Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252486 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re: Исус Христос
« Отговор #615 -: Август 25, 2011, 08:06:46 am »
Можеш да правиш добрини, без да си огъваш мозъка с наличието на някакви богове.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Исус Христос
« Отговор #616 -: Август 31, 2011, 16:54:55 pm »
SoturinTie, противоречиво изречение си написал. 
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Исус Христос
« Отговор #617 -: Септември 01, 2011, 08:10:30 am »
Ивета, защо да е противоречиво? Повярвай ми има много набожни хора, които никога не биха сторили добро просто ей така. Виж атеистите в доста отношения са по-добри. Може би защото не сеят наляво и надясно религиозна омраза, а просто си живеят живота.

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Исус Христос
« Отговор #618 -: Септември 01, 2011, 11:02:32 am »
Тва с "боговете" в религиите е с цел "по-лесно" възприемане от овцете (визирам типа "селска чалга маймуна и брачедите и от града"). На тия дето са в час им е ясно първостепенното значение в човешкия живот на хилядолетния Завет. "Орките" треа ги плашиш с "богове" иначе не моиш ги вкараш у пътя. ;D

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #619 -: Септември 09, 2012, 00:12:46 am »
Никой не оспорва за аборигерните и т.н.Но...Познанието им за битието,няма нищо общо с Исус.Сори..Да не бъркаме нещата..Догоните(примерно) нито вярват в Исус нито му се кланят.. А тва,че народа е разполагал с ограничен речников запас е друга бира..."бог","лукавия"...Тъдей им викаме положително и отрицателно енерджи..

MF2,с времето ще се трансформират в"общонационален" егерогр..Спрем ли да ги захранваме ще дадат фира..А на тяхно място ще се появи..може би.."Земен егрегор..Почнем ли да пием кафе нейде из ръкавите на галактиката,нема да викаме,че сме от Бг,а,я е сме от Земята :drinks:
    Какво е Христос за теб, Константин, за да си уточним понятията. Защото ако Христос е реалност няма защо да вярвам. Дори да идвам от Бетелгейзе Той си остава реалност с или без моята вяра и определения. Как ще го наричаме няма значение, щом не улавяме смисъла. Колкото до древните, те са знаели смисъла на понятията, значението на името, а това, че е препреведено и препренесено през вековете в разни форми мен не ме бърка. Формата на материята не изчерпва Духа - съдържанието. И на колкото и купчинки да се сгъстява това съзнание= егрегори, то Духа си е Дух, та аз говоря за този Дух, не за отделните прояви, базирани на подобие в дадени учасъци, събрани и обособени в отделен егрегор, от който потдържащите го черпят. Иисус говори за непресъхващ извор, от който като пиеш повече не ожадняваш, а не за оазис в пустинята, погълнат от битието.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #620 -: Септември 09, 2012, 00:33:25 am »
Христос според моите"представи"не е личност...Поне не една!Па камо ли такваз определяща се за син божи,или квото и да било,забравяйки,че и ние сме синове на същото чудо,и тогава от къв зор требе да се кланям да паля свещи на самият себе си,не стаа ясно!!!.."Христос"според мен съотвества на определна степен на съзнанието.Нищо повече.
Не знам кво те бърка или не,ма гат не ти изнася правиш егати турлю-гювеча..Кофтито е,че прекаляваш с с християнския зеленчук.

Дел,не знам за тези които доброволно отдават енерджи на егрегорите..Ама ти си един от най-тлъстите хабургери за егрегора на християнството които съм виждала..Само не се заблуждавай,че няма такъв :D
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 00:37:33 am от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #621 -: Септември 09, 2012, 00:57:18 am »
Христос според моите"представи"не е личност...Поне не една!Па камо ли такваз определяща се за син божи,или квото и да било,забравяйки,че и ние сме синове на същото яудо,и тогава от къв зор требе да се кланям да паля свещи на самият себе си,не стаа ясно!!!.."Христос"според мен съотвества на определна степен на съзнанието.Нищо повече.
Не знам кво те бърка или не,ма гат не ти изнася правиш егати турлю-гювеча..Кофтито е,че прекаляваш с с християнския зеленчук.
    Христос е роден като човека Иисус и представлява въплътения Логос - А и Я, начало и край - намерението на Бог, творящото словото, промисъла, първопричината. Какво значи " Христос съответства на определена степен на съзнанието", ако говорим за безкрая и изначалието? Та дори думата "Вечност" не изчерпва това понятие!

