Автор Тема: Доброто и Злото  (Прочетена 33825 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен genq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Доброто и Злото
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2008, 18:05:57 pm »
Пример:Това да искаш народа който е гласувал за теб да бъде добре платен и спокоен за настоящето не е в ущърб на никой.
Това да даряваш някой с внимание и обич в ущърб на кой е

buden

  • Гост
Re: Доброто и Злото
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2008, 20:28:24 pm »
Не знам как точно да го обясня. Нямам намерение да ви трогвам ни най-малко с абстракции.

Колко от вас са семейни? Колко от вас имат деца? Колко от вас имат професия и работа?
Говорите за индивидуалност, и къде я видяхте? В книгите, които ви откъсват от ежедневието ли? Или в този форум, който действа по подобен начин? (Тук за разлика от книгите има и други като нас/вас, които споделят, дискутира се и това карат човек да не се чуства сам.)
Съгласен съм, че информирането е най-доброто кое може да се прави в случая. Но да не се заблуждаваме, че Доброто и Злото ги няма. Те са свързани и т.н., но ако за вас не съществуват тогава какво правите на тази планета?

Max

  • Гост
Re: Доброто и Злото
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2008, 21:05:12 pm »
Донякъде съм съгласен, buden, избива ни на книжна философия. В реална ситуация разсъжденията може и да са по–други.
Но справедливостта кога и къде си я срещал освен в рицарските романи?
Под индивидуален път имах предвид, че не можеш да събудиш масите ни с шамари, ни с ритници. Не можеш!
Във форума наистина си споделяме и дискутираме. Но аз съм тук не за да си създавам илюзия, че не съм сам. Ще ми се да чувам не просто колко било зле и какви гадости ни очаквали, а какво може да се направи по дяволите? Идеи!
И това нашето е безсилие срещу силния, пък вие му викайте „зло”, като ви е по-близко до манталитета.
Хайде да спрем вече да си доказваме кой колко е мъдър и осъзнат и да вземем да си помагаме с идеи.
Щото докато се надприказваме и чиповете ще дойдат. И край!
След чиповете няма вече нищо!
Само аз ли го разбирам?

« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 00:05:17 am от Mirotvorec »

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Доброто и Злото
« Отговор #33 -: Октомври 17, 2008, 00:21:09 am »
Когато ми се беше набила идеята за доброто и лошото изпаднах в ситуация, в която постъпих никак(нито добро и нито лошо), а имаше лоши последсвия за друг. Когато усетих човек да се държи по лош начин изпитах чувството, че това е трябвало да каже и че това е правилният момент да го каже на правилните хора.(това го казах и в друг пост, но мисля, че тук му е мястото)

Няма добро и лошо като отделни неща, а взаимодопълващи се качества, водещи към баланс и разбиране.

Живота е сцена и всеки си има своята роля(иначе филма нямаше да е добър и въздействащ). От само лошо се дразним и възмущаваме, а от само добро се дразним и скучаем. И никой нищо не учи.
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 00:06:50 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Max

  • Гост
Re: Доброто и Злото
« Отговор #34 -: Октомври 17, 2008, 00:36:26 am »
Добре, нафилософствахме се, доказахме се , смачкахме някой и друг нос…
Хайде сега малко прагматизъм.
Злия е насреща, ние сме Добрите.
Давайте идеи как да си спасяваме з…... съзнанието.
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 00:38:09 am от Max »

Неактивен genq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Доброто и Злото
« Отговор #35 -: Октомври 17, 2008, 11:07:45 am »
Нека преди да определяме кои са добрите и кои лошите да се опитаме да ги разграничим по определени признаци. Кои са лошите?
Тези, които диктуват и пишат правилата(власт имащите).
В който са парите?
На този етап трябва да им се признае поне едно. Това са хора, на които не им е втълпявано , че парите са лошо нещо, че скромността е слабост, че да успееш в дадена сфера не е задължително да ограничиш някой.
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 00:08:22 am от Mirotvorec »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Относно: Доброто и злото
« Отговор #36 -: Октомври 17, 2008, 13:07:42 pm »
Трите  шестици са трите равнини(измерения) на човешката опитност (физическата, емоционалната и менталната) и 6-те молекулярни вида, които съзставляват всяка равнина.

По-специално 666 се отнася до някой,  който, в настоящата си инкарнация, съдържа в себе си всичките 18 молекулярни видове. Присъствието на по-висшите молекулярни видове  в даден  индивид,  показва, че той е духовно напреднал ( или в хуманистичен стадий, (за стадиите съм писала вече в темата  за съзнанието)), но присъствието на низши молекулярни видове в същия индивид, индикира, че той  не е преодолял своята ниска егоистична природа.


July, много ми е странно деленето на човешката опитност на тези три неща. Някакси неестествено ми се струва. Оттам какви са тези молекулярни видове, които съставляват всяка равнина (опитност?). Това някакви молекули ли са? Един вид за физическата опитност (равнина) само въглеродни молекули.. за другата само на кислородна основа... ? странно и несвързано ми изглежда това.

