Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 162267 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #495 -: Септември 07, 2012, 21:51:00 pm »
Не знам..Не ме кефи,и не мога дори да я запомня!
Кат не щете изкушения и зло,що дирите в дуалноста?Не са ли именно изкушенията и полярностите(наличието на зло)онова което ни води тук?Тогава,за кво да ми се стопират нещата?За кво да се моля да бъда предпазен от нещо,което всъщност е причина да бъда тук?

Митко,значи не можеш да общуваш със себе си,ма с някъв непонятен бог може?Хм..Не вярвам!
Всъщност,единствената молитва която отправям е тази дето казваш..Когато не мога да помогна с нищо друго..За себе си..Благодаря..Но не с думи..Опитвам се да дарявам благо на заобикалящото ме.Това е моят ответ към Вселената,когато искам да изразя благодарност
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 21:55:51 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #496 -: Септември 07, 2012, 21:58:57 pm »

Митко,значи не можеш да общуваш със себе си,ма с някъв непонятен бог може?Хм..Не вярвам!
Всъщност,единствената молитва която отправям е тази дето казваш..Когато не мога да помогна с нищо друго..За себе си..Благодаря..Но не с думи..Опитвам се да дарявам благо на заобикалящото ме.Това е моят ответ към Вселената,когато искам да изразя благодарност
       Ще  те  помоля  да  ми  посочиш  къде  и  кога  съм  споменал,  че  контактувам  с  Бог,  благодаря  преднарително!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #497 -: Септември 07, 2012, 22:09:41 pm »
Не знам..Не ме кефи,и не мога дори да я запомня!
Кат не щете изкушения и зло,що дирите в дуалноста?Не са ли именно изкушенията и полярностите(наличието на зло)онова което ни води тук?Тогава,за кво да ми се стопират нещата?За кво да се моля да бъда предпазен от нещо,което всъщност е причина да бъда тук?
Напълно резонен въпрос. Ние сме тук, където сме поискали да бъдем и не става дума за отърваване от дуалността. /според мен/. А по-скоро "И не въвеждай ни в изкушение, и пази ни от Лукавия", тези думи казват: "Нека да успявам да си взимам изпитите с по-малко завои и отстъпвания назад и криволичения, и нека бъда себе си, а не образа, който Лукавия /егрегорите/могат да ми втълпят, че съм аз"...Нещо като: "Да успея въпреки амнезията да си спомня кой съм и истинската ми самоличност да пробие съня ми"...Нещо такова. Както когато жената отива да ражда и пожелават: "Бързо и леко", нещо такова е и това тук...Дано се разбира какво говоря, че нещо доста сложно го навързах...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #498 -: Септември 07, 2012, 22:36:24 pm »

Митко,значи не можеш да общуваш със себе си,ма с някъв непонятен бог може?Хм..Не вярвам!
Всъщност,единствената молитва която отправям е тази дето казваш..Когато не мога да помогна с нищо друго..За себе си..Благодаря..Но не с думи..Опитвам се да дарявам благо на заобикалящото ме.Това е моят ответ към Вселената,когато искам да изразя благодарност
       Ще  те  помоля  да  ми  посочиш  къде  и  кога  съм  споменал,  че  контактувам  с  Бог,  благодаря  преднарително!
Митко,имах предид тва.че молитвите ги отправяме към Бог..Те пък се получавали на тел 112,а дори не сме 100%сигурни оператора кой е..Не се изразих правилно..Сори..И така..значи общуваме с всеки друг,но не и с нас самите?!?Еее...Не знам какжо да ти кажа...Май и тук нещата ще да са строго субективни.Аз обаче,определно си общувам само със себе си.И молитвите ми,открай време( в много редките случаи когато ми дойде отвътре),са адресирани сам към мен и никой друг.И знаев ли защо?Защото съм убедена(познавайки се като Константин),че ако нещо съм решил да не бъде,то ако ще да и съдера дирника на тая инкарнация от молитви,файда няма да има..

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #499 -: Септември 07, 2012, 23:28:21 pm »
... как не ви мързи ...

Ето последно, какво имам да напиша по темата и за мен лично е приключена.

В Псалм 143:10 Давид се моли:
"Научи ме, да изпълнявам волята ти"/"Боже научи ме да върша Волята ти"/
Не казва: "Научи ме да разбирам волята ти"
Казва (писано е):"Дай ми сила да направя това"
Т.е. трябва да възпитаваме "сила" в себе си и чрез нашата воля да успеем да постигнем (предзададената) Божествена.
Харесва ни или не, няма значение. Волята му е да станеш лекар. Ти не искаш. Страх те е като видиш кръв, не можеш да гледаш болката на хората и искаш да си спортист ... Но не можеш. Ти не си създаден за спортист. Ще станеш добре изглеждащ лекар в спортна форма, но рано или късно ще си такъв какъвто е нужно.
И да молиш за нещо различно е безполезно. Само би започнал да се противиш на тази Воля. И на Бог не му дреме, че на теб не ти харесва. А просто, щом искаш да е по трудния начин ... твоя воля, ползвай си я със здраве!

