Автор Тема: РепортаШ за Беленташ  (Прочетена 18223 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
РепортаШ за Беленташ
« -: Април 19, 2008, 15:51:25 pm »
РепортаШ от Беленташ  :)

Въпреки, че в началото трябва да е словото, аз ще почна със снимките -
http://community.webshots.com/album/563146906FBfRDN?start=0    ;D

Преди време ходихме там, аз, жена ми и детето, и едни приятели.
Много красиво място, с невероятна енергетика! Но тази силна енергетика нещо не съвпадна с нашата вътрешна такава.На сума други места сме ходили, също такива места на Силата, както ги нарича Кастанеда, древни светилища, крепости и прочее, ама така не сме се чувствали никъде. Въпреки страхотното време просто ни беше гадно, тягостно, все едно нещо ни казваше да си вървим. Все ни се струваше, че нещо ни бута към ръба на скалите, а бе въобще шибано усещаше. Аз съм парашутист, едно време бях пещерняк, не ми пука от високо, ама там ме беше страх.
Като разгледахме, направихме снимки и слязохме, или по-скоро избягахме, в подножието на платото да обядваме, се почнаха авариите. Първо аз пострадах при събиране на дърва за огън. Едно дърво падна без видима причина и едва не ми счупи крака. Не успя, ама си вадих трески от крака седмица след случката. След това жена ми падна на почти равно място и се ожули зверски. След това падна хлапето - също на равно място. Въобще местността категорично ни казваше да си събираме нещата и да си ходим. Което и направихме.
Хората, които бяха с нас, се чувстваха отлично. Явно тях мястого ги хареса.
Между другото, на отиване още, когато питахме една баба за пътя, тя ни каза "Недейте да ходите там, бе, деца това е лош камък! Идете на Кръстова гора."
Там местните смятат, че Беленташ и Кръстова гора са нещо като антиподи. За да компенсира "лошия камък" съществаво "добрият" - Кръстова гора.
Това е в общи линии. Бях се зарекъл повече там да не ходя, ама едни приятели ми се примолиха да ги заведа. Та ще ги заведа, ама ще ида сам, без семейството.Не искам някой де пострада.
Към това мога да добавя, че буквално ми се струваше, че нещо ми духа в крачолите, и че съм лек. Толкова силно се усещаше, че нещо струи от скалата. Струваше ми се, че "не си тежа на мястото", както се казва. И постоянно имах гадното, ама много гадно усещане, че нещо ми дърпа детето от ръката. И че платото като че ли се накланя, за да ни изсипе от себе си. За съжаление не се сетих на погледна как се държи компасът ...
След Беленташ отидохме до село Мостово, от там са снимките с реката. Името на селото идва от естествен мост над реката, по-скоро не мост, а сифон. Щеше са е красиво, ако хората от Мостово не го бяха задръстили с боклуци които, естествено, не могат да минат през сифона и се събират в горната му част.  >:(  Там намерих заснетия на последните три снимки извънземен телешки череп   :D


По съвета на една дама пускам това нещо като отделна тема  :) Ако се съберат мераклии, може да си направи една експедицийка това лято. В онзи район има какво да се види. Освен това с Божията помощ се сдобих с прекрасни военни карти, мащаб 1:50 000, които, както се сещате, са много полезно нещо!


Публикувам и едно цитатче от темата за ТИРН. Дано Albinoni не реши да ме съди за авторски права  ;D

