Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #645 -: Септември 11, 2012, 22:22:02 pm »
Да,да,да...Никой не ги отрича тези неща.

 ::)...Аз не виждам,някой тук да се мери с него.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #646 -: Септември 11, 2012, 22:31:16 pm »
Значи отново стигаме до там,че и ние сме сме като Исус,или по-точно и той е като нас.Разлика няма.Все сме въплътени Логоси.Просто исках да се уточни,че ми писна да ми го пробутват като самият БОГ..
100% съм съгласна и аз. То той самият /Исус/ също го казва на 100 места в Новия завет, ама не им е отървало или не са го разбрали тогава - или и двете, и са го трансформирали във "въплътен Бог". Понеже много съм спорила именно с евангелисти на тая тема, знам даже, че ми извадиха някакъв аргумент от сорта на това, че "когато Бог сътворявал земята, и Исус бил с него, там?!?!?!"  :---
Но да ме убиеш не мога да цитирам точно от къде го извлякоха този "аргумент".
Колкото до "ръста" ни...по-горе го казах и аз: мноооого е голям Исус. Наистина.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #647 -: Септември 11, 2012, 22:52:12 pm »
...знам даже, че ми извадиха някакъв аргумент от сорта на това, че "когато Бог сътворявал земята, и Исус бил с него, там?!?!?!" 
Но да ме убиеш не мога да цитирам точно от къде го извлякоха този "аргумент".

    Привет, m2f! :)
Ето тук: “Вярвам… в единия Господ Исус Христос, Божия Син, Единородния, Който е
роден от Отца преди всички векове: Светлина от Светлина, Бог истинен от
Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца и чрез Когото всичко е
станало”
Никео-цариградски символ на вярата
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 22:56:21 pm от del »

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re: Исус Христос
« Отговор #648 -: Септември 11, 2012, 22:56:54 pm »
1-ВО
Няколко въпроса

Защо всеки който може да върне някой от друго състояние на материята, има супер сили е добър?
Защо винаги сваляме глави над по-вишшите от нас?
Защо (въпреки цялата имформация който има в интернет) всеки вярава това което иска да вярва?

Дали е възмажно да са знаели за определени билки (има една където ти забавя пулса и те мислят за мъртъв).Идеално за хора който се правят на възкръснали.Дори ме съмнява да ли има такъв човек.Има легенди за хора който са

-Родени на 21 декември
-Имат 12 ученици
-Умират на 33
-Те са разпъвани на дърво

Защо когато :
-си в бяло
-имаш свръх естествени способности
-имаш последоветели
-превиш "добри неща" (от гледна точка на мнозинството)
се превръжаш в бог.Забележете ... нещото което може много неща се назова като бог.От там човека който може много повече неща се ползва с титлата бог (както би казал ...познат бок).И така човек с титла става въпращение за вас на най-чистото и добро.Ако следите библията (който маже да си оспорва 1-во място с "дързост и грозота ... ) Кой е избил повече хора?бог ... в името на доброто.Yea

2-ро

За да акуален 2000 някой трябва да го спонсорира.Имам предвид Папата.Имено човека с бяла роба (който прилича ва лорд Сидиъс от Star Wars) подържа имижа на въпросната персона.Всеки път когато се кланяте вие се оставяте съответния егрегор на съответното божество да ви обсеби.А енергията ви отива към този който реално стой зад божеството.Така че кланяте се, но аз не участвам!


3-то

Как така сте сигурни че това е истинското му име?
Прекалено много символни имена има.Поне 3-ма руски императори си сменят името на "Иван".Все пак го проверете.


