Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269402 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Само да не ме помислите за луда ама аз тези вибрации ги чувам като звук. Незнам дали вибрация може да се чуе, но аз така за себе си си обяснявам това, което се случва. През деня или вечер, когато около мен е тихо почвам да чувам един звук бих го оприличила на жужене или звънтене. И не го чувам с ушите си, а направо с мозъка си и то когато съм будна, не когато спя. Забелязах го някъде от около месец насам.
А от няколко месеца забелязвам, че по пълнолуние изобщо не мога да спя през нощта - събуждам се и будувам по няколко часа.
 

Аз нямам такива усещания като вас и нямам проблеми със съня. Напротив, сънят ми винаги си е бил добър. Обаче и аз съм чувала такъв звук като теб. Още от дете. По принцип отдавна не съм го чувала, обаче преди няколко дни пак го чух веднъж. Точно както при теб става въпрос за едно бръмчене като от машина, което е в главата. Но не е по време на сън, а само когато съм будна. Като че ли се включва някаква машина в главата ми. Но не продължава много дълго.

Шума, по точно нещо свистенето, което се получава, когато се натрупа прах, върху платките на телевизора, го се появява понякога и докато си ходя по улицата, с което се справям, като натисна с две ръце двете си уши и направя вакуум засмукване при бързото отдалечаване. Но наскоро една вечер чух свистенето и то не спря цяла нощ, дори до сутринта. Изключих всички уреди от контакта, но не помогна. Казах на жена ми и тя, че докато не съм и казал, не го е чувала, но след това и тя страда от него цяла нощ. Говорим за ж.к."Запад",гр.Кюстендил.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Ами значи този звук, който описвате дето е като от машина или от телевизор и аз съм го чувала преди - подобен е на тези сегашните, но е равен все едно се чува един и същи тон и съм го чувала рядко. Докато тези сега, затова ги наричам вибрации, защото все едно звука пулсира - не е равен и не се чува само един тон и ги чувам доста често. И бих казала, че е приятен на слушане. Сигурна съм че не идва от телевизор или някаква друга техника - защото съм го чувала на много различни места. Странно е, че трябва да е тихо, за да го чуя, а сякаш не го чувам с ушите си, а е вътре в главата ми.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Докато тези сега, затова ги наричам вибрации, защото все едно звука пулсира - не е равен и не се чува само един тон и ги чувам доста често. И бих казала, че е приятен на слушане. ... Странно е, че трябва да е тихо, за да го чуя, а сякаш не го чувам с ушите си, а е вътре в главата ми.
Абсолютно същото е и при мен.  :) Два тона, много сполучливо подбрани и поради това приятни. Аз ги наричам "музиката на клетките", защото обикновено я слушам в моменти, когато имам чувството , че всяка една клетка на тялото ми вибрира. Това е много странно състояние, в началото имах чувството, че тялото ми иска да се разпада, но впоследствие разбрах, че клетките просто са решили да вибрират с честота по-висока от нормалната. Сега вече като почнат им се усмихвам вътрешно и ги поздравявам.

Уф, оспамих темата, ама то заради вас.  ;D  Моля, пишете за тези неща в ... знаете вече къде.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
За жалост, аз и жена ми чуваме гадният и протяжен звук ;-(

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
И аз имам същия проблем. Викам си, че гадните сиваци са ме чипосали... пих против шум в ушите и не помогна. Най-силно се чува след сън, даже някой път съм сънувал как слушам този гаден звук.

Неактивен Wh1teDeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Не знам вие какви сънища сънувате, но моите са напрао изродски-или умирам, или пък миналата седмица към 3-4 вечерта уж се събуждам и усещам как нещо ме е фанало за кръста и ме дърпа на заде. Същевременно усещам как целия се треса несъзнателно и не мога да спра, се едно вибрирам такъв и успях да си мръдна единствено пръстите на ръката и накрая, понеже не ми са случва за първи път да сънувам подобен сън, се ядосах и се събудих.  :-\
« Последна редакция: Юли 13, 2009, 19:44:13 pm от Mirotvorec »

Неактивен LCD22

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Докато тези сега, затова ги наричам вибрации, защото все едно звука пулсира - не е равен и не се чува само един тон и ги чувам доста често. И бих казала, че е приятен на слушане. ... Странно е, че трябва да е тихо, за да го чуя, а сякаш не го чувам с ушите си, а е вътре в главата ми.
Абсолютно същото е и при мен.  :) Два тона, много сполучливо подбрани и поради това приятни. Аз ги наричам "музиката на клетките", защото обикновено я слушам в моменти, когато имам чувството , че всяка една клетка на тялото ми вибрира. Това е много странно състояние, в началото имах чувството, че тялото ми иска да се разпада, но впоследствие разбрах, че клетките просто са решили да вибрират с честота по-висока от нормалната. Сега вече като почнат им се усмихвам вътрешно и ги поздравявам.

