Автор Тема: Успяха да изпратят мейл телепатично  (Прочетена 30547 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #30 -: Май 18, 2009, 12:11:30 pm »
Под "директно доказателство"  и "глупави опити и резултати" имах предвид - дали медицината има онази предпоставка, която задължава съответния дял на мозъка да реагира, или разполага само с наблюдение върху реакциите на съответиня дял при дадени обстоятелства.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #31 -: Май 18, 2009, 12:51:51 pm »
http://www.kn.medfac-sofia.eu/uch_programi/ProgramaBG.doc
Цитат
1.   Клинична електроенцефалография
2.   Предизвикани потенциали
3.   Електромиография
4.   Ликворология
5.   Невроофталмология
6.   Невроотология
7.   Вегетология. Доплерова сонография
8.   Невропсихология
9.   Неврорехабилитация
10.   Неврорентгенология

Към упражненията, като методи за диагностика, прибавете и ЯМР.

Под "директно доказателство"  и "глупави опити и резултати" имах предвид - дали медицината има онази предпоставка, която задължава съответния дял на мозъка да реагира, или разполага само с наблюдение върху реакциите на съответиня дял при дадени обстоятелства.

И!
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #32 -: Май 18, 2009, 12:59:50 pm »
И  тогава кое задължава онзи дял да запомни майчината реч?

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #33 -: Май 18, 2009, 16:01:51 pm »
Аз те моля, ако можеш, да ми докажеш, че това е невъзможно.
stiver, луди сме, в по-голяма и по-малка степен. Всеки по свое му. Това е "доказателството". Огледайте се просто и ще видите сама колко различни проявления има лудостта ни. Устремеността в мислите ни е поразителна като скорост и възможности, за да бъде лесно и поголовно вкарана в заповедни норми, без значение кой има интерес от последното.
Алфа вълни излъчваме в отпуснато състояние, близко до нирвана. Малко да се напрегнем и те стават пълни инвалиди. Ако някой ни облъчва с такива, вероятността да се държим като напушени е голяма, но какво ще ни "прожектира" въображението ни, си е лично наш избор. В такива нирванни състояния, представете си един педофил какво ли си представя? Или една домакиня от Пакистан?
Трета вълните, предполагам имате предвид "тау-вълни"? Тях пък излъчваме, когато ни радва дадена музика, състоянието при тях е еуфорично, кара ни да танцуваме. Ще познаете дали ни облъчват с такива, ако всеки се разтанцува или разпее изведнъж.
Ааа... сетих се - имам една съседка, която ме преследва с песни. Сериозно е това. Види ли ме и се втурва да ми пее и танцува, а ако и обърна внимание се вживява в заниманието. Не веднъж съм учудвала познатите си, които идват да ме вземат от вкъщи с придружаваща ме клакьорка. Момичето като нищо притежава мощен излъчвател на тау-вълни... (въпреки, че до сега все си мислех, че страда от вид циклофрения  ;) )
Спорт-Здраве4 , не очаквайте да ви преразкажа цялата неврология. Но от любезност ще ви кажа - Еволюцията го задължава. Говорили сме доста преди да пропишем. Комуникацията ни е най-важната ... от един мой стар подпис.  ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #34 -: Май 18, 2009, 16:11:21 pm »
Спорт-Здраве4 , не очаквайте да ви преразкажа цялата неврология. Но от любезност ще ви кажа - Еволюцията го задължава.

Не знаеш.И си мислиш, че отговорът със сигурност е някъде из тоновете материали по неврология.

Но не е.

Защото онези, които пишат тоновете материали по неврология, си мислят същото - че отговорът е в това, което е написано до сега.И ако не той, някой го знае.

Но никой, който го търси там, не го знае.


Толкова ли е ленив умът ти, за да направиш поне едно предположение? Хайде опитай се.



stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #35 -: Май 18, 2009, 17:43:19 pm »
http://www.kn.medfac-sofia.eu/uch_programi/ProgramaBG.doc
Цитат
1.   Клинична електроенцефалография
2.   Предизвикани потенциали
3.   Електромиография
4.   Ликворология
5.   Невроофталмология
6.   Невроотология
7.   Вегетология. Доплерова сонография
8.   Невропсихология
9.   Неврорехабилитация
10.   Неврорентгенология

Към упражненията, като методи за диагностика, прибавете и ЯМР.
И!

