Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 273283 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Да обаче аз знам и осъзнавам, че сънувам и затова всъщност преставам да приемам съня насериозно и реално. Дори се е случвало след осъзнаването да мога да си правя в съня каквото си искам. Но тез неща бяха преди години. Сега рядко се случва да осъзная, че сънувам. Беше голям купон. Но пък сега почти вече не сънувам в съня си разни страхове.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Тънкоста   се  състои  в  това  да  различиш  сън  от  видение.
« Последна редакция: Август 09, 2012, 20:02:57 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Е каква е разликата Митко?

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Да обаче аз знам и осъзнавам, че сънувам и затова всъщност преставам да приемам съня насериозно и реално. Дори се е случвало след осъзнаването да мога да си правя в съня каквото си искам. Но тез неща бяха преди години. Сега рядко се случва да осъзная, че сънувам. Беше голям купон. Но пък сега почти вече не сънувам в съня си разни страхове.

Тук е нужно малко коментиране на съзнанието при сън и в будно състояние. Осъзнато или не ти като сънуваш емоциите ти са активни, дори чисто физическите усещания като в реалността. Примерите, ако стъпваш във вода и ти е студено на краката са отвити, ако усещаш и си на прекрасна поляна, може би слънцето през прозореца те огрява и напича.
Страхът няма как да се сънува. Истинското реално участие и осъзнаване на сън е когато не си "зрител", а можеш да промениш нещо от него като "действителност".
Аз преди време имах един много запомнящ се сън, но е странно, че въпреки осъзнат за мен и запомнен не можех да "видя" едно лице. А много исках. Просто го усещах като присъствие, но не можех да видя черти, за да го разпозная евентуално в моята реалност. Защото съм сънувала лица на филмови актьори, на известни музиканти и т.н., но винаги съм се събуждала с мисълта, че тези лица съм ги виждала като представи, но не и реално, за да ги тълкувам като част от моята реалност и че ако ги срещна нещо ще означава. Същото в известна степен е като сънуваш вече мъртви хора, но твои близки.
Веднъж сънувах баба си (лека й пръст) като млада. Била е много красива, виждала съм снимки, но реално млада не съм я виждала.
Тогава, в съня тя стоеше на един камък и мълчеше. Аз се зарадвах и исках нещо да си говорим, но тя неочаквано си протегна ръката и ми извади сърцето. Събудих се без дъх, сякаш нямах сърце.
А в по-горния сън, за който обяснявам, беше как се запознавам с бъдещата си свекърва и много добре знаех, че това е деня преди сватбата ми. На една маса подредена за гости в хубава къща. До мен стоеше бъдещият ми съпруг, който нещо обясняваше каква съм и се шегуваше с притеснението ми как не смея да се храня пред майка му. А тя му каза, че той ме притеснява с коментарите си. Нямаше лице. Но усещах ... любовта му. :)
Както и да е. Мисълта ми е, че дори да можеш да контролираш емоциите си в сън не можеш да си сигурен, че няма да има изненади, от останалите "участници". Някаква странна реалност е, но на друго ниво. И не съм сигурна определени защити, които може да използваме в реалността срещу .. "егрегори", как това става в съня ;)

Хайде сладки от мен, по тоя случай :)
« Последна редакция: Август 09, 2012, 21:32:59 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
"Защитата" според мен е както казва Калан - да се сетиш, че е сън. Да се събудиш в съня. Тогава напрежението пада, даже може да те обземе веселие или друго. Но се иска да си осъзнат. Сталкерите имат и още нещо: някакъв подтик да действат, който сънувачите нямат. Може би е свързано с нивото на агресия?! Не знам. И не мисля, че някой знае точно.
По въпроса за опасността от физическа травма: няма начин! Астралното ти тяло при най-малката опасност с такава скорост се прибира във физическото тяло, че сякаш се разплескваш върху бетон по гръб: и някакси се "изпружваш" - крайниците ти се изопват в кревата, все едно наистина си паднал с физическото си тяло от тавана...Абе, не може да не го познавате това усещане: на всеки се е случвало поне веднъж. И да, сърцето ти се разтупква като лудо в този миг, но едва ли чак може да ти причини нещо фатално...
И още нещо за защитата: най-добрата защита е добрата ти вибрация, защото подобното навсякъде привлича подобно...
Така мисля аз и не ангажирам никого.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Е каква е разликата Митко?
   
