Автор Тема: Ирационалното и ние човеците  (Прочетена 112287 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #90 -: Февруари 10, 2012, 20:39:50 pm »
 Митко, според теб всеки човек ли има наставници?
  И може ли да си изгубиш наставника?  
  Ако си сгрешил примерно и после приемеш грешката като такава, изкорениш я по някакъв там начин, както казваш ти "няма грешка, ако има поука", има ли случаи в които не важи?
  Има ли лимит за шанса за развитието на душата?
  Кога започваш да служиш на тъмните във вечността  ;D стопираш ли се завинаги някога?
 
   1.  Всеки  има  наставници,  всеки  и  са  на  една  мисъл  разстояние.  Проблема  е  в  чуваемостта.
   2.  Никога  и  в  никакъв  случай,  и  по  никакъв  повод.
   3.  Ако  се  отнася  до  грешка  няма  случай  в  който  не  важи,  но  да  направим  разлика  между  спонтанна  грешка  и  нещо  обмислено  и  изпълнено  хладнокръвно.
   4.  Няма  лимит  всичкото  време  е  наше.
   5.  Когато  започнеш  да  се  смяташ  за  нещо  повече  от  другите  и  вместо  съвети  започнеш  да  изискваш  подчинение!!  О  стопираш  се  и  още  как,  лошото  е,  че  започваш  отначало  или  със  силно  ограничено  право  на  избор.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #91 -: Февруари 10, 2012, 21:31:45 pm »
Преди време изказах в друга тема тук своето мнение, че не е нужно да се преживее ЛИЧНО, ФИЗИЧЕСКИ, една учебна жизнена ситуация за да се усвои емоционалният опит от нея. Все още мисля така. Ето какво намерих в една от книгите на медиума Силвия Браун /превеждам си го аз, така, че ако има някаква неточност, бъдете снизходителни/:
"Не ви ли се е случвало да слушате нечия история, изпитвайки при това такива силни емоции, сякаш сте били участник в събитията? В такъв случай не ви е нужно да преминавате самият вие през същото....
...На вас не ви е нужно да получавате опита непосредствено, ако чрез него сте усвоили урока от дадената ситуация...
...Вие идвате на земята за получаване на емоционални, а не на интелектуални знания...
...Незрялото емоционално АЗ вътре в нас ще се развива само ако му позволим да се излива навън...
...От другата страна ние вече притежаваме интелектуалното знание, затова нашият план съществува заради това да развиваме емоционалната си страна...
...Когато вие преминавате от другата страна, вие загубвате всички тези отличителни особености /цели, привързаности, темперамент/. Вие не преставате да бъдете себе си, но ставате свободен от всички наноси, от земната мръсотия...

...Кармическото възмездие е следствие от ЗЛОТО НАМЕРЕНИЕ. Зло намерение означава, че вие АКТИВНО ЗАПОЧВАТЕ ПРОЦЕС, който води до нанасяне на ущърб на друг човек. Не се безпокойте по повод своите мисли за възмездие, които възникват в ума ви, когато някой ви причинява болка. Няма такава сила, която да направи реални вашите въображаеми картини на мъст, ако вие не потвърдите тези свои чувства с ДЕЙСТВИЯ..."

Много интересни неща, нали?
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 21:35:03 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #92 -: Февруари 10, 2012, 21:32:16 pm »
Неа,"забрави" да ми отговориш на въпроса за противоречието в постовете ти.Как така,хем ти се вижда несправедливо Бог да ни съди,хем пък си съгласна някой друг да има право над живота ни?

П.п.За разликата между смирение и овчедушие,сме писали в много теми
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 21:33:30 pm от konstantin2007 »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #93 -: Февруари 10, 2012, 21:37:22 pm »
..
...На вас не ви е нужно да получавате опита непосредствено, ако чрез него сте усвоили урока от дадената ситуация...
...Вие идвате на земята за получаване на емоционални, а не на интелектуални знания...
...Незрялото емоционално АЗ вътре в нас ще се развива само ако му позволим да се излива навън...
...От другата страна ние вече притежаваме интелектуалното знание, затова нашият план съществува заради това да развиваме емоционалната си страна...

:good:

Ей с това обаче не съм много съгласна
...Когато вие преминавате от другата страна, вие загубвате всички тези отличителни особености /цели, привързаности, темперамент/. Вие не преставате да бъдете себе си, но ставате свободен от всички наноси, от земната мръсотия...[/i]
...
Земната мръсотия щеш или не,се пропива в теб.И е нужно време.Не става веднага.Преминаваш и хооп..изкъпал си се :nea:  Факторът"време",не е за пренебрегване.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 21:38:55 pm от konstantin2007 »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #94 -: Февруари 11, 2012, 04:35:48 am »
...
Целта ни тук не са емоционални знания.
На разни медиуми не вярвам особено. Пълно е със заблудени люде.

