Автор Тема: Масовото отравяне на човечеството!  (Прочетена 105383 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #61 -: Януари 08, 2010, 20:54:51 pm »
За пшеницата ясно.
Кажете за ориза. Пипали ли са го?
   :) Всички основни хранителни продукти ,като най употребявани разбира се, че имат генномодифицирани копия.Ориза е за масова употреба. Но вероятно някъде има и се произвежда от някогашният ориз ,който не е така привлекателен и може би по вида може да се познае. Знам ли, но бих потърсила. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Max

  • Гост
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #62 -: Януари 08, 2010, 21:21:15 pm »
Това е заключение на база на предположения или собствена логика.
Хубаво е да има потвърждение в разни източници.
Дай някакъв линк.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 09:33:41 am от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #63 -: Януари 09, 2010, 02:29:45 am »
За пшеницата ясно.
Кажете за ориза. Пипали ли са го?
Бърникат го, да. Аз знам, че 'Басмати" е генномодифициран и патентован, но по мои лични проучвания този "Басмати" който се продава у нас, не е. Поне засега. (Моля подпишете и разпространете петициите от съседната тема за ГМО!)

За брашното: Защо трябва да е от лимец? В "Слънце и Луна" има и други био- брашна, понякога на промоция. В диетичните магазини също има пълнозърнести брашна (не био) на прилични цени. Аз експериментирам с брашна от нахут, елда и подобни.Вместо мая може да правите хляб с ръжена закваска. Едно време така са правили. Или квас от хмел.(На последното обаче не знам технологията). Содени питки също.
От купения хляб харесвам "Вита", обаче нямам много доверие на етикета. Все пак на вкус ми допада. Има различни видове. Наскоро открих един свестен, на "Нилана", - "Зърнена мозайка" и разни други видове. Без консерванти и вкусен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #64 -: Януари 09, 2010, 03:30:05 am »
Здравейте конспиратори! :hi:
Забравете за хляба и зърнените храни. Яжте плодове, зеленчуци, ядки и покълнали семена. Избягвайте пчелен мед, чесън, лук и ферментирали храни (кисело зеле).
 ;)

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #65 -: Януари 09, 2010, 10:30:47 am »
цитат:
"Избягвайте пчелен мед, чесън, лук"

Е това ,нещо вече не ми се връзва  :)

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #66 -: Януари 09, 2010, 12:06:24 pm »
Здравей kossev,
Казах (написах) "Избягвайте пчелен мед, чесън, лук...", защото съм убеден, че те не са добра храна за нас хората.
С риск да бъда смъмрен, че пиша не по темата, ще се помъча да обясня съвсем на кратко. Аз самият съм вегетарианец от много дълго време и суровоядец от повече от три години. Дори и до ден днешен пчелният мед, чесънът и лукът присъстват в изобилие на домашната трапеза. Преди около две седмици попаднах на интересен сайт (rawfoodexplained.com), в който доста аргументирано се заклеймяват пчелният мед, лукът, чесънът и ферментиралите храни като "junk foods" или казано по нашему негодни (боклук) храни. Това ми се видя доста крайно и започнах да търся и други становища за въпросните храни. Оказва се, че и на други места се изказват не много ласкаво за тях. Ще ми се да попреведа едно друго и да го постна тук на вниманието на съклубниците. Ако наистина се окаже, че хората от памти века използват храни, които са вредни, тогава работата става дебела.
После се чудим защо вместо да живеем до 150-200 години, едвам изкарваме до 70-80.
 :yes:
 

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #67 -: Януари 09, 2010, 12:10:05 pm »
junk foods = MC, KFC, BK и други, къде слагаш киселото зеле ???  :drinks: :)
11

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #68 -: Януари 09, 2010, 14:13:08 pm »
После се чудим защо вместо да живеем до 150-200 години, едвам изкарваме до 70-80.
А в този толкова "интересен сайт" дават ли за пример някого, който не е употребявал пчелен мед, лук и чесън и е доживял до 200год.?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #69 -: Януари 09, 2010, 14:18:34 pm »
Киселото зеле го слагах до скоро в устата си с най-голямо удоволствие. Тези синковци, обаче казват следното:

