Автор Тема: Какво обичаме, какво мразим  (Прочетена 44026 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #150 -: Май 17, 2010, 17:31:48 pm »
Цитат
п.с.Рибаря,не съм аз тази която е прецакала темата(не знам около теб и обкръжението ти как казвате,но прецакано звучи малко по-добре,ми се струва)Ти си този който се опитва да каже нещо със наизустени фрази и дори не може да обясни какво точно е искал да каже!Избиваш комплекси,може би...не знам.Във всеки случай,един отворен и широк интелект,не би използвал думи,които му е пределно ясно,че са непонятни за част от четящите..Да не говорим,че написаното от теб си е пълна безсмислица
Абе ти да не имаш глисти ? :mad:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #151 -: Май 17, 2010, 18:07:27 pm »
     Алибаба,
     Веднъж  душата  видяла  в  материалното  духовност,  в  духовноста  възможност  да  се  изрази  чрез  материята,  тоест  душа  осъзнала  хармонията  между  двете  състояния  вече  е  будна!!  Тя,  душата  може  да  залита  в  една  или  друга  посока,  да  търпи  неудачи  в  едно  или  друго  поприще,  но  никога  не  може  да  заспи  отново,  тя  винаги  ще  търси!!!   
     Пробудената  душа  е  търсач! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #152 -: Май 17, 2010, 18:15:21 pm »
Иска ми се да приема това, но ...търсенето е до пробуждането. Когато душата се осъзнае, когато се пробуди тя разбира, че всичко е вече съвършено, че няма какво да се търси, че няма цели, причини и желания....че животът сам по себе си е завъреност, съвършенство и хармоня....и в този миг на осъзнаване една душа ВЕЧЕ НЕ Е търсач, тя се е реализирала...но това не е веднъж за винаги спечелена битка защото навикът ДО ТОЗИ момент е много по-трениран и силен и рано или късно дърпа душата в старото русло..точно както един наркоман дори когато се е осъзнал, дори когато е твърде решен да живее своя нов, чист и съвършен живот.....много трудно му се отдава...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #153 -: Май 17, 2010, 18:28:21 pm »
Иска ми се да приема това, но ...търсенето е до пробуждането. Когато душата се осъзнае, когато се пробуди тя разбира, че всичко е вече съвършено, че няма какво да се търси, че няма цели, причини и желания....че животът сам по себе си е завъреност, съвършенство и хармоня....и в този миг на осъзнаване една душа ВЕЧЕ НЕ Е търсач, тя се е реализирала...но това не е веднъж за винаги спечелена битка защото навикът ДО ТОЗИ момент е много по-трениран и силен и рано или късно дърпа душата в старото русло..точно както един наркоман дори когато се е осъзнал, дори когато е твърде решен да живее своя нов, чист и съвършен живот.....много трудно му се отдава...
Не е точно така..Нищо не е завършено,защото всичко е безкрайно!Когато започнеш да търсиш,разбираш,че колкото повече ровиш,толкова повече неща откриваш....Понякога си мисля"Кога ли ще имам възможността да живея и на други планети..в други реалности..И после си казвам:Та аз още не съм усвоила земните уроци :)И когато това стане,има още толкова много за развитието и еволюирането на душата!Най-интересното предстои.


Абе ти да не имаш глисти ? :mad:

Ееех,де го сега Меандер,да разясни по-точно тая работа с наричанията и подобен род благопожелания :)
Но,Благодаря на Бога Имам прекрасно здраве и щастлив живот!
Благодаря,че ме попита все пак :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #154 -: Май 17, 2010, 19:26:28 pm »
Иска ми се да приема това, но ...търсенето е до пробуждането. Когато душата се осъзнае, когато се пробуди тя разбира, че всичко е вече съвършено, че няма какво да се търси, че няма цели, причини и желания....че животът сам по себе си е завършеност, съвършенство и хармоня....и в този миг на осъзнаване една душа ВЕЧЕ НЕ Е търсач, тя се е реализирала...но това не е веднъж за винаги спечелена битка защото навикът ДО ТОЗИ момент е много по-трениран и силен и рано или късно дърпа душата в старото русло..точно както един наркоман дори когато се е осъзнал, дори когато е твърде решен да живее своя нов, чист и съвършен живот.....много трудно му се отдава...
 
      В  жестока  заблуда  си!!!!  Но  открих  едно  твое  качество - черногледа  си,  затова  и  Егото  ти  (според  определението  на  Паалла - Хоол,  а  не  по  твоето)  те  държи  здраво  в  прегръдките  си!

