Автор Тема: Вегетарианството  (Прочетена 279135 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Вегетарианството
« Отговор #660 -: Декември 20, 2008, 10:51:42 am »
Именно. В битието няма правила, нива и посоки. Всеки си прави каквото си ще и всеки живее както иска, без да стои нито отгоре, нито отдолу, нито встрани от някой друг...той просто е на друго място по съзнание. Място, което няма допирни точки за сравнение с останалите, било то един и същи вид или не.

Няма смисъл да се спори относно това.

Но от много време ме безпокои нещо друго - далеч не само аз, а много хора са стигнали до извод, за който останалите също знаят, просто още не са си дали сметка.
И той е, че няма правила по отношение на изразяването, но има правила по отношение на мащабите и средствата за изразяване. Можеш да караш каквато си искаш кола, но не можеш да я караш както си искаш.

И това ме безпокои с неща от сорта - кой ги определя такива неща...с коя наглост го прави...има ли вратички за това...какъв е общият кодекс на тези неща и обективен ли е въобще...и съвършена ли е вселената, при положение, че има невидими закони?
А това не е за тази тема  :P
« Последна редакция: Декември 25, 2008, 10:22:57 am от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Вегетарианството
« Отговор #661 -: Декември 21, 2008, 13:14:19 pm »
Някой не знае ли някакво по-интересон инфо за енергийните полета - как изглежда доматенето и как изглежда мършавото или нещо от сорта? За това не срещнах някъде да се говори.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Max

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #662 -: Декември 21, 2008, 14:11:03 pm »
Разбирам сантименталността като мотив при избора на храна.
Самият аз не бих ял котки например. Котарак ми беше спасил живота преди години.
И тъй, по себе си знам, как сантименталността влияе на избора.Но смятам, че се ръководим от натрапени в детството ни нагласи. Като възрастни вече можем да се отърсим и да възпитаваме децата си  иначе.
На детето може да се обясни, че да откъснеш маргаритка е като да счупиш крилцето на врабче. Тя няма да писука и  да гледа жално, но ще я боли.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Вегетарианството
« Отговор #663 -: Декември 21, 2008, 17:02:49 pm »
Пътят на онези, които определят начина си на хранене според мотива, който обсъждаме(сантименталност или каквото е там) би трябвало да приключва с неяденето.
Първо се отказваш от най-явните безпокоения като теленцето, после от по-фините безпокоения като маргаритката, и накрая спираш да ядеш.

Няма нищо неестествено в този процес. Аз лично искам да го постигна поради свободолюбиви съображения, не поради жалост към маргаритката. Кой с каквито мотиви, с такива  :P

Така че вместо да защитавате загубената кауза на сравняване на царствата, отправяйте се към инедията(това е научен термин).
« Последна редакция: Декември 25, 2008, 10:24:24 am от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Re:Вегетарианството
« Отговор #664 -: Декември 22, 2008, 06:41:36 am »
И във връзка с това, което казва Спорт-Здраве2, ето едно от последните открития на японските учени!

"Гладът удължава живота"
22.12.2008
Намаляването на приеманата храна и особено гладът могат да удължат живота ви. До този извод са стигнали учени от Киотския университет след серия от опити с кръгли червеи.Използваните при експеримента червеи живеят около 25 дни, но след като са намалили храната им техният живот е удължен 1,2 пъти. Още по-добри резултати са получени, след като са започнали да ги хранят през два дни. Средно животът им е нараснал с 1,5 пъти. Учените са установили, че при кръглите червеи за дълголетието отговаря генът Rheb, който имат и хората. Подробна информация за резултатите от експеримента на японските изследователи са публикувани в списание „Нейчър“, съобщава ИТАР-ТАСС. /БГНЕС
БГНЕС
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Вегетарианството
« Отговор #665 -: Декември 22, 2008, 08:14:54 am »
Ами природата го е заложила тоя ген, генерално за вида.
Който яде много, да се разкара от екосистемата, за да не подяжда другите. Няма да изяжда всичката храна, я! Да старее и да мре там!

Всъщност шегата настрана, но съм забелязвал някои инстиктнивно заложени поведения как служат като саморегулатор, и са от полза за вида като цяло, но от вреда за конкретния приежател на тоя ген ...
!!!

При някои генни аномалии ефекта е същия. Например в доста от случаите при някакви промени в гените човека (или животното) неспособно изобщо за поколение. (например катърите - кръстоска между кон и магаре)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Вегетарианството
« Отговор #666 -: Декември 22, 2008, 11:00:33 am »
Някой не знае ли някакво по-интересон инфо за енергийните полета - как изглежда доматенето и как изглежда мършавото или нещо от сорта? За това не срещнах някъде да се говори.

Хм, на месо снимки не намирам, но със сигурност с кирлиановата технология могат да се видят интересни неща дори за зеленчуците... примерно това:
http://pofff.files.wordpress.com/2007/11/kirlian-mushroom.jpg
естествена, сравнена с "отгледана" гъба

http://www.livingfoodforafrica.com/images/kirlian-tomato-raw.jpg
суров домат
http://www.livingfoodforafrica.com/images/kirlian-tomato-cooked.jpg
леко сварен домат

И още снимки на доста неща:
http://www.fullspectrum.org.uk/kirlianphotographics/gallery.asp

В крайна сметка човек да се замисли по- сериозно и за суровоядството, м?  :-\
 
...water can flow, and water can crash...

