Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 251947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #630 -: Септември 10, 2012, 13:04:23 pm »
     Добре. Ако е степен на развитие на Съзнанието, а Бог не присъства, то тогава от къде идва съзнанието у всеки човек.
Кога и къде казах,че БОГ не присъства?
Само не мешай Исус с Абсолюта!Не и повече отколкото сме намесени и самите ние!
И изобщо..цялата тая теория,че Абсолюта целенасочено е отделил и създал един вече готов,завършен,съвършен свой аспект, само и само да"пробуди"хлебарките на Земята ми е мноо смешна..При наличието на милиарди светове,и галактики,самият Абсолют,за който и казахме,че е неутрален,решил видиш ли с нас да се занимава ::))..Нещо..пак ми намирисва на човешко его в тая история..Все да сме най-важните,най-значимите..Вече мисля,че Бог не е българин,а землянин! 
И още нещо..Мисля,си,че създаването на такава съвършена същност,директно от Първоизточника,без да е прекаран през месомелачката на която са подложени останалите апсекти на същият този Първоизточник,ми звучи несправедливо,и да прощава Исус,ма висенето на кръста едва ли е достатъчно геройство,при положение,че си това което си..Т.е.изначалното ти сътояние е такова,за каквото което другите само ще "сънуват"да бъдат още ...".цяла вечност" ..Та все тва ми пробутват..Умрял на кръста,та умрял..Ми да не едиственият?Или пък неговото "изпитание"е било най-мъченическо?Все си мисля,че на Лаврентий хала е бил по-тежък!Или пък...Може би е единственият който е умрял в името на хората?!?Не мисля така :nea:
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 13:36:34 pm от konstantin2007 »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #631 -: Септември 10, 2012, 20:29:09 pm »
Всички сме въплътен Бог, на различни стъпала, да, но не сме принципно различни. И всички рано или късно ще стигнем до тези нива. ВСИЧКИ.
За мен няма как Бог да се въплъти в ЕДИН човек, защото по дефиниция: Бог - това сме всички ние заедно.
    Да. Но приемането на Бог не е едновременно у всеки. Това е различното. Всеки е призван, но не всеки пристъпва.
За мен Бог присъства във всеки от нас ИЗНАЧАЛНО! Посредством монадата ни. Инкарнирайки се ние "изцапваме дрешките си" като деца, които са излязли да играят навън. /И непрестанно се връщаме тук за да се "перем"... :D/ И да, "изгубваме" Бога /който сме/ , т.е. "изгубваме СЕ" във вида в който първоначално сме се "родили". Но това е нормално. Защото потапяйки се в дуалността, ние постепенно отново постигаме себе си /Бог/, но на едно ново ниво, на което не бихме могли да бъдем, ако не сме се инкарнирали и "изцапали" в дуалността. Т.е. "изгубваме" се за да се "намерим" по съвършено нов уникален начин.
Както казва Кубрат Томов: "Бог се самоопознава чрез нас".