    Темата е в раздел религия:
Из Евангелие на Иоана:
"1. В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.
  2. То беше в начало у Бога.
  3. Всичко чрез Него стана, и без Него не стана нито едно от онова, което е станало.
  4. В Него имаше живот, и животът беше светлината на човеците.
  5. И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе.
  6. Имаше един човек, пратен от Бога, името му Иоан;
  7. той дойде за свидетелство, да свидетелствува за светлината, та всички да повярват чрез него.
  8. Той не беше светлината, а бе пратен да свидетелствува за светлината.
  9. Съществуваше истинската светлина, която просветява всеки човек, идващ на света.
 10. В света беше, и светът чрез Него стана, но светът Го не позна.
 11. Дойде у Своите Си, и Своите Го не приеха.
 12. А на всички ония, които Го приеха, - на вярващите в Неговото име, - даде възможност да станат чеда Божии;
 13. те не от кръв, ни от похот плътска, нито от похот мъжка, а от Бога се родиха.
 14. И Словото стана плът, и живя между нас, пълно с благодат и истина; и ние видяхме славата Му, слава като на Единороден от Отца.
"
    Тези думи  не са значими само за християните. Монопол над Бог няма никой.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #622 -: Септември 09, 2012, 09:35:46 am »
Христос е роден като човека Иисус и представлява въплътения Логос - А и Я, начало и край - намерението на Бог, творящото словото, промисъла, първопричината.
Ето това бих искала да го разчепкаме.
Доколкото съм прочела и разбрала, Исус претърпява трансформация около 33-тата си година, след потапянето му в река /кръщенето му/. Тогава "над главата му се спуска бял гълъб - светия дух" и човека се променя драматично - става учител. До тогава си е бил обикновен човек.
Отделно има конспиративни твърдения, че човека Исус и ходил в Тибет да учи медитация и подобни практики.
Извинявам се, не съм от най-запознатите по въпроса, ще се радвам някой да ми просветли нещата /ама без цитати, защото ще се изгубя в тях!/.
В кой момент е човек Исус, в кой момент - въплътен Логос? И каква е разликата м/у мен и Исус, след като той самият казва, че такава технически няма?
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #623 -: Септември 09, 2012, 11:56:37 am »
    Христос е роден като човека Иисус и представлява въплътения Логос - А и Я, начало и край - намерението на Бог, творящото словото, промисъла, първопричината. Какво значи " Христос съответства на определена степен на съзнанието", ако говорим за безкрая и изначалието? Та дори думата "Вечност" не изчерпва това понятие!
Ами значи,че Христовото съзнание е степен на развитието съзнанието.Нищо повече..Нищо особено или"божествено"..Ни повече ни по-малко от коя да е степен на развитие..
Не знам кво с кво се изчерпва(казах..ту мач турлю-гювеч!)ама ти се опита да изчерпиш нещата с появата на некъв си Исус..Па аз ти рекох,че понятието и фигурата"Исус"(ако е имало такава)не са меродавни във Вселената..Тва първо..И второ...Всички сме деца на логос.И кое му спешълито на Исус та трябва да го величая?Чак пък след него,вече сме нямали оправдание за същостта си...Ееее..Аз пък казвам..Оправдание не ни е нужно!Нека всеки бъде себе си..Лош...Какво от това?Рано или късно настъпва трансформация..А времето не е от кой знае кво значение мисля..Поне аз не бързам..Развивам си се бавно и напоително..."Христовото съзнание" нЕма да избЕга на никой...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #624 -: Септември 09, 2012, 12:38:46 pm »
Христос според моите"представи"не е личност...Поне не една!Па камо ли такваз определяща се за син божи,или квото и да било,забравяйки,че и ние сме синове на същото чудо,и тогава от къв зор требе да се кланям да паля свещи на самият себе си,не стаа ясно!!!.."Христос"според мен съотвества на определна степен на съзнанието.Нищо повече.
Не знам кво те бърка или не,ма гат не ти изнася правиш егати турлю-гювеча..Кофтито е,че прекаляваш с с християнския зеленчук.

Дел,не знам за тези които доброволно отдават енерджи на егрегорите..Ама ти си един от най-тлъстите хабургери за егрегора на християнството които съм виждала..Само не се заблуждавай,че няма такъв :D
Бих го казал, титла.

  Христос е роден като човека Иисус и представлява въплътения Логос - А и Я, начало и край - намерението на Бог, творящото словото, промисъла, първопричината. Какво значи " Христос съответства на определена степен на съзнанието", ако говорим за безкрая и изначалието? Та дори думата "Вечност" не изчерпва това понятие!
Дел тук и съм и несъм съгласен с теб, в развитие на темата бих обяснил защо.

