Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 478761 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: 2012 г.
« Отговор #975 -: Октомври 20, 2012, 21:51:37 pm »
След 60 дена ще видим какво ще стане. Или прасето или аз...ама по-скоро прасчо :lol:

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: 2012 г.
« Отговор #976 -: Октомври 20, 2012, 21:55:16 pm »
След 60 дена ще видим какво ще стане. Или прасето или аз...ама по-скоро прасчо :lol:
Поне половината конспирации, ще отидат в миналото :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #977 -: Октомври 20, 2012, 21:58:56 pm »
Абсурд!
Нищо няма да иде в миналото.
Просто ще излезе нова партида и нов "ъпгрейд" (както прочетох някъде наскоро).
Всичките преходи, преминавания, клизми и каквото още се сетиш ще имат обновяване на теориите и или ще се прехвърлят за близко (или далечно) бъдеще, или пък ще кажат, че вече са се състояли, но само духовно избраните ги усетили.
Стари и до болка известни схеми. Сами ще видите (след 2 месеца)!
 :D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #978 -: Октомври 20, 2012, 22:11:42 pm »
Вероятно повечето го знаят предвид кои го е публикувал,но аз сега попаднах на него и реших да го споделя.
Космиески наръчник - Инструкции за планетарна еволюция
http://silverunicorn.org/forum/index.php/topic,80.0.html

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: 2012 г.
« Отговор #979 -: Октомври 20, 2012, 22:12:14 pm »
Абсурд!
Нищо няма да иде в миналото.
Просто ще излезе нова партида и нов "ъпгрейд" (както прочетох някъде наскоро).
Всичките преходи, преминавания, клизми и каквото още се сетиш ще имат обновяване на теориите и или ще се прехвърлят за близко (или далечно) бъдеще, или пък ще кажат, че вече са се състояли, но само духовно избраните ги усетили.
Стари и до болка известни схеми. Сами ще видите (след 2 месеца)!
 :D
Между другото ,съм напълно съгласна със теб :)Скоро четох дори,че календара на маите не предвиждал края на света,а ново начало...пффф,а толкова се спекулираше, че идва края .

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #980 -: Октомври 20, 2012, 22:14:07 pm »
Скоро четох дори,че календара на маите не предвиждал края на света,а ново начало...пффф,а толкова се спекулираше, че идва края .
:D :D :D :D :D ще ме уморите ,честно  ???

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #981 -: Октомври 20, 2012, 22:51:01 pm »
Интерестно се получава иначе.Някой изписва 10 коментара в защита на някаква теза, след това някой друг се хваща за една дума  и 5 страници пише за тази една дума.Изгражда цял нов свят върху нея и другите къде прочели ,къде не, понеже им се повтаря едно и също нещо,го приемат за истина.Та така сега участват някой хора в някаква анкета, дали са болни хората и  нуждаят ли се от лечение.Но никой не си направи труда да прочете какво съм написала за самите болни или да види ,че това е една единствена дума извадена от контекста на всичко останало.а това е поста заради които правите анкета  :) Ясно се вижда ,че примера които се дава за операцията и после моето сравнение са абстрактни, още повече че са свързани и с надеждата ми Бог да помогне на човечеството да излезе от кризата в която се намира.
Сравнението ти е много точно, човечеството се нуждае от Божията намеса за да се оправи,то е болно и има нужда от лечение,а кой друг освен Бог може да излекува децата си?



Есес,писна ми от лицемерието ти.Аман бре!!!Губиш не разбра ли...Човечеството не е нито болно,нито недъгаво,нито ненормално,слабоумно и неспособно на промяна,нито пък неспособно и ограничено"свише"откъм разум и знания!!!!!!!! ТО се развива.Проумей го!.Ето малка част от мненията ти дето си писала из темите по отношение на човечеството...

Мислех си тея дни,за кво му е на Господ да ни създава такива нещастници? ..