Целта е, чрез емоционалните уроци, да се научим да не изпитваме толкова емоции. (и то и това не е целта, но отново е средство. Ако прибавиш и фокус на съзнанието и някои други неща, ще получиш и някои наистина съществени неща ...)
Т.е. да преодолеем емоционалните уроци.

На пръв поглед за някой могат да изглеждат еднакви, тези две твърдения, но разликата е от земята до небето.

Някой може да ти каже, че целта му е да събира съчки.
Но всъщност целта да е да запалиш огън и да се стоплиш. Събирането на съчки е само средство.
Но целта е, не да си събрал в двете си ръце една купчина съчки,
а целта е да си с ПРАЗНИ ръце, пред огъня.
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 04:37:41 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #95 -: Февруари 11, 2012, 14:03:21 pm »
...
Целта ни тук не са емоционални знания.

Tangra,ми именно де.Чрез изживяването на емоциите,се учим да ги контролираме.Това си е емоционално знание.Например..как да обичаме без да задушаваме и обсебваме обекта на чувства ни..как да контролираме негативните си емоции..и т.н. и т.н.Ако не си изпитвал тези емоции,няма да знаеш за к'во иде реч,нали?Ако не си се поддавал на гнева,омразата,яростта..как ще се научиш да ги контролираш?Щото Арри,добре го беше казал в другата тема."У всеки живее по един"ангел"и един"демон".Ние избираме кое да пуснем на свобода,и то при всяка една ситуация..във всеки един миг.Ако някой се е родил балансиран и умерен,то това не е"дар свише"а е качество придобито и отработено с цената доста емоционални терзания.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #96 -: Февруари 11, 2012, 16:01:25 pm »
Ами по-добре да пуснем демона, а ангелите да си ги оставим да живеят при нас.  :writer:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #97 -: Февруари 11, 2012, 17:01:01 pm »
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 11:31:45 am от Mirotvorec »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #98 -: Февруари 29, 2012, 09:37:51 am »
Отново повдигам въпроса за "доброто" и "злото". По начина по който аз ги разбирам нещата, зло не съществува, то е просто невежество. Така го чувствам, но това не означава, че съм станала толерантна към това невежество, де...  :(
И...във връзка с това ми е интересно да разбера какво мислите  по въпроса за човешката еволюция /или по - точно за еволюцията на душата на човека/. Какво е еволюцията на душата: трупане на всякакъв практически опит или целенасочено движение към единият от полюсите на дуалността? Или целта на еволюцията е изхода от дуалността? /Дуалността продължава ли и от другата страна?/
И още: какво мислите по въпроса за "неотвръщането", описан в Новия завет: "Ако те ударят по едната буза, обърни си и другата"? И също така и за прошката: има ли такова животно и как се постига практически? И веднага следва и въпроса за егото: хубаво ли е, че го има, то за или против нас работи?
От личен опит ще кажа, че щом още го държиш в ума си, /негативното събитие с емоционалната му окраска/, прошка не си дал, та ако ще да ми се кълнеш, че си.
Освен това, има ситуации, породени от карма ли, от човешко несъвършенство в този ни живот ли, когато интересите на хората са противопоставени. И при които се налага да избираш: своето или чуждото добро. И няма как да се случат И двете. Къде е "истината" в този казус: с това повдигнах и въпроса за егоизма... :)
Спирам за момента, че стана много.
 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #99 -: Февруари 29, 2012, 14:24:51 pm »
Отново повдигам въпроса за "доброто" и "злото". По начина по който аз ги разбирам нещата, зло не съществува...

А да не ти дава"господ"да се срещнеш със"злото",че може и да си промениш мнението..

Според мен,целта на еволюцията,е изследване и опознаване на битието.Ъфкорс,под битие,включвам и нашата индивидуална същност..Абе абсолютно всичко..За дуалноста..Можеш да излезеш от капана,не чрез борба и отричане,а чрез приемане, позволяване и допускане..И най-вече постигането на пълен баланс,между всякакъв вид полярности.

Неотвръщането на злото със зло,има логика..В противен случай,се получава синджир от"зло"..Разбира се,всичко е до индивидуална преценка.Има моменти в които просто трябва да действаш..Например ако станеш свидетел на"зло",има логика да се намесиш,да се опиташ да предотвратиш събитието..Но след свършен факт,да отмъщаваш и да се хабиш с подобни негативни емоции,е безсмислено.
Писали сме много пъти,за разликата между смирение и малодушие.

