Автор Тема: Успяха да изпратят мейл телепатично  (Прочетена 30557 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #60 -: Май 27, 2009, 02:16:52 am »
Buoyancy, на Спорт-Здраве4 не го зададох въпроса, или въпросите, но ти явно си много по-умен от него, в светлината на твоите питания, отговори ми, МОЛЯ.
Защо дишаш и как точно го правиш?
От къде знаеш, че мислиш, нали не са го давали по никой американски филм, че българите могат да мислят, точно напротив!
Щом не си ходил на Слънцето, от къде знаеш, че точно то свети, а не накой нехранимайко със фенерче.
Мога още милион въпроса да ти задам, на които не знам отговора, а науката мълчи, значи нещо крие.
От което (по твоята логика следва), че всичо казано от някой е подла лъжа.
Накратко, ще ти цитирам 2 постулата, известни като 'Житейски мъдрости на Шопа":
"Не знам как е, ама и така не е"
"Шоп, като видял жираф: - Е те такова животно нема"
« Последна редакция: Май 27, 2009, 02:25:52 am от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Buoyancy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #61 -: Май 27, 2009, 03:40:13 am »
Black Adder на теб мога да ти кажа, че последния ти пост е чист спам и няма нищо общо с темата така че можеш спокойно да си го изтриеш. И щом знаеш постулатите на шопите сигурно си такъв. Аз съм от друга област в България и не ги разбирам. Като прочетеш отговора ми може да изтриеш и него.
Buoyancy,
От което (по твоята логика следва), че всичо казано от някой е подла лъжа.
Това си е твой извод. Никъде не съм писал такова нещо.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #62 -: Май 27, 2009, 04:14:31 am »
Макар че съм си отговорил половинчато на повечето чрез метафизика и физика. Най-правилният начин да разбереш как работи всичко останало е като разбереш как работят най-елементарните частици(открити, неоткрити - всички съществуващи). И въпреки че знам доста неща от физиката все пак я ненавиждам защото обяснява повечето явления чрез математика (не че не харесвам математиката), но това е все едно слепец да мери с неразграфена линийка колко е висок и после да казва на останалите слепци около него резултата в пикометри.

Хммм, отварял съм доста учебници по математика (и не много по физика), но никъде никога не съм виждал в предговора да пише
"Наука за всички неща"
 или
"Наръчник за обяснение на всяка позната и непозната мистерия из Вселената"
 или
"Сборник с отговори на всички въпроси"
Просто математиката и физиката са чисто и просто профилирани науки.
В тази връзка те си изпълняват тяхното предназначние. При математиката се смятат числа (подразделено на алг. и геом.)
При физиката разни други неща, тук таме някой закон, формула, теория и тн.

Ако искаш да си отговориш на някои "по-така" въпроси се ползва философия, а също може и религия (Библии там, Корани, едно друго)
В краен случай, ако нищо не върши работа, може да пробваш да създадеш сам някоя наука, или да напишеш книга.

Та наистина не разбирам какво толкова лошо намираш във Физ. и Матем., че говориш за някакъв слепец и някаква линийка ...
Те си вършат тяхната си работа. И то я вършат изключително добре. Математиката много много рядко греши (в смисъл на заблуждение и догми). Физиката може би малко по-често. Но пак не много.
Освен това всеки е свободен да оборва каквото си иска.

Живота е сравнително просто устроен. (Очевидно хората са сравнително интелигентни и са го подредили така)
Има работа (или проблем); има инструменти (или евентуално разни профилирани науки); има и хора, които са достатъчно кадърни да решат проблема, ползвайки инструментите (или някакви други помощни средства).
Сега, съжалявам ако на тебе лично не ти върши работа математиката и физиката. На някои хора им върши добра работа. Ако не ти вършат работа може да пробваш с чукове, тесли, нещо по-практично.
Изобщо, може да си избереш инструмент (или наука), който ти отговаря на твоя проблем.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #63 -: Май 27, 2009, 11:57:10 am »
Благодаря, Tangrata_, за това, че поне ти четеш и мислиш върху прочетеното. Мерси и че вземаш отношение към "моята" теза.