Уф, оспамих темата, ама то заради вас.  ;D  Моля, пишете за тези неща в ... знаете вече къде.
Мисля, че тези вибрации и шумове са съвсем естествени - просто тялото /т.е. всичките ни тела/ се настройват на нови вибрационни честоти, все пак 2012 наближава! При мене направо леглото се тресе, особенно когато съзнанието ми е изключило от преумора!
А какво е мнението ви за спомени от минали прераждания получени като сън? Някой имал ли е такива опитности? Обикновено са настойчиво повтарящи се, запомнят се и се разширяват т.е. носят все повече информация. Когато осъзнаеш за какво става дума - започва следващата серия.  Лека нощ на всички! Сънувайте бъдещите си животи и бъдете здрави! ;)
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 16:49:08 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
 Tangra, всеки който се е занимавал сериозно с медитация неминуемо се е сблъсквал с негативни същности и когато това се случи практикуващия изпада в криза за която лично аз не искам да си спомням. Излиза се само като се гледат в очите и се питат: С какво мога да ти помогна? Никакви други трикове и заклинания не помагат страшно е!  Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fufy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Ето ви един сън:

Бях олицетворението на всичко зло, победих светлината (изразена чрез една моя приятелка)и светът потъна в мрак. Убих всичко що мърда и бях много доловна от себе си! А и още нещо- не бях тооочно в човешка форма (приятелката ми също).

Е като се събудих малко се стреснах... вярно не съм най- милото същество на света, което прави всичко за всички, но не съм си и мислела да потопя света в мрак! ???
И въпреки това сънят е оставил много приятно чувство в мен!

Идеи? :-\
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die...!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
 :) :) :)
Когато си отговорим на въпроса какво всъщност е сънят(къде ходим докато спим), тогава ще си разберем и сънищата. ;)
 :-\Обикновенно астралните ни тела ходят на разходки ,на училище в различни кътчета от астрала, като там търсят отговори на неразрешени въпроси. ::)
Но смятам, че първо трябва да сваляме маските си поне когато си лягаме да спим. ;) ;)  Ако искаме да получим верните отговори разбира се.:-X
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Ето ви един сън:

Бях олицетворението на всичко зло, победих светлината (изразена чрез една моя приятелка)и светът потъна в мрак. Убих всичко що мърда и бях много доловна от себе си! А и още нещо- не бях тооочно в човешка форма (приятелката ми също).

Е като се събудих малко се стреснах... вярно не съм най- милото същество на света, което прави всичко за всички, но не съм си и мислела да потопя света в мрак! ???
И въпреки това сънят е оставил много приятно чувство в мен!

Идеи? :-\

  :)  :)Освен,че привличаме заслужени мисли, смятам, че и сънищата ни са плод на нашата емоционалност, допуснатите от нас мисли и съвсем не на последно място духовното ниво на което сме.  ;)
Струва ми се, че ти  би трябвало да познаваш най-добре себе си и агресията,която си способна да проявиш. Така ще си отговориш сама на въпроса, защо сънят ми е точно такъв! ;) :-X
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен ShadowOfSun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Ето ви един сън:

Бях олицетворението на всичко зло, победих светлината (изразена чрез една моя приятелка)и светът потъна в мрак. Убих всичко що мърда и бях много доловна от себе си! А и още нещо- не бях тооочно в човешка форма (приятелката ми също).

Е като се събудих малко се стреснах... вярно не съм най- милото същество на света, което прави всичко за всички, но не съм си и мислела да потопя света в мрак! ???
И въпреки това сънят е оставил много приятно чувство в мен!

Идеи? :-\

  :D

Мииии, сънят ти е съвсем естествен и натурален. Той е просто олицетворение на чувството ти за "справедлив гняв" към твоята приятелка. Може би е по-добра? Може би играе игра, която вътрешно те дразни? Може би се прави на светица?

Целият този свят в съня ти. Той е създаден от теб - не е задължително да е истинската земя. Може да свят на фалш и суета, която ти трябва да победиш със сила, с чист гняв. :) Може би "бялата ти ангелка" си ти? Може би е нещо, което не искаш да си? Може би е битка на доброто и злото в нас... някога бях чувал, че имало народ, който разказвал приказки, където единствено злото побеждавало.