Относно дилемата,за чуждото добруване или моето.. Пак е много относително.Ситуации,хора..Зависи от много неща.
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 14:27:24 pm от konstantin2007 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #100 -: Февруари 29, 2012, 22:55:26 pm »
Отново повдигам въпроса за "доброто" и "злото". По начина по който аз ги разбирам нещата, зло не съществува, то е просто невежество. Така го чувствам, но това не означава, че съм станала толерантна към това невежество, де...  :(
И...във връзка с това ми е интересно да разбера какво мислите  по въпроса за човешката еволюция /или по - точно за еволюцията на душата на човека/. Какво е еволюцията на душата: трупане на всякакъв практически опит или целенасочено движение към единият от полюсите на дуалността? Или целта на еволюцията е изхода от дуалността? /Дуалността продължава ли и от другата страна?/
Проявеният свят е дуален и винаги ще бъде дуален. Единството е в същността, в духа, но не и в проявлението. Какво представлява еволюцията на душата? Ами да, тя е един вид движение към единия полюс: от миналото към бъдещето, от незнанието към знанието, от слабостта към силата, от егоистичността към надличностното и т.н. и т.н.

И още: какво мислите по въпроса за "неотвръщането", описан в Новия завет: "Ако те ударят по едната буза, обърни си и другата"? И също така и за прошката: има ли такова животно и как се постига практически?
Написаното в Библията се отнася по-скоро за смирението, за вярата, че справедливостта ще бъде установена и без нашето отвръщане на удара. Иначе ние трябва да правим всичко необходимо за да се защитим и да защитим тези около нас. Когато имаме възможност с чисти средства да ограничим нечии лоши прояви, също не бива да се колебаем. Ако те нападнат на улицата и можеш да се защитиш, трябва да се защитиш, но без омраза към нападателите, без желание да им навредиш, а просто действайки за самозащита. Що се отнася до прошката и неосъждането, те са възможни, когато има разбиране към другия, към мотивите му, към слабостите и грешките му.


Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #101 -: Март 26, 2012, 13:35:53 pm »
Проблема с намирането на точните отговори е ,че истината се променя постоянно.Истината не е статична и ако някой си мисли ,че я знае има още една стена за разбиване или рухване пред себе си. За съжаление това е последния извод до които стигнах, естествено след като всичко е относително значи и самата относителност е относителна и това ,че търсенето на истината е постоянен процес също става под въпрос. Затова в последно време такава апатия ме е обвзела ,че вече ми е все тая,какво е тук,там,сега и после.За какво съм тук и дали ще го изпълня........Аман от толкова въпроси чийто отговори постоянно се сменят. Всъщност какво ли е значението,така и така не зависи от мен в момента.Всичко вече е решено.И да от там може би морето ни изглежда до колене,а тук се давиме като последните удавници.И КВО ДА НАПРАВИМ? Аман,честно,няма отговори,това е само игра на ума, абсолютната истина не съществуава тук. Обикаляме в кръг,защото имаме нужда от обяснение за всичко, на мене вече ми писна. И спрях да си задавам такива въпроси,спрях да правя каквото и да е,спрях да контролирам каквото и да е(естествено в общокултурните норми) и знаете ли кво се случи.Станах това което не искам да съм.Изплуваха едни ужасии и още съм в лайната,ама си седя тук и чакам или да се удавя в тях или да ми писне и от тях. Иначе не сме ли пак в лайната,само ,че си казваме че сме над тея неща. Човешката природа е такава. Мислех си тея дни,за кво му е на Господ да ни създава такива нещастници? Еми нямам отговор,то и по добре,че нали и той след време ще се смени, пък аз не мога още да си излекувам раните от предното трошене на поредната стена.
ПП.Вече почвам силно да се надявам найстина сега да е преди зазоряване и да много тъмно ,защото ако не е си е е.... м.....
« Последна редакция: Март 26, 2012, 13:40:47 pm от eses »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #102 -: Март 26, 2012, 13:45:52 pm »
, абсолютната истина не съществуава тук.

Абсолютната истина е че ТИ СЪЩЕСТВУВАШ ТУК И СЕГА.Какво повече искате,не разбирам..Живейте си живота бе хора..

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #103 -: Март 26, 2012, 13:54:56 pm »
Ако беше толкова лесно нямаше да сме тук и да си задаваме отговори
За да стане това живеене просто е така,трябва да не изпитваме чувства, тогава няма да си задаваме въпроси,не и такива.Е да ама ние не сме устроени така и искаме или не си ги въртиме.До кога не знам. Какво разбираш под живейте си живота, щото аз си го живея,искам или не щом пиша тук значи по някаъв начин го живея. Може би искаш да кажеш да не си задаваме такива въпроси,да не се лутаме и търсим.Е да де ама крадеца крещи,хванете крадеца,се получава,щото ето че и ти търсиш,всеки търси нещо, всеки търси да осмисли по някакъв начин живота си.Защото простото живеене не е възможно, дори и за най невежия. Просто живеене имат само животните. И пак стигнахме до човешката природа.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #104 -: Март 26, 2012, 13:57:56 pm »
Подписа на bogoizbrania

Познай своите демони,обикни ги,и ще намериш душата си!

п.п.Дори животните нямат"просто живеене"..
« Последна редакция: Март 26, 2012, 13:59:09 pm от konstantin2007 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27