По дяволите - ако някой четеше и мислеше върху прочетеното и взимаше отношение по ТВОЯТА теза, отдавна да е започнала дискусия за абсурдното ти твърдение, че не може да се влияе на мозъка масово и от разстояние без психотропни вещества.

Това е поредното ти празно изречение, което звучи като "Благодаря ти Танграта, че улесняваш позицията ми за изказване".




Вместо някой да чете и да мисли върху прочетеното, се започва инфантилно защитаване на личната "удобна зона"(на чело с Empistosunh, естествено, която е типичен пример на самозащита срещу нова информация).


И тъй като на Black Adder му пречи повече Спорт-Здраве4, отколкото границите на удобната му зона, обещавам вече наистина да не пиша в тази тема пред неподготвени събеседници.


П.П.
И все пак, за да мисли пред науката, човек трябва да се опитва да гледа бъдещето й.Цитирането на научното минало означава да мислиш вече обмислени неща и да мечтаеш вече постигнати мечти.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #64 -: Май 27, 2009, 15:45:15 pm »
Ами логично аз съм същия промит мозък на тези "науки" както и ти и е трудно да се откъсна от тях и техните грешки(все пак това са доста години) Ако бях се родил на друга планета щях да използвам други методи - да се надявам по-добри.
Когато някой не е съгласен с методите на дипломацията, примерно, прилага други методи - на войната.
Никак не е задължително да използвате научни методи, ако не сте съгласен с тяхната същина. Точно както Спорт-Здраве4-то нарече "глупави опити и резултати, без никакво директно доказателство!", като удобно не видя въпросът ми какво той би нарекъл "директно доказателство", ако не са опити и резултати?
Целият ни дебат би изглеждал далеч по-обособен, ако имаше опонент, който да предлага алтернативен метод на научния. Примерно религиозен, метафизичен, изкуство ако щете. Но да припознаете науката в неподготвеност и в същото време да използвате нейни теории (забележете!) е най-малкото лицемерно спрямо вашата теза, която уж защитавате.

Ами да и тя помага със сведения понякога. Макар че съм си отговорил половинчато на повечето чрез метафизика и физика. Най-правилният начин да разбереш как работи всичко останало е като разбереш как работят най-елементарните частици(открити, неоткрити - всички съществуващи). И въпреки че знам доста неща от физиката все пак я ненавиждам защото обяснява повечето явления чрез математика (не че не харесвам математиката), но това е все едно слепец да мери с неразграфена линийка колко е висок и после да казва на останалите слепци около него резултата в пикометри.
Метафизиката няма много общо с физиката, освен изборът на малка част от една "неравностойна" група квантови физици чрез нея да се обобщят някои някои чисто религиозни въпроси, които засяга квантовата физика. И бих искала да ви обърна внимание, че и физиката е разделена на пет големи дяла: Квантова Механика, Класическа механика, Термодинамика и Статистическа физика, Електромагнетизъм и ТО. Забележете в този контекст, че не метафизиката е припознала квантови закономерности, а последните използват онтологията  на метафизиката, за да обяснят чрез не математичен език явления, които не могат да се регистрират от сетивата ни. Същите тези чисто квантови явления се обясняват чрез математиката прекрасно и много по-категорично, но за последната се налага допълнително образование.
Точно както античните текстове на Платон не носят същите послания преведени на друг език. Физиката просто "говори" на математика. А последната ако не "говорим" добре, нормално е да не съзрем елегантността на изказа.
Хех, тук се сещам за следната обява: "Търсим жена за кебапчета."
А момента с неразграфената линийка ми напомня за един от етапите на метричната измервателна система*.
*Първоначално се е смятало, че метърът е равен на една десетмилионна от разстоянието между екватора и полюсите. По-късно обаче се оказало, че това не е така, в първите изчисления имало грешка и метърът бил предефиниран отново като "дължина на прът от платина, пазен в едно подземие недалеч от Париж и белязан с две резки". (!) Тази дефиниция на метърът била единствената официална такава до 1960г. До тогава научните общности по света не го и приемали като нещо по-сериозно от шегобийство. Но французите се взели в ръце и го предефинирали в нещо звучащо доста по-академично - един метър е бил равен на (внимавайте сега) "1 650 763.73 дължини на вълната на оранжевата светлина, излъчвана от криптон-86 при определени условия". Как ви се струва това като концепция за мерна единица за едно обикновено домакинство? Разбира се нещата не приключили дотук, тъй като криптон-86, колкото и "важен" химичен елемент да се явява, оранжевата му светлина няма никакво научно значение и през 1983г. се е наложило метърът отново да бъде променен в сегашният му стандарт. Настоящата му дефиниция е : Разстоянието, изминавано от светлината във вакуум за 1/299792458 от секундата. Най-добре го запомнете, особено ако смятате да се явявате на някое телевизионно състезание, там обичат да променят някоя и друга цифра.  ;)