Христос е роден като човека Иисус и представлява въплътения Логос - А и Я, начало и край - намерението на Бог, творящото словото, промисъла, първопричината.
Ето това бих искала да го разчепкаме.
Доколкото съм прочела и разбрала, Исус претърпява трансформация около 33-тата си година, след потапянето му в река /кръщенето му/. Тогава "над главата му се спуска бял гълъб - светия дух" и човека се променя драматично - става учител. До тогава си е бил обикновен човек.
Отделно има конспиративни твърдения, че човека Исус и ходил в Тибет да учи медитация и подобни практики.
Извинявам се, не съм от най-запознатите по въпроса, ще се радвам някой да ми просветли нещата /ама без цитати, защото ще се изгубя в тях!/.
В кой момент е човек Исус, в кой момент - въплътен Логос? И каква е разликата м/у мен и Исус, след като той самият казва, че такава технически няма?

Много интересно мнение и аз съм любопитен за развитието му ......

Ами значи,че Христовото съзнание е степен на развитието съзнанието.Нищо повече..Нищо особено или"божествено"..Ни повече ни по-малко от коя да е степен на развитие..
Не знам кво с кво се изчерпва(казах..ту мач турлю-гювеч!)ама ти се опита да изчерпиш нещата с появата на некъв си Исус..Па аз ти рекох,че понятието и фигурата"Исус"(ако е имало такава)не са меродавни във Вселената..Тва първо..И второ...Всички сме деца на логос.И кое му спешълито на Исус та трябва да го величая?Чак пък след него,вече сме нямали оправдание за същостта си...Ееее..Аз пък казвам..Оправдание не ни е нужно!Нека всеки бъде себе си..Лош...Какво от това?Рано или късно настъпва трансформация..А времето не е от кой знае кво значение мисля..Поне аз не бързам..Развивам си се бавно и напоително..."Христовото съзнание" нЕма да избЕга на никой...

 :good: долу-горе така стоят нещата .... по моят начин казано :D.

А сега давайте момичета, аз целия съм в слух ;).
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 13:12:26 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #625 -: Септември 09, 2012, 20:47:01 pm »
Христос е роден като човека Иисус и представлява въплътения Логос - А и Я, начало и край - намерението на Бог, творящото словото, промисъла, първопричината.
Ето това бих искала да го разчепкаме.
Доколкото съм прочела и разбрала, Исус претърпява трансформация около 33-тата си година, след потапянето му в река /кръщенето му/. Тогава "над главата му се спуска бял гълъб - светия дух" и човека се променя драматично - става учител. До тогава си е бил обикновен човек.
Отделно има конспиративни твърдения, че човека Исус и ходил в Тибет да учи медитация и подобни практики.
Извинявам се, не съм от най-запознатите по въпроса, ще се радвам някой да ми просветли нещата /ама без цитати, защото ще се изгубя в тях!/.
В кой момент е човек Исус, в кой момент - въплътен Логос? И каква е разликата м/у мен и Исус, след като той самият казва, че такава технически няма?

      Привет m2f,  :hi:
      За Тибетското евангелие има спорове и до ден днешен, свързани с неговата автентичност  и произход. Така и не се достига до първоизточника, има само преписи, които не потвърждават идентичността на автора му.

         Христос представлява Събуденото Божествено Съзнание У Всеки  Човек - ПРИЗВАНИЕ  за всеки човешки син, по силата на подобието ни с Отеца. Христос съдържа всеки човек у себе си в съгласие,  цялата еволюция на Съзнанието.
         Иисус пости в пустинята, след Кръщенето на река Йордан, и бива изкушаван от Лукавия, стремящ се да отклони Иисус от духовното преображение, за да не осъществи връзката между Земното и Духовно пребиваване. Лукавия му предлага да ползва властта си над Света, знаейки  кой е Иисус, след Кръщенето - Логоса - Словото, съдържащо Същността на Бог.

 „В начало бе словото...” - Йоана „Аз съм алфата и омегата”- Иисус
את(ет) иврит = първото и последното-началото и карая-„алеф и тав” = гр.”алфа и омега”
алеф - началото,  на иврит = Бик (символ на баланса на женската и мъжката същности – съотносен у много древни мистерии , представящи преодоляване на хаоса и природните стихи)
тав – последната буква със значение „знак”, който орача на нивата следва при оран, за да са прави браздите.
את Означава Изпълнената промисъл, самото осъществяване, още от началото на Битието, където Духа изпълва проявата на Бог при сътворението. Цялото. Всички букви от азбуката. Всички стъпки от Сътворението следващи пътя към Бога, в Безкрая...

