Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 162334 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #510 -: Септември 22, 2012, 20:49:14 pm »
В езотеричното консуматорство каква свободна воля искаш?
Свободната воля иска напъване. А хората смятат напъването за нещо мръсно. Сигурно защото са свикнали да се напъват само по един конкретен повод.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #511 -: Септември 22, 2012, 21:06:26 pm »
В езотеричното консуматорство каква свободна воля искаш?
Свободната воля иска напъване.
     Не  те  разбрах,  защо визираш  конкретно  езотериката,  като  това  се  отнася  за  всички  сфери  на  обществения  ни живот.
      И  още  какво  напъване!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #512 -: Септември 22, 2012, 21:17:30 pm »
Много просто.
Понеже се отнася във всички сфери, хората са го пренесли и в "езотериката". Но така както те я разбират.
Не следиш ли начина на мислене на масата от форума? Хора с претенциите да са с интерес в езотериката.

Напъването, това може да се тълкува като системното употребяване на усилия, с цел развитие. А може и да се напъва човек по друг повод.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #513 -: Септември 22, 2012, 22:21:57 pm »
Дето се вика опазил ни Господ от експерти!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #514 -: Септември 23, 2012, 00:03:06 am »
Дето се вика опазил ни Господ от експерти!
Кажи  ми  нещо  стойтостно,  което  се  постига  без  да  вложиш  труд  и  хъс!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #515 -: Септември 23, 2012, 16:42:58 pm »
Дето се вика опазил ни Господ от експерти!
Кажи  ми  нещо  стойтостно,  което  се  постига  без  да  вложиш  труд  и  хъс!

"правенето" на дете - за мъжете

раждането на това дете- за жените
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #516 -: Септември 23, 2012, 16:56:08 pm »
Дето се вика опазил ни Господ от експерти!
Кажи  ми  нещо  стойтостно,  което  се  постига  без  да  вложиш  труд  и  хъс!

"правенето" на дете - за мъжете

раждането на това дете- за жените
 
      Е  те  това  го  не  знаех!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #517 -: Септември 23, 2012, 18:18:24 pm »
Ъ значи Принцесо не съм съгласна. :D
Без труд и хъс нищо не става. Ще ти обясня. Мъжа за да оправи жената определено ще му е нужен хъс. И трябва да се потруди. Сексът може и да е удоволствие, ма има хора това им е професията. Трябва движения, хъс, желание и така нататък. Знаеш ли, познавам хора дето са толкова мързеливи, че и секс не им се прави. ::)Ако сексът е мързелива е лесна работа нямаше да се отслабва от него. :lol:
А как може да кажеш точно ти като раждала жена /така помня де/, че да родиш е лесно, мързеливо и без хъс. Бая зор си е първо да се решиш на такава стъпка. После и правенето си е труд - енергия потене и прочие. После пък да го износи. Нима е лесна бременноста? Пък самото раждане да не би да е лесно мързеливо и т.н.  :nea:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #518 -: Септември 23, 2012, 18:45:41 pm »
 :lol: :lol: :lol: ха-ха-ха как ми се говореше/пишеше за Секс в раздел Религия... яко е!

kalan,

понеже ме развесели, обяснявам :)

За "правенето" на секс, на самия акт или до самия акт, дааааа нека приемем че трябва да има поне привличане, ако не страст, желание, но не и "хъс"- хъс означава да си мотивиран достатъчно, че дори да ти е трудно да го направиш. Но при самото изпразване никакво физическо усилие (труд) не извършваш... просто се облекчаваш, като да се изпишкаш или изакаш- т.е. си има една дума "онаниране" и за да се облекчат мъжете, а няма наоколо някоя жена го правят.
Самото дете или зародиш-плод-ембрион човешки се получава-случва крайно чудодейно. Нито можеш да кажеш минутат в която сперматозоида е нацелил яйцеклетката, нито.. дистанционно дори или чрез някви нанотехнологии мъжете след изпразването могат да си насочат примерно сперматозоидите, за да се получи деленето. Освен случаите с инвитро, когато пак, с колкото и компетентност и хъс да го прави доктора, доста често не става от първи път. Случайностите и нежеланите бремености също са пример за това.
Не съм казвала, че е лесно. Но реално в момента на раждане жената само се напъва, но не се труди. Трудът реалния е в ръцете на акушерката, неонатолога, лекаря който води раждането и евентуално ще я закърпи и помощен друг персонал. Хъса ти е дотолкова доколкото да почва че да се свършва, щото е време- ама ако зависеше от всички нераждали майки щяха си износват децата по година от страх и предразсъдъци.
Така че това са двете неща, които не зависят от волята на човек. А е Неговата Воля! :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #519 -: Септември 24, 2012, 20:45:38 pm »
:lol: :lol: :lol: ха-ха-ха как ми се говореше/пишеше за Секс в раздел Религия... яко е!