Не е точно така..Нищо не е завършено,защото всичко е безкрайно!Когато започнеш да търсиш,разбираш,че колкото повече ровиш, толкова повече неща откриваш....Най-интересното винаги предстои!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #155 -: Май 17, 2010, 19:31:27 pm »
Възможно е Митко, напълно е възможно да съм в заблуда...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #156 -: Май 17, 2010, 20:01:32 pm »
     Сигурен  съм!  Сигурен  съм  също,  че  ще  дръпнеш  напред,  само  трябва  да  се  качиш  на  следващото  стъпало!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #157 -: Май 17, 2010, 21:22:42 pm »
'Най-много страдания в живота ни причиняват не тези, които мразим, а тези, които обичаме.'   
Шилер

 

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #158 -: Май 17, 2010, 21:24:46 pm »
'Най-много страдания в живота ни причиняват не тези, които мразим, а тези, които обичаме.'   
Шилер

 
И бих добавила:Именно тях нараняваме и най-силно!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #159 -: Май 17, 2010, 23:59:56 pm »

  Но  открих  едно  твое  качество - черногледа  си,  затова  и  Егото  ти  (според  определението  на  Паалла - Хоол,  а  не  по  твоето)  те  държи  здраво  в  прегръдките  си!


Извинявам се за намесата, но тук ме осени една мисъл : "в многообразието е нашето спасение от заблудите".Въпроса е да виждаме нещата от различни гледни точки ;)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #160 -: Май 18, 2010, 08:11:21 am »
Чудесна мисъл те е осенила! Точно така хората си помагаме един на друг,точно това е смисъла да сме толкова много различни хора за да си помагаме един на друг да не прилепваме към само една гледна точка.
Какво ли би станало без този обмен? Всеки би се застопорил в своята гл. точка за нещата (в своето собствено его) като в бетонен затвор и тогава и с топ не можеш го разби......

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #161 -: Май 22, 2010, 12:14:35 pm »
Като прочетох "бетонен затвор" се замислих какви ограничения всъщност ни поставят любовта и омразата?

Обичайки Боби/Поли, защо не мога да обичам Джими/Ани? Защо така? Не е честно, ми се струва.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #162 -: Май 22, 2010, 18:31:55 pm »
Чудесна мисъл те е осенила! Точно така хората си помагаме един на друг,точно това е смисъла да сме толкова много различни хора за да си помагаме един на друг да не прилепваме към само една гледна точка.
Какво ли би станало без този обмен? Всеки би се застопорил в своята гл. точка за нещата (в своето собствено его) като в бетонен затвор и тогава и с топ не можеш го разби......


 :) Знам я отдавна, правил съм и презентации по темата, но не исках да я казвам с назидателен тон.Темите са много : "Единни в многообразието", "Опознаване на различията", "Чрез многообразието ни, напред в Европа" и др.
Колкото до липсата на обмен, или общуване мужду хората, за който говориш, няма страшно, хората не спират да контактуват за да живеят по-добре, за да оцелеят и т.н. Е някъде има и липси-сещам се за филмите "Сърдити старчета" или за единици учени, които отстоявайки позиции може и да се позатворят в контактите си.Но бетонен затвор на егото, за който говориш-според мен такъв няма.Човек (здрав)не може да се затвори за света и другите по такъв начин (така си мисля де). :)
« Последна редакция: Май 22, 2010, 18:33:10 pm от marhs »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #163 -: Май 25, 2010, 15:33:48 pm »
Marhs, може, и още как, но затварянето е вътрешно, а не външно и понякога никой нищо не забелязва отвън.
Cassio, не само, че не е честно, а и не е естествено да обичаш Боби/Поли, а да не обичаш Джими/Ани...ако нещото, което изпитваш има подобен ефект, то НЕ Е обич. Аз съм забелязала, че обичта има свойството да се разпространява...Ако съв влюбена обичам целия свят...това е така защото любовта е състояние на съзнанието и независимо какво я е породило, щом си се озовал в нея ти просто си ОБИЧАЩ. Не случайно влюбеният човек е усмихнат, отворен, излъчващ и сияещ, а също и красив с една вътрешна, одухотворена красота..
Да налагаш табута над любовта - този ДА, обаче онзи НЕ! Това ДА, но онова НЕ, това е престъпление НАД любовта.И е резултат само на собственическо чувство.
Важно за човека е да е в режим обичане, защото само тогава е възможно развитието.
Не е толкова важно кого, какво или колко обекта обича. Обичаш ли, обичаш всичко, не обичаш ли не можеш да обичаш и едно...
« Последна редакция: Май 25, 2010, 18:56:51 pm от алибаба »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #164 -: Май 26, 2010, 00:13:18 am »
Абе то и като се напуши някой, или се напие става един такъв усмихнат,
ама първо, това е следствие на временни стимуланти, чийто ефект евентуално пада, и второ съзнанието не е 100% ясно и независимо.

Така че да не прибързваме с изводите.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27