Автор Тема: Успяха да изпратят мейл телепатично  (Прочетена 30520 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #15 -: Май 16, 2009, 14:57:46 pm »
Предварителните изследвания в тази област (комуникативна неврология), stiver, започват от 2 000г. пр. Хр., от Вавилонският кодекс на Хамурапи, при това съвсем официално. А още преди това ( 4 500г.пр.Хр.) на египетски колони са изобразявани неврологични интервенции, предимно свързани с хирургически намеси.
Историята от тогава до сега толкова е метаморфозирала, че не е имало общество, вкл. и от монаси. Последните въвели в Европа (между XIV и XVII век) една арабска практика свързана с халюциогенни гъби, накиснати в билки, които човек трябвало да инхалира, за да влияе телепатично на останалите. В противовес на собствените си учения, монасите ги прилагали и на пациенти, но толкова много от тях умирали, че се отказали от използването им.
Историята е интересна и с удоволствие бих я разказала, но според мен в друга тема или на лична, ако искаш.
на по-късен етап лицата, които са пионерите в тази област са: Реймундус Лилиус (1275г. испански алхимик), Парацелзий (1605г., швейцарски лекар и алхимик), Джоузеф Пресли (1772г. английски химик след откриването му на райския газ, тогава само азотен окис)той е виновникът за популярността на т.нар. "пневматична медицина". Също Томас Бедос (английски лекар и химик, около 1795г.). Едно лице, което има сериозни трудове по темата неврология и телепатия - Хъмфри Дейви, който е обявен приживе за гений; на 21 години публикува справочник със средствата и методите за неврогенно повлияване. Последният е бил и поет, можете да го намерите като такъв също. В негова чест се създава и Пневматичният институт в Бристол. Той се е ползвал с особени привилегии и дори е лично награждаван от Наполеон. На 25 годишна възраст станал член на Кралското общество, ръкоположен за рицар на 32 и назначен за президент на Кралското научно дружество на 42 години.
След това значимите събития в тази област отиват в щатите - Пенсилвания и Уилям Бартън (1808г.). После д-р Крауфорд Лонг - генерал в Конфедеретивната армия (1841г. Дежферсън).
Изглежда станаха много четива, но това е само началото на историята на методите за повлияване на нервната система (и моториката).

Що се касае за морзовата азбука и телепатични данни - да, абсолютно съм съгласна. Представете си как би изглеждала морзова база данни, сравнена с дори най-елементарния английски речник. Четох някъде, но трябва да потърся къде, за подобни успешни експерименти по време на ВСВ (разбира се) от немска страна. И съм до тук.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #16 -: Май 16, 2009, 18:32:46 pm »
Благодаря ти отново, Empistosunh, четивата несъмнено се очертават да бъдат много интересни и от сега виждам как ще ми създадат доста полезна работа. Ето, вече убих няколко часа и труповете им се търкалят около мен...  :)Надявам се, нямаш нищо против, че ти говоря на „ти”. Това е само една от онези форумни форми на фамилиарничене, от които с радост се възползвам. Ще следя с голям интерес и другите ти постове.

За да остана „он топик”, на което нашите модератори особено държат, ще добавя само, че веднъж убедя ли се, че комуникация чрез телепатия е постигната с технически средства, тогава няма да имам основателна причина причина да не вярвам, че и хипнозата както и активирането на алтернативни състояния на съзнанието от разстояние чрез кодови думи биха били възможни.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #17 -: Май 16, 2009, 19:21:31 pm »
Цитат
Енцефалографията е достигнала до масовата медицинска практика поради едно, единствено условие - била е неприложима за военни интереси. Разчитането на мозъчното майснерово поле все още не е лъжица за човешката уста. Твърдя го с убеденост, която се надявам да не ви обиди.