П.П. Всеки ще "пристъпи" /както казваш в поста си ти/, неизбежно е, просто в тази игра всички ще стигнат. Неизбежно е.
 :hi:
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 20:37:29 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #632 -: Септември 11, 2012, 10:23:46 am »
Какво представлява  Христос?
Какво е разпънато на кръста? – Тялото Христово. Душата. Какво казва Иисус: Разрушете този храм  и аз за три дни ще го съградя. За какъв храм говори Христос?
Кръста е:”разпъването”, което всеки един от човеците преживява, преминавайки земния си път, воден от  непрестанни битки на  дуалността. Това, което Христос извършва е съгласуване на Аза със сянката му.  Акта на Приемане на Духа, такъв какъвто е в неговата проява. Това са и думите му: „Но нека бъде твоята, а не моята воля, Отче”.  Думи на Човек, преодоляващ егото си, в името на това Духа да се влее в него с цялата си сила, независимо  от форма и проява, които тук на Земята се проявяват като вечна битка на „добро” и „зло”. Това е Христос – Душа  напълно постигнала  Единство и вечен живот, а не разкъсвана от противоречия пристъпваща към смърт и раждаща се, за да изиграе наново сценария на дуални преживявания. Всеки е призван за  Вечен живот в Бог- Единство, а не вечен разпад ( Чийто символ е Дявола - разделението, чрез противопоставяне и чувство за вина), по силата на приемане на едно проявление и отхвърляне на друго, защото всичко от Бога идва, но към Духовното царство се понася само тази част от  нас, която извървявайки земния си път успява да надмогне противоречивостта  на  дуалното. В Единството, а не  в противопоставянето е Силата на Духа. В Духа сме братя и сестри, не във временните прояви и битки за надмощие в себе си и проектирайки ги в околните.
       Не в силата, проявена към надмогване на всяка цена - Егото, а в Баланса на силите е Проявата на Единния.
И когато казваме, че сме от Бога и по образ Създадени, нека се запитаме, първом  - В какво превърнахме този образ? В мъртво тяло, хранещо се с мъртва храна. Колко от нас виждат живото и колко от нас не могат да живеят без заместители на живота. Затова писах, че не всеки приема Бог. А не, че Бог не е за всички. И нека си зададем въпроса към какво се стремим, преди да кажем, че всички ще достигнем Христос- като съзнание. Защото каквото повикаме и това ще ни привлече.
И като казвам, че у Духа на българина има повече от Бога, то е, защото посланието на Кубрата  за Единството означава именно това: Не дели брата от брат, за да си силен и успешен, докато обитаваш  полето на тленното, за да не те победи врага. И старите българи това са умеели, да живеят в мир, да потдържат и с "врага" този мир. А многобройните им поселища показват установяването на това единство и братско съдружие. Същото приложено в душите ни, ни прави истински синове на Отеца. Исторически на нас ни е зададено същото послание, което Бог е дал на Човека.

   "Докато сте заедно и се поддържате ще сте като този сноп стрели, никой няма да може да ви победи. Разделите ли се, ставате слаби и ще бъдете покорени лесно от всеки враг, знайте, че силата се крепи на единството!..."
    "Мъдростта съгради домът си, издяла седемте стълба" Пр.9:1
   Светия Дух е Мъдростта у Бог, чието въздействие е в изграждане на Духовното тяло на Човека, а седемте стълба са седемте му стъпки на развитие към Отца. Единството предпазва дома от разрушение. Така, че Духът на Бог е Дух на Мъдрост- Дух на единство.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #633 -: Септември 11, 2012, 10:35:17 am »
, но към Духовното царство се понася само тази част от  нас, която извървявайки земния си път успява да надмогне противоречивостта  на  дуалното.
А тия дето умират без да са надмогнали противоречието и дуалността?Те къде се"понасят",че ми стана мноо любопитно?В...някое"бездуховно царство"може би? :unknown:

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #634 -: Септември 11, 2012, 10:41:47 am »
del, пак не ми каза това дето те питах.  :D Какъв е тоя бял гълъб дето при кръщенето се спуска от небето? Исус изначално ли е роден такъв, какъвто ни се разкрива в евангелията, или рязко се превръща в такъв? Бил ли е учител Исус преди кръщенето или става такъв след него?Чия душа носи Исус?
Колкото до анализа ти от последния ти пост: изместваш темата. Анализираш дуалността и поведението ни в нея, а това е за съседната тема /за Адам и Бог/.
Не виждам причина да се притесняваш за това, че не всички човеци едновременно приемат в себе си водачеството на собствената си душа /Бог/. Това не е състезание!!!! Това трябва да е естествено случващо се, а не насилствено. И не всички вървят по еднакви пътища. Което за един от нас е грешка за друг е успех /говоря за индивидуалната ни еволюция/. Няма правилно и неправилно тук.

