Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 270378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Това  много  прилича  на  филм  който  прожектират в  съзнанието  ти,  в  зависимост  от  доверието  на  наставниците,  ти  можеш  да  участваш  като  персонаж  или  да  не  участваш!  Тези  сънища  можем  да  ги  наречем  пророчески,  те  винаги  ти  помагат  да  разрешиш  житейски  проблеми.  Има  разлика  от  обикновеното  емоционално  разтоварващо  сънуване  -  не  бива да  се  бъркат!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Има  разлика  от  обикновеното  емоционално  разтоварващо  сънуване  -  не  бива да  се  бъркат!   
Критерият за различаването им е...? С една дума, ако може.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Е то и обикновеното разтоварващо сънуване също помагат за разрешаване на житейски проблем. Може би не в голяма степен.
А я да ви питам нещо. Случвало ли ви се е да сънувате с някой друг един и същи сън или почти един и същ? И какво значат такива сънища. При мен се получи преди време нещо такова, но хич не помня вече съня.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
За жалост не ми се е случвало точно това, но пък и не сме си споделяли с въпросните хора, дето съм ги сънувала...Пък там, където съм споделяла, че съм сънувала някого, там пък другият не си помни сънищата и вика: "Аз по принцип не сънувам...":D ::) ???...Умряла работа е това...

Но... имам интересни сънища-срещи /с хора - живи и мъртви, и с не хора/; имам интересни постоянно повтарящи се, различни от настоящите особености на ландшафта на града ми в сънищата ми; имам сънища, при които се оглеждам в огледална повърхност и виждам себе си различна от тази, която в момента съм; имам места /три различни "къщи"/, в които обичам да "ходя", и които знам, че са мои...Обичам да се разхождам из тях и да разглеждам всяко ъгълче от тях, в тях се чувствам спокойна и щастлива, те са мои домове...някъде, не тук и не сега...
Забелязала съм и връзка между сънуването на определен жив човек и нещо, което ми се случва с друг жив човек... ::) Става въпрос за хора, които не се познават помежду си. Водя си дълга статистика и всеки път нещата остават свързани по сходен начин...
Обичам да сънувам!
Обичам също така и да се "размазвам" в кревата при заспиване... :D Имам предвид онова за някои хора неприятно усещане сякаш падаш от тавана по гръб върху асфалт, когато се будиш със сърцебиене и с разперени ръце и крака... :D...Това ми напомня, че съм излязла от тялото си, но по някаква причина се е наложило спешно да се върна в него....И ми доставя удоволствие този факт. Факта, че все пак го мога...Защото...за жалост не го мога по другия, волевия, осъзнатия начин, както го прави Митко, например...

Доставя ми удоволствие и всеки миг, в който изживявам "дежа-вю"...
...Извинявам се за многословието...
 :)
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 20:08:07 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Имам предвид онова за някои хора неприятно усещане сякаш падаш от тавана по гръб върху асфалт
Уф това "размазване" хич не е приятно. Не ми се случва често обаче. Но от отдавна подозирам, че това размазване си влизане в тялото или излизане.
Иначе за съня - ми става въпрос за майка ми. В случая стана на въпрос за сънища и аз и казвам сънувах еди какво си вчера, а тя остана шашната и каза, че същото е сънувала, но с някакви изменения.
Виж случвало ми се е два пъти май в будно състояни да изляза. Но много за малко. И някак си беше стряскащо. Но и двата пъти беше преди заспиване, но определено си бях будна.

Неактивен issi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Интересно е ,че като по малка (преди 5-6 години) съм имала осъзнати сънища и то абсолютно неволно,докато сега се сънувам само в  някакви филми.
Донякъде започнах да контролирам действията си насън - например искам да летя и хоп .. :D политам .Забавно е ,но но не винаги се получава,просто защото повечето пъти нямам реално  усещане за себе си.Малко е объркано всичко.
Единственото ,което мога да кажа, че ми се отдава е помненето на това ,което съм сънувала.Никога не си записвам сънищата.Дори да забравя някой, след два три дни :нещо ми прещраква: и се сещам веднага за съня.

Неактивен Vàli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Понякога е започвало като кошмар и някак си изведнъж осъзнавам, че сънувам и поемам контрол. Та от кошмар става много забавен сън. Но пък е имало и случай дори след осъзнаването да не мога да поема контрол. 
Говориш глупости, това не е видео игра да я управляваш и да поемаш "контрол" - става дума просто за ОСЪЗНАТО СЪНУВАНЕ, чети повече по темата и не се прави на интересен излишно !

 :D

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Бе то май обратното става. Ти се правиш на интересен. Кога ми беше в съня, че да ръсиш акъл и да знаеш какво съм сънувала? :lol:
Колко съм чела и колко ще чета го решавам аз. Ако не ти харесва си е твой проблем, а не мой. 8)

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Vali, приятелю, пожелавам ти да поемеш "контрол" скоро и да разбереш за какво става дума всъщност :) препоръчвам ти да спреш да "четеш повече по темата" и наблегни на практиката... чиърс

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Обръщам се към всички сънуващи и помнещи сънищата си: как различавате емоционалното разтоварване на мозъка нощем от реалните си срещи с други субекти в съня си? Аз го правя интуитивно, но за някои сънища не съм сигурна към кой вид спадат.
Чела съм по въпроса и съм получавала всякакви отговори, като:
-логичността на съня
-наличието на починали персонажи в съня
-качеството на "картината" - цветно или черно-бяло
-качеството на преживяването-емоциите, които изпитваш докато спиш
-повтаряемостта, както на местата, така и на сюжетите
 и т.н.
Както вече казах: аз го правя интуитивно, но понякога нещата са  "на кантар"...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора

-качеството на "картината" - цветно или черно-бяло

Ама ти сериозно ли говориш, че има черно-бели сънища  :o?
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
И аз така съм чувал, че повечето хора сънуват черно-бяло, ама май ще трябва да пусна една тема с гласуване, да определим %.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Не, че е меродавно, но аз цял живот всяка нощ сънувам и нямам нито един черно-бял сън...Ама цитирам какво са ми казвали и какво съм чела...И аз се изненадах като чух, че имало черно - бели.... :unknown:


Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Адъре,

ма те да не са кучета, бе човек, че ще сънуват черно-бяло... или вълците ли виждаха така  :D. Това ми е много странно. Станала съм на 100 години и досега винаги съм сънувала много цветно.


m2f,

различавам сънищата си само по един начин освен интуицията - винаги помня съня, който трябва да се помни. Останалите сънища, които наричам талаш на мозъка дори и не се сещам за тях - усета ми за тях е размазан, незначителен и неоформен.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Ако и аз бях така...ама аз помня всичко еднакво добре. Което ме обърква понякога. Светът на съня ми е също толкова реален колкото и света, който обитавам в будно състояние.
Мисля си, че зрънце рационална логика има в следното: ако сънувам неща /сюжети, персонажи, места/, нямащи нищо общо с делника ми и емоциите ми през него, то същото това сънувано с много голяма вероятност е истинска разходка /среща, преживяване/, а не емоционално разтоварване.
Зрънце рационална логика намирам и в "летенето" на сън.  На сън аз не мисля, че "ходя" с краката си, по-скоро се плъзгам или летя, дори и на ниско, на сантиметри от "пътя" да е. Никога не "крача".  ::)...
Моят проблем е, че нямам представа на какво хората казват "Емоционално разтоварване на ума по време на сън".  :(
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 22:10:53 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27