Автор Тема: Вегетарианството  (Прочетена 281854 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #930 -: Януари 28, 2010, 21:20:21 pm »
Това лято много се обсъждаше в руската блогосфера.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Вегетарианството
« Отговор #931 -: Март 02, 2010, 20:24:20 pm »
Какви са тези глупати твърдения на някои "специалисти", че вегетарианството вредяло на бъбреците? То бива промивка на мозъци, ама чак пък толкова, чак започват да ме ядосват.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #932 -: Март 02, 2010, 23:32:21 pm »
принципно нямам нищо против вегетарианството,но понеже четох един коментар по-горе,че момчето иска да се занимава с фитнес без да яде месо.Глупава идея според мен,повечето съставки на месото са заменими,е не чак така ефективно,но са заменими,а месото съдържа така наречените "незаменими аминокиселини",които няма как да се набавят по друг начин освен на прах разбира се ... Така че те съветвам,ако си тръгнал да се занимаваш с фитнес не се лишавай от месото. А по въпроса за това да не се ядът и млечни продукти,в това вече не виждам никакъв смисъл ? Ако може някой да ми изтъкне доводи (не се заяждам .. )

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Вегетарианството
« Отговор #933 -: Март 02, 2010, 23:46:03 pm »
Това са неверни спекулации. Познавам 15-годишни вегетарианци и такива, които от раждането си не са помирисвали месо. Това, че са живи и здрави още, какво общо има с незаменимите аминокиселини? Тръгва слухът от някоя месодобивна компания, и хората почват да го повтарят като мантра.

Само в меда има 17 аминокиселини, а в овесените ядки ги има всичките незаменими.

Няма значение дали аминокиселините са от животински или растителен произход. Това просто са строителни мономери. От тухлите можеш да построиш и барака и замък.
« Последна редакция: Март 03, 2010, 07:23:22 am от Mirotvorec »

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Вегетарианството
« Отговор #934 -: Март 05, 2010, 14:04:49 pm »
Съжалявам ако линковете са били пускани и преди, но би било малко трудно да изчета 63 страници ;D ::)

Лъжливите “здравословни” храни -http://www.zemianazaem.com/archives/119
Истината за месото - http://www.zemianazaem.com/archives/117
Истината за млякото -http://www.zemianazaem.com/archives/65

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Вегетарианството
« Отговор #935 -: Март 05, 2010, 14:43:19 pm »
Съжалявам ако линковете са били пускани и преди, но би било малко трудно да изчета 63 страници ;D ::)

Лъжливите “здравословни” храни -http://www.zemianazaem.com/archives/119
Истината за месото - http://www.zemianazaem.com/archives/117
Истината за млякото -http://www.zemianazaem.com/archives/65


Много са добри!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 164
Re:Вегетарианството
« Отговор #936 -: Март 05, 2010, 14:53:14 pm »
Само за чернодробни камъни не бях чувал. :o
http://www.zemianazaem.com/archives/119

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Вегетарианството
« Отговор #937 -: Март 05, 2010, 17:16:57 pm »
Прочетох материалите и прехвърлих отгоре-отгоре коментарите.
Този коментар ми допадна и обобщава трите материала от линковете, които е дала горе SunMoon.


Цитат:
#  sszzss:
3 октомври, 2009 в 3:59

"Здравейте на всички,
....   .....
Потърсих в гоогле.ком болести от преяждане на месо.
Тренирам от 4 години,спаззвам диети и съм здрав като бик.Обожавам храна,като наркотик е за мен.
Обожавам салати , ооооо,много, но също и риба,пилешки пържоли,телешко,агнешко,свинско не много,понякога ,когато съм в настроение.Не обичам мазнотиите.
Здравословно хранене не означава вегетарианство,нито разделно хранене.КАКВАТО И ХРАНА ДА ЯДЕТЕ,КАТО РАБОТИТЕ ПОВЕЧЕ И НЕ КИБИЧИТЕ ПО ЦЯЛ ДЕН В НЯКАКЪВ МИЗЕРЕН ОФИС ПО ЦЯЛ ДЕН, А ХОДИТЕ НА ФИТНЕС,ЩЕ ИЗГОРИТЕ ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ ТОКСИНИ ВЪВ ВАШЕТО ТЯЛО.