kalan,

понеже ме развесели, обяснявам :)

За "правенето" на секс, на самия акт или до самия акт, дааааа нека приемем че трябва да има поне привличане, ако не страст, желание, но не и "хъс"- хъс означава да си мотивиран достатъчно, че дори да ти е трудно да го направиш. Но при самото изпразване никакво физическо усилие (труд) не извършваш... просто се облекчаваш, като да се изпишкаш или изакаш- т.е. си има една дума "онаниране" и за да се облекчат мъжете, а няма наоколо някоя жена го правят.
Самото дете или зародиш-плод-ембрион човешки се получава-случва крайно чудодейно. Нито можеш да кажеш минутат в която сперматозоида е нацелил яйцеклетката, нито.. дистанционно дори или чрез някви нанотехнологии мъжете след изпразването могат да си насочат примерно сперматозоидите, за да се получи деленето. Освен случаите с инвитро, когато пак, с колкото и компетентност и хъс да го прави доктора, доста често не става от първи път. Случайностите и нежеланите бремености също са пример за това.
Не съм казвала, че е лесно. Но реално в момента на раждане жената само се напъва, но не се труди. Трудът реалния е в ръцете на акушерката, неонатолога, лекаря който води раждането и евентуално ще я закърпи и помощен друг персонал. Хъса ти е дотолкова доколкото да почва че да се свършва, щото е време- ама ако зависеше от всички нераждали майки щяха си износват децата по година от страх и предразсъдъци.
Така че това са двете неща, които не зависят от волята на човек. А е Неговата Воля! :)
Ама ти съвсем оцапоти темата, за какво са ни раздели, само еди общ ни трябва тогава. Това което правиш на мен ми показва доколко наистина се интересуваш от това по което пишеш.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #520 -: Септември 24, 2012, 21:33:19 pm »
Но при самото изпразване никакво физическо усилие (труд) не извършваш... просто се облекчаваш, като да се изпишкаш или изакаш
Това силно ми напомни следният виц.
Цитат
Двама депутати поседнали в съседни кабинки в парламентарната тоалетна и се напъват ли напъват.
По едно време единият пита другия:
- А бе колега, сега като се замислих, ние физическа или интелектуална дейност извършваме сега?
- Интелектуална, интелектуална колега, ако беше физическа, да сме пратили бодигардовете да я свършат

Таа .. ние каква дейност извършваме в този форум се чудя? :lol:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #521 -: Септември 25, 2012, 13:57:23 pm »
интересно обвинение. Не мисля, че съм "оцапотила" нещо. Опитах се, да поясня отговорът си по-горе, който не се разбра. Мислех си по какъв друг начин бих могла да го направя, ако тук има непълнолетни или целомъдрени и незапознати с определени естествени неща, от живота на големите хора, но не се сетих.
Ако вие се сещате някакви начини и примери при които ясно се разграничава Божествената от свободната човешка воля, моля заповядайте.
Все пак ще пробвам да го обясня с подобен пример като от съседната тема- ей така, защото съм готина, умна и разбрана и не се обиждам, от мързела на останалите да мислят, като е по-лесно да го прочетеш наготово.