ДНК-то запаметява всичко от това как да изглеждаш - с крайници без крайници, с уста, с клюн до това коя молекула в какво количество да се синтезира в повече и по-малко, но не и спомена за всяко действие извършено от и върху тялото. То за мен е една автоматизирана машина използвана от истинския Аз (този който задава командите).
Точно в този момент, Buoyancy, се изказахте силно неподготвен. ДНК не е статична молекула - тя в основната си функция притежава процеси, които се наричат Динамична мутация. Половината от ДНК "работи", за да "помни" кое точно къде ни се намира, как е образувано и до колко полезно за индивида е то. Онзи пострадал мозък е такъв само физически, останалата част от клетките възпроизвежда целият мозък, защото той е наличен в целостта си във всяка една от тях. (!) Така и хората с ампутирани крайници усещат гъдел, сърбеж и дори болка именно в липсващите крайници.

Чел съм и чета книжки, но имам въпроси (да кажа просто че са много, може би трябва да направят нов форум само за мен :) и да ми отговарят като на първокласник) които нямат отговор в нито една книга, а те са много елементарни всъщност.
Опасявам се, че сте чел метафизика основно. Разбираемо, тя е и далеч по-интересна. Но ви уверявам, че отговори има - много повече от въпроси, които могат да ви хрумнат, просто не сте ги намерил в книгите, които ви привличат към момента.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #65 -: Май 27, 2009, 16:24:01 pm »

И все пак, за да мисли пред науката, човек трябва да се опитва да гледа бъдещето й.Цитирането на научното минало означава да мислиш вече обмислени неща и да мечтаеш вече постигнати мечти.
Значи да гледаш бъдещето на науката тряба, а? Това е наистина достойно за темата на бисерите.
А защо не пробваш с настоящето?
(т.е. "тук и сега".
Нали си привърженик на силата. Силата може да се проявява само тук и сега. В мислите за бъдещето няма сила)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #66 -: Май 27, 2009, 17:40:47 pm »
ДНК не е статична молекула - тя в основната си функция притежава процеси, които се наричат Динамична мутация. Половината от ДНК "работи", за да "помни" кое точно къде ни се намира, как е образувано и до колко полезно за индивида е то. Онзи пострадал мозък е такъв само физически, останалата част от клетките възпроизвежда целият мозък, защото той е наличен в целостта си във всяка една от тях. (!) Така и хората с ампутирани крайници усещат гъдел, сърбеж и дори болка именно в липсващите крайници.