Много интересна убеденост наистина  ;) На каква база е убедеността ? Няма го по телевизията ? Не го позлват в университетите ? Даваш ли си сметка какво ще стане ако хайде хипотетично "учени" излязат пред обществото и кажат че могат да правят това което ще ти цитирам малко по-надолу ?Нали всички социални и политически правила ще бъдат сериозно засегнати от разкритието. Много по-лесно е просто да се каже - еди какво си е невъзможно а когато някой си там дълбоко скатан реши че може да види бял свят се подхвърля на някой учен марионетка дето да стане "световно прочут". Кажи според теб каква е причината щом го има като теория да не е постигнато на практика ? Както казах и преди има ресурси има и неограничен брой опитни свинчета за тестове, тестове и пак тестове! Човешкия живот няма никаква стойност и това е факт който едва ли някой може да отрече дори само ако вярваме на "официалната история" и това което става всеки ден навсякъде по света.А ето ти и малко инфо което е било валидно преди десетки години а за сега можеш да си направиш сама извода  ;)Надявам се също не мислиш че и най-новите компютърни технологии след като биват изобретени и веднага търчат да ги пуснат на пазара че да могат да ги ползват всички.

Цитат
НАС(Национална Агенция за Сигурност) записва и декодира индивидуални мозъчни карти на хиляди хора. Говорните центрове на мозъка могат да бъдат използвани за вербални мисли така че някой да се манипулира като получава слухови халюцинации.Визуалната памет може да бъде видяна като образ на видео монитор.
Персонала на НАС може да поставя образи в мозъка на някой докато той е във фаза REM  на съня за мозъчно препрограмиране.Така че настоящите мисли образи и звуци могат да бъдат декодирани, прочетени и променени от най-мощните компютри на НАС в света.
Цитата е от материала за Пайн Гап
« Последна редакция: Май 16, 2009, 19:22:12 pm от Alien »

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #18 -: Май 16, 2009, 20:32:46 pm »
А тогава как още ни има и все още говорим за конспирация и по-специално за тази технология? :-\
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #19 -: Май 16, 2009, 22:51:30 pm »
Alien, прегледах книгата на Кристи Веризмо, но не мисля, че това е "документ" на който човек не може да се позовава. До колкото виждам всичко в него е предимно: един човек видял, местните забелязали, говори се, трима ловци видели, един служител разказва, източник докладва... Учен от австралийския елит на много ключова позиция разкрива, че...Научен  съветник  на  австралийското  правителство  казал  на  автора  че...Един  американски  учен  казал  че...

Сори, но това не е сериозно.   

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #20 -: Май 17, 2009, 01:30:00 am »
Alien, точно под цитатът, който сте приложил от поста ми, съм сигурна, че ще откриете и основните ми съображения, които ме карат да твърдя, че не са  достатъчни просто база данни и компютър, за да ви действат неврологично. Трябва далеч повече. Най-малкото преди това трябва да си осигурят податливост на мозъка ти да възприема дадените сигнали. А като начини за податливост, ако седнем да ги изброим, ще опрем до дрога неминуемо.
Когато имаме дрога и биология, имаме проблем. Това е във всички случаи, без изключение.
Онази теория, която вероятно имате предвид, е наистина много 'out of space' и се изненадвам, че не допускате да съществуват и теории, които просто целят популярност.
Вместо това, бих искала да спомена една система, която според мен ще бъде бъдещето във вмешателството на неврогенно ниво. Предполагам всички сте чели разказът на Лино Алдани - "Онирофилм"? Вече има такъв костюм, в който като нищо можеш да откачиш от усещания. Без химия - сетивата ти произвеждат такъв коктейл, че ако просто изперка човек, това ще е супер късмет.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #21 -: Май 17, 2009, 10:20:58 am »
Alien, прегледах книгата на Кристи Веризмо, но не мисля, че това е "документ" на който човек не може да се позовава. До колкото виждам всичко в него е предимно: един човек видял, местните забелязали, говори се, трима ловци видели, един служител разказва, източник докладва... Учен от австралийския елит на много ключова позиция разкрива, че...Научен  съветник  на  австралийското  правителство  казал  на  автора  че...Един  американски  учен  казал  че...

Сори, но това не е сериозно.   

В книгата просто е взета част от оригиналния материал Крепостта Австралия http://members.iimetro.com.au/~hubbca/fortress_australia.htm, в който всичко е описано много подробно като е казано че много от историите умишлено са променени откъм имена и точни детайли за запазване на анонимността на далите тези данни.