"След като дадена храна е започналa да ферментира, този процес продължава, докато не изгние напълно. За да се спре процеса на ферментация се използва сол, оцет или силно охлаждане за да се потисне растежа на бактериите, живеещи в храната.
Много от ферментиралите храни са силно солени. Солта е биоцид. Тя убива и задържа развитието на организмите. Солта във ферментиралите храни спира развитието на гнилостните бактерии.
Солта вредно вещество, което не трябва да се консумира. Туршияta, киселоto зеле, сиренеto и други ферментирали храни са много солени. Консервирани храни със сол, не трябва да бъдат включени в диетата.
Оцетът е друга популярна добавка към различни ферментирали храни. Самият оцет е резултат на ферментация и се използва в концентриран вид, за да спре процеса на гниене на ферментиралите храни.
Оцетът, обаче, нарушава храносмилането, убива здравите кръвни клетки, и дразни всички лигавици. Киселите краставички и други храни, които са били напоени с оцет са изцяло несмилаеми. Храносмилателните сокове не могат да проникнат в храната, консервирана с оцет и да я разградят и ферментиралата храна преминава през храносмилателната системата така, както е погълната.
Някои ферментирали храни като киселото мляко и бирата не са осолени или консервирани с оцет. Те обикновено са държани при ниски температури или бутилирани за да се потиска растежа на ферментационните бактерии.
Изтъква се, че една от главните причини за консумация на ферментирали храни е, че те заместват полезните бактерии, които живеят в червата. Тези бактерии спомагат за разграждането на хранителните частици и са част от нашата естествена чревна микрофлора.
Чрез консумирането на храни, богати на бактерии (като ферментирали храни), се смята, че собствените ни бактерии ще бъдат обогатени и възстановени. Звучи разумно, но това също е мит.
Ефектът от ферментиралите храни върху чревните бактерии е временен в най-добрия случай. Например, една от най-известните, така наречени полезни бактерии, се нарича Lactobacillus Bulgaricus. Тя се намира в киселото мляко и други естествено ферментирали храни.
Тази бактерия, обаче, не е естествен обитател на червата и тя не оцелява дълго в тази среда. В действителност веднага след като спрете да консумирате храни, съдържащти тази бактерия тя си "стяга багажа" и напуска червата със следващото ходене по нужда.
И все пак, настоятелно се твърди, че ферментиралите храни по някакъв начин могат да възстановят необходимите полезни бактерии в червата. Хората често биват съветвани да пият мътеница, да ядат кисело мляко или да вземат acidоphilus (пробиотик) след приемане на антибиотици, които са убили "полезните" бактерии, заедно с така наречените "вредни" бактерии.
Това е доста хумористично. Първо, някои бактерии, считани за вредни биват убивани с едно хапче. Но хапчето работи твърде добре и дори бактерии, които наричаме "добри" също са убити. Така че сега ние трябва да ядем храни пълни с бактерии, за да си набавим обратно "добрите" бактерии..."


Според тях е мит, че ферментиралите храни помагат за храносмилането и че удължават живота. :unknown:

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #70 -: Януари 09, 2010, 14:26:36 pm »
А в този толкова "интересен сайт" дават ли за пример някого, който не е употребявал пчелен мед, лук и чесън и е доживял до 200год.?
Не. :nea: Това за годините беше мое размишление. :writer:

Неактивен radev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #71 -: Януари 09, 2010, 14:43:33 pm »
Това за ферментилите храни е ОК. Я дай за меда нещо, може и линк ние да си четем да не превеждаш.
Благодаря :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #72 -: Януари 09, 2010, 16:26:25 pm »
Киселото зеле го слагах до скоро в устата си с най-голямо удоволствие. Тези синковци, обаче казват следното:

"След като дадена храна е започналa да ферментира, този процес продължава, докато не изгние напълно. За да се спре процеса на ферментация се използва сол, оцет или силно охлаждане за да се потисне растежа на бактериите, живеещи в храната.
Много от ферментиралите храни са силно солени. Солта е биоцид. Тя убива и задържа развитието на организмите. Солта във ферментиралите храни спира развитието на гнилостните бактерии.
Солта вредно вещество, което не трябва да се консумира. Туршияta, киселоto зеле, сиренеto и други ферментирали храни са много солени. Консервирани храни със сол, не трябва да бъдат включени в диетата.
Оцетът е друга популярна добавка към различни ферментирали храни. Самият оцет е резултат на ферментация и се използва в концентриран вид, за да спре процеса на гниене на ферментиралите храни.
Оцетът, обаче, нарушава храносмилането, убива здравите кръвни клетки, и дразни всички лигавици. Киселите краставички и други храни, които са били напоени с оцет са изцяло несмилаеми. Храносмилателните сокове не могат да проникнат в храната, консервирана с оцет и да я разградят и ферментиралата храна преминава през храносмилателната системата така, както е погълната.
Някои ферментирали храни като киселото мляко и бирата не са осолени или консервирани с оцет. Те обикновено са държани при ниски температури или бутилирани за да се потиска растежа на ферментационните бактерии.
Изтъква се, че една от главните причини за консумация на ферментирали храни е, че те заместват полезните бактерии, които живеят в червата. Тези бактерии спомагат за разграждането на хранителните частици и са част от нашата естествена чревна микрофлора.
Чрез консумирането на храни, богати на бактерии (като ферментирали храни), се смята, че собствените ни бактерии ще бъдат обогатени и възстановени. Звучи разумно, но това също е мит.
Ефектът от ферментиралите храни върху чревните бактерии е временен в най-добрия случай. Например, една от най-известните, така наречени полезни бактерии, се нарича Lactobacillus Bulgaricus. Тя се намира в киселото мляко и други естествено ферментирали храни.
Тази бактерия, обаче, не е естествен обитател на червата и тя не оцелява дълго в тази среда. В действителност веднага след като спрете да консумирате храни, съдържащти тази бактерия тя си "стяга багажа" и напуска червата със следващото ходене по нужда.
И все пак, настоятелно се твърди, че ферментиралите храни по някакъв начин могат да възстановят необходимите полезни бактерии в червата. Хората често биват съветвани да пият мътеница, да ядат кисело мляко или да вземат acidоphilus (пробиотик) след приемане на антибиотици, които са убили "полезните" бактерии, заедно с така наречените "вредни" бактерии.
Това е доста хумористично. Първо, някои бактерии, считани за вредни биват убивани с едно хапче. Но хапчето работи твърде добре и дори бактерии, които наричаме "добри" също са убити. Така че сега ние трябва да ядем храни пълни с бактерии, за да си набавим обратно "добрите" бактерии..."