Движение хора,движение.Туко шщо се върнах от Америка.е виждам разликата.Аз бачкам 3 работи и намирам време да тренирам и да готвя, а американците седят,пукат хамбургери и чакат държавата да се погрижи за тях.

Нека не бъдем като тях.
НЕ ВСИЧКИ МЕСОЯДЦИ СА ДЕБЕЛИ,НЕ ИЗВЪРТАЙТЕ ИСТИНАТА.
2-ро.Научно доказано е , це във млякото,яйцата, месните продукти се съдържат незаменими аминокиселини ,които не могат да се набават по друг начин.

Ето нещо , което гледах по дискавъри,военния канал.ОТКРИТИ БИЛИ КОСТИ НА МНОГО ГОДИНИ ,НЕ ПОМНЯ КОЛКО СТАРИ, НО ИСКАХ ДА КАЖА КАКВО КАЗА ДОКТОР ОТНОСНО ХРАНЕНЕТО.ПО КОСТИТЕ МОЖЕЛИ ДА РАЗБЕРАТ КОЙ Е БИЛ ЗЕМЕДЕЛЕЦ И ЯЛ ОСНОВНО ЗЕЛЛЕНЧУЦИ И КОЙ БИЛ ЛОВЕЦ.НА ЛОВЕЦА КОСТИТЕ БИЛИ МНОГО ЗДРАВИ,ДОКАТО НА ЗЕМЕДЕЛЕЦА БИЛИ СЛАБИ И ТЪНКИ.

Ето моята гледна точка.
Съгласен съм , че е вредно да се ядят всичките тия меса по магазините,щото са боклуци.Така е,баща ми снабдяваше преди години цяла югозападна БГ със кренвирши.Първите бългърски кремвирши.Истинско месо.Татко каза,аз пътувах всеки ден,цащото кренвиршите траят само 2 дена.А днес те траят по 1 месец.

Така е.нека видим и друтага страна.Всичките зеленчуци на пазара са боклуци пълни със изкуствена тор,която ние поемаме ,всичките тия химии,дето слагат в почвите , за да имат по-голяма производителност.
Големи са,изглеждат добре,а като ги хапнеш какво става? нищо,НЯМА ВКУС,ЗАЩО ЛИ? ЕЛАТЕ ВСИЧКИ ВЪВ ГРАДИНАТА МИ ДА ВИДИТЕ ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ КАКЪВ ВКУС ИМАТ.както месата , така и зеленчуците са боклуци.Всичката храна в магаазините е химия,която ние поемаме.

ПОРАДИ ВСИЧКАТА ТАЗИ ХИМИЯ ВЪВ ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ В ДНЕШНО ВРЕМЕ НА ПАЗАРА,КОЯТО УБИВА ВСИЧКИ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ ВЪВ ТЯХ,ВЕГЕТАРИАНЦИТЕ ТРЯБВА ДА ПОСЕЩАВАТ АПТЕКИТЕ ПО-ЧЕСТО,ПОРАДИ ЛИПСА НА ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ В ТЯЛОТО ИМ,КОЕТО ОТСЛАБВА ИМУННАТА СИСТЕМА.

Има окисляване от месото и има болести от прекомерното ядене на месо.Не преяждайте с месо,но помнете,че то съдържа незаменими аминокиселини.

А ако обичате месото като мен,просто посещавайте фитнеса близо до вас поне за 1 час на ден и сте бомба.
Каквото и да ядете , не тренирате ли,свършени сте.Това е истината.
Мед,орехи,мляко,масло,сирене,месо,зеленчуци,плодове най-силната храна.

Човек в моят град цял живот отглежда овце,пие мляко всеки ден и то много,както и яде месо овче,масло и сирене.Човека е на 94 години.Питали сме го какво яде, а той казва
цял живот съм пил мляко,ял овче месо и мед.Това е

завършвам със това

Всичко е отрова в по-големи дози.Няма значение дали и месо или краставици,но ПЪЛНОТО отричане на месо,мляко и т.н. е ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ.
НИЕ СМЕ ЗАКЪРМЕНИ СЪС МЛЯКО.

В повечето случаи е генетика,но и тя може да се промени.
.......

Нищо против вас вегетарианците,просто много неща са абсурдни и има хора , които се подлъгват по това,шашнати от безизходица или стрес , че са пълни или каквото и друго да е.
.......