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Вегетарианството
« Отговор #667 -: Декември 22, 2008, 14:33:14 pm »
Снимките са много интересни.

Androctonus

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #668 -: Януари 03, 2009, 12:48:27 pm »
Вегетарианството е секта.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Вегетарианството
« Отговор #669 -: Януари 03, 2009, 13:10:22 pm »
Вегетарианството е секта.
Все едно да кажеш , че месоядните са варвари. :D


 
"Сектанти", този сайтнадушихте ли го вече? ;) Има интересни неща и доста рецепти. :-*
« Последна редакция: Януари 03, 2009, 13:13:46 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Androctonus

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #670 -: Януари 03, 2009, 19:15:19 pm »
"Варвари" е термин, който разделя поданниците на една империя от всички останали.
А вегетаринаството отговаря на дефиницията на думата "секта" много точно ;)

Без обидени хаха.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #671 -: Януари 03, 2009, 21:09:35 pm »
Androctonus, не ти знам дефиницията за думата "секта" но ако се осланяме на това че обикновено сектите имат по-малко привържаници от официалните религии тук аналогията ти е вярна. Но по отношение на това кой казва истината дали официалната религия или някоя "секта" нещата стоят по малко по- различен начин - пример богомилите.Използването на негативното звучене на думата секта и опита да приписваш на една група хора негативни качества показват само нежеланието ти да участваш в дискусията  на конструктивно ниво. Ако е до епитети мога да наредя стотици за "месоядците" но от това освен изкуствени вражди нищо друго няма да се получи.Така че поне като кажеш нещо се аргументирай за да можем да ти "атакуваме" аргументите а не да се правя на баба Ванга. И още нещо - ако примаш яденето на месо за "официалната религия" и вегитарианството за "секта" си помисли за какво са създадени официалните религии, дават ли "логични отговори на нормални въпроси" или просто имат по-голямо стадо глупаци които да ги следват?

Androctonus

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #672 -: Януари 03, 2009, 23:38:10 pm »
Преди да ме контрираш, че съм неконструктивен - ти със сектант пробвал ли си да спориш  ;D ?
Та аз, дет не съм ти  и на половината на конспиративния масоно-илюминатски акъл, аз ли да споря :Р

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #673 -: Януари 04, 2009, 11:24:02 am »
Пробвал съм да  ;) и точно затова не съм съгласен с определението секта  ;) тъй като аргументите които аз и други хора излагаме са напълно логични и правдиви. Съвсем отделен е въпроса дали  да се приемат като начин на живот - това е вече въпрос на избор.

Androctonus

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #674 -: Януари 04, 2009, 15:05:33 pm »
Виж сега, то и всеки полуинтелигентен сектант ще успее да ти приведе доста логични аргументи за какво ли не.

Ето мало информация относно някои тенденции в развитието на вегетарианството, които май са ви убегнали хах...

"Не правете секс с "месоядни". Така едни ден ще сме мнозинство"
Говорим за хора, които наричат себе си vegansexual - вегасексуални (wtf).
http://www.hippyshopper.com/2007/07/newsflash_vegan.html
http://www.brisbanetimes.com.au/news/world/no-sex-thanks-youre-a-meateater/2007/07/31/1185647868107.html

""When you are vegan or vegetarian, you are very aware that when people eat a meaty diet, they are kind of a graveyard for animals," vegan Nichola Kriek told the Christchurch daily The Press."


Аргументите на вегасексуалните са, че не искали да спят с гробище за животинки и да целуват тела, изградени от протеини на мъртви.
Лично мое мнение е, че тези хора биха могли идеално да се задоволяват с подходящи зеленчуци. Май няма закон срещу това.
От друга страна, защо няма организации за защита правата на зеленчуците, където тези действия могат да се изтълкуват като сексуална злоупотреба със зеленчук.
Отвратителни хора :/


'According to research conducted by Annie Potts of the University of Canterbury, there's a new way for vegans/vegetarians to flaunt their health- and eco-consciousness. While some vegans choose only to engage other vegans, others are using their sexuality as a powerful tool to convert naive meat-eaters (like yours truly). In a NY Times exposé of the world of vegansexuality, Ingrid Newkirk of PETA claims that an effective method of attracting omnivores is through nascent, non-traditional vegan wiles.'
http://media.www.dailycollegian.com/media/storage/paper874/news/2008/02/11/EditorialOpinion/Victimized.By.Vegansexuality-3199752.shtml

А и в добавка на това, още една теза -
заради засилващото се търсене на различни заместители на животински продукти, днес в изследването на своиствата на различни родове водорасли се влагат много пари. Вероятно масонски, финансирането идва предимно от щатите. Говорим за много пари. Резултатът към момента са продукти на по-висока цена, които все пак се купуват като топъл хляб, основно са на основата на агара и карагенана - водорасли от разред Gigartinales.
По една или друга причина, тези пари не отиват за гладуващите дечица в Сомалия :/
Горките :/
« Последна редакция: Януари 04, 2009, 15:15:48 pm от Androctonus »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27