Автор Тема: Anti - "Zeitgeist"  (Прочетена 37893 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #30 -: Януари 19, 2010, 16:58:16 pm »

Който иска да се буди. Един истински човек каза:

- Боже спаси ни от религията!
Хахаха .
 :drinks:  ;D

  Относно филма :
Колкото и да ви се струва  дезимформиращо , знаите че сигорно има и малко истина в това което се опитват да ви кажат . ;)
Все пак можете и да научите нещо за света ,ако искате де.
Поне от някъде  трябвала да се почне ,нали? . :blum2:
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 17:25:59 pm от ALive »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #31 -: Януари 19, 2010, 20:09:12 pm »
Христовото съзнание няма нищо общо с малоумния църковен образ на Христос.
Точно така, но филмът отрича Христос ИЗЦЯЛО!
Отрича и религиите изцяло...
Знаете ли колко хора са ми викали, като тръгна да им говоря за езотерика: "Абе ти Зейтгейст не си ли гледал, тва са глупости"
Точно това е целята на The New Secular Order... да произвеждат АТЕИСТИ!
Като цяло този филм е ПЪЛНА ПОМИЯ, не за ИНДИВИДА, а за СТАДОТО. Шепа хора може да са си извадили 10те процента истина от там, останалите кво? Поели са единствено ЛЪЖИТЕ за религиите които буквално ПОДИГРАВАТ културното наследство на десетки народи, което е на хилядолетия...
Религията дава информация която неможе да се намери НИКЪДЕ ДРУГАДЕ! Пак повтарям НИКЪДЕ ДРУГАДЕ!
Не оспорвам факта, че в момента хората са с промити мозъци и всичко е изопачено, да така е, но проблема НЕ е религиите... проблема е в ПРАЗНИТЕ ГЛАВИ НА ХОРАТА!!!
 

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #32 -: Януари 19, 2010, 23:00:49 pm »
"Религията дава информация която неможе да се намери НИКЪДЕ ДРУГАДЕ! Пак повтарям НИКЪДЕ ДРУГАДЕ!"

Интуитивно не съм съгласен.Лично аз смятам,че религията е в основата на нашето робство ,но от сега казвам - не ми се спори и не мога да се аргументирам по друг начин освен с интуицията си.

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #33 -: Януари 20, 2010, 15:54:22 pm »
Точно така, но филмът отрича Христос ИЗЦЯЛО!
Отрича и религиите изцяло...
Знаете ли колко хора са ми викали, като тръгна да им говоря за езотерика: "Абе ти Зейтгейст не си ли гледал, тва са глупости"
Точно това е целята на The New Secular Order... да произвеждат АТЕИСТИ!
Като цяло този филм е ПЪЛНА ПОМИЯ, не за ИНДИВИДА, а за СТАДОТО. Шепа хора може да са си извадили 10те процента истина от там, останалите кво? Поели са единствено ЛЪЖИТЕ за религиите които буквално ПОДИГРАВАТ културното наследство на десетки народи, което е на хилядолетия...
Религията дава информация която неможе да се намери НИКЪДЕ ДРУГАДЕ! Пак повтарям НИКЪДЕ ДРУГАДЕ!
Не оспорвам факта, че в момента хората са с промити мозъци и всичко е изопачено, да така е, но проблема НЕ е религиите... проблема е в ПРАЗНИТЕ ГЛАВИ НА ХОРАТА!!!
 
"Ислямът, християнството,
юдаизма, хиндуизма и всички други съществуват като бариери
за личното и социално развитие.Всяка от тези групи поддържа
един затворен мироглед.И това крайно познание,
което те проповядват
просто не е възможно
в една развиваща се вселена.Но религията е успяла
да потисне осъзнаването на това развитие чрез внушаването
на психологическата заблуда на вярата у своите последователи.Където логиката и новата
информация се отхвърля,в полза на традиционализирани,
остарели вярвания."
- Zeitgeist. ;)
Апък и човек не може постояна да живе с злобата коята тъи към други религии.
Ако си кажеш аз съм Християнин вярвам ,че Исус е син божий .
А Мюсюлманина ще ти каже ,че не е син божи ,ще ти каже ,че той е пророк и остава да се сбием ДА СЕ плюем и постоянно да се мразим.
кАТО при чалгата; мразиш ги защото слушат различна музика и не им разбираш нравите .
Плюете са и се обиждате .Като един да иска да учи, а друг пък отхвърля това .
Проповядват религии, а искат  толерантност и цивилизованост.
Проповядват какво е добро и какво не ;проповядват как да живем и към какво да си насочен.
"проблема е в ПРАЗНИТЕ ГЛАВИ НА ХОРАТА!!!"
-  8) :drinks:
"културното наследство "
Културно на юдеите и на арабите  .
Преди юдаизмът и исляма е имало и други религии, просто ние сме ги забравили .Наще народи са приели  наследството на арабите и юдеите .
ПС:
И да  , аз съм Атеист към религите ,но не към енергията наречена Бог .
Вярваш или не вярваш ,Бог е един за всички ! ;)
Peace!!! 8)








« Последна редакция: Януари 20, 2010, 16:22:11 pm от ALive »

