Автор Тема: Вселената - сътворение, строеж и още нещо в различни езотерични извор  (Прочетена 26659 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
              стр. 280


       След като Създателят на Звездите нанесе последните щрихи на всичките космически епохи от момента на истината до първоначалния взрив от една страна, и до всеобщата смърт - от друга, - той обхвана с поглед цялото си произведение. И остана доволен от него.
       И когато той, нека и критично, но обичайки, оглеждаше нашия космос в цялото му безкрайно разнообразие в мига на пълната яснота на съзнание, - аз почувствах, че той се е преизпълнил с почитание към създанието, което беше сътворил или извлякъл от тойниците на своето същество, играейки сам на себе си ролята на акушерка. Той знаеше, че това  даже просто и несъвършено създание - е обикновен плод на творческото му въображение - но в определен смисъл е по-реално, отколкото той самият. Защото, какво би бил той без това конкретно великолепие? Абстрактна творческа способност! Повече от това, от друга страна, сътвореното от него му беше наставник. Защото, когато с възторг и с благоговение той разглеждаше своето очарователно и най-сложно произведение, - то преобрази Създателя, в резултат на което той започна по-ясно да вижда своята цел. Той се ориентираше в достойнствата и недостатъците на своето произведение, и собствение му възприятие и изкуство ставаха по-зрели. В крайна сметка, това ми се стори на моя смутен, преизпълнен с благоговеен ужас разум.
      Така постепенно, както това се беше случвало и преди, Създателят на Звездите надрасна творението си. Той все по-често се мръщеше на все още любимия си очарователен плод на своя труд. А след това, раздиран от противоречиви чувства на почтение и нетърпение, той сложи нашият космос в един ред заедно с всичките си останали произведения.
      Отново той потъна в дълбока медитация. И отново го обхвана жажда за творение.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
   стр.281



        За много от следващите творения аз не мога да кажа почти нищо, тъй като в много отношения те се намират отвъд пределите на моето разбиране. Аз зная за тях само едно: наред със съвършено непистижими за мен черти, те имаха и такива, които бяха като фантастично въплъщение на известните ми принципи. А всичките им новости останаха зад пределите на досег на разума ми.
        Да, с увереност мога да кажа, че, както и нашият космос, всичките тези творения бяха невероятно сложни и имаха невероятно големи възможности; и че във всяко творение, даже и в особена форма, присъстваха и физическият и умственият аспекти. Впрочем, в много последващи творения, физическият аспект, въпреки че имаше решаващо значение за духовното развитие, не беше по-малко изразен и по-илюзорен, отколкото в нашия космос. В някои случаи същото може да се каже и за умствения аспект, защото ограничените умствени способности на населяващите тези вселени същества не позволяваха да ги въвеждат в заблуждение и те по-добре осъзнаваха изначалното си единство.
        Мога също и да изкажа предположение, че, осъществявайки всичките тези творения, Създателят на Звездите си е поставил задача да придаде на битието наситеност, дълбочина, хармоничност и изящество. Но едва ли бих могъл да обясня какво значи това. Стори ми се, че в някои случаи , както и в случая с нашия космос, той достигаше тази цел с помощта на еволюционния процес, увенчан с напълно събудил се космически разум. А разумът се стремеше да събере в себе си цялото богатство на космическото съществуване и посредством творческата дейност да увеличи това богатство. Но в много случаи за достигане на тази цел се изискваха по-малко усилия и страдания от страна на разумните същества, и работата минаваше без невероятното прахосване на огромното количество животи, довеждащи ни до такова отчаяние. Наистина, на другите вселени им се  наложи да понесат страдания, в крайна сметка, не по-малки от страданията на нашия космос.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
       стр. 282