Белинташ
В началото стои една библейска легенда. Разказват я местните хора в този район. Според нея до Беленташ са стигали водите на Потопа и на неговите "халки" е бил привързан Ноевият ковчег. Посетиш ли това място, историята ти се струва повече от реална - халките са непокътнати от времето....
Пророчицата Ванга казва в началото на 90-те : "Белинташ ще разкрие своите тайни, когато там загинат 8 души". Към есента на 2005-а, тук на това древно и обгърнато с мистерии място в Родопа планина, са загинали 2-ма души, покосени от мълнии.
Много хора са опитвали да стигнат до Белинташ, но голяма част от тях не са успявали, просто защото "нещо неочаквано" им се е случвало по пътя към високите скали. Хората посетили Белинташ, споделят необикновенни и странни преживявания...
Изследователите астрономи виждат по вдълбаните в скалите останки грандиозна древна астрономическа обсерватория. Стъпил тук, човек се извисява над опасаната с планински била околност. Оттук с поглед се обхваща целия небосвод. При ясно време, вечер гледката е фантастична.
През 90-те години Белинташ нашумя с честите посещения на екстрасенси от България и чужбина, които буквално са използвали мястото за "зареждане" с космическа енергия. Ако носите компас, ще видите как стрелките му на това място "полудяват". Силните енергийни полета са факт. По време на международната научна конференция на уфолозите, проведена през 2001 г., изявени учени определиха скалното плато на светилището Белинташ като -междинна космическа площадка на НЛО.
Скалният феномен Белинташ е доказано племенно светилище на Бесите, посветено на древното тракийско божество Сабазий.

Текст и снимки: Село.БГ
« Последна редакция: Април 28, 2008, 10:49:08 am от cheese »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #1 -: Април 19, 2008, 19:28:48 pm »
Между другото, на отиване още, когато питахме една баба за пътя, тя ни каза "Недейте да ходите там, бе, деца това е лош камък! Идете на Кръстова гора."
Там местните смятат, че Беленташ и Кръстова гора са нещо като антиподи. За да компенсира "лошия камък" съществаво "добрият" - Кръстова гора.

Това е изключително интересно! Някой с мнение? Кой е ходил там и какво е изпитал?

Аз от малка вярвам в "добри" и "лоши" места - змеево кладенче, дупката на Ламята, вълшебната полянка, Орфеевата градинка, Марковите двери (добри побити камъни)...

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #2 -: Април 19, 2008, 20:05:52 pm »
Не знам за маркови двери, ама край Старосел имаше едни камъни, които, според специфичната им форма бяха наричани "културно" Марков камък, а "некултурно" - Уйов камък. Придставляваха наколкометрова каменна колона с два камъка от двете страни. Били са древно светилище, посветено на плодородие, фертилност и прочее.
Преди няколко месеца разбрах, че някакви кретени-иманяри са го взривили, за да видят дъли ВЪТРЕ В КАМЪКА има злато  >:(
Как да не се съгласи човек с възгледа, че акълът на тая планета е константа, а населението постоянно расте !!!!!

А за Беленташ, пак казвам, това лято може да се организира експедицийка. През дена ще се обиколи платото, а вечерта, на чешмата (която е достатъчно далече, за да не се безпокоя, че ще се задавя до смърт с нещо)ще направим сбирка с бира и разбор на усещанията  ;D

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #3 -: Април 20, 2008, 09:32:11 am »
Много добре ни подейства на нас,нямам нищо против да отида пак-невероиятно спокойствие,даже пренощувахме в местността срещу Сухия водопад.Никакви странни случки,но и аз не ги търся. ;)
Обиклолям много из България-единственото място,където се чувствах кофти беше Дяволкото гърло.
« Последна редакция: Април 20, 2008, 10:32:14 am от Тук и сега »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #4 -: Април 20, 2008, 18:59:45 pm »
Между другото, на отиване още, когато питахме една баба за пътя, тя ни каза "Недейте да ходите там, бе, деца това е лош камък! Идете на Кръстова гора."

А дали това не е предизвикало подсъзнателна реакция да се изпълни нещо лошо?

И сериозно - какъв е тоя череп?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #5 -: Април 20, 2008, 21:03:03 pm »
Няма такова нещо, хубаво място си е Белинташ. Всичко е субективно разбира се и зависи от личните вибрации на човека. Бил съм няколко пъти там, последно бях преди половин година. Един гълъб седеше все на едно и също място, отлиташе и се връщаше. Явно имаше някаква точка там и си е оправял навигацията :P Позволи ми да се приближа на една ръка разстояние от него, а от другите бягаше.

Кръстова гора е пълна чалгаджийница, бях миналото лято и крака ми няма да стъпи повече там. Абсолютно се е покварило всичко, няма нищо общо с това, което беше преди много години.