Интересно, защо тогава, благодарение именно на тази динамична мутация организмът на хората не може да израсте отново ампутирания крайник  :-\

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #67 -: Май 27, 2009, 18:21:56 pm »
Може и да може!
Ние прекрасно можем да изградим целият си черен дроб, ако имаме малко парче от него. Можем да си клонираме крайник и да си го поставим. Можем дори да си отгледаме свой-собствен, същият както предишния.
Но всичките тези неща са състояния на макросвета. Като за последния за съжаление имаме към момента прохождащи представи. Не значи, че медицината е гола-вода, но значи че има още какво да открие.
Ако към момента успешно клонираме, прилагаме метод на Илигаров и сме сигурни, че от здрави чернодробни остатъци организмът ни няма нищо против да си отгледа черен дроб при определени условия, то в бъдеще всичките тези условия биха се свели до интервенция, която бихме нарекли козметична.  ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #68 -: Май 27, 2009, 21:30:01 pm »
Интересно, защо тогава, благодарение именно на тази динамична мутация организмът на хората не може да израсте отново ампутирания крайник  :-\

Много погрешно и неосведомено мнение. Долу привеждам една книга написана от поляка Йоахим Вердин "Живот без хранене" /да ме извинят админите, но книгата не е по темата/, в която се описва случай точно на израстване на ампутиран крак при едно дете. Номерът е, че на детето не му е било обяснено, че човек по принцип "не може" да си израсте крайник както при гущерите. И тъй като то не знаело, че по принцип не може, си въобразило, че може и за година му израстнал нов крак!!!

А да не споменавам, че на компа ми вече има няколко материала за СЪЗНАТЕЛНО И КОНТРОЛИРАНО поникване на нови зъби у млади хора. Оказва се, че всичко е въпрос на медитация и на разрушаване на стария стериотип и манталитет, насаден ни от миналото, близките и приетите общесвени настроения за това, какво представляваме, какво можем и не можем, и т.н.

Неактивен Buoyancy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #69 -: Май 27, 2009, 21:51:10 pm »
Не съм преглеждал другите ти тпостове във форума Empistosunh, но от тази тема проличава, че ги пълниш с много информация, която обаче не осмисляш, също така и мненията на останалите.
Никак не е задължително да използвате научни методи, ако не сте съгласен с тяхната същина.
Всеки да ползва каквито методи желае. Физиката се обяснява в голяма част чрез формули, в което няма нищо лошо те работят, но до един период в който се оказват неточни - липсва им нещо. В настоящето физиката е достигнала до таковва състояние, където математиката вече неможе да и помогне. Ето и пример.
Какво всъщност е заряд? Толкова много закони, теории се базират на тази дума. Заряда е положителен и отрицателен, както материята си има противоположни частици антиматерия. Дали е така? Противоположно? Какво му е противоположното? Аз лично немога да си представя заряда като качество на електрона, как е разположен върху него, как изглежда, дали е част от него въобще. Заряда дали е синьото върху сферата на електрона? Едва ли. Сфера ли е електрона или формулите казват че трябва да е сфера? Какво е всъщност заряда - елементарен въпрос нали? И го пише в толкова много книжки? Моля ти се кажи ми в кои!  :)
Точно както Спорт-Здраве4-то нарече "глупави опити и резултати, без никакво директно доказателство!", като удобно не видя въпросът ми какво той би нарекъл "директно доказателство", ако не са опити и резултати?Целият ни дебат би изглеждал далеч по-обособен, ако имаше опонент, който да предлага алтернативен метод на научния. Примерно религиозен, метафизичен, изкуство ако щете.
Формулите са косвено нещо - математическо предположение за реалните взаимодействия, опитите и резултатите базирани на тях също. В микросвета всичко е формули и нищо доказано със сигурност. А след като за най-елементарните неща няма нищо сигурно, какво остава за макросвета. За теб кой метод е научен? Кажи каква е разликата между научен и ненаучен метод за теб. Метафизичния метод също е научен за мен - метод е подход  на действие и изучава нещо, значе трябва да е научен.
Но да припознаете науката в неподготвеност и в същото време да използвате нейни теории (забележете!) е най-малкото лицемерно спрямо вашата теза, която уж защитавате.
Това изречение наистина буди смях. Теориите да не би да смяташ че са частна собственост и не може да имат общо с моята теза? Сигурно и въздуха е само за отбрани личности?  :( Или смяташ че не съм дорасал да разбера научните теории ? :'(.
Метафизиката няма много общо с физиката, освен изборът на малка част от една "неравностойна" група квантови физици чрез нея да се обобщят някои някои чисто религиозни въпроси, които засяга квантовата физика.
Уау!!! Почти 1:1 с българската уикипедия. Даже и да не си го преписала от там е толкова неправилно да наричаш хората неравностойни. Сякаш едните са сигурни, че са прави а другите са със сигурност грешно мислещи.
Точно в този момент, Buoyancy, се изказахте силно неподготвен. ДНК не е статична молекула - тя в основната си функция притежава процеси, които се наричат Динамична мутация
Много правилно ДНК-то не е статична молекула, в нея могат да се внасят промени (заместване на една от четрите аминокиселини или съвкупност от тях) от ензимите. Затова и неможе да бъде молекулата съхраняваща спомените като информационна база. Спомените не се променят (който вярва в хипнозата знае че може да се върнеш толкова назад във времето, колкото искаш и все едно гледаш живота си като на филм)(представям си какво щеше да бъде ако се променяха - нямам нито една сигурна секунда живот, която да мога да си спомня, да може да бъде изтрита и заместена с друга - тогава щях да бъда само памет без история). Затова само непроменяща се структура може да върши работа като памет, но молекулите не са такива структури. И дори по някаква схема да можеше новите данни да се записват в ДНК без старите да се изтриват в секунда само от зрителната система постъпват 10nбайти (двете очи имат разделителна способност около 570 мегапиксела, на който му се смята да смята)некомпресирана информация. Да речем че една аминокиселина е 1 байт, тогава трябва да настъпват толкова промени в структурата на ДНК. Колкото и динамична да е функцията на ензимите  мутацията със сигурност не е толкова бърз процес. Даже мутацията е твърде рядко явление и грешките се поправят от ензимите. И дори да е така не разбирам как запаметената информация от ДНК в клетките, след като се премахне част от мозъка си остава пак там. Може би искаш да кажеш че всяка ДНК мутация във всяка мозъчна клетка е 100% еднаква, но дори да е тогава какъв е смисъла от мутацията и от клетки въобще - да има една клетка в мозъка и тя ще стигне.  :D. Динамичната мутация само че не означава че има нещо динамично, а че броя на мутациите и болестите се умножават наследствено в зависимост от броя на един къс ген в ДНК.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_mutation