...Infernal Works...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #649 -: Септември 11, 2012, 23:17:34 pm »
Ето тук: “Вярвам… в единия Господ Исус Христос, Божия Син, Единородния, Който е
роден от Отца преди всички векове: Светлина от Светлина, Бог истинен от
Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца и чрез Когото всичко е
станало”
Никео-цариградски символ на вярата
А ся де!!! ::)

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #650 -: Септември 12, 2012, 08:53:14 am »
...знам даже, че ми извадиха някакъв аргумент от сорта на това, че "когато Бог сътворявал земята, и Исус бил с него, там?!?!?!" 
Но да ме убиеш не мога да цитирам точно от къде го извлякоха този "аргумент".
    Привет, m2f! :)
Ето тук: “Вярвам… в единия Господ Исус Христос, Божия Син, Единородния, Който е
роден от Отца преди всички векове: Светлина от Светлина, Бог истинен от
Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца и чрез Когото всичко е
станало”
Никео-цариградски символ на вярата
Голяма работа си, Дел, наистина, как го откри това?  :D Възможно е и това да беше "аргумента", спомням си само част от цитата: "....и аз бях там"...Но тогава ми се стори толкова нелепо и съчинено, че не си дадох труда да го запомня даже.


Rado, за някои неща си прав. Кефиш със сравненията на папата с дарт Сидиъс и на Библията със сериала "Дързост и красота"... :D
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #651 -: Септември 12, 2012, 08:55:59 am »
Разбирам те! Аз и до ден днешен водя спорове със свещенниците. Но това им е Кредото, а то е прието един път от вси Църкви, а на втория Събор леко изменено в превода...

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #652 -: Септември 12, 2012, 10:08:55 am »
 Продължавам си отговора, mf2 :)
          Та писах,  водя спорове с "духовниците",а питайки за Кръщенето никой не ти казва какво се извършва. А именно пробуждане на етерното тяло. А когато питах свещенници защо се плаща за това свещеннодействие, след като Йоан Предтеча не е вземал на ръка, ми отговориха, че не е вярно, плащало се било!? А защо не се разяснява Кръщенето? То е част от съвсем древни мистерии, за което Църквата не споменава. И понеже Църквата не борави с  понятието "етерно тяло", става съвсем сложно обяснението, а и кой да пита?
      При мен имаше сън, година преди да бъда кръстена, по време, в което тренирах бойни изкуства и не ми е било до Църква, защото исках с това да се занимавам. Тренирах сериозно. И ме вълнуваха повече източните традиции, а у дома се говореше за древни цивилизации и култури, не за Църква. И сега малкия ми син е пленен от Буда, той си знае защо, не съм го кръстила. Писала съм ти за това, m2f. След съня ми, в който присъстваше Богородица живота ми се измени. До скоро не разбирах посланието му напълно, но през последните години, както и месеци ми се изясни почти напълно. Тъй че за мен проблема с егрегорите не стой! Аз се самоподтисках с години и изседвах кое какво е, в неединомислие и с най-близките си. Христовото Съзнание е Изтъкано от  Любов. Това съм го изпитала лично. Знам, че е Призвание за всяко човешко същество, както и че има "сили", които се опитват да изместят това човешко израстване. За мен няма значение дали тези сили са внедрени в Църквата или в др. Институция. Те се усещат. От всеки си зависи, но ти казваш има пробуждане на духовното, да има, и именно затова противодействието ще е най-пълно-Плътно докато трае пълното събуждане.
        Константин, нито проповядвам, нито лично получавам удовлетворение от спора с теб или с някой друг. Същия спор го имам и в черквата, в която колкото пъти ида имам спорове, а бременна с втория си син преди три години, отидох на черква да се изповядам, и не само че "отчето" не се появи, но и припаднах, имайки особенно чувство за борба, но знаех, че мястото ми не е там, когато се прибрах, големия ми син каза:- "Мамо казах ти да не ходиш, аз ще те изповядам" - Това бе, защото предния път бях с него, а свещенника каза, че изповедтта била ненужна, щом хората и без друго си грешали! Бог да им е на помощ на тези църковни деятели!
        Не защитавам нищо, но когато слушам че Христос е нищо
 повече от нас, освен степен на развитие ме боли повече отколкото ако обиждате мен. Защото тази степен на развитие - Христовото Съзнание няма нищо общо с човешкото его, в това е огромната разлика. Затова моля те, лично: Засягай Това, че аз съм неспособна да предам Благостта, Любовта и Добротата на Иисус Христос, както и смисъла на делото му, не засягай Христос, поради неразбиране. Защото дори и да сме изтакани от една материя, сме различни по избор и дела. Църквата не е Христос.  Уважавам у Теб, Константин стремежа ти към истина, затова се обръщам към теб.