     Вече в зрелостта си, Създателят на Звездите сътвори многобройни странни форми на времето. Например, някои от по-късните творения той ги направи с две или няколко времеви измерения, и животът на разумните същества представляваше последователност от събития в едното или другото времево измерение. Тези същества възприемаха своя космос по доста странен начин. Живеейки кратък живот в едното измерение, те, даже и фрагментирано и смътно, но постоянно усещаха присъствието на уникална "напречна" еволюция, протичаща в другото измерение. В някои случаи съществото водеше активен живот във всичките времеви измерения. Божествената воля направи така, че спонтанните действия на всички същества да се събират в единна система на "напречни" еволюции, далече превъзхождаща по сложност даже ранният експеримент по установяването на "предопределена хармония".
      В други вселени съществото получаваше само един живот, който представляваше "зигзагообразна линия", преминаваща от едно времево измерение в друго в зависимост от това, какъв избор е направен. Ако съществото избираше нравствеността и силата на духа, то попадаше в едно измерение, ако предпочиташе слабостта и безнравствеността - в друго.
      В един невъобразимо сложен космос, съществото, оказало се на кръстопът, започваше да се движи по всички пътеки едновременно, създавайки по такъв начин, различни времеви измерения и различни истории на космоса. Тъй като в хода на всяка еволюция космосът беше заселен със голямо количество същества, и всяко от тях постоянно се озоваваше на кръстопът с много пътища, а комбинацията от посоки всеки път беше различна, - то всеки миг от космическото време беше момент на раждането на безкрайно количество отделни вселени.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
     стр. 283


     В някои вселени съществото можеше чувствено да възприема целият физически космос изцяло, от много пространствени гледни точки или даже от всички възможни гледни точки. Разбира се, в последния случай всичките разумни същества в пространствения смисъл имаха идентични възприятия, но се различаваха едни от други с нивото на прозорливостта или озарението. Това ниво зависеше от нивото на умственото развитие и характера на конкретните същества. Понякога тези същества притежаваха не само вездесъщо възприятие, но и воля. Те можеха да предприемат каквито и да са действия в каквато и да е област от пространството, въпреки че в този случай силата и точността на действията да зависеха от нивото на умственото им развитие. В определен смисъл те бяха безплътни духове, сражаващи се в физическия космос подобно на това, както шахматистите се сражават на шахматната дъска, или гръцките богове се сражават в Троянската война.
      Имаше и такива вселени, които, въпреки че имаха физически аспект, нямаха нищо общо с познатия ни систематизиран физически космос. Физическите усещания на съществата, населяващи тези вселени, се определяха изключително от въздействията им един върху друг. Всяко същество натоварваше събратята си с чувствени образи, качеството и последователността на които се определяха от психологическите закони на въздействие на един разум върху друг.
      В други вселени процесите на възприемане, запаметяване, мислене и даже желание и усещане толкова се различаваха от нашите, че представляваха всъщност начин на мислене от съвсем друг порядък. За съществата, надарени с такъв начин на мислене аз не мога да кажа практически нищо.
      По-точно, аз не мога да кажа нищо за съвършенно различния психически строеж на тези същества, но един потресаващ факт аз мога да опиша. Защото колкото и непостижими да бяха за нас основата и начинът на мислене на тези същества, в едно отношение аз отчасти ги разбирах. Въпреки че те живееха изцяло друг живот, в едно отношение ми бяха близки. Защото, всички тези космически същества, стоящи на по-висока, в сравнение с мен, степен на развитие, така се отнасяха към своя живот, както и аз самият исках да се науча. Каквито и мъчителни, печални, болезнени и тежки изпитания да им подхвърляше съдбата, нейното решение те винаги възприемаха с радост. Това, че такава чиста духовност стана обща за най-различни същества, беше вероятно най-удивителното и вдъхновяващо от всичките мои космически и свръхкосмически усещания. Но скоро аз открих, че ми предстои да разбера още нещо от тази област.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385