Empistosunh, за да си убедена че нещо не може да стане трябва да си имала неограничени ресурси да тестваш и след като си пробвала всичко и не си успяла можеш да кажеш със сигурност че нещо не става.А дори да не постигнеш очаквания резултат само от тестовете ще постигнеш много други резултати като бонус. Ама кой ще си признае че е "употребил" стотици хиляди и милиони хора в името на "науката" ? Колкото до дрогата защо си мислиш че наркотиците с които "официално" се експериментираше в недалечното минало са излезли от употреба ? Нали точно затова и ги забраниха след това  че да  могат да ги ползват само "определени хора" а за наркоманите се погрижиха да осигурят замърсени дози чрез наркомафията така че да имат "лоши пътувания".А "податливостта" на мозъка за която говориш се осигурява ежедневно чрез замърсената храна, вода и въздух.

Цитат
Вместо това, бих искала да спомена една система, която според мен ще бъде бъдещето във вмешателството на неврогенно ниво. Предполагам всички сте чели разказът на Лино Алдани - "Онирофилм"? Вече има такъв костюм, в който като нищо можеш да откачиш от усещания. Без химия - сетивата ти произвеждат такъв коктейл, че ако просто изперка човек, това ще е супер късмет.

Аз още преди години четах че има вече технология чрез която докато гледаш филм ще можеш да помиришеш всичко което се вижда на филма (дано да няма тоалетни)  :D - Та пак всичко опира до ресурси и опитни свинчета за да се постигнат "уникални резултати".Без преки тествания върху хора нещата биха се развили много много пъти по-бавно. Най лесно е просто да тестваш. И логиката на фона на всичко случващо се "официално" на планетата ясно говори че някой тества и получава резултати, които да му осигурят и контрол.По-безобидните разработки се пускат на общия пазар а тези със "средна стойност" се дават на "терористи" и разни други силови структури, които ги използват целенасочено.
« Последна редакция: Май 17, 2009, 10:36:56 am от Alien »

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #22 -: Май 17, 2009, 13:48:11 pm »
Alien, точно под цитатът, който сте приложил от поста ми, съм сигурна, че ще откриете и основните ми съображения, които ме карат да твърдя, че не са  достатъчни просто база данни и компютър, за да ви действат неврологично. Трябва далеч повече. Най-малкото преди това трябва да си осигурят податливост на мозъка ти да възприема дадените сигнали. А като начини за податливост, ако седнем да ги изброим, ще опрем до дрога неминуемо.

Empistosunh, изобщо не мога да се съглася с това, че неминуемо ще опрем до дрога. Много отдавна вече наркотичните вещества са излезли от употреба, по причините които посочваш. Но има други, напълно сигурни и средства за постигане податливост на мозъка и то от разстояние.

През 80-те години Робърт Антън Уилсън (Robert Anton Wilson), автор с предани, популяризира цяла генерация от „машини” за въздействие върху мозъка, създадени да стимулират алтернативни състояния на съзнанието. Т.е. – за предизвикване на състояния адекватни на тези при употребата на наркотични вещества, но без приемането на дрога. Тези машини са в състояние да предизвикат включително и ООВ (опитност извън тялото). Тази технология тогава бързо зарибява пазара и създава общество-движение което дори започва да издава свое списание „ Хакери на реалности.”

Един от тези уреди e Хеми-синк (hemi-synch). Изобретението представлява слушалки, които произвеждат леко разминаващи се честоти във всяко ухо, произвеждащи пулс известен като binaural beat. Мозъкът влиза в ритъм с този пулс като в резултат се наблюдава как ЕЕГ-то на човек се забавя или забързва стремейки се да остане в синхрон със своя електронен партньор.  Хеми-синк апарата може да генерира тета и алфа вълни в мозъка според желанието на потребителя. Тета и алфа вълните са честотите, които се асоциират със състоянията съответно на хипногогия  и на спокойно, отпуснато състояние. Това са двете състояния, при които мозъкът става широко „отворен” за изпитването на халюциногени състояния, както и на хипноза.