Не е въпроса в това дали ще приемеш това или няма да го приемеш.Прекрасно е да си мислим ,че можем да се променим към по добро, че можем да спрем да сме егоисти, лицемерни,клюкари,отмъстителни, скаперници, пошли и дребнави типове,но фактите говорят друго, човешката природа и история е такава че за да оцелееш трябва в определни ситуации да си скаперник,клюкар, лецемерен,егоист,агресивен и дребнав. Колкото и ние да не искаме да го признаем сме такива.
Да права си, можем да се научим да сме солидарни,да сме етични, толерантни, искренни ,съпричастни,спокойни и с голямо сърце, но не можем да спрем да сме другите.Това са демоните който се показват и които трябва да приемем,но дори да го разбирам със ума си ми е изключително трудно да пренебрегна всичките си ценности в името на това да ги приема.
А тук конкретно твърдеше,че човечеството е неспособно на промяна!?!?

Цитат
Не че не ни е "дадено"..Всичко е пред нас.Друг е въпросът дали и до къде можем да стигнем(към момента разбира се)?Но пък развитието на възможностите ни зависи само и единствено от нас.
Не,не ни е дадено, защото ако ни беше дадено да знаем нямаше да има противоречия ,илюзии и изкривявания.И когато осъзнаваш собствената си изкривеност и ограниченост ,собственото си неразбиране и липсва на истинско знание,тогава избираш смирението в противен случай ще сме смирени по същество от раждането си.
Нуждата да разбираме нещата който не са ни дадени да знаем са проблем при смирението.
Тук пък..не ни било"дадено" да знаем..Макар,че не стана ясно,кой точно се очаква да ни "даде разрешението" си за нашите знания.. ::)
  Само чрез отказване от личната воля,защото само ако приемем,че всичко е съвършенно Божие творение и се оставим в неговите ръце,той да води действията ни,само тогава можем да стигнем до Него.За това освобождение говорят мъдреците и шаманите,защото тази свобода която имаме е лъжовна,тя ни причинява болка.Но това няма да е безкрайно,един ден ние ще се откажем от нея,кога ,за всеки различно. Всичките тези прераждания които се говори че сме имали,са именно заради това че не сме осъзнали това. Ето нашия свят,пълен с измами и манипулации,конспирации и нещастие,глад,войни,смърт и прочие дълъг списък,ако не беше такъв този свят, ние никога нямаше да се обърнем към Бога,никога нямаше да си признаем ,че само с нашата воля не бихме могли да достигнем рая.Затова този свят се явява съвършен,защото ни подтиква да обърнем поглед към Бог. Мога още много примери да ви дам за съвършенството на Божиите дела,особенно за тези който ние НЕ харесваме.
А па тука...Нема думи!!!Твърдиш,че света е такъв какъвто е по волята на Бог и то с цел да ни накара да се обърнем към него,да го открием,и в ледващият момент..Олеле,човечествето се нуждае от божието спасение,щото е болно и не знам си кво?!?! ??? ???
Явно е че хората сме неспособни да променим живота, надявам се Бог да е милостив и да ни отърве от тоя бълвоч.Знам ,че звучи наивно, но все пак всеки с надеждите си.

Сравнението ти е много точно, човечеството се нуждае от Божията намеса за да се оправи,то е болно и има нужда от лечение,а кой друг освен Бог може да излекува децата си?

Всъщност ти затвърждаваш моята статистика ,за ненормалността на света.
Тук пък твърдиш,че си правила статистика(която така и не ни предостави да хвърлим по едно око)според която света е ненормален..

Аз пък си мисля,че тези които се засягат от това,че казвам,че света не е това което искам и че хората са сдухани и нещастни,агресивни и жестоки,само познава себе си в описанието ми,нищо повече. .
А ей тва е култово.. :D

И така...тва е само малка част от бисерите ти..То..всичките ти писаници са в тоя стил..Сама си направи сметка какъв е мирогледа ти..
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 22:54:04 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #982 -: Октомври 20, 2012, 23:46:36 pm »
  :D Ох много забавен този космически наръчник,които не го е чел, да не пропуска. :D :D :D
Константин сигурно пак нещо се пъне,но тоя наръчник толкова ме развесели,че ми идва да я нацелувам. Споко ще се разберем някой ден  ;) живи и здрави да сме само  :drinks:

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #983 -: Октомври 21, 2012, 09:50:27 am »
"Нашият емоционален заряд е много силен и понеже сме създадени по "образ и подобие", имаме качествата на Бог. Това го няма все още никъде във Вселената. Извънземните правят чудеса, но ги правят с манипулиране на пространството, с машини, но не може с една гола вяра. "
Това е цитат от статията на Людмил Егов.