Ох, майчице, какъв инат трябва да съм да продължавам да упорствам пред някой, който е изучил всичко това... Но пък е интересно! 
Има няколко момента в моите доводи и документи, които наистина са слаби и ще ги спомена дори и само за да подредя мислите в главата си. Хм, сега май започвам да споря сама със себе си. Това не е честно. Ставате двама срещу един – аз и ти срещу мен :-)

Забелязах, че резултатите от опитите, които споменах са обикновено физическа реакция на организма (болка, повръщане, левкемия), но не на съзнанието на човека. Поне това със сигурност се отнася за „Пандора”, за „Спящата Красавица”, и за „По-малко смъртоносните оръжия”, а това са проектите, които не само са разработени в лабораторни условия, но са прилагани на практика. За други ефекти като тотално раздвоение на личността, пълна амнезия и т.н. данните са противоречиви и идват предимно от хора, които твърдят, че са ставали жертва на контрол над съзнанието им. Прегледала съм доста такива известни свидетелства и трябва да призная, че не звучат убедително. 

Сега си мисля, че може би хората правят грешка като говорят за контрол над съзнанието с технически средства, когато всъщност става въпрос за контрол над някои мозъчни процеси. Тук май навлизам вече дълбоко в джунглата на своето невежество, но според мен има разлика. Недоразумението вероятно идва от неправилен превод на български. Mind control е различно от consciousness control. Аз не се съмнявам в способността на технически уреди да предизвикват състояния предразполагащи към хипноза. Тези уреди са безброй, още се произвеждат и дори се използват с голям успех и в психотерапията. Но самата хипноза, намесата и промяната в съзнанието, изглежда са проблемът и все още зависят от собственика на мозъка.

Аз също съм се подлагала на хипноза. Понеже обичам да експериментирам със себе си, се подложих няколко пъти на хипноза за припомняне на минали животи, на хипноза за „чанелинг” и накрая, самохипноза за навлизането в съзнателен сън от будно състояние с предварително намислена цел. И в трите случая наблюдавах известна промяна в личността си, дори откривах нови аспекти в нея. Алтернативните ми спомени, мотивации и поведението ми изглеждаха различни, но съзнанието за „аз съм” и способността ми да се самонаблюдавам оставаха непроменени. Особено интересен беше чанелинга. Тогава изпитах нещо, което вероятно изпитват шизофрениците. Имах усещането да съм двама души едновременно, но докато „аз” остана до някъде безличностно и отдалечено, след анализ на изживяното установих, че именно то играеше ролята на сценариста в шоуто, а обсебилият ме чужд „дух” беше актьорът. Но трябва да призная, че се удивих от актьорските му способности и от творческия потенциал на "аз съм".

Не знам каква е дефиницията за съзнание и дали е функция на мозъка. Не съм сигурна , че някой може да каже със сигурност. Моето разбиране е, че съзнанието е способността ни да се самонаблюдаваме. Имам предвид по-скоро наблюдателя в квантовата, а не схемата на Юнг за съзнанието. Мозъкът за мен е орган на възприятие, нещо като чудовищно комплицирано око, но не е крайната или началната инстанция а по-скоро депо. Въздействайки върху мозъка с магнитни полета, химикали или просто с лопата по главата може би ние въздействаме върху възприятията, но не върху съзнанието. Това до някъде има връзка и с пред-словесното (пред- символно) състояние на информацията, която се доставя от съзнанието едновременно и мигновено в пакет, за да бъде разфасована и да и се сложат съответните етикети в депото (много грубо казано). Очаквам тук разбиранията ни да се разминат фундаментално, но и това е „fun”.

Не ми се иска много да задълбавам в тези неща, защото ще трябва да ме преместят в отдел езотерика, а и за там май не пасвам.

Ах, да не забравя, илюстрациите са много красиви!
Едва сега виждам последния ти коментар. Ще отговоря по-късно.

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #36 -: Май 19, 2009, 00:04:31 am »
Трета вълните, предполагам имате предвид "тау-вълни"? Тях пък излъчваме, когато ни радва дадена музика, състоянието при тях е еуфорично, кара ни да танцуваме. Ще познаете дали ни облъчват с такива, ако всеки се разтанцува или разпее изведнъж.

Не, Empistosunh.

Бета-вълните са най-бързи – (14-100 херца) те преобладават в нашия мозък и са свързани с бодърстването, съсредоточеността, процесите на учене. Алфа-вълните (8-13 херца) са свързани с релаксацията и отпуснатото състояние. При Тета-вълните (4-8 херца) отпускането преминава в сънливост и хипногогиа (hypnogogia), а Делта-вълните (по-малко от 4 херца) се наблюдават в състояние на дълбок сън.



Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #37 -: Май 19, 2009, 00:57:55 am »
Хех :)
Вече съм буквално в музиката, stiver. И преди да се изкажа по засегнатите теми, предлагам да изчистим понятията. За да сме по-сигурни колко смешна ще е гледката пред прогресивната общественост.  ;)
Мозъчните вълни, които излъчваме, към момента доказано са точно 10 вида.
Обозначени са с гръцки букви официално и затова ще ползвам това обозначение и аз:

α-κυμάτα - 8-13 Hz
β-κυμάτα - 14-30 Hz
γ-κυμάτα - 30-120-170 Hz
δ-κυμάτα - 1-4 Hz
θ-κυμάτα - 4-8 Hz
κ-κυμάτα - 8-12 Hz
λ-κυμάτα - 9  Hz
μ-κυμάτα - 7-11 Hz
σ-κυμάτα - 10-16 Hz (активни 10-12 Hz)
τ-κυμάτα - 10 Hz

Предполагам вие имате предвид вече тита вълните, а не тау вълните?
Аз не коментирах най-бързите, нито най-ниско/високо честотни. Никаква класификация не се опитах да сторя. Просто коментирах тау вълните - тези "τ-κυμάτα", с тях танцуваме и пеем.
θ-вълните са друга "бира" обаче.
Те са строго честотни в два случая - единият е при деца до 4 годишна възраст, обикновено такива, които се диагностицират като хиперактивни. След 4 годишна възраст тези вълни не са специфични, размиват се с делта, капа, ланда, а най-вече мю. Другият случай е при лица страдащи от депресивни неврози, съпътствани с насилие, агресивни шизо и циклоидни разтройства, маниакално депресивни психози, хебефренно и параноидно разтройство и т.н.; общо взето всичко, което предизвиква усмирителна риза и метопална пункция.
И какво за тях, според вас?

Спорт-Здраве4 , леко доскучавате с импотентните си забележки. Ще коментирам, когато видя нещо годно за твърдение из безцветните ви постове. До тогава силно се надявам да промените очакванията си към опонентите; да ви разгадават неведомите хрумки, докато оборват своите мнения. Според представите ви, може и да имам ленив ум, но на фона на вашия 'ум' нещата са ужасяващо кастрирани... от благородно любопитство (примерно). ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #38 -: Май 19, 2009, 12:08:01 pm »
Спорт-Здраве4 , леко доскучавате с импотентните си забележки. Ще коментирам, когато видя нещо годно за твърдение из безцветните ви постове. До тогава силно се надявам да промените очакванията си към опонентите; да ви разгадават неведомите хрумки, докато оборват своите мнения. Според представите ви, може и да имам ленив ум, но на фона на вашия 'ум' нещата са ужасяващо кастрирани... от благородно любопитство (примерно). ;)

Нагло удобна рационализация, ползваща се от посредствени сравнения.Нима разчиташ на това, за да си украсиш поуста?

Ролите ви(на вас със stiver) са твърде очевидни, за да заблудите читателя, че говорите нещо различно от баласт.Все пак разбирам сърбежа ви - той се получава, когато се потопите в ляво-мозъчния басейн.
Бръщолевете си на воля, моите опити да върна темата към разковничето на заглавието бяха дотук.
« Последна редакция: Май 19, 2009, 20:21:32 pm от Спорт-Здраве4 »

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #39 -: Май 19, 2009, 21:51:31 pm »
Хех :)
Вече съм буквално в музиката, stiver.

Empistosunh,
 
Радвам се, че съм успяла да повиша честотата на тау вълните ти.

За да вкарам и аз нещата в релси, ще ти припомня за какво говорехме - Аз специално наблегнах на тита (тета, θ) вълните, защото те имат пряко и специално отношение към разговора и по-специално към спора дали е възможно мозъка да бъде предразположен към състояние възприемчиво за хипноза без дрога. Съжалявам, че не можеш да видиш връзката. Опитах се да те насоча към информация за безбройното количество апарати произвеждани днес именно с тази цел. Един бегъл поглед назад по предишните постове ще ти припомни как стигнахме до тук и защо споменавам именно тези вълни.   