Това не е единственият апарат за предизвикване на послушно поведение на мозъка без дрога. Майкъл Хътчисън описва личните си впечатления от редица други такива апарати пускани на пазара в книгата си „Мега Мозък”. Само някои от тях са: Alfa-stim, TENS, Synchro-energizer, Tranquility, и т.н. Авторът разказва за изключителните, подобни на картини на Дали, видения предизвикани от тези уреди... както и за уязвимостта на мозъка към хипнотични внушения

Наистина тези апарати изискват физическо участие от страна на потребителите. Но има и един друг апарат наречен Bio-pacer, който според неговите производители, може да произведе цял спектър от честоти за въздействие върху настроението на хората без физически контакт с тях.  Bio-pacer III  може да въздейства върху цяла стая. През 80те години цената на това устройство е била 275$. Представям си какъв вид машина може да се купи за 275 000$ или за милиони. Военните със сигурност имат тези пари. Наскоро попаднах на документ от 60те години на сайта на CIA за създаването на отдел към японското министерство на промишлеността и търговията, за изследването възможността тези технологии да бъдат масово внедрявани в аудио-визуална апаратура за масова употреба – за релаксация на потребителите.

Микровълнови устройства могат да причинят същото въздействие върху мозъка и изкуствено да предизвикат синхронизирането му с алфа и тета честотите. Това е доказано от Д-р Рос Ейди от уиверситета на южна Калифорния. Той доказва, че емоционалните и поведенчески състояния на мозъка могат да бъдат променяни просто чрез поставянето на човек в електромагнитно поле. Andrijah Puharich твърди, че „слабо (1 mW) 4 Hz магнитна синусоидална вълна променя поведението на мозъка за 6 до 10 секунди и го прави напълно послушен за хипнотични внушения.”

САЩ не са единствените, които имат напредък в това. Препоръчвам да се види Проектът Пандора. Изключително интересен случай и подробно документиран.
http://www.geocities.com/adrian9999999999/pandora.htm

Няма да продължавам нататък, защото това са стари неща, известни още през 80те години. За късмет ги имам тук в концентрирана форма и ми е лесно да ги напиша. Но от тогава са минали 30 години.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #23 -: Май 17, 2009, 16:02:24 pm »
Ся шизофрениците от психиатрията, които чуват гласове, ще кажат, че през цялото време са били прави ;D ;D ;D


Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #24 -: Май 17, 2009, 16:44:53 pm »
 Масовото неврогенно въздействие е невъзможно, stiver и Alien, не защото съм провела много опити или имам неограничени ресурси за такива, за да го твърдя с убеденост, а защото неврогенните и психиатрични заболявания са наистина много, така 'щото да се постигне някакво въздействие, което да може да се нарече поне "многопоразяващо".
Само аутизмът има над хиляда вида поразяване на мозъка в различни аутистични спектри. Освен това, неврогенните и психиатрични мутации еволюират всеки ден, по простата причина, че уникалността на майснеровите ни полета е неповторима. Искам да кажа, че няма как мозък с мозък да приема еднакво звук, картина и информация изобщо. Нещо повече - постъпилата информация до мозъка бива интерпретирана различно, толкова различно, че никой не се наема да изброй поне възможностите. Депресиите, зависимостите, неврозите, стреса, фобий, дори безобидно главоболие, ви променят мозъчната дейност трайно и по уникален начин, без изобщо да споменавам различните специфични заболявания, които сами по себе си имат толкова форми и изменения, че често поставянето на диагноза е невъзможно. Или както казваше един преподавател по невропатология: "Няма здрав човек, има не добре диагностициран!"
В този смисъл дори дрогата не може да се нарече абсолютен критерий, защото има хора, на които барбитурати, тиобарбитурти, небарбитурати, миорелаксанти, бензодиазепинови производни, циклопиролни, пиперидиндионови, хиназолинови, алифатни и други производни, просто не им влияят. Разбирайте никак. Ако отворите справочник по анестезия, ще ви стане лошо от видове и начини да се извади от строй определен дял от мозъка и при всичката методика - пак вероятността да не се получи съществува. Можеш да убиеш човек с химия, но ще си умре от отравяне, не от неврологична притъпеност.
Невролозите са наясно кой дял за каква човешка функция отговаря, но това е толкова обща информация, че само дялът не е достатъчен, за постигане на контрол на съзнание или подсъзнание. Вашето съзнание буквално танцува из мозъка ви, при това както му е кеф. "Музиката", която могат да ви пуснат и евентуално да ви озвучи стъпките, могат само да предполагат каква е и да се надяват, че бихте реагирали на подобен премерен ритъм. Пулсът - о, да, но за малко. Човешкият мозък след регистрация на аномалии в пулсно отношение, коригира нещата при първа възможност и свиква с новия ритъм. Не означава обаче, че могат да предизвикат по такъв начин дори дискомфорт, на някои най-вероятно ще им хареса, а други изобщо няма да го регистрират.
С няколко думи искам да кажа, че цялото човешко тяло е тук, за да обслужва нуждите и уникалните проявления на тежащите ни килограм и триста грама мозъци. Като последните се променят всеки миг, не само като работа, дори физически.
За "Онирофилм" костюмите - после.  :)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #25 -: Май 17, 2009, 17:33:02 pm »
Наскоро обаче попаднах на някаква информация, че предаването на определена дума наистина е неуспешно, но опити с предаването на информация под формата на морзова азбука - с точки и тирета, имала доста успех. Знаеш ли нещо повече за това и имаш ли представа дали подобен опит би се различавал по нещо съществено от опита с дума.