            Иисус е човек, както всеки друг, но с чиста душа, перфектен съсъд на Христос. Човек, който е израснал духовно и проявен физически, в степен на пълно разкриване на цялата човешка природа, преодоляла земните противоречия, еволюционно/кармично/ приходила от сътворението до онзи момент при река Йордан. Иисус е преминал своя кармичен път до онзи момент на Кръщенето, преодолявайки Егото си, за да може да приеме в себе си Логоса. Затова и говори неприемливи за другите неща – Да обичаме врага си. Как това кореспондира с деята за „кармата”?-  Обичайки врага си, най-просто казано се отказваме от безкрайната игра на дуалността, причиняваща спор и всякога ответ, а този ответ предизвиква причино - следствени връзки и така до безкрай, затваряйки ни в  порочния кръг на битийните прояви.
        Осъщественото Христово съзнание в Иисус  изцяло прекъсва кармичната обусловеност, в следствие на което Човек бива Свободен да Бъде Съзнателно Себе си- едновременно Индивидуалност и син Божи. Всеки е син Божи, в същината си, но повечето от нас се държим като деца избягали от вкъщи. 
       Иисус е очакван, още от сътворението на човека, за да осъществи баланса, свидетелствайки, за единния произход на всеки човек от Бог, тъй като след въплъщението си човек губи връзка с Бога, както и Земята като цяло. Той – Иисус е висшето стъпало до Бога, всеки друг „аватар”, открехва бавно вратата към духовното измерение, било той Буда или друг, все просветени. Иисус е цялостното собствено измерение на Бог, като въплътен негов смисъл - намерение, не просто аватар, а доказателство за намерението  ЛИЧНО НА БОГ да се въплъти, проявен творящ Логос-Слово и невидим, вътреприсъстващ ,както  творящ така и присъстващ у творението. Затова  при Иисус няма дуален спор, който по един или друг начин спъва душите човешки.  Само като човек Бог би могъл да извърви тежкия път, който всеки от нас минава по отделно, от сътворението до сега, чрез Иисус, но в рамките на един човешки живот, преодолявайки всички клопки на дуалната човешка природа, до пълно разкриване на Висшия Аз у човека.  Бог пожела да се роди като човек, с което засвидетелства обвързаността си с човека като Отец със Син и след Възкресението Духа Божи биде присъствен за Човеците, та да Осветли пътя им към Отеца. Чрез пробуждането на Христовото Съзнание у всеки, чрез всеки един човек се осъществява връзката на Земното царство с  Духовното. Което като етап бележи прехода от дуалност към съгласуваност и единство у всеки един човек. Поради различните духовни моменти на пробуждане за всеки човек, този преход се осъществява неедновременно. Като време за Земята, това е цяла епоха на пробуждане.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #626 -: Септември 09, 2012, 22:00:14 pm »
много оспамихме тая тема.Има отделна за егрегорите...Нека там ги нищим. :drinks:
Приемам, права си! :drinks:
Иисус е човек, както всеки друг, но с чиста душа, перфектен съсъд на Христос. Човек, който е израснал духовно и проявен физически, в степен на пълно разкриване на цялата човешка природа, преодоляла земните противоречия, еволюционно/кармично/ приходила от сътворението до онзи момент при река Йордан. Иисус е преминал своя кармичен път до онзи момент на Кръщенето, преодолявайки Егото си, за да може да приеме в себе си Логоса.
Обладаване ли е имало или размяна на души при това кръщене? Какво значи "съсъд"?
Останалото-за философията на Исус съм го разгадала за себе си и съм си го изяснила напълно. Всъщност мен именно философията на Исус ме привлича в Новия завет. Не друго. Макар, че с доста труд отделям истински неговите послания от притурените глупости и недоразумения в евангелията от съчинителите и преписвачите им. Но вече го опознах и различавам енергията му в казаното наистина от него, както и отсъствието на същата тази енергия в писаниците на измислячите след него.
Не съм съгласна, че Исус е въплътен Бог. Син на Бог, като мен, теб и всички нас, да, но не и Бог. Спорила съм с евангелисти на тая тема: тя им е много болно място точно на тях...

Всички сме въплътен Бог, на различни стъпала, да, но не сме принципно различни. И всички рано или късно ще стигнем до тези нива. ВСИЧКИ.
За мен няма как Бог да се въплъти в ЕДИН човек, защото по дефиниция: Бог - това сме всички ние заедно.