П.П. Аз пак за....егрегорите ще кажа... :D Основната програма чрез която егрегорите взаимодействат с човеците е "прави като мен"...Та...не в единството е силата. Не и когато става дума за индивидуалните пътечки на душата на всеки един от нас. Напротив: почва да става много съмнително от момента в който някой ми каже: "хайде всички заедно"...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #635 -: Септември 11, 2012, 12:24:21 pm »
         Белия гълъб символизира Светия Дух. Той е знака, че именно това е сина на Бог. До Кръщенето Иисус е човек, роден, живял, преминал пътя си на чисто, през Земното пребиваване, но степента му на издигане, през инкарнациите му е дала възможност да се роди в подходящо тяло, за да може да издържи на Мисията си. И Приел Логоса, не като обладаване, а поради достигане на степен на развитие на Духовното си тяло като човек, степен в която духовното тяло у човека Иисус става чист съд, та да побере цялата Същност и Пълнота на Бог-Изявен вече, а не невидим Промисъл-Логос - намерение.  Някой наричат това, което се случва с Иисус жертва на Аза на човека Иисус, но ако приемем, че всичко става по личен избор, то тогава, избора за това е направен от душата на човека Иисус още преди да се инкарнира, остава само човека докато е тук да изпълни вече избора си. До момента на Кръщенето имаме един човек. След този момент настъпва въвеждане в мисията, която Иисус човека сам е поел, при него избора е в синхрон със събитията в живота  му, които пък са предречени от пророците. Подобна синхронност всеки човек може и изпита, когато си е на Пътя. Всяко Евангелие изразява някоя от страните на Мисията на Иисус Христос, аз лично намирам най- близко за мен това на Иоана. Именно там е по-ясно дадено това за което питаш, mf2. Колкото и превода да  изменил словата, истината си се вижда.  След 40те дни в пустинята започва делото на Иисус, и самия той постепенно се открива в Духа, чрез описаните "чудеса". Взаимодействието му със Света става поетапно като се простира чрез апостолите и тяхното разбиране за неговата Същност, както и разбирането от тези до които се докосва или се докосват до него.
         Появата му е колкото реална, толкова и от дълбоко символно значение. Логоса е съдържание на Словото. В своята Същност съдържа именно тази символика, която Иисус ПРОЯВЯВА-ИЗЯВЯВА за Света, за Човеците, чрез всяка своя стъпка. Това, което за древните се изявява отчасти, чрез мистериите за Посвещение, Иисус го явява пълно, в живота си, чрез себе си. Проявата му е и символ -знак и сетивно пребиваване в плът. Това, което някой виждат чрез откровение, видение и др. знаци, според личното си духовно израстване, по времето на идване на Иисус, чрез него става Живо-видно, всред Човеците - Всеки отговор на всеки въпрос, се  е движел и обитавал Земята в човешко тяло.
          Колкото до думата единство. Няма как да има единство всред слаби духом, тоест при липса на индивидуалност - това не се нарича единство, а робство, и това, че Институцията Църква е завзела понятието единство превръщайки го в РОБСТВО, не променя смисъла на БОГ. Как ще има единство и на какво, ако отделните части на цялото не притежават индивидуалност, та нали тогава единството ще се разпадне, дори чрез бунт, защото никоя тирания не трае Вечно. Напротив, именно съчетанието на различните елементи в сговор правят картината хармонична...

Цитат на m2f:
Цитат
Колкото до анализа ти от последния ти пост: изместваш темата. Анализираш дуалността и поведението ни в нея, а това е за съседната тема /за Адам и Бог/.

           Тук е темата за Христос, затова и писах, каквото писах, именно тук в темата за Христос. Колкото до другата тема- Без разбиране за Същността на Христос пътя на Адам до Бог е в мъгла.