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #6 -: Април 21, 2008, 09:26:33 am »
Не съм си позволявал да определям кое е хубаво, и кое не е. Казах, че на мен не ми хареса. Има разлика, нали ??
Кръстова гора не е виновна, че идиоти са я превърнали в скара-бира.
Подсъзнателна реакция - едва ли. Не ми е за първи път да ходя някъде, и не съм чак толкова лесно внушаем, че една бабичка от Чукурдубурдуково да ме омагьоса! Нека не се обиждаме! Цитирах я, защото приказките й са интересна подробност от картинката. 

Tina, това е телешки череп, доста поочукан. Такъв беше намерен преди време от един или господин, който понаписа книжки, поналови шарани, поспечели парички и се покри.
Но те шараните са за това - да ги ловят рибарите.
 
« Последна редакция: Април 21, 2008, 09:29:15 am от cheese »

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #7 -: Април 21, 2008, 14:34:32 pm »
За мен Белинташ е място с много силна енергетика, направо се усеща как блика от всяко камъче! :) Само, че в моя случай тази енергия ми повлия положително!
Дори спахме отгоре на самото плато в едно уютно, закътано местенце и направо усещахме как се зареждаме от земята. Между другото заспахме доста трудно, толкова силно беше енергийното излъчване! :) А колкото до Кръстова гора, за мен това място вече отдавна е погубено като святост и енергия, превърнато в жалка кебапчийница! >:( Това, естествено както много други хора тук във форума знаят, се прави нарочно с цел унищожаване на енергийните центрове на България! >:( И за съжаление вече успяват да го постигнат на много места! :(
« Последна редакция: Април 22, 2008, 10:42:54 am от Mothman »
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #8 -: Април 21, 2008, 16:51:27 pm »
Мястото може да се ползва за пътувания:)
Приятелю, възможно е бабичката да Ви е повлияла и да сте отишли неосъзнато предубедени.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #9 -: Април 21, 2008, 23:32:17 pm »
Вие ме замислихте...Явно се потвърждават и моите впечатления, че всеки реагира различно на енергиите на местата, но определено снимките от Беленташ ми харесаха и когато мога ще отида.

Аз от малка се вра където не трябва и колко бой съм изяла...не ми се пише!  :D

Само ще спомена за 2-дневното търсене на "изчезнало 9 годишно момиченце...", което се беше заплеснало в стара и изотавена мина...

Също гробницата на Бастет - мечтаех си 5 години да стъпя там и много добре знаех за негативната енергия, ама...се бях настроила - енергия като енергия - я да я видя каква е и защо е такава...

Пишете Кръстовата гора се обърнала на кебапчийница, ама ако прескочите в другия форум и видите апела ми "Да спасим Рила..", ще видите наблюденията на Н., който пише за Дъновистите които разрушавали енергията. Аз бях изключително озадачена от това изказване, защото те може би са единствените останали истински борци срещу разрушаването и хвърлих много сили да отключа загадката, докато не се докопах преди 2 години до запис на Паневритмия от Рила. Студиен запис на Паневритмия и истински запис от Рила - все едно че слушате записи от Рая и от Ада. Не знам защо, но паневритмията през Август 2003-та беше изцяло обременена от тежки психични проблеми. По-късно в проучването ми разбрах, че всъщност братството се е цепило от раздори, недоразумения, кавги кой какви стъпки прави и кой къде ходи и кой по-правилно се придържа към каноните...и разбрах, защо и Паневритмията в Рила се е обърнала на кебапчийница....

Та - като извод - да - ние определено разрушаваме енергията на магическите места в България и ДА - КАКВО ДА ПРАВИМ?!

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #10 -: Април 22, 2008, 00:03:40 am »
Енергията е неутрална, а ти как ще я поляризираш е друг въпрос:)

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #11 -: Април 22, 2008, 00:29:49 am »
Е това най-доброто, което може да се каже по въпроса! ;)
« Последна редакция: Април 22, 2008, 09:35:04 am от ultrafutur »
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #12 -: Април 22, 2008, 00:39:11 am »
Мястото може да се ползва за пътувания:)
Приятелю, възможно е бабичката да Ви е повлияла и да сте отишли неосъзнато предубедени.