Еййййй, трябваше в другата тема да е това...Малко късно включих.... ::)
Никой не може да тури ред тука вече... ???
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 22:06:55 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #627 -: Септември 09, 2012, 22:14:17 pm »


Всички сме въплътен Бог, на различни стъпала, да, но не сме принципно различни. И всички рано или късно ще стигнем до тези нива. ВСИЧКИ.
За мен няма как Бог да се въплъти в ЕДИН човек, защото по дефиниция: Бог - това сме всички ние заедно.

    Да. Но приемането на Бог не е едновременно у всеки. Това е различното. Всеки е призван, но не всеки пристъпва. Та за това направих темата за Адам, защото още с него Бог прави човека по свой образ и подобие. И след въплъщението човек ползва свободната си воля, за да ходи по човешки пътища, трупа следствие и баланса между Земно и духовно се нарушава. Човека губи връзка с Бог.
    Или казано по друг начин, живеейки безсъзнателно губи връзка с Духовното измерение.
m2f:
Цитат
" За мен няма как Бог да се въплъти в ЕДИН човек, защото по дефиниция: Бог - това сме всички ние заедно."
... - Писах:" Христос представлява Събуденото Божествено Съзнание У Всеки  Човек - ПРИЗВАНИЕ  за всеки човешки син, по силата на подобието ни с Отеца. Христос съдържа всеки човек у себе си в съгласие,  цялата еволюция на Съзнанието." и ще допълня, всеки човек, независимо "лош" или "добър". Останалото зависи от човеците за какво именно прилагат Личната си воля.
   
П.П: Аз пренасям темата за Логоса и Иисус в "от Адам до Бог", за да не стават недоразумения.
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 22:46:46 pm от del »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #628 -: Септември 09, 2012, 22:26:11 pm »
Константин:
"Ами значи,че Христовото съзнание е степен на развитието съзнанието.Нищо повече..Нищо особено или"божествено"..Ни повече ни по-малко от коя да е степен на развитие.."
     Добре. Ако е степен на развитие на Съзнанието, а Бог не присъства, то тогава от къде идва съзнанието у всеки човек. И ако не е повече от всяка степен на развитие, то Бог на коя степен е?
Константин:
"А времето не е от кой знае кво значение мисля..Поне аз не бързам..Развивам си се бавно и напоително..."Христовото съзнание" нЕма да избЕга на никой..."
       Така е Константин. Всеки има правото да живее живота си, според себе си, както и колкото време иска. Съгласна съм с теб.
       В крайна сметка всички сме деца на Бог. Няма значение кой на какво стъпало на развитието си е. Казано по човешки добре е всеки да си изживее живота по своему, доколкото е възможно съзнателно.
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 22:36:03 pm от del »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #629 -: Септември 10, 2012, 08:43:35 am »
del,  съгласна съм с всичко, освен с това, че Исус е Бог. Той е Бог точно толково, колкото ти си Бог, аз съм Бог, и всеки друг е Бог. Както казва Константин: въпрос на еволюция.
Това, което лично мен ме интересува е какво наричате "Логос"? И още: не ми отговори на основния въпрос: този, дето го бях боядисала в червено: какво се случва при кръщенето на Исус в реката? Обладаване? Размяна на души? Събуждане на душата? Какъв е този "бял гълъб" дето слиза от небето? Момента на отварянето на Исус към ирационалното ли?
Съгласна съм, че Исус е най-добрия до този момент учител, вестител, ченъл, медитатор, лечител, наравно с Буда и още други. Може и да е човек, въплътил се без карма, по собствено желание, доброволец от отвъдното, но може и да не е, защото не се знае нищичко за личния му живот!!! А там е кармата на човека по принцип! Може да се окаже, че си е имал и той карма, човека, просто е бил страшно добър проводник /ченъл/?!  Аз не знам това. И никой не го знае!!! Можем само да гадаем тука.
Да се нарича Исус Бог е идея на църквата и няма нищо общо със самия Исус. Използвали са го за целите си, създали са си егрегора с магьосническия апарат, необходим за набиране на енергията.../е, сори, обаче и тука  егрегорите са в темата!/ и са си пренаписали евангелията така, че да им отърват.
Аз нямам друг начин, освен интуитивния да изкопая истината за Исус за себе си. Най-важното е, както го написах и в другата тема: че съм се научила да разпознавам енергията му и оттам, именно по този начин, аз отсявам истински неговите послания от притурките на писачите след него. Селектирам интуитивно, осланяйки се на "сканирането" на тази негова енергия със сърцето си. И заявявам: не е Бог той. Нито е имал претенциите да е такъв. Но е мноооого голям, безспорно!
 :hi:
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 08:49:23 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27