Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 270467 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Веселяк-У

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
И аз така съм чувал, че повечето хора сънуват черно-бяло, ама май ще трябва да пусна една тема с гласуване, да определим %.

Хора които по рождение са слепи сънуват черно-бели сънища.А колкото до разликата между обикновен сън и сънуване ,е че  във вторият случай си напълно наясно по време на съня ,че сънуваш-оттам идва и контролът.Няма точно определена техника за постигането на това.

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Не знам дали е за тук, но ще го напиша. Случвало ми се е доста пъти. Тази нощ се опитах да заспя, затворих очи, заспах, после се събудих след озвестно време, но не можех да мърдам и да си отворя очите. Не мога да го обясна точно какво е и как се случи, но се надявам да ме разберете. Беше много странно

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Dream, в какъв възрастов диапазон си /за да не посочваш точната си възраст/? Как си със здравето - бъбреци, полови /външни, вътрешни/ органи и т.н. от органите в долната част на тялото?

Възможно е това да е свързано със "сребърната нишка". Бих те посъветвал да внимаваш с алкохола, евентуално. А така също и с всякакви неща, предизвикващи "трансови състояния" - примерно някаква музика и т.н.

п.с. можеш да следиш лунните цикли /сега е период на намаляваща луна/ за известно време - информацията я има в интернет и да видиш има ли някаква връзка с конкретно положение на Луната и твоите преживявания. Както и - когато спиш внимавай да не те огрява Луната, дори през завеси.
6285174923344176257

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
На 22г. съм. Да чукам на дърво съм добре. Алкохол не пия, защото съм спортист и тренирам. А относно луната, тя винаги ме нагрява, защото ми е такова разположението на леглото, дори и през завеси ме нагрява.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
..луната, тя винаги ме нагрява
Между другото можеш да извлечеш голяма полза от различните фази на Луната във връзка със спорта. Най-общо казано, по време на нарастваща Луна - може да нарастват и натоварванията, защото когато тя се пълни - по този начин ни влияе и на нас /и не само на нас - на цялата планета Земя - само като пример - приливи и отливи/. А през намаляваща пък - по-лесно и ефективно могат да се лекуват евентуални травми. Също има известни взаимозависимости при прием на спортни добавки - прочети в интернет, би могло да ти бъде от полза. И все пак ако имаш възможност гледай да не те грее докато спиш - за това и Дънов предупреждава и не само той. Аз съм пробвал - спал съм по време на пълнолуние /и не само/ в помещение, през което много лесно прониква лунната светлина - личи си разликата, затова и писах тук относно това.

Ако се натоварваш много при тренировките - е възможно, понеже още не са се развили изцяло тънкоматериалните ти тела - именно това да е причината + взаимозависимостта им със сребърната нишка. Т.е. с възрастта би трябвало да намалее, ако не се претоварваш /някои от спортните професионални заболявания са предизвикани именно от измествания и нередности с тънкоматериалните тела/.
6285174923344176257

Неактивен ndm

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Най-общо казано, по време на нарастваща Луна - може да нарастват и натоварванията, защото когато тя се пълни - по този начин ни влияе и на нас /и не само на нас - на цялата планета Земя - само като пример - приливи и отливи/

Приливите и отливите нямат нищо общо с Луната. Тя не ги предизвиква.  Гравитацията и електромагнетизма са близко действащи сили. Луната ни влияе друг начин, който аз не мога да обясня, но не и гравитационно.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
..Приливите и отливите нямат нищо общо с Луната..
Като опровергаеш официалните мнения - може и да се съглася. Благодаря. :) Всъщност най-общо - влиянието е върху водата най-вече /но не само, просто там е най-ясно изразено и видно/. Т.е. човек /и останалите същества с високо съдържание на вода в телата си/ както и самата планета Земя, съдържаща немалко вода - се влияят. По един или друг начин.  :)
Относно електричеството и магнетизма и тяхната връзка със Слънцето и Луната може да се прочете при Дънов.


Поздрави.
« Последна редакция: Май 31, 2013, 10:29:21 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
..Луната ни влияе друг начин..
Възможно е това видео /взето от първоизточник сайт - http://mastery-of-spirit.org/, тема: "Беседы о магии"/ да бъде от полза /на руски е/. След 22 минута става дума за 'работа', т.е. практика с изображение на Луната.

6285174923344176257

Неактивен Knight of Shadows

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте!
Тази нощ се събудих през нощта от вибрации. Лесно се отделих и видях спящите тела на половинката и моето. Обаче буквално след 3 секунди осъзнаването изчезна, тоест заспах. Някой има ли представа на какво се дължи това.
Благодаря предварително!

