Автор Тема: Какво обичаме, какво мразим  (Прочетена 44130 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #120 -: Май 10, 2010, 19:31:00 pm »
Не мразя...
   А,  значи  си  безразлична!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #121 -: Май 10, 2010, 20:42:26 pm »
Не мразя...
   А,  значи  си  безразлична!!
Хм?!
Имаше един виц за бирата, който завършва така:
   - Обичаш ли бира?
   - Не.
   - Значи си п***л.

  Аз също не мразя. Вече може и да съм го писал в темата.
  А защо не мразя? Ами защото съм избрал да не се самоубивам. Ако мразя, навреждам първо на себе си, после и на обекта на тази емоция.
  Омразата е резултат от разминаване на личното очакване, личното мнение и личното желяние за нещата и ситуациите, спрямо реализираните. Предпочитам да разбера причините без да хвърлям стрелата на омраза.
  Ако мразиш някого - евентуално си забравил правото му да мисли, говори и постъпва според своите си разбирания.
  Ако мразиш нещо от заобикалящата ни природа - евентуално не си вникнал в естесвото на закона според който се осъществяват.
  И така за многото неща в Творението.
  Омразата е емоция през която всички минават, но идва време когато излишния товар трябва да се изостави.
  Обичта е също емоция но с противоположен знак. Подтиква към привързаност, зависимост и собственически уклон или подчиненост. Обич и Любов чето се бъркат, а и в разговорния език е по лесно да се каже "обичам" защото "любя" има и друго значение сред някои хора. ;)

  Така мисля аз.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #122 -: Май 12, 2010, 20:47:47 pm »
Не мразя...
   А,  значи  си  безразлична!!

Никак даже! Но омразата е нещо, което те яде отвътре...Сега просто има хора, неща...които Не харесвам, Не обичам, избягвам,дразнят ме... и т.н., но определено Не ги мразя!
И аз мисля като Жоро Велев!
"Мразя" е думичка , която не употребявам и чувство, което не изпитвам!
" Няма да позволя на никого да ме принизи до толкова, че да ме накара да го намразя"
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #123 -: Май 12, 2010, 21:41:09 pm »
За "протокола" и за избягване на недоразуменията... ;)

Омразата - от Уикипедия, свободната енциклопедия

Омразата (или мразят) е интензивно чувство на неприязън. Може да се появи в най-различни контексти, от омраза към неодушевени предмети и животни, към омраза на...

http://en.wikipedia.org/wiki/Hatred

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Hatred
Омраза
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене

    За филма със същото име вижте Омраза (филм)

Омразата е негативна емоция, интензивно чувство на антипатия, отвращение или враждебност към нещо или някой, чийто зло се желае. Омразата е свързана с желание да се избегне, ограничи, спре или унищожи всичко, което се мрази. На нея се гледа като на антипод на любовта.

Мразят се хора или различни организации, които застрашават благополучието или самото съществуване на хората, извършват психически или физически тормоз и нанасят щети или вреди.

Според психолозите, омразата е ответна реакция към хора, чийто интереси са коренно различни или противоречат на нашите. Хората обикновено мразят всичко, което се противопоставя на здравето или благосъстоянието им, дори всичко, което не могат да обичат.

Често омразата е причина за насилие. Много престъпления са извършени именно под въздействието на омразата. Преди и по време на война например честа практика е да се манипулира населението да мрази друга нация или политически режим.

Омразата може да предизвика антипатия, отвращение, чувства за унищожение и понякога самоунищожение, но въпреки това, повечето хора могат да мразят нещо или някой и не е задължително да изпитват или изразяват тези чувства.

Омразата може да бъде насочена срещу една определена раса, религия, пол, сексуална ориентация, полова идентичност, физически недъг, етнос, гражданство и т.н.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B0

мразя
- 4 dictionary results - 4 речник резултати

-Глагол (използван с обект)
1. 1.
to dislike intensely or passionately; feel extreme aversion for or extreme hostility toward; detest: to hate the enemy; to hate bigotry. да не харесвам интензивно или страстно; чувствам екстремно нежелание за екстремни или враждебност към; мразя: да мразя врага, да мразя фанатизъм.
2. 2.
to be unwilling; dislike: I hate to do it. да се желае; не харесвам: Не искам да го направя.
–verb (used without object) -Глагол (използван без обект)
3. 3.
to feel intense dislike, or extreme aversion or hostility. да се чувствам силен неприязън, или крайна антипатия или враждебност.
–noun -Съществително