В общи линии сънят е красота и цялост. В твоя случай чувството на удовлетвореност може да е породенно именно от тази красота. Какво са доброто и злото, ако не измислени човешки етикети за поведението на хората и света около нас? Вид игра. И като всяка игра, тя се играе по правила. В случая имаме краен плюс и краен минус. Е, на кой не му се иска понякога да тегли една майна на абсолютно всичко свято и да стане съвършено зъл? Така че тук - в съня - целият свят е бил на твое разположение, както и подобаващ враг на среща ти. Твоята абсолютна противоположност. Хмммммм, доколкото помня, в такива случаи би трябвало да се самоунищожите още в първия миг, в който се докоснете... но ти си победила. А победата над смъртен враг е сладка, особено ако си от тъмната страна в случая.

Тва е. Забавен сън е бил. А аз си измислях през цялото време. Не ме слушай. Беше забавно.  ;)


Неактивен The One Who Has No Name

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Докато тези сега, затова ги наричам вибрации, защото все едно звука пулсира - не е равен и не се чува само един тон и ги чувам доста често. И бих казала, че е приятен на слушане. ... Странно е, че трябва да е тихо, за да го чуя, а сякаш не го чувам с ушите си, а е вътре в главата ми.
Абсолютно същото е и при мен.  :) Два тона, много сполучливо подбрани и поради това приятни. Аз ги наричам "музиката на клетките", защото обикновено я слушам в моменти, когато имам чувството , че всяка една клетка на тялото ми вибрира. Това е много странно състояние, в началото имах чувството, че тялото ми иска да се разпада, но впоследствие разбрах, че клетките просто са решили да вибрират с честота по-висока от нормалната. Сега вече като почнат им се усмихвам вътрешно и ги поздравявам.

Уф, оспамих темата, ама то заради вас.  ;D  Моля, пишете за тези неща в ... знаете вече къде.

Древните Риши наричат този звук Вибрацията на вселената . Т.е. ние чуваме самата енергия изграждаща както нас самите така и целия свят-материален и не . За много хора ,която не я разбират може да бъде дразнеща и повод за притеснение.За тези обаче ,които се занимават с медитация е непосредтсвена възможност да навлязат отвъд границите на ума само чрез заслушването в нея. Сигурно мнозина също така са разбрали ,че могат съзнателно да променят честотата и да завихрят потоци от нея около себе си ,зареждайки се с допълнителна енергия ,когато е нужно или за пречистване от негативна такава . :)

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Преди доста време бях постнал тук един мой сън за огнените топки от небето, през последните две седмици този сън, както и други подобни започнаха да се повтарят всяка нощ. Всичките ги помня, което обикновено рядко ми се случва.


Първият е за огън от небето или по точно огнени кълба, които удряха Витоша. Това се случва привечер, дори си спомням от коя улица го гледам (кръстовището на стамболийски и опълченска)  Чуват се сирени, няма пукнат човек по улиците. Много пушек и дим навсякъде. Витоша е черна като въглен. Жертви или мъртви хора обаче не видях. Огънения дъжд не идваше от планината , а отстрани като че ли...

Вторият сън е някакъв голям вулкан, не мога да разпоная коя планина е или къде се намира, но имах чувството през цялото време, че е в България. Имаше хора около мен, които говореха български.Много писъци и паника цареше наоколо.

Третият  ми се стори най-странен. Сънувах някакъв напълно непознат град на морето, беше особено красив и живописен - много озеленен с градини, палми и др.,бреговете бяха бетонирани, някои от улиците обаче продължаваха навътре във водата, тук -таме стърчеше по някоя друга порутена панелка в откритото море. Много ми хареса този град, чак ми се прииска да остана тамо но се събудих  ::)

Сори ако звучат суховато и объркано, но в главата ми е хаос след като се събудя, защото ги сънувам един след друг по 3-4 всяка нощ и губя представа кой какъв е точно.   
Имам и други подобни но не искам да досаждам...  :)

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Някой да е сънувал галактика? Аз имам много станен сън/изживяване наскоро, в който видях неописуемо красива галактика. Приличаше на нашата, но беше окъпана в цветовете на дъгата и искреше толкова красиво, че изпълни цялото ми същество с любов.
А като се заговори по-горе за огнени топки, пак наскоро имах сън, в който беше много марчно и към мен се приближаваше торнадо. Когато торнадото започна да унищожава растенията пред погледа ми, много се ядосах и протегнах напред ръце за да го спра. В следващия момент тъмнината се разсея, торнадото изчезна и пред мен се откри невероятно красива картина. Бях в открития Космос и пред мен танцуваха различни по цвят и големина кълба. Това което усетих като емоция идваща от тези кълба, беше радост.  :blush:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27