Автор Тема: Масовото отравяне на човечеството!  (Прочетена 105850 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #75 -: Януари 09, 2010, 18:22:50 pm »
Аз като скорошен суровоядец ,ако трябва да се лиша от мед и чесън и лук ...абе няма да стане :)
Преди ,когато ядях всичко ,само с чесън се лекувах и то успешно.
Сега няма нужда да се лекувам :)
Но много ми е интересно какви са вредите от чесъна.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...

Max

  • Гост
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #77 -: Януари 09, 2010, 19:36:13 pm »
Аз като скорошен суровоядец ,ако трябва да се лиша от мед и чесън и лук ...абе няма да стане :)
Преди ,когато ядях всичко ,само с чесън се лекувах и то успешно.
Сега няма нужда да се лекувам :)
Но много ми е интересно какви са вредите от чесъна.


Чесънът е вреден за печалбите на медицината. ;D

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #78 -: Януари 09, 2010, 22:10:29 pm »
Медът е единствената храна, която се усвоява на 100% от организма. Не знам какво трябва да си изсмуче някой от пръстите, за да го изкара вреден.


На прима виста се сещам за 2 такива предупреждения:
1. Опасност от заразяване с ботулинови спори, затова и не го препоръчват за деца до 2 -3 годишна възраст.
2. Тъй като цветният прашец е събран от хиляди  различни цветя, се смята, че може да предизвика алергия, май пак при децата..( неизградената имунната система изведнъж бива конфронтирана с разнородна информация)

И двата аргумента според мен са еднакво ялови. :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Max

  • Гост
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #79 -: Януари 09, 2010, 22:16:30 pm »
Бях чел някъде за див мед, който предизвикал натравяне, изразяващо се в няколко дневно неразположение.Описан е случай с войниците на непомня кого.
Причината била в растенията от които  бил събран нектарът.Май съдържали алкалоиди или нещо друго.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 22:49:53 pm от Raven »

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #80 -: Януари 10, 2010, 01:28:12 am »
По мое скромно и ненаучно мнение пчелният мед не ни е храна, защото е храна предназначена за пчелите. Ние го крадем от тях (доим ги), защото е много сладък и сме решили, че затова е добра храна за нас. Това, което е добро за пчелите не е непременно добро и за хората, подобно на млякото, което е добро за теленцата, козлетата, котенцата и т. н. не е непременно добро и за нас, възрастните млекопитающи. Нещо повече - медът де факто е преработена (processed) храна.
Далеч съм от мисълта да убеждавам когото и да било, че медът не ни е храна. Посто исках да споделя с вас моите мисли, породени от наскоро прочетени материали по този въпрос. Честно казано, дори бих се радвал ако не съм прав, защото медът ми беше любим. Ако някой ми беше казал преди десет години, че млякото и млечните произведения на са добра храна за хората, щях да се изсмея на висок глас.
Ето линк към някои сайтове, в които се разискват качествата на меда:
http://www.soilandhealth.org/02/0201hyglibcat/020126shelton.orthotrophy/020126.ch13.htm
http://chestofbooks.com/health/nutrition/Health-Foods/XIV-The-Use-And-Misuse-Of-Honey.html
http://www.rawfoodexplained.com/index.html
В последния сайт може да намерите материали и за чесъна, лука и много други храни.

Enjoy

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #81 -: Януари 10, 2010, 02:54:39 am »
Медът, пчелите и всичко свързано с тях са боготворени от всички цивилизации. Помисли защо.

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #82 -: Януари 10, 2010, 03:28:22 am »
Вие ме ошашавихте . :o
Всъщност какво трябва да ядем, "камънье и дръвье" ли, че само те не са споменати?
А като помисля и за замърсения въздух, то излиза, че не трябва и да се диша, понеже е вредно за здравето. :bad:

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #83 -: Януари 10, 2010, 08:57:21 am »
Вие се разболявате повече от това мислейки/притеснявайки се какво да ядете и какво да не ядете, отколкото от самата храна.