        Повтарящите  се  сънища  винаги  са  послания  оттатък!
        Когато  нещо  се  случва  когато  спиш,  но  е  от  тази  реалност  (сцената  на  действие  ти  е  позната  или  познавш  участниците)
        Във  виденията  няма  абстрактност,  конкретни  са  и  категорични.
        Виденията  винаги  предупреждават,  но  конкретно  и  не  знам  механизъма  на  появата  им,  но  когато  се  събудиш  някак  си  знаеш,  че  това  ще  се  случи.
        Поне  при  мен  е  така.   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Разбирам те Митко. Сякаш интуитивно усещаш на кой сън заслужава внимание и кой сън е просто обикновен кошмар в следствие от преживяното през деня примерно.

Неактивен Vàli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Да обаче аз знам и осъзнавам, че сънувам и затова всъщност преставам да приемам съня насериозно и реално.
Именно поради тая причина трябва да го приемаш точно като нещо реално и сериозно !

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Колкото и сериозно да го приемеш не може да въздействаш. Като някакво зомби или марионетка си, която сякаш играе роля, но зададена от подсъзнание или някой страничен, а не от теб самия. Т.е. истинското ти яко Съзнание си спинка реално и е включено на автопилот. Автопилота си го представи като на кола. Ти въртиш волана на колата, ама на автопилота е зададено да се разбие колата в дървото.. и така нищо не можеш да направиш..

Тая вечер например, ми стана мега-смешно какво сънувах.
А аз умишлено си правя едни експерименти, защото си мисля, че през съня може да се върнеш в миналото. И от известно време... така получават се някакви интересни неща, но няма да се отклонявам. И тая вечер, съм точно на едно ниво, на което ми се щеше да ... "кацна"- началото на 90-те. Героите от това време- мястото е добре... всичко точно. Оставаше само да проведа един диалог с конкретен човек, обааааааааче, не знам защо реших да изпратя SMS на един пич. Да, ама в началото на 90-те как се пращат такива неща? Телеграма, бележка ... да ама къде да я пратя тая бележка като по това време не знам къде трябва да е този човек ... и измислям някаква машина за есемеси!  8) събудих се от смях!!! :lol: станах известна като откривателка  :lol:

Абсурдно е, знам, но ми е готино като се събуждам в хубаво настроение :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Vàli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Колкото и сериозно да го приемеш не може да въздействаш.
Разбира се, че можеш да въздействаш на съня си в самия сън. Това че ти не можеш не ти дава право да абсолютизираш и ще те помоля да не го правиш.

И да ти кажа само информативно, че автохипнозата по време на съм може да те вкара в много кофти трип !
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 16:14:46 pm от Vàli »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
 Princess_Deja,
 Можеш  ли  да  изразиш  съгласие  по  някакъв  повод ??? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Колкото и сериозно да го приемеш не може да въздействаш.
Аз мога и съм го правила неведнъж. :)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Аз мога и съм го правила неведнъж. :)
 
    Възможно  е!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Vàli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
 
    Възможно  е!
Абсолютно !

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
По ми е интересно защо тези осъзнати сънища при мен намаляха. Имам ги но доста по-рядко вече отпреди. Понякога е започвало като кошмар и някак си изведнъж осъзнавам, че сънувам и поемам контрол. Та от кошмар става много забавен сън. Но пък е имало и случай дори след осъзнаването да не мога да поема контрол.  Това сънищата са много сложно нещо и човек да ги тълкува е трудно. Едно нещо за един човек е значи едно, а за друг друго. Зависи от самия човек  и преживяванията му.
Смятам обаче, че кошмарите и особено осъзнатите сънища имат терапевтично влияние.
Възможно и да са намалели при мен ако примерно благодарение на тези сънища съм успяла да разреша даден проблем в реалността.
Митко според теб при осъзнат сън душата напуска ли тялото? А при обикновените сънища пак ли?
Забравила съм дали сме го обсъждали това, а точно сега нямам време да се ровя. Та ме извини, ако се повтарям.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27