Автор Тема: Успяха да изпратят мейл телепатично  (Прочетена 30362 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Успяха да изпратят мейл телепатично

"Напред, Язовци"-тази фраза, предадена от Адам Уилсън в интернет от лабораторията на американския университет Уисконсин, вече влезе в световната история на откритията.
Адам Уилсън успял да напише с мисълта си текст и да го предаде със скенер от ново поколение, който е в състояние да улавя в мозъчните клетки измененията на електромагнитните им полета и да ги превръща в букви и цифри.
В последно време в работата по получаване на информация от мозъка посредством скенери постигна прогрес. Така заедно с текст, скенерите успяват да "разпознаят" и образи и картини, които си представяли участвалите в експериментите доброволци.


Източник: http://zadnovinite.comoj.com/images/may09/9/uspqha-da-pratqt-mail-telepatichno.html

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #1 -: Май 15, 2009, 10:41:16 am »
Интересно защо масмедиите мълчат :-\

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #2 -: Май 15, 2009, 13:47:01 pm »
Не, не мълчат. Може би още не е стигнало до наш'те медии. Напиши Twitter Telepathy в Гугъл ще видиш колко много резултати ще излязат. Има и видео:

http://www.wired.com/wiredscience/2009/04/braintweet/

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #3 -: Май 15, 2009, 15:46:09 pm »
1 April ?!  ;D :D ;D
11

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #4 -: Май 15, 2009, 18:42:23 pm »
1 April ?!  ;D :D ;D

Мислиш че е шегичка? Продължавай да четеш по-надолу:

http://www.wired.com/dangerroom/2009/05/pentagon-preps-soldier-telepathy-push/

Забравете за военнополевото радио,  бойните PDA и дори за пехотинските сигнали с ръце. Когато войниците на бъдещето искат да комуникират, те ще четат мислите си. Поне такава е целта на изследователите (лудите професори) от поделението Дарпа (Darpa) към Пентагона. Бюджетът на поделението за следващата финансова година включва 4 милиона долара за започване на програма наречена Silent Talk (Безмълвен говор). Целта е да „позволи комуникация потребител –потребител на бойното поле без употребата на гласово изразяване, чрез анализ на неврални сигнали.” Това е освен другите 4 милиона долара дадени тази година на Университета на Калифорния за да разследва потенциала на телепатия чрез компютърен посредник. 
Преди да бъде изказана, речта се явява в мозъка като неврален сигнал който е специфичен за всяка дума. Дарпа се стреми да разработи технология която ще улавя тези сигнали на пред-говор, ще ги анализира и след това ще ги предава към желания събеседник. Дарпа планира да използва ЕЕГ (eлектроенцефалография) за разчитане на мозъчните вълни. Същата техника изпробват и в проект за изработка на телепатичен бинокъл, който предупреждава войниците за опасности по-бързо отколкото съзнанието може да обработи информацията.   
Според Дарпа проектът има три основни цели. Първо да се опита да намери повтарящите се елементи в ЕЕГ-то на определен човек, които отговарят на неговите думи. После да види дали тези елементи могат да бъдат универсализирани – т.е. дали всички имат подобни модели на говорене. Накрая да построи работен прототип - апарат който ще декодира сигнала и ще го предава на определено разстояние.
Военните са финансирали напоследък пълни шепи с технологии за „подслушване” на съзнанието и вече имат маймуни, които са способни телепатично да управляват крайници. Телепатията може да има и други приложения освен безмълвно чатене на бойното поле. Миналата година Националният съвет за проучване и  Военната разузнавателна агенция (ДИА) публикуваха доклад за това, че невро-науката може да бъде полезна, за да „накара врагът да се подчинява на нашите заповеди.” Първата крачка обаче може да бъде да те принудят да се подчиняваш на офицерските заповеди изпратени от разстояние.
______________________

Хора, забравете за имплантите. Те отдавна вече са отживелица  :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #5 -: Май 15, 2009, 18:59:56 pm »
stiver, обаче е интересен един друг феномен - при положение че това което си написала се казва официално и съвсем в реда на нещата и в "човешката природа" е да се крият разни "далавери" или знания, които могат да дадат огромно предимство на някой- лъсва следната картинка: Когато се пише за определени тайни проекти свързани с подобни технологии които обаче са разработени на много по-високо ниво - тогава масово повечето хора не го приемат и го смятат за "фантастика" а то е толкова логично че няма и накъде повече.Все пак живеем в свят в който "държавите" уж не могат да се справят с престъпността и наркотиците, потъпкват се всякакви човешки права от което следва да заключим че пари и "опитни свинчета" за експерименти има. Следователно истинската наука не е в университетите пред погледа на обществото а там където правят "опитите" за които масовото население научава  най-вече под формата на "научна фантастика".Логиката е много проста - ако нещо е възможно да бъде направено нямайте съмнение че е пробвано! Както и с клонирането дето уж само животни клонирали щото имало забрана за хора. Пак повтарям това  на базата на света в който живеем! В свят който е толкова честен и морален че никой не би си и помислил да направи такова нещо пък камоли да си помисли да престъпи закона  ;)