« Последна редакция: Май 27, 2009, 23:32:31 pm от Buoyancy »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #70 -: Май 27, 2009, 22:47:18 pm »
Извинявам се ,че се намесвам в спорът Ви, но ще бъда съвсем кратък!
Нямам намерения да споря и опровергавам двете страни. Всеки е прав за себе си! Но искам само да упомена нещо валидно и за двата фланга:

  ,,Ако Науката и учените са открили ,,четвъртото състояние на материята, то окултистите преди векове са проникнали зад пределите на шестото, и поради това те не допускат достъпно да бъде владеено от масите също и от учените  ;) , а знаят и за седмото и последно,,....,което пък не е достъпно  и за самите тях  ;), но самите те са по напред от учените ни! :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #71 -: Май 28, 2009, 01:46:38 am »
Сигурен ли си, че знаеш какво е това "окултист"?

Сигурен ли си, че знаеш какво е това 4-то състояние на материята?

5то състояние на материята?

6то състояние на материята?

7мо и 8мо ?

1во 2ро и 3то ?

Какво означава "Зад пределите на 6тото (състояние.)"?

Ако въпросите ми ти се струват много, избери 1-2 по-лесни и отговори само на тях ...
Например последния, а също и първите два (въпроса).
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #72 -: Май 28, 2009, 10:43:21 am »
Призовавам всички пишещи да се ограничат с мнения по темата, а именно:
"Успяха да изпратят мейл телепатично"
Темата започна да прилича на Дъра-Бъра на пазара.

В противен случай я заключвам.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27