Цитат на m2f:
Цитат
Не виждам причина да се притесняваш за това, че не всички човеци едновременно приемат в себе си водачеството на собствената си душа /Бог/. Това не е състезание!!!! Това трябва да е естествено случващо се, а не насилствено. И не всички вървят по еднакви пътища. Което за един от нас е грешка за друг е успех /говоря за индивидуалната ни еволюция/. Няма правилно и неправилно тук.
            Напротив приемам това напълно. Иначе щях да си мълча, мислейки си, че няма да ме разберат. Вярвам, че именно този, който върви по пътя си и знае що е пречки изпитва и толерантност към позицията на ближния си. Просто казвам какво чувствам и виждам от себе си. Приемам всяко различие, като си позволявам да изразя собствената си позиция по въпроса за Иисус Христос. Нищо повече. Ако волята на другите е каквато е, добре, всеки си има път и собствено виждане. Споделих моето.
            Колкото до егрегорите именно наличието на лична воля дава право на всеки да следва избора си. Но след като животните имат именно групов дух, то разликата им с човеците е тази именно, че човек го  Зове Духа индивидуално, и той не е по хоризонталата на земното оцеляване и битийност, а нагоре по вертикалата, та и затова ходим изправени и обръщаме взор нагоре. И именно за това  всеки има избор. Заради което сме на различно стапало.
            Времето в което живеем е характерно с това, че има  вкопаване в материята, при което баланса на силите се нарушава и именно въздействието на някои полета на материално проявление възпират духовното израстване.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #636 -: Септември 11, 2012, 15:05:39 pm »
Ще започна отзад-напред:
1/ Времето ни не е бездуховно според мен. Просто е ускорено. И нещата се случват по-бързо. Което значи, че сигурно приключваме някакъв цикъл /учебен семестър/. И ситуацията е: "сега или никога"...Като думата "никога" нека да не се възприема буквално. Просто в момента ЯКО се чисти карма. По-яко от когато и да било. Затова ти се струва , че има заораване в материята. А  аз виждам друго: никога хората не са били по-отворени към знанието за духа.
2/Думата "хармоничен" няма нищо общо с примера, който даде по-горе за сноповете, дето трудно се пречупвали, когато били заедно... ::) Едното няма общо с другото. М/увпрочем и Исус в Новия завет е дал рецепта как се прави егрегор: "Ако се съберат двама или трима измежду вас и поискат заедно нещо от баща ми..." и т.н. И това си е самата истина: "съединението прави силата" - когато се преследва някаква ОБЩА ЦЕЛ!!! Примера със сноповете не е примера за индивидуалистите, а е пример за тактика за физическо оцеляване в трудни времена. И няма нищо общо с индивидуалната хармония в душата на всеки отделен човек....Тук ще се съглася с Константин, че си направила "турлю гювеч" от двете неща. 
3/Не съм съгласна, че Исус е приел "цялата Същност и Пълнота на Бог - Изявен - вече, а не невидим Промисъл - Логос - намерение"...Това е нон-сенс! Тотално! Защото Бог - това сме всички ние - взети заедно! По дефиниция.
4/И в кой точно момент Исус "приема Логоса"? До кръщенето е бил човек като всички останали. /Да, може би без карма, може би по-чист от останалите, може би по-извисен, може би..., но дори и така да е, да приемем, че е точно така и той е човек с отработена карма/... Та...Над реката се спуска "светият Дух"?!?!?!?!?! ..., после Исус отива да медитира в пустинята 40 дни и се връща ...приел Логоса?!?!?!
Моля за ясен отговор: "Логоса" точно в кой момент се е инкарнирал в Исус?
Интересува ме единствено техниката и технологията на онова за което питам:
А/ коя душа е инкарнирана в Исус?
Б/ ако това не е обикновена душа, а "Логос", кога точно се е инкарнирал този "Логос"?
В/ ако от самото начало в човека е бил инкарниран "Логос", защо до кръщенето това по нищо не личи?
Г/ "Светия Дух" /белият гълъб/, дето се спуска по време на кръщенето, при всички кръстени във водата ли се спуска или не?

П.П. Нека на първо време оставим настрана философията на Исус, за да не омешваме нещата. Нека изясним първо техническата част, ако искате.