Пак ще повторя. ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ КОЛИЧЕСТВОТО ПРИЕТА ХРАНА.

и

ВСИЧКО В ПОВЕЧЕ ОТ НОРМАЛНО Е ОТРОВА.

ИСТИНАТА Е БАЛАНС."


Има и още няколко мнения на потребителя-sszzss, който са добри според моето виждане на нещата. Който се интересува може да ги намери в коментарите в линка:
 http://www.zemianazaem.com/archives/117
« Последна редакция: Март 05, 2010, 17:18:09 pm от Гален »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Вегетарианството
« Отговор #938 -: Март 05, 2010, 18:23:04 pm »
aldonea Здравей.Много добре изложено мнение от твоя страна.
Цитат
. Колкото и да ми е неприятно, много близки до мен същества ядат мъртва храна,
:o Притеснен съм,да не би да им готвиш "умрели" работи.Би ли се изяснила.Но моето разбиране е че всичко което ядем от растителен вид ни помага за едно,а всичко от животински за друго.За това моето мнение че смесеното хранене независимо кое преобладава в него(растителното или животинското)ни помага за нещо.А какво е това нещо ,ще поживеем и ще видим(виждаме със знанията).Живи и здраве. :hi: П.П. Всичко с което прекаляваме е вредно.
    :) Би било чудесно да можехме да си позволим суровоядство повече хора,но и след някаква обработка на зеленчуците все нещо остава за поддържане живота в телата ни. Относно мъртвата храна, сигурна съм, че знаеш,коя наричам така(животинската) все пак тя е носител на различни състояния от живота на убитото животно! Но всеки сам решава как да стопанисва тялото и себе-си!  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Вегетарианството
« Отговор #939 -: Април 05, 2010, 22:47:12 pm »
Цитат
Прочетох материалите и прехвърлих отгоре-отгоре коментарите.
Този коментар ми допадна и обобщава трите материала от линковете, които е дала горе SunMoon.

Аз съм до някъде съгласна със коментарите на потребителя sszzss, пия мляко само ако знам какъв е произхода, същото се отнася до месото, ям само ако е крехко и знам от къде идва. А това че всичко в магазина е боклук е абсолютната истина, днес във магазина примерно награбих купища бисквити и почнах да чета етикетите с надеждата да открия нещо без "хидрогенирано растително масло" , уви нямаше ??? .

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #940 -: Април 06, 2010, 17:09:55 pm »
Тези статии от "zemqnazaem" или както е точно сайта вече са върховни глупости!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Вегетарианството
« Отговор #941 -: Април 06, 2010, 17:19:45 pm »
Тези статии от "zemqnazaem" или както е точно сайта вече са върховни глупости!

Чудех се как по-меко да ти отговоря и реших да е с едно сравнение. Така се изказа, че все едно да отидеш в Каабе и да започнеш да обикаляш по часовниковата стрелка.
Мисли малко по-трезво.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Вегетарианството
« Отговор #942 -: Април 06, 2010, 17:21:23 pm »
Има бисквити без хидрогенирано масло, от чисто масло са, вкусни са, но са много скъпи, над 5 лв. кутийката. Най-добре си правете домашни.  :blum2:  :hi:

Неактивен Light_Warrior

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Вегетарианството
« Отговор #943 -: Април 06, 2010, 21:02:18 pm »
аз месо не ям , разликата е съществена
със сиренето как стоят нещата, още немога
да се откажа сутрин от омлет с кис. мляко  :P

видях някъде в форума рецепта за дом. направа  
ама ако трябва всичко да си правя сам.

абе то се вижда че ще се ползват доставчици
от някое село, рано или късно, нещата немогат
да продължават така , щото на определено енерг.
ниво почва да ти се гади съвсем буквално от
"храната" в магазините.
« Последна редакция: Април 06, 2010, 21:43:36 pm от Light_Warrior »

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Вегетарианството
« Отговор #944 -: Април 06, 2010, 22:05:17 pm »
Има бисквити без хидрогенирано масло, от чисто масло са, вкусни са, но са много скъпи, над 5 лв. кутийката. Най-добре си правете домашни.  :blum2:  :hi:

Ще споделиш ли марката поне, ако може :-[ ? А, ако някой има желание също може да сподели някои бисквити без хидрогенирано масло, не всеки има време да прави домашни, въпреки че домашното е най-доброто.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27