           Тъй че спорове  е имало и ще има, а те колко общо имат с Христос е отделен въпрос. Ето за Кръщенето какво според Църквата:
           "Кръщението е тайнство, при което вярващия чрез трикратно потапяне във вода и произнасяне името на Отца и Сина и Светия Дух се очиства от първородния и от личните грехове (ако е възрастен), възражда се за нов, праведен и свет живот в единение с Бога.
Кръщението е единственото тайнство, което се извършва над нехристиянини и чрез което кръщаващият се става християнин. То е, казано образно, врата за влизане в Църквата и условие за участие в нейния духовно-благодатен живот. Кръщението, което извършвал св. Йоан Предтеча, не е било тайнство. То имало предобразно значение и било подготовка към християнското Кръщение." - Това е позицията на църквата. По този начин то се превръща в църковен акт, приобщаващ към лоното и. Но това ли е смисъла му?
   и "Към видимата или външна страна се отнасят и обредите:

   1. отричане от дявола,
   2. обличане на бяла дреха
   3. възлагане кръст върху кръщавания и
   4. палене свещи и обикаляне на купела.

   1. Отричането от дявола се прави, за да се пропъди той от кръщавания, който чрез Кръщението става ново творение и дявола трябва да бъде далеч от него.
   2. Обличането на кръстения в бяла дреха е символ на духовна чистота, която той получава чрез Кръщението и която трябва да пази през целия си живот.
   3. Възлагането на кръст върху кръщавания е знак, че той става Христов и като Христа трябва търпеливо да понася житейския си кръст.
   4. Запалените свещи и обикалянето около купела са израз на духовно тържество и радост. Запалените свещи са знак, че кръстеният трябва да излъчва духовна светлина. Кръгът е символ на вечността, затова обикалянето в кръг около купела показва на кръстения, че той трябва да принадлежи на Христа вечно."

