Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252294 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Исус Христос
« Отговор #660 -: Септември 12, 2012, 16:26:39 pm »
  Заявявам  открито  -  не  искам  да  съм  духовен,  знанието  ми  тежи,  а  и  не  отговарям  на  критериите  според  писанията,  Защо  аз  бе ???

Сам Христос казва Митко:
Блажени са бедните духом, защото тяхно е царството небесно (Мат. 5, 3)

Що се отнася до знанията...разума и прочее, те могат да обяснят "всичко" без да са отворени към божественото.

Божественото е несъизмеримо с човешкото.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #661 -: Септември 12, 2012, 16:36:33 pm »
С идването на Христос е началото на индивидуалното търсене на Бог в нас, а не като Колективна идея. Т.е едно връщане към личната отговорност, а не родовото съзнание, залегнало в човеците до идването на Христос. Те са чакали народен избавител, родови символ, а идва човек, без революционни идеи и им говори "глупости" - така им е звучало... Искат водач-Цар-Месия от Род, а идва един дето говори, с който си иска без оглед грешен ли е или не, жена ли е или дете, за онова време е било лудост подобно поведение. И не отговаря изобщо на представите им. Още повече поставяйки наравно човеците, без оглед на родовата им принадлежност. Христос пробужда нова епоха за Човек - от Род към Личност. От сляпо спазване на Закона към Себеосъзнаване, във време, в което това е било Богохулно.
   
          Това  не  потвърждава  ли  думите  на  Константин?
   


Митко,кръщавана съм преди сума ти години.И честно казано..Най-големите зулуми ги свърших първите 5 години след кръщението ми Прогледнах 15-ина години по-късно..Та...Дали попето е свръшил работа,или"просто ме чукна горния та видях долния?"
      Е  те  тогава  ти  е  било  кръщенето!  По-горе  се  опитах  да  изкажа  своето  виждане  -  явно  нуспешно!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #662 -: Септември 12, 2012, 19:14:01 pm »
      Е  те  тогава  ти  е  било  кръщенето!  По-горе  се  опитах  да  изкажа  своето  виждане  -  явно  нуспешно!

Митко,разбрах те много добре какво имаш предвид под истинското"кръщене".И аз тъй ги приемам нещата. :drinks:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #663 -: Септември 12, 2012, 19:15:57 pm »