И как в някой индивид ще има по виши молекулярни видове? Какви са тези молекули?

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Доброто и Злото
« Отговор #37 -: Октомври 17, 2008, 13:52:56 pm »
Еонка, да ти призная и на мен ми е трудно да разбера в детайли езотеричната химия. Но съм се опитала да направя това в темата за съзнанието, където , съм превела материал, който на мен ми дава някакво обяснение. За съжаление явно дар словото ми ме предава в  територии, които не са толкова познати за мен. Виж, какво съм писала за атомите в "Съзнанието" и ако не го разбереш, ще се опитам пак да направя жалък опит да обясня. Възможно е да го намериш незадоволителен, ако се занимаваш с химия по принцип. Но аз няма как по-ясно да го покажа.

Най-просто аз го разбирам така. Най-високото или разширеното измерение/съзнание е изградено от атом от един вид най-чистия вид. От това измерение нататък/ всичко постепенно се уплътнява и е комбинации от атоми и колкото по-плътно става дадено измерение, толкова комбинациите стават по-сложни и стават молекули. И така най-високите измерения са най-ефирни и най-ниските са най-плътни.

От химия хабер си нямам. Опитай да прочетеш това, което ти казвам и пак да опитаме. Ще отделя повече  време специално на езотеричната химия. Бай дъ уей, има окултна химия на Чарлз Летбетър и Ани Безант. Предполагам, че прави опит да погледне на химическите елементи и процеси от езотерична гледна точка. Съжалявам ако не мога да съм по-ясна.  :)

Неактивен genq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Доброто и Злото
« Отговор #38 -: Октомври 17, 2008, 14:11:25 pm »
Ако имам право да я изкоментирам поне малко би било така.
Когато свързваме нивото съзнание с атоми и молекули трябва да се спомене и нивото съзнание. А именно неговото изначало(желание). Всяко нещо има начало и при човека това е желанието. Когато е на физическо ниво както при първа чакра , то има един заряд и тежест. С покачване на желанието то се степенува и по съответните нему чакри и съответно имат друга плътност, ако може така да се дефинира.
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 00:10:00 am от Mirotvorec »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Доброто и Злото
« Отговор #39 -: Октомври 17, 2008, 14:38:53 pm »
Най-просто аз го разбирам така. Най-високото или разширеното измерение/съзнание е изградено от атом от един вид най-чистия вид. От това измерение нататък/ всичко постепенно се уплътнява и е комбинации от атоми и колкото по-плътно става дадено измерение, толкова комбинациите стават по-сложни и стават молекули. И така най-високите измерения са най-ефирни и най-ниските са най-плътни.
Най-високото или разширено измерение/съзнание??? Не разбирам как измерението е съзнание? Ако приемем че в нашата вселена има 3 измерения, значи ли че в нея има 3 съзнания? Или 11 според струнната теория? 11 съзнания? Много странно... И как едно измерение бива изградено от 1 вид атоми. Все едно по дължина да имаме само водород, по височина само кислород.... доста несвързани неща. Това ми се струва като да кажеш: "масата удари спирачки за да не смачка оранжевия метеор върху който имаше кофа с вода"... никакъв смисъл не виждам в думите ти..???


Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Доброто и Злото
« Отговор #40 -: Октомври 17, 2008, 14:55:14 pm »
Прочете ли това,което те помолих? таблиците, степените на материя, степените на съзнание? Няма да споря с теб, приятелю  :)

Ти не виждаш смисъл, аз виждам смисъл. Вероятно не е особено ясно, но само не ми казвай, че в тоя форум всичко е ясно и 100% доказано. Значи ли тогава, че няма смисъл?

Никога езотериката не е била ръка за ръка с конвенционалната наука,така или иначе, нали? Тя говори за Божества, ангели и невидими светове, такива работи не помня да съм виждала в учебника по физика и химия.

Именно и затова не съм публикувала материала в Астрофизика, където ти си цара на бара. Има неща, в които аз не виждам смисъл, но това е ок за мен. В други виждам.




Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Доброто и Злото
« Отговор #41 -: Октомври 17, 2008, 15:00:37 pm »
Прочете ли това,което те помолих? таблиците, степените на материя, степените на съзнание? Няма да споря с теб, приятелю  :)

Ти не виждаш смисъл, аз виждам смисъл. Вероятно не е особено ясно, но само не ми казвай, че в тоя форум всичко е ясно и 100% доказано. Значи ли тогава, че няма смисъл?

Никога езотериката не е била ръка за ръка с конвенционалната наука,така или иначе, нали? Тя говори за Божества, ангели и невидими светове, такива работи не помня да съм виждала в учебника по физика и химия.

Именно и затова не съм публикувала материала в Астрофизика, където ти си цара на бара. Има неща, в които аз не виждам смисъл, но това е ок за мен. В други виждам.





е помолих те като човек да ми обясниш. не искам да чета книгите аз тебе питам защото ти си ги писала тези неща. :)

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Доброто и Злото
« Отговор #42 -: Октомври 17, 2008, 15:21:24 pm »
А, аз не ти ли отговорих като човек?  :)  Обясних ти най-любезно, че не разбирам от тази материя и че материала в "Съзнание" съм го превела от книга. Специално за форума, защото съм решила , че ще е интересен на хората.
 