Според тях е мит, че ферментиралите храни помагат за храносмилането и че удължават живота. :unknown:


Има някаи неверни неща в тези писания. Не знам кой ги е писал, но явна ги е писал човек, който се е докоснал само до повърхноста на биохимизма на ферментационния процес и микробиологията.

Първо за киселото зеле. При ферментацията на киселото зеле участват поне три вида бактерии. Първо аеробни на повърхността, след това анаеробни във вътрешността и т.н. Ферментацията е един така да се каже необходим процес, с който се постига разрушаване на склеренхимните тъкани в растението. Това позволява да се консумират продукти, които по друг начин не бихме могли да ги ядем (маслините, например). При ферментацията на повечето туршии се отделят изключително полезни мотаболити. В киселото зеле се отделя много витамин С от дейността на бактериите. Затова е добро средство срещу махмурлук.

Солта, ако е в умерени количества е крайно необходима за добрата работа на организма. Клетките на организма буквално са потопени във физиологичен разствор, който не е нищо друго освен на разствор NaCl във вода.

Оцетът действо съдоразширяващо и кръворазреждащо. Въпросът пак опира в количествената мярка.

Не съм съгласен също, че за чревната микрофлора на човека не е присъща Lactobacillus Bulgaricus. Полезната флора в червата на човека е предимно от млечнокисели бактерии. Те от своя страна изместват конкурентно гнилостните бактерии. За да се получи кисело мляко участват поне 4-5 вида бактерии на различни етапи от процеса. При сиренето и кашкавала важи същото.

Разбира се, че след като човек е приемал антибиотици и баланса на чревната микрофлора е нарушен трябва да си възстанови добрите бактерии или чрез пробиотици или чрез продукти, преминали процес на ферментация - друг път няма.

Като цяло ферментационния процес за получаване на хранителни продукти е полезен, защото бактериите произвеждат много полезни странични метаболити. Бирата, например има витамин В, благодарение на дрождите. На тях не им трябва витамин В и те го отделят като страничен дериват.

Тази извадка изтъква едностранчиво само вредните последици от консумацията на продукти, получени вследствие на ферментацията и не разглежда предимствата.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 18:21:53 pm от sidewinder »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #73 -: Януари 09, 2010, 17:27:12 pm »
 
Здравейте конспиратори! :hi:
Забравете за хляба и зърнените храни. Яжте плодове, зеленчуци, ядки и покълнали семена. Избягвайте пчелен мед, чесън, лук и ферментирали храни (кисело зеле).
 ;)

Fossil , че хлябът като храна не е особено полезен, съм съгласна, но зърнени храни защо да не ядем? На кълновете и на задушените(варени) житни култури какво им е. Суровоядството е най- добрият вариант, но не всеки го може..Или може би трябваше да кажа> Не е за всеки.
Медът е сложна храна, но чак пък вредна.. :unknown: За лука и чесъна да не говорим.
Виж за ферментиралите и аз имам едно такова вътрешно усещане, въпреки че съм чела, че киселото зеле е полезно.
Вече ми е писнало от разни хранителни гурута.."Яжте това, не яжте онова." Да се радваме, че още има какво да ядем. ;D
Аз се чувствам най- заредена с енергия, когато не ям и не пия вода.Когато периодично спираш храната, после не е трудно да разбереш коя храна те зарежда и коя не. Всичко си идва на мястото.

Още нещо: Има сол и сол, има оцет и оцет..И за солта съм чела противоречиви неща..Какво и е на нерафинираната сол? Какво му е на ябълковия домашен оцет? ;)(Аз не ползвам, но някои не могат без оцет.)


Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #74 -: Януари 09, 2010, 17:39:37 pm »
Медът е единствената храна, която се усвоява на 100% от организма. Не знам какво трябва да си изсмуче някой от пръстите, за да го изкара вреден.
За чесънът съм съгласен, писал съм отделна тема за него. Но по-скоро от енергийна гледна точка. На физическо ниво е трепач на всичко.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27