     Съфорумници, които приемате  казаното от Егов, обръщам се към Вас.
    В статията на Егов е отбелязано че на  "извънземните" са им необходими технология и машини, според цитата, " с които да манипулират пространството". Защо човека имайки  нещо в повече от "извънземните" не се съсредоточи върху себе си като работа? / за душата става въпрос и за способността си да се реинкарнира, както и да работи върху връзката с първоизточника - Абсолюта, както е известен във Форума, за да се усъвършенства и по-плътната - телесната обвивка, посредством хармоничното интегриране на телата ни и взаимовръзката с планетата, която обитаваме/. По силата на нечия манипулация ли не работим в тази посока, поради личния си избор или като следствие на двете или работим, защото ако е така и работим ще знаем, че болести няма! Има избори и те са отново следствие от целия план, за който сами създаваме предпоставки, та  от какъв край се страхуваме тогава? Нима се смятаме сами за толкова ограничени, заради неосъзнатостта на причиноследствените връзки ли или  не знаем, че няма край има само избор за начало и този избор го правим всяка секунда и по-бързо от това. Никой човек няма за какво да се страхува, дори и цялото ни мироздание да премине с огромна скорост през самия си център! Единствено е нужно да сме самосъзнателни сами всеки за себе си, всякога, та да помним изборите си и да правим съзнателна връзка между всяко случващо се с нас. Няма наказание, няма по-глупави и по-умни, няма болни, макар някой форми на съществувание да ни откланят дотолкова от самите нас, че на природата ни това да и е чуждо и докато го отчита, а ние не обръщаме внимание на личните си сигнали, го приемаме за нормално, докато се почувстваме наистина уморени...ала  има избор за един или друг начин на пребиваване в дуалното, съобразно опита, затова дори "отклоненията" ако се посрещнат с приемане, т.е като личен избор ни даряват не с болест, а с полезен опит, ала само ако преминаваме пътя, не с отхвърляне сами на себе си, а с разбиране, че това е наша отговорност и никой не може да ни я отнеме, нито избора, нито силата, придобита от опита със справянето.. Всеки по един или друг начин прави най-добрия избор, независимо дали го осъзнава, но дори и да не го осъзнава, отново е на прав път за себе си.
Ето още един цитат от статията, с отношение по този въпрос:" В някакъв момент Небесният Отец, който е от много фино естество и е невидим и за най-висшите нива, започва да влага в хората душа. Тя има свойството да увеличава многократно емоциите и да кара хората да изживяват нещата през призмата на емоциите. За извънземните това е вредно - за тях емоциите са пагубни, защото не могат да взимат разумни решения и още от малки емоциите при тях се свеждат до минимум. "

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: 2012 г.
« Отговор #984 -: Октомври 21, 2012, 10:06:47 am »
Между другото ,съм напълно съгласна със теб :)Скоро четох дори,че календара на маите не предвиждал края на света,а ново начало...пффф,а толкова се спекулираше, че идва края .
Ми те само това правят. Все ни обещават край, пък никога не става. Ако и сега не стане повече няма да им вярвам. :nea:
Имам чувството, че холивуд ги пуска тия идейки за края на света. За да се зарибят хората, да направят филм и да спечелят парички.
А да не забравяме, че и Ащар Шеран чакаме :D

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: 2012 г.
« Отговор #985 -: Октомври 21, 2012, 10:09:23 am »
болести няма! Има избори и те са отново следствие от целия план, за който сами създаваме предпоставки, та  от какъв край се страхуваме тогава? Нима се смятаме сами за толкова ограничени, заради неосъзнатостта на причиноследствените връзки ли Единствено е нужно да сме самосъзнателни сами всеки за себе си, всякога, та да помним изборите си и да правим съзнателна връзка между всяко случващо се с нас. Няма наказание, няма по-глупави и по-умни, няма болни, макар някой форми на съществувание да ни откланят дотолкова от самите нас, че на природата ни това да и е чуждо ... дори "отклоненията" ако се посрещнат с приемане, т.е като личен избор ни даряват не с болест, а с полезен опит, ала само ако преминаваме пътя, не с отхвърляне сами на себе си, а с разбиране, че това е наша отговорност и никой не може да ни я отнеме, нито избора, нито силата, придобита от опита със справянето.. Всеки по един или друг начин прави най-добрия избор, независимо дали го осъзнава, но дори и да не го осъзнава, отново е на прав път за себе си.
:good:
Последното изречение аз бих го перефразирала така: всеки, във всеки един момент от време, дава максимума на който е способен, независимо дали го знае или не, дали го приема за вярно или не. Затова всичко в света е на точното си място. Затова света няма нужда от "поправяне". Затова просто се доверете на себе си и ...живейте. По тоя повод сме тука.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #986 -: Октомври 21, 2012, 10:10:09 am »