                         О  К  О  Н  Ч  А  Т  Е  Л  Н  И  Я  Т



              К  О  С  М  О  С            И
   


         В  Е  Ч  Н  И  Я  Т            Д  У  Х











           Напразно моят уморен, измъчен ум отчаяно се опитваше да схване  и разбере сложните същества, сътворени от Създателя на Звездите. Буйното му въображение създаваше космос след космос, и всеки космос притежаваше отделен дух, проявяващ се в безкрайно количество от разнообразни форми; и всеки космос във висшата точка на развитието си достигаше по-голямо просветление от предишния; и всеки беше все по-малко понятен за мен, отколкото предишния.
           Накрая въображението ми ми подсказа, че Създателят на Звездите е сътворил своя окончателен, висш и най-сложен космос, в сравнение с който всички останали вселени не бяха нищо друго от внимателна подготовка. За това последно творение мога да кажа само едно: неговата органична структура включваше в себе си основните черти на всичките му предшествениции, освен това още много друго.
           Невъзможно е да се изрази цялата сложност на  този висш космос. Постепенно аз трябваше да повярвам, че неговата връзка с всеки предишен космос е примерно такава, както връзката на нашия космос с всяко човешко същество и даже с всеки физически атом. Всичките видени от мен вселени, се оказаха нещо като огромен биологичен вид или атоми на един елемент. Вътрешният живот на всеки космос - "атом" в такава степен се отнасяше /и в същата степен не се отнасяше/ към живота на окончателния космос, както животът на клетките на главния мозък или на единия от неговите атоми се отнасят към живота на човешкият разум. Въпреки огромните разлики между степените на тази зашеметяваща йерархия от творения, аз чувствах потресаващото тъждество на техния дух. По замисъла на Създателя на Звездите, венецът на творението трябваше да включва в себе си общност и абсолютно ясен, творчески разум.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
     Моят разум отчаяно се опитваше да определи поне по някакъв начин формите на окончателния космос. С възхищение и ужас аз видях само крайчеца на невероятно сложния "висш космос": планетите, плътта, духа и съобществата на най-разнообразните индивидуални същества, достигнали висша степен на самопознание и взаимно озарение. Но когато аз се опитвах по-внимателно да се вслушам в музиката на одушевените безкрайни светове, до мен достигнаха мелодии не само на неизразима радост, но и на безутешна мъка. Защото някои от тези висши същества не просто страдаха, а страдаха в мрак. Те бяха надарени със силата на абсолютното озарение, но бяха лишени от възможността да я използват. Те страдаха така, както никога не бяха страдали съществата, стоящи на по-ниски стъпала в духовното си развитие. Тези страдания бяха непоносими за мен, жалкия пришелец от по-неразвит космос. От ужас и жалост аз в отчаяние "затворих ушите" на своя разум. Аз, нищожният, отправих упрек към Създателя си, че никакво величие на вечността и абсолюта не може да бъде оправдано с такива мъчения на духовните същества. Аз закрещях, че даже ако тези страдания, чийто отзвук дойде до мен, са само черни нишки, за разнообразие вплетени в златен гоблен, а целият останал космос е само едно блаженство, - все едно не трябва да се допускат подобни мъчения на пробудили се духовни същества. Каква дяволска злобна сила , питах аз, не просто мъчеше тези величествени същества, но и ги лишаваше от най-висшата им утеха - екстаза на съзерцанието и преклонението, което се явява първородно право на всички пробудили се духовни същества?
       Беше време, когато аз самият, бидейки колективен разум на слаборазвит космос, хладнокръвно се взирах върху разочарованията и тъгите на своите малки "съставни" части, осъзнавайки, че страданията на тези сънни същества - това е неголямо заплащане за просветлението, което Аз внасям в реалността. Но страдащите индивиди на окомчателния космос, според мнението ми, принадлежаха към същият космически умствен порядък, както и Аз, а не към такива крехки, смъртни същества, които внесоха своя печален принос в моето раждане. И ето това аз не можех да понеса.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
       стр. 286


