терлици" и не само, че няма да има борба, а ще бъде приет доброволно и приветстван.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re:Движението Zeitgeist
« Отговор #20 -: Март 18, 2010, 18:16:54 pm »
Преди малко изгледах презентацията за ресурсно-базираната икономика.

Ще бъде дори силно да нарека идеята "утопия". За мен това, което показа презентацията по-скоро може да се опише като самоунищожение. Пак казвам, че съм много против днешната юдео-икономическа система, но начинът за развитие напред не е превръщането на човек във вегитиращ организъм.

Идеята явно е доста про-технократична. Фабрики, работещи сами почти без работници, произвеждат всичко, но само когато някой има нужда от него(последното просто изречение е всичко, с което съм долу-горе съгласен във филма, като изключим и много от критиката към днешната система). Хората се раждат и попадат на място, където се чувства напълно сигурни и спокойни. Всичко е автоматизирано, те нямат нужда да вършат работа. "Приносът" на един човек към обществото може да бъде измери с това какви предложения е направил относно работата на "главния компютър". Това е просто абсурдно.

Мотивацията на човек да се развива е именно фактът, че почти никога не е напълно спокоен и сигурен(и следователно, недоволен). Ако човек се роди и абсолютно всичко му е осигурено за един спокоен и сигурен живот, то той просто няма да иска да направи нещо за себе си. Презентацията говореше за това, че "всеки ще получава най-доброто възможно образование". Пореден абсурд. За какво му е образование, ако той няма нужда да върши никаква работа и същевременно има всичко, от което се нуждае. То ще му е осигурено от, както казах, автономни фабрики и "главен компютър". Къде е движещата сила за индивида?

И така нататък. Има още доста убийствено утопични концепции в този вид "икономика".

И, да, филмът прокарва много антихристиянска и глобалистична линия. Това са основни принципи в юдейския Марксизъм - равенство, братство, свобода, прогрес, напред и нагоре, независимост, растеж, развитие, радикалност и други такива думички с приятно звучене, но без конкретно значение.

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re:Движението Zeitgeist
« Отговор #21 -: Април 15, 2015, 19:15:37 pm »
Не за първи път съживявам тема, но предвид факта, че човечеството е програмирано винаги да е в конфликт с нещо с цел своето израстване, може би един всечовешки или отвъдземен враг би помогнал за временно утвърждаване на социално равенство или поне забравяне на различията в положението. Въпреки че ако е вярно за умишлено заселената орионска колония, не ми се вярва да се случи без Земята да е просто сателит. Най-вероятно е генетично заложено у много хора, ако са слаби, да угаждат за всичко на силния , т. е. това е заложеният механизъм за оцеляване и същевременно за строг контрол, щото такъв трудно се измъква, а и пак има "лоши и добри" - враговете на ' "избрания, велик, 'добър' силен", "сетил се за" "малките хора" ' стават "зли" ...



Равенството между хората е мит.

Много болни за власт активисти се опитват да трупат последователи, убеждавайки ги, че водят към ред, който ще донесе равенство, мир и свобода за всички. Е, това никога не може да стане. Хората са неравни по рождение.

Единствения начин всички да са равни е всички да са принизени до най-ниското възможно ниво, но тогава няма да ги има изключителните личности. А без изключителни личности човечеството е обречено. Между другото, в природата няма равенство. В природата по-силният изяжда по-слабия. При човеците не става въпрос за изяждане в буквалния смисъл, а за интелектуално и/или физическо превъзходство.

Преди време не гледах с толкова лошо око на Zeitgeist, но сега мисля, че това е поредна (юдео-)масонска организация.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
74 Отговора
39014 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2009, 11:14:25 am
от Спорт-Здраве4
Anti - "Zeitgeist"

Започната от Breath « 1 2 3 4 5 » Мултимедия

65 Отговора
37899 Прегледи
Последна публикация Декември 06, 2012, 23:03:22 pm
от blade
82 Отговора
43338 Прегледи
Последна публикация Декември 11, 2014, 16:48:11 pm
от sterov

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27