Може би наистина е време да дадем почивка на тази тема, но ако някога пожелаеш да се върнем към нея, ще те помоля да прегледаш и някои от експериментите и имената към които те насочих за да имаме обща платформа за разговор. Виждам, че си ерудиран човек и познаваш материала си, но и аз съм проверила много добре своите аргументи. Мисля, че именно от професионален интере би било забавно да им хвърлиш един поглед. Дали са идиотщини? Някой хора още лежат по затворите. Други - в болниците за душевно болни.

А за да върна разговора съвсем в началото, ти предлагам да прегледаш и следната статия.

http://www.pnas.org/content/94/26/14965.full

Няма да я превеждам за форума, защото така и така отегчихме момчетата до смърт с нашето интелектуалничене. Само с две думи ще обобщя за любопитните, че става въпрос за опити правени още през  1997 за разпознаване на думи по мозъчни вълни.

Заключението на статията гласи, че разпознаването на думи по мозъчните вълни е осъществимо в обикновена експериментална среда, но даже и в такава среда резултатите оставят място за подобрения. Най-добрите резултати от 97% и 91% на вярно разпознаване е окуражителен, но поради високата променливост на процентна точност за различни индивиди и различни експериментални условия, е трудно да се начертае пътя за постигането на по-добри резултати.
 

Това е от 1997ма година. Друга статия
http://www.pnas.org/content/97/15/8738.abstract от 2000-та година твърди, че резултатите от друг експеримент със сравнителен анализ на синусоидални вълни са 7 от 7 за първия експеримент, 6 от 8 за втория и 9 от 9 за третия. Какво означава това? Прочетете си го сами  :P Аз се оттеглям, защото Спорт-здраве скоро може да започне и да ни бие. :D

Спорт-здраве, забелязала съм в материалите от опитите за контрол върху съзнанието, че единственото което още никой не може да направи е да накарат хората да поумнеят. Това изглежда наистина е най-трудното дори и по естествен път. Но ти знаеш това от опит, нали?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #40 -: Май 19, 2009, 22:18:53 pm »
Спорт-здраве, забелязала съм в материалите от опитите за контрол върху съзнанието, че единственото което още никой не може да направи е да накарат хората да поумнеят. Това изглежда наистина е най-трудното дори и по естествен път. Но ти знаеш това от опит, нали?

Хайде, хайде.Вероятно можеш да правиш и по-хапливи поустове, вместо след дъжд качулка да стреляш на сляпо с риторики.
Поне се постарай за бога, става дума за самозащитата ти срещу критика, която обхваща последните две огромни страници от тази тема!


Нима се разбра нещо повече и по-важно относно "Успяха да изпратят мейл телепатично" след вашето(на теб и Empistosunh) самоизтъкване на това колко сте недоуценени? Не!

Единственото, което правите, е да се надговаряте - но не с цел едната страна да излезе права, а с цел едната страна да подкрепи коренната нужда от нов поуст на другата страна, маскирана като "отговор"!

Това, за ваше сведение, може да се нарече симбиозно лицемерие, с цел задоволяване на егото пред масовия читател!

Първо - ако Empistosunh смята, че не е възможно - ВЕЧЕ СЕ ИЗКАЗА.И ако има желание да трупа знания(а не да раздава оценки), може да се информира и без твоя помощ(stiver).
Второ - ако си мислите, че все сте споменали нещо полезно - форумното възпитание изисква поне да пуснете линк към темата, в която се разисква именно това, за което говорите.А то не е "пращане на мейл телепатично".

« Последна редакция: Май 20, 2009, 08:12:29 am от Mirotvorec »

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #41 -: Май 19, 2009, 23:13:26 pm »
Не, Спорт-здраве. Заключението ти е прибързано. Всъщност за мен това беше извънредно важен разговор. Този спор за мен започна преди три месеца, когато, колкото и да е странно, бях от другата страна на бойното поле. Т.е. аз бях тази, която спореше, че такова нещо като контрол над съзнанието не може да има. Онзи спор беше повече от ожесточен, опонентите ми бяха повече и брилянтно подготвени. Повечето от аргументите ми тук идват именно от тях. Аз изгубих не само спора, но и най-добрия си приятел, който ми беше много скъп, изгубих и невинността си, защото заразата на съмнението и разочарованието от моралния път на нашия човешки род проникнаха много дълбоко в мен.

Когато писах на Empistosunh, че давам мило драго и я моля да ми докаже, че не съм права, аз бях напълно искрена. Ще ме опознаеш по-добре с времето и ще разбереш, че обикновено не говоря празни приказки.