 :hi:
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 15:18:03 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #637 -: Септември 11, 2012, 16:05:03 pm »

Моля за ясен отговор: "Логоса" точно в кой момент се е инкарнирал в Исус?
Интересува ме единствено техниката и технологията на онова за което питам:
А/ коя душа е инкарнирана в Исус?
Б/ ако това не е обикновена душа, а "Логос", кога точно се е инкарнирал този "Логос"?
В/ ако от самото начало в човека е бил инкарниран "Логос", защо до кръщенето това по нищо не личи?
Г/ "Светия Дух" /белият гълъб/, дето се спуска по време на кръщенето, при всички кръстени във водата ли се спуска или не?
И аз бих искала да чуя отговорите на поставените въпроси.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #638 -: Септември 11, 2012, 18:08:27 pm »
          Кoнстантин, 
         Нищо  не  може  да  се  инкарнира  допълнително.  Душата  на  Христос  на  много  високо  еволюционно  ниво  (нирвана),  този  вид  души  се  инкарнират  по  собствено  желание  и  като  инкарнации  са  предимно  учители  и  водачи  по  призвание,  за  тях  е  характерно  и  качеството  алтруизъм!!! 
        Логосът  не  се  дава,  той  си  е  качество  на  душата,  но  при  инкарнация  е  в  латентно  състояние,  при  кръщенето  става  пробуждане.
         При  моето  пробуждане  видях  Христос.  При  Ванга  пробуждането  е  доста  по-драматично.  Кръщенето  е  вид  пробуждане,  остави  настрани  сегашната  пародия  на  кръщаване  при  бебетата,  това  е  причисляване  към  религията! 
         Да,  кръщенето  е  да  преминеш  оттатък  вратата  и  се  потопиш  в  светлината,  а  кого  ще  видиш  да  те  посреща  при  всеки  е  различно!
         
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен gandalf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Исус Христос
« Отговор #639 -: Септември 11, 2012, 18:37:13 pm »
M2f-
"Ще започна отзад-напред:
1/ Времето ни не е бездуховно според мен. Просто е ускорено. И нещата се случват по-бързо. Което значи, че сигурно приключваме някакъв цикъл /учебен семестър/. И ситуацията е: "сега или никога"...Като думата "никога" нека да не се възприема буквално. Просто в момента ЯКО се чисти карма. По-яко от когато и да било. Затова ти се струва , че има заораване в материята. А  аз виждам друго: никога хората не са били по-отворени към знанието за духа."