За благо-дар-ността какво да ви кажа ... също е без значение, ако е само на думи и в молитви. Не покажеш ли на дела, че постигаш нещо и то с възможностите, които имаш- не струва ни една запалена свещ и жертва.

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #500 -: Септември 07, 2012, 23:49:38 pm »
Молитвата е акт на общуване със самият себе си.
А как точно отчето да не ни въвежда в изкушения?Демек..Инак той ли го прави?
И ако дължа пари на  някой който едва връзва двата края,молитвата"Отче наш"Ще нахрани ли децата му?Щот аз кат си я кажа и дълга ми опростен,нали? Съвестта е чиста,сега Божето да му мисли!!!
То някой ако няма съвест и остави нечии деца гладни, едва ли ще тръгне молитва да казва. И ако и да я казва, все едно да чете от телефонния указател.
  Колкото до "Отче наш". Наистина споделям, че действа като формула. Да, сами избираме, но именно в раздвоението си- съмнението си В Нас  (дуалността) си допускаме да ни влияят всякакви енергии и прочие, та това е "Избави ни от Лукавия", този който е чист по душа не се съмнява, не се води от изкушение - от дуалната природа на Битието. Бог е единен, как да се раздвои, освен чрез нас..., и то през лукавия..Баланс или допускане за чужда воля, различна от неговата? Все ми се струва, че Бога има вяра в нас, а  ние в него не. Дали и той не ни моли, ..както ние него?..
  Константин, пак се хвана за думата, не за смисъла. Ако си преводач, ще си страхотен! "Не ни въведи- Не допускай да влезем"- "Пази ни от изкушенията"! Демек, като искаме да бръкнем в кошера с меда, дай знак, щото този опит с нищо не ни допълва, че ще ни нахапят пчелите. Но всеки според избора си ползва волята си! И действа както намери за добре, и "Бог помага ама в кошара не вкарва".

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #501 -: Септември 08, 2012, 10:39:13 am »
  Константин, пак се хвана за думата, не за смисъла. Ако си преводач, ще си страхотен! "Не ни въведи- Не допускай да влезем"- "Пази ни от изкушенията"! Демек, като искаме да бръкнем в кошера с меда, дай знак, щото този опит с нищо не ни допълва, че ще ни нахапят пчелите. Но всеки според избора си ползва волята си! И действа както намери за добре, и "Бог помага ама в кошара не вкарва".
Хахааа....Едно време и индулгенции са си плащали,Ако,че са нЕмали съвест..Просто...оакваш пейзажа,казжав една молитва и готово..Божето замита след теб..
Както и да е.МФ2 ме разбра...Опита си е опит и не виждам що трябва да си го ограничавам..Освен от страх..Ма аз предпочитам да си ме нажилят пчелите,защото само така и единствено мога да разбера от първа ръка кво аджаба е да те ужили пчела..Един вид,ще се тествам за алергия към пчелите :D

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #502 -: Септември 08, 2012, 12:00:25 pm »
  Всичко е въпрос на избор, следователно на индивидуален опит. Едни идват за едно тук на Земята, други за друго. Всеки с опита си. Лично аз не съм любопитна личност, при все това има теми, които целеустремено ме притеглят от най-ранно детство, затова и не хвърлям поглед встрани, не отделям внимание на опитности, които не са ми при сърце. Ако го направя ще значи, че лишавам  Висшето си Аз от смисъл, както и близките си от Обич, внимание, грижа. Когато залитам си виждам знаците и стоя с "отворени очи", за да се коригирам. Преди време казах, имам дълг към Живота. Под това разбирам да ценя и отдавам значимото на всяка жизнена проява, доколкото ми позволява натурата, опита, и др. качества, както и да развивам необходимите. Под дълг  разбирам осъзнатостта, която имам вседствие на опита и ценността на Живота. Под Живот разбирам Пътя, извървян СЪС СЪРЦЕ. Не деля Любов и Дълг, у мен са равностойни. Но Дълга сам по себе си не ражда Любов. Затова и под Закон - Разбирам т.н Етични норми, валидни за всеки, за да ни опазят по пътя ни по време на Земното съществуване,  да ни осигурят Баланс и хармоничен Живот.
    За мен развитието на Човешката история преминава през етапи-цикли. Знам, че са седем на брой. Има човеци, които "живеят" сега, но опитността им отговаря на предходни епохи, а други носят информация за бъдещи епохи. Това е така, защото Духовното не следва материалната проява паралелно, поради личната воля за развитие у всеки, вследствие на дуалната проява на въплъщението. Времето на т.н "Старозаветие" е по скоро свързано с понятието Закон и Дълг, в смисъла на подчинението. С идването  на Христос-Иисус добиваме Сърдечното измерение и вътрешното понятие за Любов- Закон, слети в единна воля, но това не е валидно у всеки, защото сме на различен етап на осъзнатост. След Христос нямаме оправдание за това, че не знаем. Не можем да твърдим, че има зло и добро, след като единния ни е дал знак, чрез въплатения Логос -Иисус Христос, че сме братя в Дух. От Момента на Голгота всеки има лична Отговорност за собственото си САМООСЪЗНАВАНЕ като Човек, призван да бъде Бог. Да осъзнае всеки у себе си и да допусне Христовото Съзнание да слее в едно воля-сърце, та Душата свободно да изживява своите опитности, осветлявайки проявата на материята, по силата на присъствието на Висшия Аз у ВСЕКИ ЧОВЕК.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #503 -: Септември 12, 2012, 19:28:59 pm »
Ами, ако не сме създадени от един Бог. Моят е примерно Богът на "йодите"(за справка аватара ми) и нашия вид изповядва йодизма. Имаме си Свето Писание- Йодилия. И там пише, че Волята на нашия Бог е да изтребим кухите човешки кратуни. Имаме сърце, воля и душа с дух и черен дроб, всъщност зелен дроб е може би...
Как ще се спасите? Пристигаме на 12.12.2012 ... може да си изпатя, че ви предупредих, ама няма къде да бягате, така че все тая.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #504 -: Септември 12, 2012, 20:02:14 pm »
 :)
Ще ти кажа, че ще имате Пирова победа!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #505 -: Септември 12, 2012, 23:07:07 pm »
... как не ви мързи ...