     Всеки е имал изначално съвършенна душа
   
Дел,от къв зор нещо изначално съвършено ще има нужда да еволюира?!?Т.е.да се усъвършенства?нали ВЕЧЕ е съвършено?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #664 -: Септември 12, 2012, 19:28:43 pm »
    Знаеш ли защо си пиша с теб, Константин. Задаваш абсолютно същите въпроси, които и аз си задавах. :). Слава Богу има кой още да ги зададе! Това е ценното!.
    Когато човека е стигнал "по- навътре" във въплащението си, описано по "странен начин" в Битие, всъщност от по-ефирно тяло, дето си го има и сега е преминал в по-плътно, получил е обвивка. Аз на това не му викам грях! А опитност и е като да загрубееш (извинявай за бедния ми речник!). Но така тази сензитивност, която по-ефирното тяло има,  изчезва (макар и не напълно, както и не при всеки, но това определя връзката с първоизточника)и човек става телесен, връзката му с душата не е така осезаема, както е била първично, той се е изменил- човека. Постепенно натрупвайки опит това обогатява душата му, но тъй като е вече дуален, в следствие на земното пребиваване, има и противоречия, които си решава както намери за добре, което пък трупа следствие, и така докато добие яснота отново, но не поради първична душевна чистота, а чрез личната си работа- воля за разбиране и мъдрост, придобита с опита. т.е добивайки ефирната яснота със собствен принос, което го свързва със т.н Св Дух, чрез душата, не че го няма Духа, но преди туй не е осезаем. След цялата тази работа човек не изпитва противоречие, вследствие на пребиваването си и започва да усеща за себе си причино- следствените връзки,  това го изменя като светоусещане и лични търсения, при всеки е лично.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 07:01:25 am от Mirotvorec »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #665 -: Септември 12, 2012, 19:44:43 pm »
  Всеки е имал изначално съвършенна душа, до "падането" в плът... После следва  дълга история и С идването на Христос е началото на индивидуалното търсене на Бог в нас, а не като Колективна идея.
Да, ние /душите ни/ са родени съвършени, но са без опит. Инкарнирането /"греха"/ води до загуба на изначалната ни хармоничност. Прераждайки се ние не се ВРЪЩАМЕ там, откъдето сме тръгнали, а постигаме в края на цикъла от прераждания хармоничност от нов вид, рожба на досега ни с дуалността. Придвижваме се по спиралата нагоре. С една витка нагоре. С един клас нагоре. Карма е неистовия ни стремеж да "възстановим" хармоничността си, но не онази, изначалната "невинна" хармоничност, а хармоничността на препатилия в дуалността дух.../душа/.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #666 -: Септември 12, 2012, 19:52:12 pm »
  Всеки е имал изначално съвършенна душа, до "падането" в плът... После следва  дълга история и С идването на Христос е началото на индивидуалното търсене на Бог в нас, а не като Колективна идея.
Да, ние /душите ни/ са родени съвършени, но са без опит. Инкарнирането /"греха"/ води до загуба на изначалната ни хармоничност. Прераждайки се ние не се ВРЪЩАМЕ там, откъдето сме тръгнали, а постигаме в края на цикъла от прераждания хармоничност от нов вид, рожба на досега ни с дуалността. Придвижваме се по спиралата нагоре. С една витка нагоре. С един клас нагоре. Карма е неистовия ни стремеж да "възстановим" хармоничността си, но не онази, изначалната "невинна" хармоничност, а хармоничността на препатилия в дуалността дух.../душа/.
   Оставам целия цитат, дори и да се сърдят администраторите, защото е казано ясно. Да това имах предвид. И допълвам, точно така и човека става всъщност творец. Е те за това свидетелства Христос, за правото на всеки да бъде себе си, поемайки Осъзнато Пътя си.
  Ей това последното ти изречение е разликата между човека и ангелите!- " но не онази, изначалната "невинна" хармоничност, а хармоничността на препатилия в дуалността дух.../душа/."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #667 -: Септември 12, 2012, 19:52:47 pm »

    Когато човека е стигнал
Ok.Исус демек не е минал по тоя път..

ЗНачи..изначалното съвършенство за което ми говорите е приложимо към абсолютно всичко.Така е.Всички сме в няква първоначална "форма".Съгласна.Нашта и тази на Исус е толкова съвършена колкото тази на всеки атом.
Е сега..ние драпаме през тръните и ставаме грешници(с цел самоусъвършенстване?!?!),па той се спотайвал в в тъмното,очаквайки сгодният момент да се яви безгрешен и в пъвоначалната си форма?Чист и неопетнен..При това за да ни учи как да живеем?!?Без да е имал друг опит освен 33 години стаж(и то само тук на Земята)?Ми сори ма няма как да ми дадеш съвет относно почистването на мазни петна,ако самият ти не си чистил!...Бе нещо..слаба ракия ми е тая теория.. 

А сега..Митко..Ти кво ще кажеш?Практика ли му е майката?Че иначе и аз съм кат Исус.. ;)..Твърдо си лежа на теориите,ама знам,че си требе и практика..Колкото и да ме мързи
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 19:58:51 pm от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #668 -: Септември 12, 2012, 19:58:44 pm »

    Когато човека е стигнал
Ok.Исус демек не е минал по тоя път..

ЗНачи..изначалното съвършенство за което ми говорите е приложимо към абсолютно всичко.Така е.Всички сме в няква първоначална "форма".Съгласна.Нашта и тази на Исус.Е..ние драпаме през тръните и ставаме грешници,па той се спотайвал в в тъмното,очаквайки сгодният момент да се яви безгрешен и в пъвоначалната си форма?При това за да ни учи как да живеем?!?Без да е имал друг опит освен 33 години стаж(и то само тук на Земята)?Бе нешто..слаба ракия ми е тая теория..
  Имаш право! Така погледнато, щото никой не ти казва, че тази душа Иисусова се е инкарнирала, за да се роди Иисус и на 33години, според някои изседователи на 36 години, да приеме кръщене от Йоана и после да започне забележи не от раз да върши дейността си! Щото на сватбата в Кана, казва на майка си, че още не е готов, де факто тя го предизвиква към действие! И ако обърнеш внимание той постепенно влиза в "новото си пребиваване" ( не се сещам по-точен термин).