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #6 -: Май 15, 2009, 19:42:07 pm »
Абе ако човек има силно съзнание немогат да му причинят нищо.Иначе сега ние нямаше да се занимаваме с конспирация.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #7 -: Май 15, 2009, 20:14:31 pm »
Абсолютно, Alien! Не знам от къде да започна да се съгласявам с това което си написал. Докато превеждах статията и се смеех сама. Виж само бюджета колко е. 4 милиона?! Та това са 4 малки къщи в Калифорния. Колко хора в нашата нещастна държавица пилеят по 4 млн. долара като едното нищо?
В сравнение с останалите пера, това е направо смешно. Това само за бонусите им няма да стигне. Това е защото всичко това отдавна вече е направено. Вече не знам какво да мисля. Не! Вече не знам дали АЗ мисля.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #8 -: Май 15, 2009, 20:30:07 pm »
Това при теб е само психоза. :) Този случай е нещо като птичият грип ,но при конспираторите.Ако те ти контролираха мислите то ти нямаше да напишеш този пост ,защото тя щяха напълно да те отбъслнат от конспирацията.Не ли е логично?
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #9 -: Май 15, 2009, 20:39:49 pm »
Абсолютно, Alien! Не знам от къде да започна да се съгласявам с това което си написал. Докато превеждах статията и се смеех сама. Виж само бюджета колко е. 4 милиона?! Та това са 4 малки къщи в Калифорния. Колко хора в нашата нещастна държавица пилеят по 4 млн. долара като едното нищо?
В сравнение с останалите пера, това е направо смешно. Това само за бонусите им няма да стигне. Това е защото всичко това отдавна вече е направено. Вече не знам какво да мисля. Не! Вече не знам дали АЗ мисля.

То това с мислите също мисля че беше коментирано, дори много от така наречените "духовни учители" казват че напрактика нашите мисли са просто "прихванати" от общото информационно поле.

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #10 -: Май 16, 2009, 00:50:43 am »
A познай кой, иска ми се да не мисля за себе си като безнадеждно заразена и да се боря до колкото мога срещу това безумие. Опитвам се да науча колкото може повече, да се абстрахирам от теории и да обръщам внимание само на потвърдени факти, документи, протоколи от съдебни процеси, формули и неоспорими източници. Не може да се стигне по-далече от 60-те години, но дори и тези документи звучат като фантастика за обикновения човек днес.  Информацията е едновременно толкова много и толкова малко, така безнадеждно оплетена и свързана в мрежа от полуистини, клевети и шокиращи открития, намиращи се право пред очите ни, че един човешки живот не би бил достатъчен на човек да се добере дори до малко разбиране за схемата.

Някъде четох, някой казал, че истината се намира в разстоянието между лъжите. Понеже напоследък чувам само лъжи отвсякъде, се опитвам да намеря истината в разстоянието между ушите си. Опитвам се да мисля логично, да внимавам за малките противоречия, да не се поддавам на бляскави безсмислици и висящи умозрения. И точно когато стигна до някой привидно напълно логичен извод като, например, че хипнозата и манипулацията на съзнанието технически не може да се осъществява по телепатичен канал... излиза някаква подла статийка като тази, написана черно на бяло, която за миг разбива цялата логическа постройка в която съм повярвала и в която съм се готвела да се заселя и да започна спокоен живот. 

Това е като събуждане от сън в друг сън. Лъжата се оказва истина, истината лъжа. Кое от останалата истина тогава е илюзия? Кое от илюзията е реалност? Коя е моята илюзия и коя ми е натрапена отвън? Сигурно това е параноя. Може би не търся правилно. Може би изобщо не трябва да търся. Може би на човек му стига и това да потъне в сонатите на Бах или да изчезне в някоя картина на Рембранд за да намери нещо реално. Но после тръгваш по разбитите тъмни улици на града, блъскаш се в озлобени, съсипани хора по улиците, седиш в смрадливите кръчми с безразлични приятели и прекарваш часове в разговори за които никой не дава и shit. И въртележката започва отново. Питаш се защо съм тук, как е започнало всичко, къде грешим, защо не можем да излезем от този капан. Наша ли е вината или наистина има някаква конспирация. Може би наистина е от самолетните паяжини в небето? Може би тези антени над мръсните блокове наистина ни спичат мозъците? Може би някой наистина ми причинява амнезия? Това не може да съм аз, това не може да е моят свят. Може би те са наистина е рептили? Извънземни? Може би Бог наистина е свадливо садистично старче с дълга бяла брада, което постоянно се нуждае от нашето внимание? И въртележката започва отново. Не, не може да бъде, няма логика.. И събуждането започва отново... само за да се окажеш в друг сън.

Може би си прав. Може би наистина е само временно психическо състояние. Дано да е така. Дано да е само свински грип. 