        И все пак аз смътно разбирах, че окончателният космос беше и очарователно произведение със съвършенни форми, и че всичките мъчения, колкото и да бяха жестоки за страдащите, в крайна сметка, влагаха своя принос в просветлението на общокосмическия дух. В крайна сметка, в този смисъл индивидуалните трагедии не бяха напразни.
        Но всичко това не значеше нищо. На мен ми се стори, че през сълзите на страданието и протеста, аз виждам, как духът на окончателния и съвършен космос гледа своя Създател. Тъмната сила и светлият разум на Създателя на Звездите намира в своето творение изпълнение на желанията си. И взаимната радост на Създателя ня Звездите и окончателния космос, колкото и да е странно, даде началото на самия абсолютен дух, в който присъстваха всичките времена и цялото битие. Защото духът, който беше плод на този съюз, застана пред моят измъчен разум едновременно като причина и следствие на всички предстоящи неща.
        Но това мистично и далечно съвършенство не значеше нищо за мен. Чисто по човешки скърбейки за страдащите висши същества, Аз презирах своето първородно право на възторг от това нечовешко съвършенство и отчаяно исках да се върна в своя слаборазвит космос, в своя човешки и заблуждаващ се свят, за да застана рамо до рамо с моят полуживотински вид в борбата със силите на мрака и с безразличните безжалостни тирани, чийто мисли се явяваха разумните и страдащи стветове.
         Не успявайки да осмисля това предизвикателство, заключаващо се в това, че аз затворих и заключих вратата на малката  тъмна килия на моето "Аз", и стените й рухнаха под натиска на ослепителна светлина, и моите незащитени очи отново бяха изгорени от неговата нетърпима яркост.
         Отново? Не. Просто моето въображение ме върна към този момент на ослепително избухване, когато аз разпрострях крилата си, за да полетя към Създателя на Звездите, и бях поразен от ужасна светлина. Но този път аз по-ясно осъзнах, какво именно ме събори.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
        стр. 287-288


        Този път, Създателят на Звездите, към когото аз действително се приближих, застана пред мен не само като творящ, и следователно, преходен дух. Този път той се представи като вечен и съвършен дух, който включва в себе си  всички неща и всички времена и вечно ги съзерцава в безкрайно разнообразие. Тази ослепителна светлина, която ме вкара в състояние на сляпо поклонение, сега ми се стори мъждукане пред всепроникващото усещане на вечния дух.
        С болка, ужас и в същото време, с известно признание, и даже с преклонение, аз почувствах нрава на вечния дух, когато той с един интуитивен и вечен поглед обхвана всичките ни животи. В този поглед нямаше никаква жалост, никаква помощ, никакъв намек за спасение. Или в него беше цялата жалост и цялата любов, но го владееше леден есктаз. Този поглед спокойно препарираше, оценяваше и слагаше по местата им нашите счупени животи, нашите увлечения, нашите глупости, нашите измени, нашите обречени от по-рано благородни постъпки. Да, този поглед всичко разбираше, съчувстваше и даже състрадаваше. Любовта не беше за него абсолют. Това беше съзерцанието. И въпреки че духът познаваше любовта, той познаваше и ненавистта, защото в характера му присъстваше жестоката наслада от съзерцанието на което и да е ужасно събитие и радостта от падането на достойните. Изглежда на духа бяха познати всички страсти. Над всичко стоеше кристално чистият и абсолютно леден екстаз на съзерцанието.
        И ето този хладен, преценяващ поглед, не, даже не на учен или жудожник, и беше източникът на всичките ни живот! И ВСЕ ПАК АЗ МУ СЕ ПОКЛАНЯХ!
        Но това не беше най-лошото. Защото, говорейки, че същността на духа беше съзерцанието, аз му приписвах усещания и емоции на смъртен човек, и сякаш се утешавах, въпреки че това беше слаба утеха. Но истината за вечния дух беше неизразима. За него не можеше да се каже нищо, което да бъде истина. Възможно е и да може да бъде назован дух, само с много голямо пресилване. Но и да не бъде назован така също би било грешка. Защото, каквото и да беше той, това беше нещо повече, отколкото духът в човешкото разбиране на тази дума. Този непонятен и страшен "голям дух" се явяваше за човека и даже за космическия разум ужасна тайна, предизвикваща възхищение.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
    Това е краят на превода. Благодаря за вниманието на прочелите тези редове. Надявам се да ви е допаднало или най-малкото да е предизвикало замисляне по темите, засегнати в тескта.