Много точно.
Само ще допълня , че чрез нашите мисли се създава "карма".Или , другояче казано , светът за нашите деца.
Скоростта на обмена ,пресяването на информация и способността ни да боравим с повече "данни" ускориха времето.Защото , каквото и да казват г-дата учени , определено по - запознати от мен със законите на физиката , те просто не "виждат гората".Не е нужно да си гений по всичкология , за да осъзнаеш факта , че ние създаваме собствени правила и време, за радост -по Волята , на Този , Който знае защо.
Ускорено е , защото можем да се справим.Както винаги - зависи от нас.
От това доколко можем да мислим самостоятелно .Имаме всичко от което се нуждаем - любов , грижа , милост , свобода , доверие,въображение,примерът на Христос.Трябва да бъдем единни , колкото и да ни се струва , че сме различни.И ние наистина сме.Но не това е важното. Приличаме си по нашите "сенки" - затова сме хора , а не ангели.
Егрегори , демони , илюминати ...както искате наречете ,това с/у което се "борим" ( като свиня в калчища ) , но докато и последният човек на Земята , не осъзнае , че няма враг , няма борба , няма лъжи , които не стават истина , няма случай , в който Бог да не е чул искрена молба ...няма да свърши света.
Споко , един вид :P
Ние ще си отидем и я се върнем , я не.
Това няма значение.
Но сега сме заедно и то живи.
Със сигурност има , ще ги нарека за по- кратко - видове , които черпят от нашата енергия.Използват я.Хранят се.Забавляват се.Ние сме същите , спрямо други "видове".Кръговрат , биха казали някои.
А пък аз си мисля , че ако трябва да "хапна" нещо , предпочитам да е "манна" , вместо трици.
Защото с това ще "заредя" други.
Манната е , най - общо казано , да си свободен и все пак благодарен.
Когато си свободен , ти уважаваш достойнството на останалите , както и правото да съществуват.Защото си благодарен , че макар , да не си бил способен да измислиш живота си , именно ти си този , който го осмисля.
Каквито и да са обстоятелствата около теб.
Нима Христос имаше нещо повече от Божията подкрепа , както всички нас.
Животът и Примерът Му по линията на най-малкото съпротивление ли бяха?
За нас , това е своего рода басня , защото не сме били свидетели...пък и не е нужно."Блажени са вярващите.." , нали ;)
Хората със сърце са способни от всичко да извадят поука , каквато им е нужна за момента.Отвсякъде!
Обаче е крайно време да осъзнаем , че носим отговорност.Някаква.
Който , както я разбира.
Ето тук сме различни.
Това е центъра.И целта на изпитването.А не деленето на "видове" по някакви белези.
И разширяването на онези думички , които често използваме ( любов , свобода , доверие и т.н. - да не се повтарям ) , но цял живот(и) учим какво означават.
Докато искаме да разберем Бог , едновременно.
Е , няма как да стане :hi:
Поне докато не разберем отговорността на мислите си и средствата , които използваме , за да постигнем каквото и да било.
Сигурна съм , че Бог , който е близо и е "вдъхнал" съзнание на хората( и всички останали) , няма да позволи нещо да се случи без Неговата идея и смисъл.
Както съм убедена , че докато не осъзнаеш границите си , никога няма да бъдеш истински свободен.
Защото веднъж начертал кръг около себе си , ти си свободен да излезеш извън него , като го разшириш.Докато не остане място , което не си оградил.И не се отказваш под привидната безсмисленост на всичко.
Чувството за хумор , в такива случаи , е дар Божи :-X
И последно.
Имайте предвид , че хората , които се вълнуват от подобни "проблематики" са много лесно манипулируеми.Не оставяйте цялата работа в Божиите ръце.Едва ли е случайно , че имаме нещо над нивото на ушите.
"Теорията на конспирацията" е нещо като да хвърляш камъни в двора си.От тях можеш да построиш ограда , но е напълно възможно , отдавайки енергията си предимно на т.нар. "борба" , да покриеш всичко , което би могло да се роди , именно в твоето пространство , наречено живот - сега.
Ще дерзаем , какво да се прави :D
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 19:31:01 pm от gandalf »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #640 -: Септември 11, 2012, 18:59:52 pm »
          Кoнстантин, 
         Нищо  не  може  да  се  инкарнира  допълнително.  Душата  на  Христос  на  много  високо  еволюционно  ниво  (нирвана),  този  вид  души  се  инкарнират  по  собствено  желание  и  като  инкарнации  са  предимно  учители  и  водачи  по  призвание,  за  тях  е  характерно  и  качеството  алтруизъм!!! 
        Логосът  не  се  дава,  той  си  е  качество  на  душата,  но  при  инкарнация  е  в  латентно  състояние,  при  кръщенето  става  пробуждане.
     
     
Но това значи,ли не е стигнал по-етапно до своята същност?