Сигурно ще ме попиташ сега защо тогава не проведох този разговор с нея на ЛС. Защото винаги когато пиша нещо тук, и най-малкото, винаги имам пълното съзнание, че тук "говорят" само 10-15 души, но този форум се чете от стотици безмълвни, но жадни за информация хора. Затова, когато пиша нещо винаги мисля за тях и какво искам да им кажа, как мога да им помогна да намерят своите отговори. Това не е защото се самоизтъквам. Нямам причини. Тук всички сме анонимни. Никой не знае коя съм, къде живея, какво правя. Нямам никакви облаги от писането си тук. Но съзнавам, че всяка дума носи отговорност.

Езотериците казват - думите са неща. Знаеш какво означава това. Знаеш силата на думите. Ние, които пишем тук сме само думи. Ние можем да променяме нещата, можем да помагаме на хората да намерят своите отговори. Аз им предлагам моето отношение по въпроса. Empistosunh предлага своето. Правото на читателите е да изберат своят път. Това е много важно. Това е огромна отговорност. Затова, много ми се иска да разбереш и ти своя дял в този процес и да внимаваш повече какво пишеш и как го пишеш, как се отнасяш към хората. Защото хората ни слушат. Погледни колко хора сега са тук онлайн по-анонимно и от нас. Не те ли интересува къде отиват тези хора? Какви ще стане с тях? Ще бъдат ли поне зрънце по-мъдри след престоя си тук? Какво можеш ти да им дадеш за да станат по-добри? Моля те, внимавай в думите си. Думите имат сила.


Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #42 -: Май 19, 2009, 23:55:47 pm »
stiver, добър вечер!  :)
Предлагам да преминем на лична с дебата по темите, които засегнахме, а ако някой се интересува от постигнатите съгласия и несъгласия, да ги представим в резюме.
Разбирам, че имаш причини да настояваш за публичност на такъв дебат, но аз губя желание при толкова агресия към мнението ми.
Предпочитам да ти представя последното и доводите към него, необезпокоявана от идеята как някому преча.
« Последна редакция: Май 19, 2009, 23:56:40 pm от Empistosunh »
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #43 -: Май 20, 2009, 00:07:53 am »
Току що в рационализациите си, stiver, се заби в още една програма.Говорим си за нещо много просто - говорене по същество и говорене не по същество.

Това е интернет форум, не е религия.И думите са думи, а не господ.

Ако обичаш, стъпи на земята.


Понеже си се забила в яки глупости(за пример двете страници до сега), ако бях на твое място, бих се опитал да забравя проблема и темата за няколко дена.Да си избера нещо друго, с което да храня левия си мозък.
И когато се наспя, да започна да мисля от самото начало - от етапа:

-странно ли е поведението на науката?
-ако да - тогава защо? и след като е странно, разумно ли е да й гласувам доверие?
-а ако не - тогава защо все още нямам всички отговори? и защо има йерархия в прилагането на научните достижения?

И след като прецениш дали да избереш общоизвестната наука за твоя сал, тогава следва да решиш - "струва ли си или не си струва времето да се опитам да стигна до някъде с това".


И това не го казвам на теб, защото по моя преценка си в черна дупка в момента.Казвам го заради читателя, който вероятно е способен да гледа от високо.
И понеже е способен да гледа от високо, може да се предвижва много по-бързо по картата, вместо да си играе на мишка и лабиринт като вас с Empistosunh.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #44 -: Май 20, 2009, 01:33:25 am »
абсолютно съм против да се минава на лс.
Чета с интерес темата. Ако е необходимо да се отцепи и да се отвори нова тема. (Ако някои постове са излезли извън темата)

Но ти, спорт-здраве, мисля много си превиши правата. Ти не си никой, че да нареждаш кой какво да прави, кой да пише и кой не, както и да раздаваш оценки за интелигентността и не само на останалите и да ги обиждаш.
Самозабравяш се. Не си в по-висока позиция в сравнение с никой от останалите. А започваш да се държиш доста арогантно.

На всичкото отгоре, въпреки всичките обиди и маниернечене, нямаш нищо конкретно какво да кажеш, освен зле подбрани въпроси.
Замисли се, казваш ли изобщо нещо?
Ако във форума се раздаваше "репутация", както другаде, би получил доста количество негативна, за последните си 2-3 поста.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27