Благодаря ти, че ме изслуша :) Сега мога да се върна към моите извънземни.

Неактивен Buoyancy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #11 -: Май 16, 2009, 02:34:24 am »
То това с мислите също мисля че беше коментирано, дори много от така наречените "духовни учители" казват че напрактика нашите мисли са просто "прихванати" от общото информационно поле.
И аз съм на това мнение, че всички мисли на хората се разпространяват в етера и да ги възприемаш трябва да настроиш мозъка си (незнам коя част от него отговаря за това) да приема като радио-антена.
И точно когато стигна до някой привидно напълно логичен извод като, например, че хипнозата и манипулацията на съзнанието технически не може да се осъществява по телепатичен канал... излиза някаква подла статийка като тази, написана черно на бяло, която за миг разбива цялата логическа постройка в която съм повярвала и в която съм се готвела да се заселя и да започна спокоен живот.
Ако някой е телепат а аз не, ще му е по-трудно да ми внуши нещо отколкото ако и аз съм телепат, защото съм невъзприемчив и наистина трябва да е спец за да ме настои да приемам мислите му. Все пак разговаряйки гласно ежедневно се внушават 10 на n-та степен идеи и те се приемат или отхвърлят. Най-добре да не правиш нито едно от двете, докато не се убедиш сам нещо дали е вярно, но тогава пък няма да ти стигне живота да провериш всичко. И именно телепатията е най-полезното нещо за това. Когато комуникираш телепатично няма как да излъжеш дори да искаш и разбираш това което ти е нужно на момента. За това че ни манипулират е очевидно, но едва ли се извършва от орда телепати, наети от военните. По скоро манипулацията става когато дори не подозираш че се осъществява. Гледайки всеки ден рекламите, безмозъчните сериали и предавания, новините, по които дават предимно само гадости, дори да живееш сред най-спокойното и радостно обкръжение започваш да си мислиш, че света е отврат и започваш да гледаш на всеки като престъпник. За мен телевизията е най-лесния начин да накараш някой да иска нещо дори да е най-лошото за него. И все пак ако си силен вътрешно никой неможе да ти заповяда какво да правиш - това го решаваш ти?

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #12 -: Май 16, 2009, 07:40:25 am »
И аз бях в параноя ,но после намерих пътя към спасението и истината за мен. ;)
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #13 -: Май 16, 2009, 13:35:23 pm »
Дано не се натрапвам в този разговор, но ми се ще да спомена няколко неща и аз. Цялата история с телепатичното информационно поле е започнала развитието си още от преди ВСВ. Енцефалографията е достигнала до масовата медицинска практика поради едно, единствено условие - била е неприложима за военни интереси. Разчитането на мозъчното майснерово поле все още не е лъжица за човешката уста. Твърдя го с убеденост, която се надявам да не ви обиди.
Опитите, които ви впечатляват толкова много са сполучливи благодарение на сериозна база данни, която е получена, след като са измерили разликите в енцефалограмите на американци, които са си мислели за точно определена дума. При това заданието е било да си мислят строго за уречената дума и за нищо друго. После на база английски речник са пуснали данните през невронна мрежа, която да съпоставя енцефалограми на т.нар. телепати, да търси прилики и да нагажда (буквално) според речниковия запас на системата.
Ако сте виждали през живота си няколко изображения на енцефалограф, би трябвало да ви е направило впечатление, че картинката се сменя буквално за секунди и привидно от нищото. При това ако говорим за човек, без никакви когнитивни дефицити, а ако видите енцефалограма на човек страдащ от латентни или същински шизотипни, персистиращи, остри и преходни психотични, или просто депресивни разтройства; ще разберете точно какво искам да кажа. Всеки четвърти жител на планетата ни носи генетична предразположимост към психиатрични аномалии, а от друга страна всеки човек има през живота си поне един период, който спокойно може да се диагностицира като конгнитивен.
С няколко думи, тезата ми е, че няма как толкова луди да бъдат подложени на телепатично влияние. Всеки човек е толкова уникален, колкото никоя машина не може да обобщи, а мозъчно отношение - дори повече.  :) При това без да вземаме предвид езикови, културни, расови, религиозни и полови специфики.  ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #14 -: Май 16, 2009, 13:50:19 pm »
Empistosunh, благодаря ти за тези пояснения. От 2-3 месеца насам се опитвам да науча колкото може повече за предварителните изследвания и постиженията в тази област. Много е трудно, защото единственият ми източник е интернет, а както всички знаем той не е най-доброто място за намиране на информация, а и често тези изследвания са дълбоко засекретени.

Наскоро обаче попаднах на някаква информация, че предаването на определена дума наистина е неуспешно, но опити с предаването на информация под формата на морзова азбука - с точки и тирета, имала доста успех. Знаеш ли нещо повече за това и имаш ли представа дали подобен опит би се различавал по нещо съществено от опита с дума.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27