   ---
  "Защото и Христос един път пострада за греховете, Праведният за неправедните, за да ни приведе при Бога, бидейки умъртвен по плът, а оживотворен по дух, с който отиде да проповядва на духовете в тъмницата, които едно време бяха непокорни, когато Божието дълготърпение ги чакаше в Ноевите дни, докато се правеше ковчега, в който малцина, тоест, осем души, се избавиха чрез вода. Която в образа на кръщението и сега ви спасява, (не измиването на плътската нечистота, но позива към Бога на чиста съвест), чрез възкресението на Исуса Христа, Който е отдясно на Бога, като се е възнесъл на небето, и Комуто се покориха ангели, власти и сили."
Първо послание на ап. Петър, 3 гл., 18-22 ст.
   Тук в този цитат все пак се споменава за Символа на ВОДАТА. Защото следващо е Кръщенето с Духа Свети...
 ТАЙНСТВО ЕВХАРИСТИЯ (ПРИЧАСТИЕ):
"На светата Литургия свещеникът предлага от името на народа безкръвна жертва – хляб и вино, по примера и повелята на Христос на Тайната вечеря. След това се моли многократно за слизането на Светия дух „върху нас и върху предложените дарове”, да ги претвори в Тяло и Кръв Христови. По време на причастяването ние продължаваме да виждаме и вкусваме хляб и вино, но като верни християни, чрез благодатта на Светия Дух, ни се отварят духовните очи и се разгаря огъня на вярата в сърцата ни, за да познаем Христос в тях и да Го приемем в нас. (Лука.24:30-31, 1Кор.12:3, ). И тогава, заедно с апостол Павел казваме: „И вече не аз живея, а Христос живее в мене”. (Гал.2:20)." - из сайта на Духовна Семинария http://sofia-seminaria.org/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BC/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B5/
    Тук пък не се описва другия важен елемент Огъня, който се разпалва у всеки, как? Чрез пробуждане на духовното тяло на един по-висш етап.
   И ако съберем две и две, ще видим, че именно това, което е споменато за етерното - жизненото тяло и неговото пробуждане е в основата на тези тайнства. Но това не се споменава. Нито, че чрез запалването на  свещите отново се изобразява разпалването на енергийните центрове.
      В допълнение ще  кажа, напълно поемайки отговорност за думите си, че Кръщенето е нужно да се извърши с пълно потапяне на цялото тяло - целия човек, и е било истинско в реката, защото инак как ще въздейства на етерното тяло?
      "Исус отговори: Истина, истина ти казвам, ако се не роди някой от вода и Дух, не може да влезе в Божието царство."
Тогава идва Исус от Галилея на Иордан при Иоана за да се кръсти от него.
      "А Иоан Го възпираше, казвайки: Аз имам нужда да се кръстя от Тебе, и Ти ли идеш при мене?
        А Исус в отговор му рече: Остави Ме сега, защото така ни е прилично да изпълним всичко що е право. Тогава Иоан го остави.
        И като се кръсти, Исус веднага излезе от водата; и, ето, отвориха Му се небесата, и видя  Божият Дух, че слиза като гълъб и се спускаше на Него;
        и ето глас от небесата, който казваше: Този е възлюбеният Ми Син, в Когото е Моето благоволение."
     Тъй, че егрегор е Църквата за спящите, но който се събуди си задава въпроси и ако търси честно и от сърце, едва ли ще му се откаже истината Свисше. Това зависи от личния избор и воля за истина, не за удобство и его, било пък и в спор.
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 10:30:01 am от del »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #653 -: Септември 12, 2012, 11:15:27 am »
Смисълът от кръщенето е ясен..Ама...Ако попадна на по-голям безверник и от мен..Имам предвид като Никито със златният Ролекс..Е,ако е такъв,дали ще успее да ми пробуди етерното тяло?Щото аз и светена водица кат си взема,тя позеленява(което иде да рече,че попето не мрънка съвестно над нея)па камо ли да имаш вяра,че някой си ще ти пробуди съзнанието с една кофа вода!
И ако все пак е така..Защо при мноо хора,не настъпва такова пробуждане?Сума ти говеда познавам дето са кръстени,па душата и съзнанието им по-зле и от животинско..Та..те кат са кръстени,що не са"пробудени"?Защо продължават да вършат"зло"?АКта  на кръщенето ли не е бил достатъчно ефективен,или що?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #654 -: Септември 12, 2012, 12:48:18 pm »
        Много  ме  е  интересно  кой  ще  излезе  по-упорит  ти  или  Дел,  аз  залагам  на  теб,  но  знае  ли  човек! 
       Хей  момичета,  кръщенето  не  е  да  се  цамбурнеш  във  водата  и  готово,  мърморенето  на  попа  също  не  означава  нищо!  Когато  човек  е  готов  за  кръщаване  идва  си  кумът,  кумата  може  поотделно  може  и  заедно  и  кръщават  човека,  насетне  живота  на  този  Човек  се  променя  изоснови.  Та  искам  да  кажа  малко  са  кръстените!! 
      За  моята  кръщавка  съм  писал.  Ето  и  Дел  споделя  за  своята  в  предния  пост,  ти  Константин  също  вече  си  кръстена,  не  знам  осъзнаваш  ли  го!   
      Въпроса  тук  не  е  как,  а  защо  сме  кръстени,  защо,  с  какво  сме  по-различни  от  другите,  аз  познавам  хора  в  пъти  по-добри  и  по-духовни  от  мен,  а  аз  имам  контакт,  а  те  не,  ЗАЩО?  Заявявам  открито  -  не  искам  да  съм  духовен,  знанието  ми  тежи,  а  и  не  отговарям  на  критериите  според  писанията,  Защо  аз  бе ???   Грубо  нарушаване  на  свободната  воля!  Е  аз  съм  с  ограничена   такава,  но  все  пак!
      Та  за  кръщенето,  когато  сме  готови  ни  кръщават  искаме  или  не!     
       