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #641 -: Септември 11, 2012, 19:32:19 pm »
          Кoнстантин, 
         Нищо  не  може  да  се  инкарнира  допълнително.  Душата  на  Христос  на  много  високо  еволюционно  ниво  (нирвана),  този  вид  души  се  инкарнират  по  собствено  желание  и  като  инкарнации  са  предимно  учители  и  водачи  по  призвание,  за  тях  е  характерно  и  качеството  алтруизъм!!! 
        Логосът  не  се  дава,  той  си  е  качество  на  душата,  но  при  инкарнация  е  в  латентно  състояние,  при  кръщенето  става  пробуждане.
         При  моето  пробуждане  видях  Христос.  ......Кръщенето  е  вид  пробуждане,  остави  настрани  сегашната  пародия  на  кръщаване  при  бебетата,  това  е  причисляване  към  религията! 
         Да,  кръщенето  е  да  преминеш  оттатък  вратата  и  се  потопиш  в  светлината,  а  кого  ще  видиш  да  те  посреща  при  всеки  е  различно!           
Благодаря ти, че ми отговори конкретно на моите въпроси, Митко!  :hi:
Тук сме на едно мнение. Кръщенето във вида в който е сега е приобщаване на бебето към егрегора на църквата. И забележете: понеже бебето още не мисли самО, /поне не и по начина, по който се очаква от егрегора да става това!!!/, му се дава "наставник", "медиатор", "работеща вече енергийна свръзка", а именно: кръстника!...Който да го "свърже"...Хитро... ;)
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 19:47:41 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #642 -: Септември 11, 2012, 20:20:21 pm »
          Кoнстантин, 
         Нищо  не  може  да  се  инкарнира  допълнително.  Душата  на  Христос  на  много  високо  еволюционно  ниво  (нирвана),  този  вид  души  се  инкарнират  по  собствено  желание  и  като  инкарнации  са  предимно  учители  и  водачи  по  призвание,  за  тях  е  характерно  и  качеството  алтруизъм!!! 
        Логосът  не  се  дава,  той  си  е  качество  на  душата,  но  при  инкарнация  е  в  латентно  състояние,  при  кръщенето  става  пробуждане.
Но това значи,ли не е стигнал по-етапно до своята същност?
 
            За  да  стигне  една  душа  нивото  нирвана  (възможноста  да  се  обединява  с  други  такива  души  в  божествено  единство)  значи,  че  тя  е  преминала  всички  етапи  на  развитие,  тоест  била  е  като  мен и  теб,  като  всички  нас.   Следователно  етапноста  е  спазена.
            Никой  със  сигурност  не  знае  кой  и  какъв  е  там  горе!  Тук  клошар  там  горе  светец.   
          На  мен  ми  се  наместиха  или  разместиха  (зависи  от  наблюдаващият)  чивиите  след  побой,  на  Ванга  след  вятър,  на  Христос  след  къпане,  което  ще  рече,  че  това  ни  е  начална  опитност,  но  това  е  друг  въпрос.
         Ти  поетапно  ли  се  будиш  когато  ти  звънне  будилника?
             
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #643 -: Септември 11, 2012, 21:21:40 pm »
            За  да  стигне  една  душа  нивото  нирвана  (възможноста  да  се  обединява  с  други  такива  души  в  божествено  единство)  значи,  че  тя  е  преминала  всички  етапи  на  развитие,  тоест  била  е  като  мен и  теб,  като  всички  нас.   Следователно  етапноста  е  спазена.
                       
Значи отново стигаме до там,че и ние сме сме като Исус,или по-точно и той е като нас.Разлика няма.Все сме въплътени Логоси.Просто исках да се уточни,че ми писна да ми го пробутват като самият БОГ..

За другото.. :good:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #644 -: Септември 11, 2012, 21:44:10 pm »
          Само  да  не  забравяме  няколко  "дреболии"!
           Той  е  бил  като  нас  и  се  очаква  ние  да  станем  като  него!  Аз  съм  пътя  -  казва  той
           Той  е  учителя  а  ние  учениците!  И  за  да  е  актуален  цели  2000  години,  значи  трябва  е  бил  нещо  повече  от  нас,   с  какво  ли  ни  е  превъзхождал?
          Горе  йерархията  се  базира  на  възможноста  да  използваш  интелекта  си!  Ние  хората  използваме  около  7 - 8%  от  него,  а  той  е  бил  в  нирвана  колко  ли  процента  е  използвал  след  пробуждането?   Стани!  и  мъртвият  става!!   
        Затова  да  сведем  глави  в  знак  на  почит  и  да  не  заставаме  до  него  за  да  се  мерим,  че  ще  изглеждаме  като  лилипути!
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 09:45:20 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27