Имаме човек- скулптор, художник и лекар-учен (далечен роднина на Франкенщайн)- съответно с много "хъс" и труд създават: красива скулптура, красива картина на жена и красив позакърпен клонинг или истински клонинг- нека и един техник, който ни е направил и жена-робот. Нима не чрез Божията воля се създава живот? В макар и тленно съвършено творение- като организъм и смисъл, способен да създава и ражда живот?
Може би ше кажете, че вие това не го оспорвате като възможност на Бог и неговата воля. Сигурно са възможни и много други неща по Божия Воля, но конкретно за създаване на нещо това е най-адекватната съпоставка на двете воли.

Така в един момент се получава, че на нас ни е трудно, всъщност със свободна воля, а на Бог с неговата не. Защото на нас ни трябвали хъс и труд, а на Бог  само да го пожелае, защото има възможност. За това ще се съобразяваме и много няма да мрънкаме. Ама защо Памела е по-готина от мен, а Цанко по-умен от гаджето ми. Щото Божа Воля...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #522 -: Септември 25, 2012, 15:34:14 pm »
От как жените взеха се празнят,като мъже света стана красииивв и гоооотинннн! :D
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #523 -: Септември 25, 2012, 15:55:45 pm »
интересно обвинение. Не мисля, че съм "оцапотила" нещо. Опитах се, да поясня отговорът си по-горе, който не се разбра. Мислех си по какъв друг начин бих могла да го направя, ако тук има непълнолетни или целомъдрени и незапознати с определени естествени неща, от живота на големите хора, но не се сетих.
Ако вие се сещате някакви начини и примери при които ясно се разграничава Божествената от свободната човешка воля, моля заповядайте.
Все пак ще пробвам да го обясня с подобен пример като от съседната тема- ей така, защото съм готина, умна и разбрана и не се обиждам, от мързела на останалите да мислят, като е по-лесно да го прочетеш наготово.

Имаме човек- скулптор, художник и лекар-учен (далечен роднина на Франкенщайн)- съответно с много "хъс" и труд създават: красива скулптура, красива картина на жена и красив позакърпен клонинг или истински клонинг- нека и един техник, който ни е направил и жена-робот. Нима не чрез Божията воля се създава живот? В макар и тленно съвършено творение- като организъм и смисъл, способен да създава и ражда живот?
Може би ше кажете, че вие това не го оспорвате като възможност на Бог и неговата воля. Сигурно са възможни и много други неща по Божия Воля, но конкретно за създаване на нещо това е най-адекватната съпоставка на двете воли.

Така в един момент се получава, че на нас ни е трудно, всъщност със свободна воля, а на Бог с неговата не. Защото на нас ни трябвали хъс и труд, а на Бог  само да го пожелае, защото има възможност. За това ще се съобразяваме и много няма да мрънкаме. Ама защо Памела е по-готина от мен, а Цанко по-умен от гаджето ми. Щото Божа Воля...
Цапотиш, защото ти предизвикваш с неща, които не са за тоя раздел и както се видя има и кой да ти се върже и да цапотите заедно. Що го правиш, ти кажи.
Има много неща които не са ни ясни защо стават така. Защо умират деца, с какво са съгрешили те и т.н. И ако както е казано децата плащат за греховете на бащите си, то така ли пък милионите в Африка на всички бащите им са грешили толкова много.
В човешкият свят е така и какво се случва в света е дело на хората или на демоните им. Сигурно и тук-таме се намесват и божиите сили.
Господ, ще съди при завръщането си. Жалко за нас, че сме такива и ще чакаме второто пришествие.
И сигурно на много от нас ни се е случвало да се разгневим на Бог за нещастията в живота си. Или защо не сме красиви и умни. А Бог колко ли пъти е трябвало да се разгневи на нас? И тоя от СЗ е наказвал на място. Затова и аз не го виждам нацяло като Отеца на Исус, колкото и да има препратки между двете Библии.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #524 -: Септември 25, 2012, 17:07:11 pm »
"Защото на Теб уповавам; дай ми да зная пътя, по който трябва да ходя, защото към Теб издигам душата си"
Псалом 143:8
"Защото праведният ако седем пъти пада, пак става, Докато нечестивите се препъват в злото."
Притчи 24:16

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27