Breath

  • Гост
    Това е краят на превода. Благодаря за вниманието на прочелите тези редове. Надявам се да ви е допаднало или най-малкото да е предизвикало замисляне по темите, засегнати в тескта.
Благодаря за превода delfin.  :)

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
     Засягам и една друга част от темата:


      М А Т Р И Ц А Т А   Н А   П Ъ Р В И Ч Н О Т О

                  Т В О Р Е Н И Е



      "... Съвършената светлина, чийто източник е Абсолютът, се еманира от него и призматически се разделя на 2 Лъча - Проноически /Мъжки/ и Епиноически /Женски/. Неговите проводници са Епинойя на Светлината /ПЪРВОдиферентното Женско Начало на Мирозданието/ и Пронойя на Светлината / ПЪРВОдиферентното Мъжко Начало на Светлината/ - Матрица на Първичното Творение.
       След това Съвършената Светлина низхожда на Първотворците - Метропатор /Мъжко/ и Барбело /Женско/. После нейни проводници са София /Майката на Света/ по женска линия и Аутоген-Христос с брат си Валаам по мъжка. По-нататък е Съвършенният Човек - андрогинен, двуполов.
       Едновременно с неизкривената транслация на Съвършената Светлина се осъществява и предаването на Универсалният Женски Принцип /идеалната ДНК и т.н./, Кода на Творението и някои други Свещени алгоритми на Мирозданието. Всичко това накуп обезпечава функционирането на Матрицата на Идеалното Творение и Вертикалата /Лъчът, Оста, Стожера/ на Мирозданието.
       Със своето предателство Валаам напълно разрушава /и завзема/ тази част от "системната матрица" на Мирозданието, за която той "отговарял". Цялата система започнала да се руши като къща от карти. И този процес спира само в резултат на саможертвата на Исус Христос, специално въплътил се за тази мисия в нашия еон.
       Такъв статус на квоти се е запазвал в Мирозданието плътно до последното време. Ние, живеещите в "Еоните на Валаам" сме своеобразни заложници на ситуацията. Именно с нас, хората, Валаам шантажира Творците /Метропатор и Барбело/, знаейки, че Те Никога няма да се решат на унищожение на хората. И ако не бяха хората, падналият съ-творец заедно с тези, които застанали на неговата страна, и предали Твореца, отдавна биха били унищожени, заедно с тяхната "част" от Мирозданието.
       Кармата - това е изкълчване /промяна/, помътняване, корозия на Съвършената Светлина на Твореца.
       Когато не е имало ощи Карма, Владетелите на Кармата са били Пазители на Съвършената Светлина /това име е измислено за хората, а за Духовния Космос Те все така са Пазители на Съвършената Светлина/..."


Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
     РЕАЛНОСТИТЕ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО


     към тези дати

               До 21.03.2007          на 21.03.2007

Реалност   процент  млн.човека        процент     млн.човека


Божествена    7       469               7            469


Промежду-
тъчна         21      1407              21           1407

Еволюци-
онна          0        0                22           1474

Кармичес-
ка            72       4824             50           3350

Всичко        100      6700             100          6700






                         на 27.03.2007

Реалност        процент            млн.човека


Божествена        5                   335

Промежду-
тъчна             23                  1541

Еволюционна       22                  1474

Кармическа        50                  3350

Всичко            100                 6700







      "...18 срещу 19 март 2007 год. е последната нощ от епохата на КАЛИ-ЮГА и 5-тата Раса. Новата епоха - САТЬЯ ЮГЯ и 6-тата Раса започнаха на 20 срещу 21.03.2007 год., в точката на преминаване на Земята в пролетното равноденствие в 00,07 часа по всемирното време /02,07 часа по кримско време/..."

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
     


                 К  А  К

                        С  Е

                            Р  О  Д  И

                                      П  Л  А  Н  Е  Т  А  Т  А

                            Г  Е  Я ?