Опитах се простичко да обясня, как аз го разбирам, но ти не намери смисъл в думите ми.  Не виждам, как мога да ти помогна. Искам но не мога.

Не ме рабирай погрешно. Винаги откликвам за всичко, с което мога да помогна. Но явно тук не ми достига познание.
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 15:27:50 pm от July »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Доброто и Злото
« Отговор #43 -: Октомври 17, 2008, 15:35:19 pm »
А аз не ти ли отговорих като човек. Обясних ти най-любезно,

 Именно де.. не искам да чета книгите. Аз те питам за измеренията и съзнанията. Ти ми говориш за книгите, за форума, за конвенционалната наука, и за това че не си публикувала материали в Астрофизика, където аз съм бил царя на бара. Това нещо не ми върши работа.

Не съм казал че не няма смисъл - не виждането на смисъл е различно от нямането на смисъл както ти твърдиш.

Помолих те да ми обясниш неща, които самата ти каза че си изучавала, а ти ми даваш книги и разтягаш локуми които нямат отношение към въпроса и не ми дават отговор на въпроса.
 
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 15:40:40 pm от Eon »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Доброто и Злото
« Отговор #44 -: Октомври 17, 2008, 16:59:14 pm »
Мисля, че учтивостта би била по-подходяща в случая от безцеремонността.

Аз се отнасям с уважение към теб, към въпросът ти и ти казвам, как мога да ти помогна да разбереш, това, което аз разбирам. Ти ми казваш, че не искаш  да го разбереш по начина, който аз ти предлагам, а по начин който ти си решил за себе си, но тоя начин все пак включва мен.
 
Не ти предлагам книги а странички. Което ме навежда на мисълта, наистина ли искаш да знаеш или въпросът е просто с друга цел.  Защото ако интересът ти беше чисто научен, без нотки на злорадстване, съм убедена, че би прочел това, което ти казвам.  Истинксият  търсещ  ум не се спира пред нищо, камо ли 2 странички. 

Не искаш да ти растягам лукуми, само да не ме набиеш още малко.   ;D Добре, че не се сърдя никога. 

Пак ще опитам, за да ти покажа, че се отнсям с резонното уважение към  потенциялен приятел. 
Моето възпитание и съзнание не ми позволява да бъда друга.
Освен това, отдавна съм се отказала да съм винаги права или да се доказвам.  Усмихвам се и продължавам. 

Според мен всичко в Космоса е продукт на гигантски интелект/най-съвършеното съзнание. То е обгърнало в себе си всички измерения.   Като един балон.  Или като буркана с водата и камъните, който също съм давала за пример преди.

Ей така,  от нечие съзнание, Космосът съществува.  Най-висшето измерение  е съставено от  първична материя, от определен тип атоми.  Това измерение е най-разредено/ етерно и атомите в него се въртят най-бързо и поради това е супер реактивно ( съжалявам , ако не се изразявам с подходящи  общоприети физически термини).  И затова енергията там е най-силна.

Атомите се събират на гроздове и формират друга,  по-плътна, но все още ефирна равнина/измерение.   Атомите на тази равнина се събират в други съединения и така нивата стават по плътни и по –слабо енергийни.  По-долните нива са образувани от комбинации от молекули. Всяко ниво, до най ниското носи оня атом от първична, най-чиста енергия.  Задачата на първичната материя е, да разнася нулева енергия  ( или енергийния аспект) във всяка част на вселената.  Тоест всяко ниво става все по гъсто и комбинациите от атоми и молекули по-сложни, колкото по-надолу слизаш.  Но тази първична частица е във всяка равнина. Тоест,  плътните нива, притежават този първичен енергиен аспект, но  в най-слаба степен.  И най-ефирните измерения притежват по-вискок енергиен  аспект от  тази първична енергия и по-слаб материален аспект.

Респективно, ние сме по-материални във всяко едно отношение и обратно, на обитателите в най-високите измерения  енергията им е по-силна за сметка на материята.

Слизайки надолу, аспектът на енергията става все по-слаб, а аспекът на материята по-доминиращ.

В материала, който съм превела се говори за 4-те  нива на материя: първична вторична , третична и четворична.  Като  атомите от първичната материя слизат ( условно казано) надолу и се комбинират  да образуват вторичната материя, атомите от първичната и вторичната  се комбинират да образуват третичната и първите три се комбинират да образуват четворичната материя.
 
Аспекът съзнание отнесен към измерение.

Ако най-гигантското съзнание е побрало целия Космос, всяко съзнание като степен под неговото, по логика би трябвало да се простира  (до) или побира  съответното измерение, до което е развито.   За това и позицията ми е, че съзнанието побира измерението.  Като ги давам с "/" , обозначавам, че към съответното измерение кореспондира съответното съзнание.  И всяко измерение става видимо с развитието на съответното съзнание.
 
Така аз го разбирам. Не бих могла по-добре да го обясня, приятелю, Еоне.







 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27