4. 4.
intense dislike; extreme aversion or hostility. интензивна неприязън; екстремни отвращение или враждебност.
5. 5.
the object of extreme aversion or hostility. обект на екстремни отвращение или враждебност.
Use hate in a Sentence Използвайте омраза в едно изречение
See images of hate Вижте снимки на омразата
Search hate on the Web Търсене омраза в интернет
Origin: Произход:
bef. БИФ. 900; ME hat ( i ) en, OE hatian (v.); c. 900; ME шапка (I) EN, OE hatian (В.); C. D haten, ON hata, Goth hatan, G hassen D haten, ПО hata, Готика hatan, G hassen

—Related forms Свързаните форми
hater, noun хейтър, съществително
self-hate, noun самостоятелно омраза, съществително
un·hat·ed, adjective · ООН · шапка ЕД, прилагателно
un·hat·ing, adjective · ООН шапка · ING, прилагателно
un·hat·ing·ly, adverb · ООН шапка · ING · LY, наречие

—Synonyms -Синоними
1. loathe, execrate; despise. Hate, abhor, detest, abominate imply feeling intense dislike or aversion toward something. Hate, the simple and general word, suggests passionate dislike and a feeling of enmity: to hate autocracy. Abhor expresses a deep-rooted horror and a sense of repugnance or complete rejection: to abhor cruelty; Nature abhors a vacuum. Detest implies intense, even vehement, dislike and antipathy, besides a sense of disdain: to detest a combination of ignorance and arrogance. Abominate expresses a strong feeling of disgust and repulsion toward something thought of as unworthy, unlucky, or the like: to abominate treachery. 1. Ненавиждам, презирам; презират. Мразят, отвращаваш, мразя, ненавиждам предполагат интензивно чувство неприязън или антипатия към нещо. Мразят, простите и обща дума, предлага страстна омраза и чувство на омраза: да мразя автокрация. Отвращавайте изразява дълбоко вкоренени ужас и чувство на отвращение или цялостно отхвърляне: да се отвращаваш жестокост; природата ненавижда вакуума. ненавиждам предполага силен, дори бурен, неприязън и антипатия, освен чувство на презрение: да мразя комбинация от невежество и арогантност. ненавиждам изразява силна чувство на погнуса и отвращение към нещо, което се смяташе за недостоен, без късмет, или други подобни: да ненавиждам предателството.

—Antonyms -Антоними
1. love. 1. Любов.
 :)
http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://dictionary.reference.com/browse/hate

http://dictionary.reference.com/browse/hate


Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #124 -: Май 13, 2010, 16:50:05 pm »
       Привет,
       Аз  не  съм  достигнал  ниво  на  духовно  развитие,  че  да  не  мразя! 
       Мразя:  а)  Неблагодарниците,  смятам  неблагодарноста  за  първопричината   на  всичко  което  можем  да  наречем  лошо!
               б)  Предателите,  всякакъв  вид - предателство  в  семейството;  предателството  на  род  и  родина;  да  предадеш  приятелство;  да  предадеш  доверие,  има  ли  по-тежък  грях  от  това!
              в)  Мразя  хората  без  достойнство!
              г)  Мразя  фанатиците!
      Когато  това  чуство  избухне  реагирам  по  три  начина:  опитвам  се  да  омаловажа  дразнителя,  демек  под  достойнството  ми  е;  с  безразличие;  показвам  зъби! 
      Има  още  една  реакция - отмъщение,  именно  тя  е  особенно  негативна!  Отмъщение  никога  и  по  никакъв  повод !!   Да  отмъщаваш  значи  не  само  да  съдиш,  а  и  да  осъждаш! 
      И  тук  възниква  парадокса - "За  да  се  чуства  лошотията  комфортно  е  достатъчно  доброто  да  не  прави  нищо!"       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #125 -: Май 13, 2010, 17:03:40 pm »
" Няма да позволя на никого да ме принизи до толкова, че да ме накара да го намразя"
 
     Бих  префразирал - Няма  да  си  позволя  никой  да  ме  принизи  дотолкова,  че  да  ме  накара  не  само  да  го  намразя,  но  и  да  му  отмъщавам!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #126 -: Май 15, 2010, 10:05:13 am »
Съгласна! Отмъщението е дъното! То е продукт само на човека и се развива лавинообразно...стига само да го искаш!
И това ми хареса! "За  да  се  чуства  лошотията  комфортно  е  достатъчно  доброто  да  не  прави  нищо!"   
Не  е важно само какво правим, а и какво Не правим!!!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #127 -: Май 16, 2010, 18:49:46 pm »
Не мисля, че "отмъщението е дъното". Отмъщението е любов към врага  8)
Обичам да отмъщавам. Тогава се чувствам по-силна, отколкото като обичам.
Когато обичаш, си склонен да прощаваш. Това е слабост.
А когато не обичаш, си жесток на моменти, но си по-полезен в един момент за врага си, защото с отношението си му показваш истинския облик. И той по-вярно може да прецени и да се предпази.
А на любимия човек прощаваш, спестяваш, товариш се... някак по-натоварващо е да обичаш, отколкото да мразиш...по начин без да причиняваш безвъзвратни болезнени послдици, разбира се.
така че, мразете повече неща, за да имате по-силна защите.... :diablo:

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #128 -: Май 16, 2010, 23:02:36 pm »
Когато обичаш, си склонен да прощаваш. Това е слабост.
Хората така казват, някой те е излъгал или това е личен опит?

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #129 -: Май 16, 2010, 23:13:42 pm »
Естествено, че личен опит.  :)
И то най-болезнения опит. Помислете и ще ме разберете. Аз не искам да убеждавам никого в нищо. А и осъзнатите слабости са сила всъщност.
Ако, хората, които обичаш, не се възползват от тази слабост, тогава е сила за теб, иначе само за тях.
При отмъщението, силата ти не зависи от някой друг- или от този, който мразиш. А именно увеличаваш силата си, ако успееш качествено да си отмъстиш, с поука за отсрещния!  :---

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #130 -: Май 16, 2010, 23:30:52 pm »
Може би и обичаш да ти отмъщават редовно.
И аз не искам да убеждавам никого но много примитивнен ми се струва тоя 'подход'.
Тва е метод на енергийните вампири.  :---

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #131 -: Май 17, 2010, 00:00:08 am »
принципно да ти кажа, това че ми отмъщават редовно, не е свързано с моята обич или омраза. Те, хората, просто си ми отмъщават без да ме питат харесва ли ми, обичам ли, как го предпочитам отмъщението- изненадващо, да ме предупредупредят или класическо и тривиално.
Другото за енергийните вампири и примитивизма, не го разбрах. Ако може да поясниш. Щото ще го приема за обида...и може да реша да ти отмъстя примерно.  :diablo:

Та ти как ще се защитиш? Като ме заобичаш, намразиш, отвърнеш с мълчание, щото всъщност не знаеш за какво ти отмъщавам. Ми ей така, имам настроение и отмъстителност, та малко да ги изразходя...
Един човек много хубаво мнение беше написал, на едно друго място, че всъщност енергийните вампири, могат и доста да ти помогнат, ако искаш, а и през деня, не са толкова страшни.

Ти, за себе си, можеш ли да прецениш, че всъщност НЕ си енергиен вампир? Да го обосновеш. И след това да го свържеш с любовта-омразата и отмъщението?
Без да ме убеждаваш естествено.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #132 -: Май 17, 2010, 00:18:49 am »
На прав път си. Всеки е прав за себе си в даден момент.
Не приемай като обида защото това пак слабост, А слаб може да е само един "вампир" ;D
Защо ми е да доказвам на някой дали съм вамприр или не? Разбира се, че всеки е изпадал в такива състояния.
На "вампирите" трябва да се помага, но който може.
Пиши ми на лични с какво искаш да ти помогна. ;D

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #133 -: Май 17, 2010, 09:56:53 am »
Отмъщаваме, когато се почувстваме наранени и засегнати. Няма такова нещо като отмъщение от любов. Когато обичаш някого това означава, че ти желаеш този човек да се развива. За целта можеш да използваш всякакви средства, включително и такива, които ще му причинят болка, но това не е отмъщение. Отмъщаваме, защото сме наранени. Освен това да простиш не означава да освободиш другия от отговорност за действията му. Да простиш означава да го разбереш и ако имаш възможност да му помогнеш да осъзнае и поправи грешката си.

Любовта може да бъде проявена винаги, независимо към кой, при какви обстоятелства, условия и поради какви причини. Не можем обаче да отмъщаваме на всички. Отмъщението е нещо ограничено от обстоятелствата, има точно определена причина и е насочено към точно определен човек. Какво е истинското в нещо, зависимо от толкова много условия?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #134 -: Май 17, 2010, 10:13:00 am »

При отмъщението, силата ти не зависи от някой друг- или от този, който мразиш. А именно увеличаваш силата си, ако успееш качествено да си отмъстиш, с поука за отсрещния!  :---
Отмъщението поука за другия?!?Персефона,защо мислиш,че е наша задача да поучаваме другите?
Всяко едно отмъщение,е принизяване до нивото на отсрещният човек(този който ни е наранил)Прошката е най-силното отмъщение!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27