       Из "Космическата книга за тайните"










      Когато голяма част от сътвореното пространство вече живееше по собствените си закони, в един отрязък от крайните части на Вторичната млада Вселена бе решено да се разпръснат космически тела в една звездна система, която трябваще да експериментира един по-усъвършенстван модел за еволюция на материята в разумните й форми.
      Космическите строители на тела получиха задачата си и поеха към отрязъка, който тънеше в Мрака на несътвореното проявление на живота и разума.
      По схемата на Пазителите на живота започна сътворението на Голямата свързваща галактика, наречена по-късно Млечен път в земните астрономически четива.
      Системата, в която трябваше да се роди и днешната планета Земя, по план щеше да съдържа 11 главни тела част от тях спътници - за равновесие на силите на въртене, както и за други експериментаторски цели. Строителите просто следваха Плана и моделираха зададените параметри за всяко тяло.
      При първия вариант за Гея, трета след Главното светило, не бяха спазени някои "пропорции", което след време наложи повторното й изграждане. Есплозията на планетата Гея промени траекторията на една от по-малките планети, както и орбитите на някои спътници.
      Гея 1 се оказа интересно творение, така както го беше замислил Създателят. Строителите събраха всичките й компоненти и след като бе даден първичният тласък на сътвореното тяло, то като автономен организъм пое по своята орбита.
      Времето, през което се моделираше първичният земен релеф, е трудно да се обхване от човешкото съзнание. После се оформиха флората, фауната, субстанциите на моретата и океаните. Течността вода във вариантите "сладка и солена" също е мислеща и има разум на определено ниво. Тя се премоделира в пара, газ, лед и отново в течност - нещо като вечен двигател, без който е немислим животът на планетата.
      В заложеното време се породи и разумният живот - местните разумни живи същества. Според наблюдателите им те бяха интересни индивиди, но за да оцелеят заедно с развиващата се планета, имаха нужда от индиректна, а понякога и от директна намеса и корекции.
      Някои от видовете започнаха взаимно да се унищожават. Това бе проява на закона за приспособяването и оцеляването чрез подбор и развитие. Тази тенденция се прояви и при еволюцията на човека, както бе наречен разумният вид, заселен на Гея 1.
       В ЧОВЕКА СА ЗАЛОЖЕНИ ВСИЧКИ СЕТИВА, КОИТО ИЗПОЛЗВАТ И НАЙ-ДРЕВНИТЕ И МЪДРИ РАЗУМНИ ОБИТАТЕЛИ НА КОСМОСА. ПО ПЪТЯ НА ЕВОЛЮЦИЯТА ЕДНИ СЕТИВА ОТПАДАТ, ЗА ДА ДАДАТ ПЪТ НА НОВИТЕ, НЕОБХОДИМИ ЗА ОЦЕЛЯВАНЕТО НА ВИДА.
       В края на ХХ столетие човешкото съзнание ще направи преход към нови сетива и умения. Ще има трансформация ина физическо и на психическо ниво. Ще има промени в нервните клетки, в гените, които са заложени още от Сътворението на планетата и на приобщения към него обитател /флора, фауна, човек/.
       Животът на планетата и видовете по нея и на цикли, които са автоматични и заложени като програма.
       Човекът има възможност чрез сетивата си за автокорекции, както и за определено въздействие върху ареала, в който обитава. Ако то е негативно или късно, идва корекцията.   
       Тя възстановява целесъобразното равновесие между видовете и гарантира оцеляването на тялото и представителите на по-важните видове.
       Днешните жители на Гея могат да запитат - защо никой не е искал съгласието им за участие в този експеримент? Но как може да се пита несътвореното? За човешкото съзнание тази постановка е странна и вероятно - неприемлива.
       Когато някой поема Бремето на отговорността за своите творчески импулси, според логиката на Космоса той е преценил стотици варианти и е взел възможно най-точното решение.
       Създателят е дал Живот и Разум на толкова много същества и космически тела, както и равни шансове на всички за напредък и развитие.
       Нима може да зе осъжда ЖИВОТЪТ, РАЗУМЪТ, СВЕТЛИНАТА? Нима безмълвието и пустотата на Мрака са за предпочитане? НИЩОТО е НЕЩО, което също е непостижимо като точно усещане за човека днес. Но Пазителите на мъдростта знаят, че НЕЩОТО, дори и с много несъвършенства, е риск, който заслужава ЛЮБОВТА и ШАНСА да се сътвори живот и разум /НЕЩО/ и да бъдат оставени да покажат заложеното в тях, дори и с отклонения, мутации или деградации.
       Създателят също има нужда от своите УРОЦИ, за да прави своите КОРЕКЦИИ.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
       