Малко порових по темата, която повдигнахте, stiver, и открих интересни неща.
Има едно лице, което през целия си живот се е опитвал да си присвои чужди открития и изобретения. Затова ще ми се стори честно да го спомена, най-малкото заради героичните му опити да запише името си в историята на науката. Това е д-р Чарлз Джексън, роден в Плимут, Масачузетс (1805г), през 1829г. получил медицинската си степен в Харвард, при това с почести. Работел в Медицинския факултет на болницата там и се славел с енциклопедични познания. През живота си има издадени на 400 статии и по всички данни Харвард бил много горд с него. Обаче всичките му опити да открадне нечие друго откритие изглежда не притеснявали учебното заведение. Някои от опитите му са повече от смешни, например е водил дело заради твърдението му, че именно той е открил работата на кръвообращението, а не Уилям Харви (1628г.) Делото тогава е завършено в полза на трети лица - Колобмо и Челзапино (отдавна покойници), но по-късно Върховен съд обявил Харви за откривател. Също Джексън  повдигнал дело за присвояване на откритието - бактерии. Пастьор и Робърт Кох били извикани като подсъдими, тогава пак спечелило трето лице - Антони Льовенхук, който и до момента се води откривател на бактериите.
Същият д-р Джексън се опитал да си присвои и откритието на ваксината, пак безуспешно. Това са много интересни истории, поне за мен, но ще ви спестя времето, тъй като подозирам, че може да се натрапвам.
Поводът, който обаче искам да коментирам е срещата на д-р Джексън със Самюел Морз. По него време (1832г.) Джексън се е занимавал с методи за повлияване на централната нервна система и психиката. Двамата са се запознали на един кораб (същата година), който се връщал от Европа. Един следобед група настанени удобно пътници обсъждали електромагнетизмът и поражението му върху нервната система. В тази компания били и д-р Джексън, и Морз. Д-р Джексън отговорил на въпроса и Морз отбелязал, че така може да се  изпращат съобщения. Когато пристигнал в Съединените щати, Морз започнал работа върху изобретяването на телеграфа и патентовал откритието си през 1837г. Но Джексън имал претенции, че именно той е откривателя на телеграфа. Случаят бил отнесен до Върховния съд, който впоследствие решава, че изобретателят е Морз и Джексън няма нищо общо.
Извинявам се за офтопика...
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

stiver

  • Гост
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #26 -: Май 18, 2009, 00:12:37 am »
Empistosunh, dалеч съм от мисълта, че мога да споря с твоите познания в областта на неврологията и, вярвай ми, бих дала мило и драго да си права. Нещо повече. Аз те моля, ако можеш, да ми докажеш, че това е невъзможно. Тогава ще мога отново да се върна към своята любима уфология с чистото съзнание, че предполагаемите отвличания от извънземни не са всъщност резултат на странни човешки експерименти, а на далеч по-екзотичните извънземни. Тук просто ти намеквам от къде започна моят особен интерес към този материал.