И жена ми ли, дето не чу разговора, е била несъзнателно  предубедена? И хлапето ли, дето искаше да си ходим от там,а иначе от всякакви видове планини с бой си тръгваме? Хората, които бяха с нас и чуха разговора, защо не се "предубедиха" си се чувстваха идеално? Като съм ходил по други такива места, и са ме предупреждавали за "зли сили" местните, защо не съм се чувствал така? А аз съм ходил доста, вервайте ми!
Както вече стана дума, не съм толкова лесно внушаем. Очевидно местенцето просто не беше за нас. А може и да е било нещо моментно. Това лято ще проверя  :)


А за неутралната енергия ... Сигурно си прав. Явно човечеството страда от дълбоко неразбиране, така упорито и твърдоглаво се поболява от пребиваване над линии и точки от мрежата на Хартман. Такава хубава, неутрална енергия си ни дава тя (прежата), а ние, като последни идиоти, хващаме раци и прочее от нея! От предубеденост ще да е!
А най-загубени са китайците, с техния Фън Шуй.
« Последна редакция: Април 22, 2008, 00:54:24 am от cheese »

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #13 -: Април 22, 2008, 21:39:03 pm »
     Тази есен бяхме в района на Белинташ, но че е точно Белинташ го разбрах чак когато се върнахме от пътешествието ни. Бяхме тръгнали за хижа "Марциганица", но тъй като тя се оказа в ремонт, а беше вече привечер, някъде трябваше да спреме да спим. И се започна едно пътуване към "Старите къщи". Мъжът ми не пожела да спим там, не му хареса нещо в излъчването на обслужващите хора и си тръгнахме. Продължихме в посока за вилно селище "Сабазий", но вече доста притъмня, а в района пътя не е лек. Добре че намерихме "Чотровата къща", изключително приятно място, на нас ни повлия с прекрасна енергетика, а природата наоколо, когато се събудихме сутринта беше неописуема. Стаята, в която спахме беше изцяло с ъглови прозорци и имахме усещането, че сме кацнали на връх на планина, гледащ към прекрасна долина, изпълнена с пеенето на птичките.
      През деня ходихме до "Сабазий", на невероятно място е. Това спускане около 200 метра по пътеката, докато се стигне до вилното селище и прекрасната гледка отгоре. А върха беше, че са си пуснали един фазан да се разхожда на свобода там. Само пътя между "Чотровата къща" и "Сабазий" е черен, в лошо състояние.
      Така че за нас околността беше място с положителна енергетика, но на самия Белинташ не сме се качвали.  Като цяло се завираме из по-малко известните места в страната ни и винаги където ходят по-малко хора усещаме по-добра енергетика, но където има повече хора, тя ни се губи. Сякаш тълпите създават тежки напрежения. Едни от най-чистите енергийно места сме ги усещали при планинските реки - покрай река Бели Искър, реката край пътя водещ към хижа "Копрен" и много други места.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: РепортаШ за Беленташ
« Отговор #14 -: Април 22, 2008, 22:44:54 pm »
Като цяло се завираме из по-малко известните места в страната ни и винаги където ходят по-малко хора усещаме по-добра енергетика, но където има повече хора, тя ни се губи. Сякаш тълпите създават тежки напрежения.

Това е много вярно Делфин - обсъждахме го и в други теми (за Рила например). Аз също се заинтересувах как китайци или японци чистят водата на езеро с мисълта си. Так че ДА - ЕНЕРГИЯТА НА ХОРАТА - ОСОБЕНО ДЕГРАДИРАЛИ ХОРА - разваля енергията на местността.

Но Беленташ ми изглежда като безинтересно място за масите и "хората с джипове и лъскави коли" както Невен се изрази. Затова се заинтригувах защо местните твърдят, че енергията е НАГАТИВНА. (Нека да направя аналог с Голямото градище в Малко Търново, където е предполагаемата гробница на бигинята Бастет - местните също твърдят, че енергията е лоша, но аз лично "сканирах" "интересна" енергия - и най-хубавото от всичко - ЗАПАЗЕНА зад изкуствена гранична бразда!)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27