              П  Р  А  Р  О  Д  И  Т  Е  Л  И  Т  Е



                Н  А        Ч  О  В  Е  К  А

 



         Разумният живот в еволюционния порядък на възникването на биологичните видове, раси, класове, както и на "неживата природа и форми", е създаден, преди да бъде "посят" на планетарното тяло, на което днес живее съвременният човек.
         Разумният живот бе "разпръснат" под, над, в недрата на планетата, във водите, горите, скалите, атмосферата. В самите "зародишни молекули" бяха програмирани еволюционните етапи на развитие на всеки вид.
         Т.нар. "човек" беше създаден в няколко разновидности, за да може да оцелее и да се приспособи към планетарното тяло и условията на живот в различните райони - морски, планински, равнинни, пустинни и др.
         Първоначалният вариант на човека претърпя някои модицикации поради факта, че прапрапрапрапрапра... родителите на днешния човек в определен период бяха склонни към междуособици, кръвопролития и взаимни унищожения.
         В крайна сметка и до ден-днешен това остана характерна черта на вида хомо сапиенс, който той сам трябва да преодолее и изкорени, за да оцелее като разумен вид в Космоса.
         Първичният човек е създаден на космическо тяло, сходно с планетата Земя. После бяха "посети" първите индивиди. След това еволюцията им беше естествена и с минимални корекции и намеси.
         Първичната човешка раса е черната. Бялата е вид мутация, т.е., е продукт на еволюцията и закона за приспособяването, както и на намесата на Създателите на разумни индивиди. Затова е останал отглас в древните писания - как Господ създаде по свой образ и подобие първите човеци - Адам и Ева.
         Ева е клонинг, такава е била намесата на древната космораса при обособяване на половете. Дотогава човешките същества са се "раждали" чрез клониране. После е преценено, че те трябва да даряват живот на потомството си чрез раждане с болки, за да се научат да го ценят, а не да го унищожават като нещо без особена стойност. Потомството на човека от ранните етапи на развитието му оцелявало трудно, за да се научат първите местни индивиди, че животът и разумът, както и любовта, са висши ценности, дарени от Създателя, част от когото е всеки нов живот.
         Човекът е резултат както от собственото му развитие при местните условия, така и от косвената помощ на извънземни наблюдатели и Пазители на живота.
         Възможно е човек да реагира, че неговите създатели непрекъснато го наблюдават, поучават, следят... А нима човек не постъпва така със собствените си деца?
         НЕ Е СТРАШНО, ЧЕ ЗЕМНИТЕ ХОРА СА СЪЗДАДЕНИ ОТ НЯКОГО, ПО-ЖЕСТОКО ЩЕ Е, АКО ХОРАТА СЕ САМОУНИЩОЖАТ, БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ЗАЛОЖЕНОТО В ТЯХ КАТО РАЗУМ И ВИД, КАТО ПОТЕНЦИАЛ И СМИСЪЛ. Макар че подобни случаи вече са фиксирани и в по-стари части на Вселената.
         Създателят, който е дарил с Любов живота и разума на всяко сътворено същество, никога не би го унищожил без основателна и глобална причина. Ако катаклизъм или противоречия на дадено тяло /галактика, система, отрязък от Вселената/ не застрашават устоите и Хармонията на Цялото, Създателят би оставил нещата на тяхната логика, на естествения резултат от противоборството между Добро и Зло, Хармония и Хаос, Любов и Омраза - като прояви на двете основни движещи сили и енергийни потоци.
         Логиката на Сътворението винаги има свой План, Модел и Цел, така че "кодираното" време за съществуване в определени качествени и количествени параметри следва Програмата на Съзиданието, Еволюцията и Съвършенството.
         Това е заложено и в човека - от самото му раждане като разумна висша проява на животе на планетата Земя.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Първите само прегледах, но виждам че има общи неща с писани от Блаватска преди 100 години.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27