С ограничените ми познания в тази област, единственият ми критерий за това дали нещо е възможно е дали вече е направено. За съжаление, това е трудно да се разбере със сигурност защото е лесно да се предположи, че тези които биха имали интерес от постигането на масов контрол над съзнанието са преди всичко военни и евентуално някои криминални фракции с болни апетити. Естествено, подобни проекти се очаква да бъдат строго секретни и информацията за тях винаги ще стига до нас с предпоставката: „Научихме от достоверен източник...” Аз поне се опитвам да не приемам подобни свидетелства за истина или за неистина и предпочитам да ги оставям настрана в папката „теории”. Светът е достатъчно интересен и такъв какъвто си е. Това е причината повечето от сведенията ми да са така остарели, но дори със задна дата вече могат да се намерят предостатъчно убедителни свидетелства за подобни успешни проекти. Смразяваща е мисълта, че когато става дума за масови въздействия, се очаква опитите да са били прилагани върху маса хора.

Не искам да те отегчавам и да ти развалям настроението с описанието на такива проекти, но само ще те насоча с няколко ключови фрази и имена, които при желание или когато искаш наистина да се депресираш, можеш да проучиш сама. Един проект за масово въздействие, който може би ще намериш интересен е Project Sleepy Beauty. Други проекти, стари но добре документирани: MKULTRA, Project Bluebird, Project Artishok, MKNAOMI, MKACTION, MKSEARCH. Руското съоръжение познато като  "Acoustic Psycho-correction”, имена като: Jose Delgado, Dr. Sidney Gottlieb, Dr. Ross Adey, Drs. Joseph Sharp and Allen Frey и Frey’s Effect или "microwave hearing", "Less Than Lethal” weapons, Non Lethal Technology и други.

Специфичното за устройствата като Semi-Synch от предишния ми пост, като средства за предразполагане на мозъка към хипнотично въздействие е, че работата им се състои не в тяхното настройване към специфичния почерк на мозъка на даден индивид, а настройването на мозъка към честотата излъчвана от устройството. Независимо от индивидуалните особености, мозъчните вълни тета и алфа се явяват в определен диапазон, който е общ за всички хора и е напълно естествен за всеки що-годе здрав мозък, който минава през тези състояния всяка нощ, когато заспива. Колкото и да сме уникални, ние сме и много еднакви и нямаме причина да мислим, че сме неуязвими. 

Историята, която ми разказа за Морз и Джексън е наистина много интересна. Ето един случай, когато справедливостта възтържествува. Това ми напомня обаче за нещо друго във връзка с телепатичната комуникация, което все не ми остава време да засегна. Ти също наблегна на това в твоите постове, но така и не успях да реагирам на време. Става въпрос за езика. Дори и с морзова азбука, изпращаното послание все още е вид език. Успешно или не, това си остава проблематично, защото думите са само символи и несъвършенството на нашето общуване може би произтича именно от различния начин по който мозъкът ни тълкува тези символи. В статията бегло се споменава, че усилията на учените ще са насочени към картографирането на пред-словесното състояние. Сега нямам възможност да се впусна в подробно описание на моите разбирания за това състояние, но  именно това ме кара да си мисля, че това което се опитват да постигнат в този експеримент е може би в сферата на квантовата биология.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #27 -: Май 18, 2009, 02:27:48 am »
 Добро утро, stiver!  :)
Действително ще проуча за проектите, които споменавате и обещавам да се изкажа по-подготвена и по имена относно въпросните проекти. Но искам да ви оставя този пост, с надеждата да се забавлявате, пиейки си кафето.
 Всеки от нас има различни пътища, по които добива своята информация, съответно и всеки от нас има области, които смята за добре проучена територия, както и свои учители, изградили му мисленето в голяма степен. Последните не може с лека ръка да обяви за неправи или поне объркали се. Кумирна привързаност има, ако мога така да се изразя.
 Неврологията като тема е наистина обемно занимание и въпреки, че съм прежалила няколко години да ровя в нея, далеч не мога да се похваля, че съм някакъв семафор. Въпреки това си давам ясна сметка, колко необятна тема е работата на човешкия мозък. И не само в неговите темпорални изменения или патологични събития, колкото в уникалността да бъде използван.
Речевите способности на даден индивид, също се разполагат в различни дялове на мозъка. Майчината реч или тази, която учим като деца се намира в т.нар. моторен дял,