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Най-вероятният отговор е, че си получил отделяне на астралното си тяло. Добро ли е това, или не в твоя случай - едва ли би имало еднозначни мнения /не желая да се спирам подробно/. За такива преживявания тук във форума е писано доста. :)
6285174923344176257

Неактивен Knight of Shadows

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Благодаря ти за бързия отговор. Но въпроса ми беше не какво се е случило. Тк не за първи път си отделям астралното тяло. Но този път три секунди след отделянето буквално потънах в сън. Ето това ми е въпроса защо така стана. Тк обикновено си се разхождам известно време преди да се изморя и да се прибера.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Моето скромно мнение е, че банално не ти е стигнала енергията за по-дълго "отделяне". Понякога човек не осъзнава колко е уморен всъщност.
Всъщност причината за това можеш сам да намериш като се поровиш в самия себе си - подсъзнателно записваш всичко, дори да не го помниш и възпроизвеждаш осъзнато. А тези записи след това биха могли да се възпроизведат /най-лесния начин е просто като го изявиш като силно намерение/ - но за осъществяването на това отново е необходима немалко енергия. А и какъв би бил смисъла на всичко това?
6285174923344176257

Неактивен Knight of Shadows

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
В случая го приеми като чисто любопитство  :) Просто ми се случва за първи път и исках и странично мнение на други практикуващи. Реално и аз това си помислих тк наистина съм страшно изморен.
Относно ровенето в себе си, аз тези дни нямам енергия да се "мотая" дълго време, едва ли ще намеря много енергия за нещо толкова сериозно.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Интересен поглед /на руски е, естествено, давам го чисто информативно/ относно енергийното ниво на хората като цяло /превод на кратък цитат оттам/:
Цитат
като че ли някой е изсмукал от света и от нас цялата енергия
6285174923344176257

Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Ето, искам да споделя една интересна статия, която ме накара да се замисля...

Цитат
Учен-скептик, който никога не е вярвал в съществуването на Бог, Небе или съзнание

Дълго преди да напише тази книга, д-р Александър е бил неврохирург и "учен-скептик". Той не е вярвал в съществуването на съзнание, избор или наличието на нефизически дух. Обучен в западно медицинско училище и заобиколен от медицински колеги, дълбоко инвестирали в материалистичния възглед за Вселената, д-р Александър вярвал, че така нареченото "съзнание" е само една илюзия, създадена от биохимичните функции на мозъка.

Това е възгледът и на почти всички учени днес, включително на физици като Стивън Хокинг, който казва, че човешките същества са нищо повече от "биологични роботи", които нямат съзнание и избор.

Д-р Александър е щял да държи на този мирогред до смъртния си одър, ако не беше едно събитие, толкова странно и чудновато, че отрича всички конвенционални научни обяснения: д-р Александър е "мъртъв" в продължение на седем дни, през което време изживява поразително ясно пътуване в отвъдното. След като се завръща в своето физическо тяло тук, той е чудотворно изцелен и написва книгата "Proof of Heaven".

Цитат
Бог признава съществуването на мултивселената

Най-интересният за мен параграф в книгата "Proof of Heaven" е на страница 48, където д-р Александър казва:

"Чрез Орб [Бог] ми каза, че там има не само една вселена, а много – всъщност те са повече отколкото можех да проумея, но че доброто лежи в центъра на всички тях. Злото присъстваше и във всички други вселени, но само в най-малки количества.Злото е необходимо, защото без него изборът ще е невъзможен, а без избор не може да има прогрес – няма движение напред, няма шанс за нас да се превърнем в това, което Бог копнее за нас да бъдем. Ужасно и всемогъщо, каквото злото понякога изглежда да е в свят като нашия, в по-голямата картина доброто е в доминиращо господстващо положение и това в крайна сметка ще е, което ще триумфира."

Този пасаж ме впечатли силно, защото аз отдавна смятам, че нашата Вселена е била създадена от Създателя като само една от безброй други вселени, всяка с вариации на живота и законите на физиката. Това, което цитатът на д-р Александър потвърждава е, че нашият живот на планетата Земя е "тест" на личностното ни израстване, и че начинът да се постигне напредък в този тест е да побеждаваме злото, докато разпространяваме доброта и състрадание.

Нещо повече, този пасаж също потвърждава съществуването на избор и дори помага да се отговори на въпроса, който аз често си задавам: "Защо сме поставени тук в един свят на такова зло, заобиколени от невежество, тъмнина и заблуда?" Отговорът изглежда е, че Земята е изпитателно поле за душите, които са били избрани от Създателя, за крайния тест на доброто срещу злото.

Цитат
Земята като изпитателно поле

Въпреки че "Proof of Heaven" не отива толкова далеч, моята работна теория е, че нашата планета Земя е сред най-високите нива, заразени със злото във великата мултивселена. Само най-смелите души се съгласяват да дойдат на Земята и се раждат в човешки тела, лишени от своите спомени.

От тук нататък предизвикателствата на живота са многостранни:

1) Да разберем кои сме и защо сме тук.
2) Да се научим да разпознаваме и преодоляваме злото (тиранията, робството, потисничеството, Голямото правителство, и т.н.).
3) Да се научим да разпространяваме добротата, състраданието, изцелението и знанието.

Цялата статия: Доказано! (?) Има живот след смъртта...

P.S. Не знаех къде да я споделя... защото има дори написано и за "влечуго-подобни същества, дошли на Земята с цел поробване", асоциация с рептилите, м? :)
« Последна редакция: Юли 09, 2013, 11:24:21 am от HristoBG »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27