Неактивен iowan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #34 -: Март 07, 2010, 06:50:33 am »
Цитат
Точно така, но филмът отрича Христос ИЗЦЯЛО!
Отрича и религиите изцяло...
Знаете ли колко хора са ми викали, като тръгна да им говоря за езотерика: "Абе ти Зейтгейст не си ли гледал, тва са глупости"
Точно това е целята на The New Secular Order... да произвеждат АТЕИСТИ!
Вярно, филмите и движението Zeitgeist са невероятно слаби в позицията си спрямо религиите и духовната култура като цяло. (Дори в момента авторите са принудени да смекчават позициите си под натиска на своите привърженици!) Но като всички тук така ясно забелязват слабостта на Zeitgeist в тази посока, защо също толкова ясно не забележат силата на Zeitgeist по отношение на банковата и паричната система? Според мен анализът в тази посока би могъл да бъде много по-плодоносен.

Цитат
Ако си кажеш аз съм Християнин вярвам ,че Исус е син божий .
А Мюсюлманина ще ти каже ,че не е син божи ,ще ти каже ,че той е пророк и остава да се сбием ДА СЕ плюем и постоянно да се мразим.
Аз съм бил свидетел (и участник) и в много по-стойностни, възвишени и взаиморадващи се разговори между мюсюлмани, християни и друговерци... Доброто разбиране на религиите не поражда проблем в лицето на догматичните различия. Проблем поражда тъпоумието, с което много от така наречените "религиозни" схващат постановките на своята вяра. От тъпоумието обаче спасение няма - нито в църквите, нито в университетите, нито в банките, нито в правителствата, нито дори в xnetbg!

В случай, че се интересувате от ситуацията около Zeitgeist (и като доказателство, че там текат различни идеи, вкл. и полезни такива), можете да погледнете ТУК.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #35 -: Март 07, 2010, 10:12:57 am »
Антицайтгайст се подкрепя от религиозните фанатици ;)

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #36 -: Март 15, 2010, 13:45:40 pm »
Антицайтгайст се подкрепя от религиозните фанатици ;)
Вероятно има такива от тях, които го подкрепят, но не може да се абсолютизира,че са само те :)

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #37 -: Март 16, 2010, 12:13:46 pm »
Аз пък гледах Дейвид Айк онзи ден и въпреки че и той ме впечатли(не с информация) както и заитгест когато го гледах,човек неминуемо си задава въпроса,- А не е ли това още една истина на някой друг? И в стила Айк именно всичко което преживяваме не е и същевременно е истина,според зависи от нас.И тъй като можем само да предполагаме за истината, в моя любима книга се казва- Единствената истина е любовта.Има ли в зайтгест и в Айк само любов? Не.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #38 -: Март 23, 2010, 16:14:14 pm »
Според мен и двете части бяха хубави с изключение на часта за религията в първия филм.

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #39 -: Август 21, 2010, 14:19:37 pm »
Антицайтгайст се подкрепя от религиозните фанатици ;)
Вероятно има такива от тях, които го подкрепят, но не може да се абсолютизира,че са само те :)

Подкрепям и двете мнения. Филмът е добър, не е направен особено "професионално" , но е обяснен по много добър начин и за това е подходящ за хора които нямат голяма представа от конспирации.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #40 -: Август 21, 2010, 15:17:00 pm »
Ра Хари беше написал в книжката си:
Единственото по-смешно от религиозните фанатици са бизнесмените. :)
Аз бих добавил и атеистите.

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #41 -: Август 21, 2010, 19:12:29 pm »
Не съм атеистка, духовното развитие за мен няма общо във вярването в белобрад старец който ще те накаже ако кривнеш от "правия път". Може би само будизма е религията доближаваща се до истината, но няма начин да приема Буда като "божество". Така че, има огромна разлика в това да отричаш "божества" и в това да си атеист. Никога не бих отрекла нематериалния свят и това което някои наричат "свръхестествено".

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #42 -: Август 21, 2010, 19:18:27 pm »
Изглежда, че по религиите не бива да се плюе. Е да им дадем шанс и на тях, да ни управляват! Да видим до къде ще стигнат... ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #43 -: Септември 01, 2010, 19:31:58 pm »
Едва сега намерих културно и изчерпателно представяне на източниците от където са взети внушенията на филма.
http://www.youtube.com/watch?v=ej_coXEnKEI
Soli Deo Gloria!

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #44 -: Септември 03, 2010, 15:59:00 pm »
Защо на американски филм са сложили немско име? Защото са използвали някои от идеите на Ницше, които са били трудни за разбиране преди 100 години. Анти-религиозността е едно от тези неща, стои в основата на теорията за свръх-човека.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
74 Отговора
39011 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2009, 11:14:25 am
от Спорт-Здраве4
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
8 Отговора
11008 Прегледи
Последна публикация Май 03, 2010, 07:54:49 am
от Мама Котка
17 Отговора
14977 Прегледи
Последна публикация Януари 23, 2011, 15:50:32 pm
от Дейзи
82 Отговора
43332 Прегледи
Последна публикация Декември 11, 2014, 16:48:11 pm
от sterov

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27