който обаче съхранява само "майчината" реч и способността ни да свързваме звуците в думи. Той се развива най-рано и е основният виновник да фъфлим или да не можем да казваме "р".
А ето този хубавец

Се занимава с това да запомни как се пишат думите от майчината реч, да научи други езици, да запомним нотите, да станем гений в математиката, физиката, химията, да можем да пишем с морзова азбука и каквото се сетите още допълнително умение.
Тези два дяла са не просто различни, те се намират на различни места. И биват обслужвани по различен начин. Въздействието върху тях също им действа различно.
В тази връзка искам да уточня, че ако не можем да пишем на морз някое парче на Чайковки и не сме запаметили как се пише "Haemorrhagia" на английски, ако ще да ни обстрелват с каквито си искат звуци повлияващи на нервната система и психиката, целящи да ни извадят от строя, ние просто няма да ги регистрираме. Онези от нас, които нямат затруднения в изброените умения, може и да се поддадат на такова хеврологично влияние, но ви уверявам, stiver, че тази група хора не представлява масово влияние, а по-скоро избрано. Освен това и онези от тях, които биха регистрирали такова влияние, биха го възприели по различен начин всеки от тях.
Нямам никакви амбиции да твърдя, че някой няма интерес да настройва мозъците на хората на дадена честота, но имам самочувствието да се присмея на подобна глобална идиотщина (ако позволите).  ;) Защото не всички мозъци представляват интерес. Голямата част от онези, които в моторния си дял съхраняват звуци разпознаваеми като китайски и индийски езици, и без намеса се държат като роботи.
Представих си току що за какво биха използвали подобна възможност. Вероятно биха ни "прожектирали" в мозъка реклами докато спим, или се шляем по улиците.  :D
Сериозно малко сега - онези опити, за които говорите са с подготвени предварително хора, които са доказано с неврологични показатели, които позволяват такава интервенция. Освен това, без химия не е минало.
Всички толкова много коментират хипнозата, но колко от вас са се подлагали на такава доброволно? Аз съм и смело мога да кажа, че е много забавно. Но за това друг път.
Дано не ви доскуча.  ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #28 -: Май 18, 2009, 11:16:00 am »
Ще разкажа кратка историйка офтопик, свързана с думите ми след нея.Който не желае да чете, може да прескочи абзаца.


Като бях в училище, учехме химия, конкретно видовете химически връзки.Попитах госпожата откъде химиците са разбрали по какъв начин се свързват два атома да кажем.Тя отначало не разбра въпроса ми и след редица уточнения, отговори, че са го разбрали чрез опити.
Аз я попитах "какви опити".
-Такива, че да изследват връзките.
-Те видели ли са ги?
-Не са ги видели...
-Е тогава как знаят какви връзки има!
-Това се учи по-нататък и не мога да ти го обясня сега.
-Кога по-нататък.
-Това се учи от вишистите.
-Значи трябва да запиша висше по химия, за да ми обяснят нещо, което искам да зная в 11ти клас и имам нуждата да зная...но докато не стана вишист ще трябва да карам на доверие?
-Ами да...
-И ако накрая се окаже, че са ме излъгали или че вече не ми е интересно?
-Пречиш ми на часа...
-Ебаси тъпия предмет!
И щом казах това, до края на учението ми аз не видях оценка, по-висока от 4.


Та това, което искам да кажа с тази история е, Empistosunh - откъде мили боже неврологията знае, че това и това прави това и това? Само не ми казвай, че е на базата на глупави опити и резултати, без никакво директно доказателство!
« Последна редакция: Май 18, 2009, 11:17:56 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Успяха да изпратят мейл телепатично
« Отговор #29 -: Май 18, 2009, 11:57:50 am »
http://www.kn.medfac-sofia.eu/uch_programi/ProgramaBG.doc
Цитат
1.   Клинична електроенцефалография
2.   Предизвикани потенциали
3.   Електромиография
4.   Ликворология
5.   Невроофталмология
6.   Невроотология
7.   Вегетология. Доплерова сонография
8.   Невропсихология
9.   Неврорехабилитация
10.   Неврорентгенология

Към упражненията, като методи за диагностика, прибавете и ЯМР.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27