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #669 -: Септември 12, 2012, 20:04:58 pm »
    Когато човека е стигнал
Ok.Исус демек не е минал по тоя път..
За протокола: аз изобщо не споделям такова виждане: че Исус е някакъв отделно създаден и различен от всички нас човек /и душа/...Исус е като всеки от нас. Просто е минал пръв. Според мен. А и той казва същото в Новия завет. Други /не той, а не и аз!!!!/ твърдят, че бил Бог...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #670 -: Септември 12, 2012, 20:05:32 pm »
       Въплътявания   много  и  различни,  но  рано  или  късно  идва  им  края  и  какво  става  след  това  с  душата  наша? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #671 -: Септември 12, 2012, 20:56:17 pm »
       Въплътявания   много  и  различни,  но  рано  или  късно  идва  им  края  и  какво  става  след  това  с  душата  наша?

   Зависи кой по пътя си до къде е стигнал и пак не мога да кажа , че един е напред, а друг не е, всеки си има смисъл и е на място, по пътя. Важното е, че всъщност човека, като развиваща се система въздейства на самата Земя, дори и чрез съмнението си, т.е това, което постига е от Космично значение, не се изчерпва само със и станал "чист", това би било преследване на егото ако е заради чистотата само! Би било угодничене, не опитност. Та човека е призван, в себе си, чрез опита си да твори Бъдещето на Земята ни, всеки според личния си принос.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #672 -: Септември 12, 2012, 21:18:42 pm »
Малко извън темата, добре се представяте млади и стари, няма "бухалки" няма "кръв", така като чета всички сте на едно мнение с единствената разлика че едно и също нещо го казвате по различен начин :). Благодарско с удоволствие ви чета постовете, на всички участници , голямо  :hi: и  :drinks:.


П.С.Говорите за порасналия Иисус, защо не говорите за детството му, защо са тези тайни ....., над това поразсъждавайте малко  ;),  едно "жокерче", не е бил обикновено дете ...... ;)
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #673 -: Септември 12, 2012, 21:43:01 pm »
    Когато човека е стигнал
Ok.Исус демек не е минал по тоя път..
За протокола: аз изобщо не споделям такова виждане: че Исус е някакъв отделно създаден и различен от всички нас човек /и душа/...Исус е като всеки от нас. Просто е минал пръв. Според мен. А и той казва същото в Новия завет. Други /не той, а не и аз!!!!/ твърдят, че бил Бог...
    Да минал е пръв, инак защо ще го чакат да се появи от т.н "Грехопадение" до появата му. Имало е пророчества, но за да ги има, значи и Той съществува, няма как от нищото да се появи. Ако приемем, че в Бог едновременно съществува всичко, значи и Иисус съществува в Него. И ако е първи, значи от "началото" е тръгнал...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #674 -: Септември 12, 2012, 22:25:35 pm »
       Въплътявания   много  и  различни,  но  рано  или  късно  идва  им  края  и  какво  става  след  това  с  душата  наша?

   Зависи кой по пътя си до къде е стигнал и пак не мога да кажа , че един е напред, а друг не е, всеки си има смисъл и е на място, по пътя. Важното е, че всъщност човека, като развиваща се система въздейства на самата Земя, дори и чрез съмнението си, т.е това, което постига е от Космично значение, не се изчерпва само със и станал "чист", това би било преследване на егото ако е заради чистотата само! Би било угодничене, не опитност. Та човека е призван, в себе си, чрез опита си да твори Бъдещето на Земята ни, всеки според личния си принос.
  Вече  не  говорим  за  път,  вече  сме  достигнали  честно  и  почтено  края  на  преражданията,  какво  следва  оттук  нататък ???  Нима   сме  осъдени  вечно  да  се  прераждаме?  Еииии  та  това  си  е  робство!!!
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 23:07:18 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27