Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269403 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slick

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте,
миналата нощ сънувах кошмар: нападна ме вълк, който някой беше изпратил след мен, убих вълка, погълнах го и реших, че трябва да пръсна тялото си , за да го унищожа. В момента на взрива се събудих. Беше ме обхванал ужасен и неконтролируем страх. Обърнах се по гръб, за да се опитам да заспя отново. Започнах да се унасям и  се почувствах все едно се намирам в лава лампа.  Гъсти мазни течности с различна плътност се отъркваха в мен и плуваха из стаята. Без напълно да осъзнавам какво правя (реакцията беше инстинктивна), започнах да излъчвам от сърцето си балони с цвят на състарена мед, които ме успокоиха и изтикаха мазните форми първо от стаята, а след това от целия апартамент. Честотата, с която излизаха балоните първо беше бавна и после постепенно зачести. Не беше в синхрон с ударите на сърцето ми. След известно време забелязах, че някак си се нося едновременно вътре и извън себе си. Пред мен (и вътре в мен) имаше кутия с много стени , направена от материал с цвят като на балоните. Стените й бяха релефни от различни хаотични форми.
Вътре в кутията бях аз, но с много по бистро съзнание и много познания. Говорех си със себе си, отговарях си на въпроси и се напътствах. За съжаление, не си спомням нищо конкретно от разговора. През цялото време излъчвах балоните все в същия цвят на състарена мед, докато изведнъж пулсациите не се ускориха и балоните станаха в най различни ярки цветове. Тогава всичко свърши и съм заспал. Сутринта се събудих с болки в сърцето и гърдите, които преминаха в неприятна тежест и стягане.
Любопитно ми е какво ми се е случило. Благодаря за обясненията.  :)


Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Поразрови се из нета за "Сукубус" и "Инкубус" ( Succubus/Incubus ).

Аз имах преди години подобно преживяване, само че през цялото време си бях буден:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен gosho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Здравейте,
миналата нощ сънувах кошмар: нападна ме вълк, който някой беше изпратил след мен, убих вълка, погълнах го и реших, че трябва да пръсна тялото си , за да го унищожа. В момента на взрива се събудих. Беше ме обхванал ужасен и неконтролируем страх. Обърнах се по гръб, за да се опитам да заспя отново. Започнах да се унасям и  се почувствах все едно се намирам в лава лампа.  Гъсти мазни течности с различна плътност се отъркваха в мен и плуваха из стаята. Без напълно да осъзнавам какво правя (реакцията беше инстинктивна), започнах да излъчвам от сърцето си балони с цвят на състарена мед, които ме успокоиха и изтикаха мазните форми първо от стаята, а след това от целия апартамент. Честотата, с която излизаха балоните първо беше бавна и после постепенно зачести. Не беше в синхрон с ударите на сърцето ми. След известно време забелязах, че някак си се нося едновременно вътре и извън себе си. Пред мен (и вътре в мен) имаше кутия с много стени , направена от материал с цвят като на балоните. Стените й бяха релефни от различни хаотични форми.
Вътре в кутията бях аз, но с много по бистро съзнание и много познания. Говорех си със себе си, отговарях си на въпроси и се напътствах. За съжаление, не си спомням нищо конкретно от разговора. През цялото време излъчвах балоните все в същия цвят на състарена мед, докато изведнъж пулсациите не се ускориха и балоните станаха в най различни ярки цветове. Тогава всичко свърши и съм заспал. Сутринта се събудих с болки в сърцето и гърдите, които преминаха в неприятна тежест и стягане.
Любопитно ми е какво ми се е случило. Благодаря за обясненията.  :)



Здравей, какво точно ти се е случило мисля, че ние тука само можем да гадаем. Личното ми мнение е, че сънят и събитията след това са свръзани помежду си, възможно е някаква същност да се е опитала да се всели в теб. Последвала е защитна реакция. От сърцето ти са се излъчили тези "балончета", за да прогонят натрапника, а ти си бил в полу-будно състояние през целия процес, останал си и след това и си станал свидетел на този "разговор" със себе си или със Висшия Аз. Постепенно си се унесъл и си навлязъл в някой сън.

Болките в гърдите вероятно са от изразходване на голямо количество енергия от там. Предполагам, че скоро ще се възстановят.

Практикуваш ли медитация, опитвал ли си астрални проекции, осъзнати сънища и тем подобни? Ако да, може би е добра идея другия път да се концентрираш върху тази кутия, за която говориш, и да се опиташ да влезеш там осъзнат. Да си поговориш пак със себе си :)

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Поразрови се из нета за "Сукубус" и "Инкубус" ( Succubus/Incubus ).

Аз имах преди години подобно преживяване, само че през цялото време си бях буден:)
Сукубите и инкубите не са ли същности, които се интересуват изцяло от сексуалната енергия, особено при вибриращите само около този аспект на 2-ра чакра?
http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-08-08-24/1413-2008-08-24-16-14-53.html
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D0%BA%D1%83%D0%B1
« Последна редакция: Август 02, 2013, 08:19:14 am от ranilota »

Неактивен Amazon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
bump*

Темата е малко замряла. И целия форум като цяло, но аз си следя и чета старите писания.   :blush:
Та.. преди поне две години се случи това.

Събуждам се (в действителност :D), не помня съня (ако изобщо е било "сън"), а само човек от него - моя приятелка.
За много кратко време, дали имаше 10 сек., се опитах да си припомня съня, но се отказах. Беше още тъмно, но реших да
погледна часовника, за да видя дали скоро ще съмне и да не се опитвам да заспивам отново.
Протягам се, взимам телефона ми и виждам, че е отворен "профила/номера" на въпросната приятелка.
Просто седеше там и чакаше аз да натисна зелената слушалка. Гледах.., но така и не позвънях.
Не съжялавам, че не го направих, но доста мислех на сутринта за случката. Струва ми се интересна, но обяснение честно казано не съм търсил.
Просто я "оставих на мира", ако изобщо някой ще може да ме разбере.  :writer:

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Здравейте,

не е активна темата, но все пак се надявам да може някой да я погледне и да даде съвет.