Ето последно, какво имам да напиша по темата и за мен лично е приключена.

В Псалм 143:10 Давид се моли:
"Научи ме, да изпълнявам волята ти"/"Боже научи ме да върша Волята ти"/
Не казва: "Научи ме да разбирам волята ти"
Казва (писано е):"Дай ми сила да направя това"
Т.е. трябва да възпитаваме "сила" в себе си и чрез нашата воля да успеем да постигнем (предзададената) Божествена.
Харесва ни или не, няма значение. Волята му е да станеш лекар. Ти не искаш. Страх те е като видиш кръв, не можеш да гледаш болката на хората и искаш да си спортист ... Но не можеш. Ти не си създаден за спортист. Ще станеш добре изглеждащ лекар в спортна форма, но рано или късно ще си такъв какъвто е нужно.
И да молиш за нещо различно е безполезно. Само би започнал да се противиш на тази Воля. И на Бог не му дреме, че на теб не ти харесва. А просто, щом искаш да е по трудния начин ... твоя воля, ползвай си я със здраве!

За благо-дар-ността какво да ви кажа ... също е без значение, ако е само на думи и в молитви. Не покажеш ли на дела, че постигаш нещо и то с възможностите, които имаш- не струва ни една запалена свещ и жертва.



Ще си ползваме волята докогато можем, и я има дотолкова доколкото трябва да се придържа към ПРАВИЛА, заради ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ. Има ли я наистина свобдната воля, самото заявяване на моркова и тоягата за каква свободна воля се застъпва.
ОБЕЩАНИЯ Или НАКАЗАНИЯ, свободната воля е като накъде , ще поемеш, не изглежда като наистина свободна. Съдбата на по-нисшия.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 07:04:02 am от Mirotvorec »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #506 -: Септември 22, 2012, 16:10:37 pm »
А мислиш ли, че Бог налага своята воля, без да се съобразява с правила някакви?

На него няма кой да му се отваря с морков и тояга, но реципрочно, хора които грешно си ползват свободната воля, все едно със сопа-бухалка отиват и разбиват някаква готина къщичка, която Бог е решил да направи на брега на морето, примерно.

Не е хубаво да предизвикваме Бог, но според мен хората не умеят и не знаят как да ползват свободната си воля достатъчно правилно, за да са си полезни. А когато божията не я разбираме си цъкаме на автопилот и то нали си има Божия воля, за какво ми е свободна...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #507 -: Септември 22, 2012, 16:23:18 pm »
И ако я имаш тази свободна воля, какво ще я правиш?
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 16:28:35 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #508 -: Септември 22, 2012, 16:54:30 pm »
И ако я имаш тази свободна воля, какво ще я правиш?
Ще растеш.И ще осъзнаваш,че свободната воля е преди всичко огромна отговорност!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #509 -: Септември 22, 2012, 18:39:45 pm »
Ще растеш.И ще осъзнаваш,че свободната воля е преди всичко огромна отговорност!

Ша ма прощаваш ама това си е чисто клише ;). Свободна воля има духа а той тук нещо е "позаспал"  ;). Ама като гледам как народа се е фтурнал да се осъзнава и че като я е поел тази отговорност ....  ???.

П.С.Нещо темата закуца та я почнахме пак старата песен на нов глас, ами нямате свободна воля и това е, нямате за да ви е гадно  :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27