Max

  • Гост
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #84 -: Януари 10, 2010, 09:37:06 am »
Вие се разболявате повече от това мислейки/притеснявайки се какво да ядете и какво да не ядете, отколкото от самата храна.


Съгласен съм.
Очакването на негативни ефекти увеличава риска.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 789
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #85 -: Януари 10, 2010, 09:51:17 am »
Има едно нещо, което не отчитате, когато четете чуждоезични сайтове и форуми, особено пък когато става дума за храни - те разсъждават за себе си и за своите продукти за консумация!
Пчелният мед от Виетнам няма нищо общо със същия от България; чесънът от Аржентина няма нищо общо със същия, произведен в някое село в България. Посочвам тези две страни, защото съм опитвал и двата продукта и го твърдя от личен опит. Всеки един народ трябва да консумира това, което се ражда в собствената му страна най-вече поради факта, че е близко(същото) от енергийна гледна точка, а нали именно това е целта на консумацията на различни продукти - да си заредим телата с енергия.
Сега се сещам за вкуса на един пчелен мед от район в планина, където растат около десет вида билки - е няма друга такава вкуснотия, това е еликсир достоен за богове и ... за българи разбира се. Няма да се очудя, ако същия този мед "изгори" гърлото на някой скандинавец например или на някой виетнамец, но не и моето.  :P  Да споменавам ли виното, приготвено от знаещ и можещ българин някъде на село по древна наша рецепта от 22 билки, необмислено наречено от търговците "Пелин"? Еликсир, който в никакъв случай не може да ми съкрати живота ми, а напротив!
Масово отравяне на човечеството и на нас, българите в частност, е възможно само ако консумираме продукти, които не са ни присъщи, а това е всичко, което не е произведено в България.
Не мисли като човек!-Крион

Max

  • Гост
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #86 -: Януари 10, 2010, 10:35:44 am »
Някаква информация за маслините?
Начин на преработка, сортове?
И в зависимост от това струва ли си да се консумират.


А какво мислите за ореховото и тиквеното масло?

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #87 -: Януари 10, 2010, 13:01:56 pm »
Има едно нещо, което не отчитате, когато четете чуждоезични сайтове и форуми, особено пък когато става дума за храни - те разсъждават за себе си и за своите продукти за консумация!
Напротив Миротворец, статията за меда на сайта soilandheath.org отчита факта, че има големи разлики в меда в зависимост от това къде и от какви цветя е произведен:
"Медът направен от определени цветя с положителност е отровен. В много части на света се произвежда отровен мед. Аз съм ял мед, който е горчив като хинин. Неговият цвят, вкус и неговите отровни или неотровни свойства зависят от цветята, от които пчелите извличат прашеца."
Съгласен съм с теб, че е най-добре да се консумират местни храни, но това твърдение няма нищо общо с това дали медът е добра храна за хората. Виетнамският мед е храната на виетнамските пчели, а българският - на българските пчели. Дали е добра храна за виетнамците и съответно за българите не знам. :unknown:
Не мисля, че подължителността на човешкия живот зависи яденето или неяденето на мед, чесън или лук или пиенето или непиенето на вино, но е добре, че можем да споделим информация и мисли за храните, които ядем. Продължителността на човешкия живот зависи от това кога Атропа ще пререже нишката.
Някаква информация за маслините?

Маслините явно са добра храна за гърците, но не и за българите. ;)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #88 -: Януари 10, 2010, 15:20:37 pm »
Ванга си  го е казала: "Яжте плодове и зеленчуци, пораснали не повече от 300км от мястото, където живееш".


Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #89 -: Януари 11, 2010, 03:09:16 am »
Някаква информация за маслините?
Начин на преработка, сортове?

Обработват ги със сода каустик, боядисват ги с фероглюконат, а в по- лошия случай с оцветител за текстил, защото е много по- евтин. Не купувай безсолни, а натурални маслини,забравИ за купешки маслинови пастети.
Зелените маслини са за предпочитане пред черните. Поне не са боядисани.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27