Миналата събота (10.01.2015) през нощта пробвах да имам ИТП (писал съм за това в темата "Далечно виждане"). Когато опитах, имах силни вибрации продължаващи почти половин час (които се меняха ту в горната част на гърба, ту в средната и ту в долната и краката) и пищене в ушите. Уплаших се и спрях с опитите. После 2 часа ме беше страх да легна да спа. Сега обаче имам друг проблем - всяка нощ не мога да спя нормално. Вчера пак имах вибрации, въпреки че не се опитвах да имам ИТП. Този път обаче май успях да ги контролирам съзнателно и продължиха само няколко минути. Въпреки това след това пак не успях да спя. От събота досега съм спал най-много 15 часа, като 7 часа от тях бяха понеделник вечерта след като взех успокоително. Вчера пак пробвах да взема, но не подейства.

Въпросът ми е - на някой друг случвало ли му се е подобно нещо и ако да - как се е справил? Някой има ли идея как да мога да се справя? Искам да спа спокойно... Но като се замисля май и не искам (сега ме осени тази мисъл) - може би малко по-подсъзнателно искам да продължа с опитите за ИТП, обаче не искам това да ми обърква съня... сигурно тази обърканост в намеренията води до тези резултати...

Неактивен dr.bishop

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Просто докарай работата до край  ;)

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Ами май не се чувствам готов още. Трябва ми още информация.... днес се понапих, защото искам да спа. Сигурно не е правилно с алкохол (така твърди и един съфорумник, с ккогото си пишем ЛС-та), ама ако не спа, не мога да си върша работата във фирмата и вчера и днес беше много зле положението - правя елементарни грешки, щото ми е сънено.

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Добре, че са уикендите, за да може човек да се наспи :)

Днес сутринта имах ИТП/ОИТ и то две последователно, макар и кратки и непълни. Случи се следното. Привечер ходих на фитнес, така че бях уморен, а после пих вино и то ме довърши. Преди да си легна си създадох намерение "тази вечер да имам ОИТ, която да е елегантна и комфортна без вибрации и подобни неща". Нямаше ги обичайните вибарции към 2:30 сутринта този път.

Към 7:20 тъкмо е съмвало леко. Бях леко буден, но тялото ми беше заспало (като парализирано). Казах си "айде да ставам" и... станах. Усетих как реално ставам от легнало положение и сядам на ръба на леглото, обаче се чудех защо не виждам нищо. Тогава осъзнах, че сигурно това е ОИТ и се сетих че в една от статиите за ОИТ пишеше като не виждаме по време на ОИТ просто да си помислим "Яснота сега!" или "Зрение сега!". Е пробвах, ама не стана.. стоях си така и не виждах нищо. Обаче не ми беше неприятно, нямаше вибрации или дискомфорт. След малко си помислих, щом не мога да видя, то дали поне мога да пипна материалното си тяло, което спи до мен и тогава се върнах в него. Връщането беше придружено от кратък шум и веднага отворих очи. Направих кратък анализ на случилото се - нямаше дискомфорт, вибрации и подобни, даже беше приятно. Пак заспах.

Второто ми излизане се случи малко след като заспах. Сещам се, че този път пак не виждах, но исках да летя - обаче нищо не се получи - само се обърнах в леглото (така че главата да ми е там където са краката на материалното ми тяло). Краката ми по едно време ги усетих много леки и усетих как се издигат, но не успях да се издигна целия. По-странното беше обаче, че същевременно чувствах и материалното си тяло и даже знаех, че то сънува. Малко объркана история е но излиза, че съзнанието ми се е било раздвоило и едната част е останала в материалното тяло, а другата се е опитвала да лети. И си спомням и двете части какво са правили.

Най-хубавото в цялата работа е, че нямаше никакви вибарции или дискомфорт при тези преживявания. Единственото странно физическо усещане при мен бе краткотраен шум в ушите при връщане в тялото. Този шум съм го имал много пъти през живота си при събуждане, което ме навежда на мисълта, че много пъти съм излизал от тялото си без да си спомням.

Неактивен dr.bishop

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Поздравления! Това, което е задействало правилния механизъм на изпълнение, вероятно е било чистото намерение! В книгите на Кастанеда е описано как го обучаваха да стане "майстор на намерението". Сега идва малко по-обърканата за мен част. Как да направим сънуването или ОИТ или с каквото се занимаваме по-близко като усещане и възприемане до живота, който водим ежедневно. Доста често спомените са ми "като на снимки", липсват ми части, възприемам много малка част от нещата, само това, което се пада пред очите ми, почти нямам периферно зрение или както му се казва в това състояние. Общуването с персонажите също ми е малко трудно. Предполагам ,че се опитвам да прилагам правилата на общуване и възприемане на информация едно към едно с правилата тук. Ако някой има предложение или вече опит с подобен тип проблеми, ще се радвам да сподели!

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Dr.Bishop, извинявай за офтопика. Интересно ми е в коя книга на Кастанеда се говори за намерението? Чел съм само първата - "Учението на Дон Хуан" и не си спомням някъде да се говори за намерението.

Неактивен dr.bishop

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Малко съм те подвел. Дон Хуан споменава на Кастанеда, че един от неговите приятели е майстор на намерението, а по-подробно е описано в книгата на Дон Мигел Руис „Четирите споразумения“.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27