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 17:46:29 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #655 -: Септември 12, 2012, 13:16:37 pm »
Дел, мислех, че само мене ме гонят от църквите... :D мислех, че само аз имам проблеми с църковния егрегор...
А аз пък харесвам самите църкви /сградите/и обичам да съм там. Обичам светлината и тишината там.Уединението. Ненавиждам сборищата по време на "църковни празници" и тълпите ...богоугодна гмеш вътре...
когато слушам че Христос е нищо  повече от нас, освен степен на развитие ме боли повече отколкото ако обиждате мен. Защото тази степен на развитие - Христовото Съзнание няма нищо общо с човешкото его, в това е огромната разлика.
Айде и ти сега...Той, Исус ти го казва това, а не аз или Константин. Ти на Исус ли ще се обиждаш?!?! Вместо него ли ще се обиждаш?!?!?! Айде стига.
Заявявам  открито  -  не  искам  да  съм  духовен,  знанието  ми  тежи,  а  и  не  отговарям  на  критериите  според  писанията,  Защо  аз  бе ???   Грубо  нарушаване  на  свободната  воля!  Е  аз  съм  с  ограничена   такава,  но  все  пак!
   
Като не искаш да си духовен, защо ревеш непрекъснато, че ти бил недостатъчен интелекта за да проникнеш по-навътре в ирационалното? Ако не искаше да си духовен нямаше да те влече към места като този форум, а щеше да нищиш футбола или времето...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #656 -: Септември 12, 2012, 15:11:58 pm »
Дел, мислех, че само мене ме гонят от църквите... :D мислех, че само аз имам проблеми с църковния егрегор...
ози форум, а щеше да нищиш футбола или времето...
  Ти се смей, m2f, :), но мен Църковния егрегор направо ме изплю! А аз много обичам чувството на спокойствие в Храма... същото за което пишеш, а и си падам по архитектура... Темата ме интересува. Та като и да погледнеш е нелепо. Но след като се отрича част от познанието, а друго се използва удобно, то у мен има вътрешно чувство да знам с какви понятия борави Църквата, кое как го нарича, и имайки мой опит, ще следвам това, което сърцето ми показва, а това не ми позволява да мълча.
 Константин, :), имаше един свещенник не му помня името на човека, но сподели, че бил страшен неверник и буен човек, и веднаж решил да влезе в Черквата и взел, че видял странна свтлина и нещо се изменило в него, и после от луда глава станал свещенник. Има и други хорица с подобен опит. Дали са искали да им се случи? Може и да са поискали, но да не помнят. Може да изглеждат неверници, а да се окажат Свети хора, примери много, нямащи общо с попа дето си мъмри под носа и се чудиш как да не се разсмееш...  :hi:
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 15:23:22 pm от del »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #657 -: Септември 12, 2012, 15:43:57 pm »
  Константин:
Цитат
Та..те кат са кръстени,що не са"пробудени"?Защо продължават да вършат"зло"?АКта  на кръщенето ли не е бил достатъчно ефективен,или що?
     Сега сигурно или ще се смееш или ще се гневиш, Константин, но на този въпрос, дето го задаваш и аз търсех отговор и знаеш ли какво ми казаха: На свещенниците им се давало свисше право , а те как го ползват било друг въпрос, но за тях имало по-голям Съд за делата им от Бог, затова и щом друг Съд ги съди знам ли. И понеже тези думи не ме задоволяват, търся си сама отговорите, затова и съм ровила и в история и къде ли не, за да знам та като ми говорят глупости да се справя. Вършат зло, така е, то заблудата си е зло. Не е виновно Кръщенето, Йоан Предтеча е свят човек, но я се замисли какво им е отношението към него: " Мощите в Созопол наистина са на св. Йоан Предтеча" http://www.vesti.bg/index.phtml?oid=3164511&tid=40, е виж!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #658 -: Септември 12, 2012, 15:47:38 pm »
ЗНачи...Нещо погрешно ме разбирате..Никой не обижда Исус.Отдавам дължимото му уважение,както и на още много личности дали своя принос към намирането на "човешката истина"..Буда,Коперник,Галилей,Бруно,Левски,Ботев и още толкова много!..Все личности дали своята лепта към човешката хазна.Няма как да се меря или сравнявам с нещо което определено не съм(все още).И изобщо..тва да сравняваш себе си,с когото или каквото и да било е меко казано незряло..
Просто...Никога няма да приема,че Първоизточникът..Безпристрастният величествен Абсолют,нарочно е създал няква единица супер съзнание,с цел да пробужда другите му "единици"съзнание които,пак самият той нарочно е създал"тъпи"..
Онова което приемам за Исус,е,че е единица съзнание преминало през своите фази,достигнало пълното сливане с Абсолютане",и вместо да "остане"е продължило съществуването си с цел помагане развитието на другите.Вярвам,че това е бил негов личен избор,а не на самият Абсолют.Щото..Тука нещо ми намирисва на темата на Есес за волята.Искате от мен да повярвам,че самият Първоизточник е създал конкретна личност в материята на която е дарил изначално"съвършена"душа?Ми тогава и билета за концерта на Мадона може да е негово дело.Що па да не? ::)Иначе ..Кво става..Мноо несправедлив тоя Абсолют.За постигане на нирвана и 3 седмици бих висяла!Със сигурност ще е за предпочитане пред невъобразимо богатата на садо-мазо съдържания,житейска палитра!
Митко,кръщавана съм преди сума ти години.И честно казано..Най-големите зулуми ги свърших първите 5 години след кръщението ми :D...Прогледнах 15-ина години по-късно..Та...Дали попето е свръшил работа,или"просто ме чукна горния та видях долния?" :drinks:

Чуждото съдене Дел,никак не ме топли!Гаврата с хората си е гавра и тя носи кръста на християнството!

п.п.Абе конкретно за тва,че е бил преди създаването на Земята(планетата!!!не материята като понятие)възможно е..Тя е относително "млада"..

Дел.."способноста да се обижда" е приоритет на егото,не на духа!
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 16:06:07 pm от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #659 -: Септември 12, 2012, 16:14:30 pm »
  Константин, колкото и странно да звучи, обикновенно точно и непосредствено след Кръщенето човек върши "най- големите глупости",  и още по- странната част е, че това именно е част от пробуждането, обаче попа ще ти го обясни като:"Дявола те искушава", и ти си се пържи в собствен сос,,,а не като "Човек търси себе си и се намира, пада става..." и ще пропусне да ти каже, че в случая именно Духа действа връз Човека по свои си пътища, индивидуално за всеки, та затова и никой няма как да те осъжда, само ти в сърцето си знаеш кое какво ти струва и Пътя си е твой! Това сега дето го разясни за Абсолюта по го разбирам! Но пак стигаме до Битие - Глава 1ва
Цитат
Онова което приемам за Исус,е,че е единица съзнание преминало през своите фази,достигнало пълното сливане с Абсолютане",и вместо да "остане"е продължило съществуването си с цел помагане развитието на другите.Вярвам,че това е бил негов личен избор,а не на самият Абсолют.Щото..Искате от мен да повярвам,че самият Първоизточник е създал конкретна личност в материята на която е дарил изначално"съвършена"душа?
     Всеки е имал изначално съвършенна душа, до "падането" в плът... После следва  дълга история и С идването на Христос е началото на индивидуалното търсене на Бог в нас, а не като Колективна идея. Т.е едно връщане към личната отговорност, а не родовото съзнание, залегнало в човеците до идването на Христос. Те са чакали народен избавител, родови символ, а идва човек, без революционни идеи и им говори "глупости" - така им е звучало... Искат водач-Цар-Месия от Род, а идва един дето говори, с който си иска без оглед грешен ли е или не, жена ли е или дете, за онова време е било лудост подобно поведение. И не отговаря изобщо на представите им. Още повече поставяйки наравно човеците, без оглед на родовата им принадлежност. Христос пробужда нова епоха за Човек - от Род към Личност. От сляпо спазване на Закона към Себеосъзнаване, във време, в което това е било Богохулно.
   


   
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 16:25:30 pm от del »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27