Автор Тема: Филми за конспирации, НЛО, езотерика, древни загадки и т.н...  (Прочетена 334800 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен foest

• Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Да, аз снощи си го свалих пак да го гледам.
Явно този от 2012 е нещо като римейк, ама като гледам коментарите в Замунда явно е некакъв шит:)

Ама то всички коментиращи филми в Замунда са кино критици и режисьори и предсказатели и какви ли не знайни и незнайни светила от световна класа бре!
Де що излезне ново нещо и куп поста след това какъв шит било,за нищо не ставало,пак поредната боза.....
ми да вземат да се образоват и да направят един филм който да се хареса на световната сцена бре.
Този със Круз и Фрийман ще го гледам задължително.  :yes:
.... And slowly, and surely They drew their plans against us

Неактивен Морфей

• Малко Писал
  • **
  • Публикации: 493
Михаил Радуга - Фазата (2013)
www.obe4u.com

Това е поразително съвпадение: в абсолютно мнозинство от хрониките на свръхестественото, независимо дали са библейските чудеса или паранормални явления, главното действащо лице заспива или се събужда в определен ключов момент. Очевидно е, че зад всичко това стои един феномен, който неизменно има огромно влияние върху историята и културата на човечеството, нещо за което ние не знаем нищо.

Какво се крие от нас? Който е построил империята си за сметка на нас лишавайки ни от пълноценен живот? Кой спря развитието на човека и кой печели от това? Какво се крие във всеки от нас и какво го задържа за в бъдеще?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9ccwvj3s7WI

Неактивен HristoBG

• Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Knowing (Пророчеството) с познатия ни Nicolas Cage

Хареса ми идеята и реализацията на филма, бих го гледал отново.

СПОЙЛЕР! (rofl, знам, че ще го прочетете, ама да ви предупредя) - има и наченки на божественото, интересно ми е един религиозен човек ако го гледа, какво би казал. Накрая се вижда, че момчето и момичето попадат на нова (изключително свръхестествена и красива) земя, донесени от извънземните (???, които крайно много напомнят на германци или арийци) и ясно ни подсещат, че това ще са Адам и Ева за тази планета. Поставя въпроса и за нашия произход, наистина добър филм.  :)

Неактивен bofara

• Пишещ
  • Публикации: 527
Филм на един руски учен за връзката между енергията Врил, пирамидите и кристалната решетка на нашата планета.

6285174923344176257

Неактивен Panta Rei

• Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Oblivion / Забвение (2013)
Том Круз е в главната роля в “ЗАБВЕНИЕ“, оригинално и новаторско кинематографично събитие от режисьора на “TRON: Заветът“ и от продуцента на “Възходът на планетата на маймуните“. В зрелищното и фантастично бъдеще Земята е еволюирала до неузнаваемост. Докато се сражава, за да спаси човечеството, сблъсъкът на един човек с миналото, ще го поведе на поход за изкупление и открития.
Джак Харпър /Круз/ е един от малцината останали монтьори на безпилотни летателни средства с назначение на Земята. Джак почти е приключил мисията си, която е част от мащабна операция за извличане на жизнени ресурси след десетилетия на война с ужасяващата заплаха, известна като “скавите“.
Джак прекарва живота си, като патрулира из изумителните небеса на хиляди метри височина, но монотонното му съществуване приключва с гръм и трясък, когато спасява красива непозната от свален космически кораб. Пристигането й задейства поредица от събития, които го принуждават да постави под въпрос всичко, което знае и да поеме в ръцете си съдбата на цялото човечество.
(резюмето е от замунда)

На мене лично ми хареса, макар че идеята във филма не е нова, но за това пък е представена много добре.

Неактивен The Time Lord

• Четящ
  • *
  • Публикации: 191
Филмът е добър, класическа фантастика е, но ни кара да се замислим докъде можем да се докараме като човечество и какви врагове могат да се появят на небесния фронт някой ден... В резюмето има леки грешки, особено ме подразни думата "скавите", което сигурно е нелеп превод на "savage", което означава "дивак", но пак не пасва примерно на българските преводи, в които пък се използва "хищници", а не "диваци". Това обаче не е от съществено значение за разбирането на филма, чийто край оставя ясни послания за смелост и жертвоготовност в името на човечеството. Но има и друг съществен момент, на който аз лично много държа - не всеки е този, за който се представя или една истина може да бъде добре прикрита лъжа!
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Морфей

• Малко Писал
  • **
  • Публикации: 493

Стивън Гриър - Сириус
Steven M. Greer - Sirius (2013)

Резюме: "Целта не е да се докаже, че извънземните съществуват, а да се открие как идват до тук."

"Сириус" е пълнометражен документален филм на д-р Стивън Гриър - основател на CSETI (Център за изучаване на извънземния разум), лекар по образование и световноизвестен изследовател на феномена НЛО. Филмът разкрива строго пазена информация за секретни техники за добиване на енергия и осъществяване на задвижвания. В хода на филма д-р Гриър хвърля светлина върху нови технологии в тези области и представя доказателства за престъпното потискане и укриване на въпросната информация. „Сириус” документира свидетелства за досег с извънземен разум на десетки държавни и военни служители, както и на служители на разузнаването, които дават информация от първа ръка, но и разкриват опитите за потулване на истината около феномена НЛО.

Въпреки, че постоянно е изправен пред заплаха от убийство, д-р Гриър продължава с разследванията си и заедно с екипа си се натъква на невероятно откритие - древен хуманоиден скелет, вероятно на извънземно същество, дълъг едва 15 см, открит в пустинята Атакама. Подробните проучвания на скелета, в т.ч. и генетични, са правени и продължават да се правят в Станфордския университет. Доказателствата сочат, че скелетът е на 6-8 годишно дете, но с твърде спорен земен произход.

Това, което се разкрива от въпросните проучвания, напълно ще промени представите ни за човешкото съществуване.

Моля, посетете официалния уебсайт за повече информация: www.sirius.neverendinglight.com

Източник и филма тук: http://star05.net/videogallery.php?video_id=249

Неактивен konstantin2007

• Много Писал
  • Публикации: 2 323
Поредната боза и нищо съществено..

Неактивен sven_goran

• Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Ето нещо интересно... макар и на руски
Душа. Путешествие в посмертие
или

http://zelka.org/details.php?id=370779&hit=1
« Последна редакция: Октомври 16, 2013, 21:45:04 pm от sven_goran »

Неактивен BAYO

• Четящ
  • *
  • Публикации: 232
The Man from Earth 2007

http://www.imdb.com/title/tt0756683/

Съвсем случайно нещо ме накара да си спомня тоя филм, като мълня ме удари. И ще го гледам пак. Има го в Замунда.
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27