Ето още един цитат от статията, с отношение по този въпрос:" В някакъв момент Небесният Отец, който е от много фино естество и е невидим и за най-висшите нива, започва да влага в хората душа. Тя има свойството да увеличава многократно емоциите и да кара хората да изживяват нещата през призмата на емоциите. За извънземните това е вредно - за тях емоциите са пагубни, защото не могат да взимат разумни решения и още от малки емоциите при тях се свеждат до минимум. "

 :D  Пффф този цитат е досущ като в "Документите тера", дето онзи пич дето си е играл с генетиката и е правил човеците Ен-ки или Ен-лил (не моа ги оправя тия двамата, защото вече съм ги позабравила) и им е вложил "дара на перото" - част от ДНК верига отговаряща за емоциите, дадена му от някаква раса пилци, които са се възнесли...

Е хубу де, аз това не мога да разбера: аджеба що трябва да боготворя някого дето е създал човешкото тяло, в което е облечена моята Душа. Значи аз като мога да шия дрехи и хората, на които шия дрехите трябва да ме боготворят по тази логика...

Едно и също нещо казано по хиляда различни начина, но в основата си се стреми към едно нещо и то е да издигнеш в култ онзи, който ни е "ушил дрешките". Абе аз пък имам забележки относно кройката и материята  :lol:. И в крайна сметка не е важна дрехата, а пълнежа. Ама пълнежа не ни го е дал оня дето я е ушил нали... Тогава какви са тия култове и простотии!?  Пълнежа ни е даден от оня дето е дал пълнежа и на "шивачите", ми кво тогава тия "шивачи" се надуват, я да ходят да си играят на друго място и ако имат проблеми с егото си, та искат някой да ги боготвори, то да си намерят друго първобитно племе да им хвърля метани...  :blum1: :blum1: :blum1:
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #987 -: Октомври 21, 2012, 10:13:34 am »
:good:
Последното изречение аз бих го перефразирала така: всеки, във всеки един момент от време, дава максимума на който е способен, независимо дали го знае или не, дали го приема за вярно или не. Затова всичко в света е на точното си място. Затова света няма нужда от "поправяне". Затова просто се доверете на себе си и ...живейте. По тоя повод сме тука.
   Да, така е по-ясно, това имах предвид!
Ей сега прочетох нещо интересно, с връзка по темата: http://espirited.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B1%D0%BE%D0%B3/

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #988 -: Октомври 21, 2012, 10:23:36 am »
Онзи ден четох една приказка на Беа Нади "Приказка за боговете" 1 част и "Приказка за боговете - От светлина родени" 2 част - има я в Спиралата. Много забавно четиво за това, кой създава живота на планетите и какво правят "ония отгоре"  :D...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #989 -: Октомври 21, 2012, 10:26:51 am »
Е хубу де, аз това не мога да разбера: аджеба що трябва да боготворя някого дето е създал човешкото тяло, в което е облечена моята Душа. Значи аз като мога да шия дрехи и хората, на които шия дрехите трябва да ме боготворят по тази логика...
  Не е нужно да бъдат боготворени работниците-участниците в дейността по създаване на облеклото. Това го има само при егото, иска да не се "изгуби", защото само себе си вижда, едва ли на Абсолюта му е нужно боготворене, нужно е участието ни в процеса, като самосъзнание,  да сме наясно че без наше съгласие няма как да ни манипулира който и да е, а това се получава след като сме наясно, че съвършенството, прецизността на мисълта и други състояния са гранични, докато опита на човека, дори и "най- малкия"опит, дори след най-тежкото изпитание, дори "провал" го дарява с осъзнатост, освобождаваща го да твори, чрез себе си на Земната плоскост ( :), не казвам че земята е плоска)... Следователно щом човека е призван да бъде самосъзнателен и цялостен, изразен творчески, към кого да потдържа култ и защо ?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5079 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5880 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5775 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4342 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11598 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27