Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269390 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Аз само падам, падам, падам и се събуждам  :D За рана в астралното тяло няма как да кажа, но поне за физическа ми се струва крайно невероятно да е възможно. Все пак толкова неща изпитваме на телата си /освен болка/ по време на различните сънища, че само едно да се проявява и то недоказано, не върви. Ей на, последния път сънувах как ми "слагат" окото на Хор на лицето и тялото ми започнаха да изглежда така все едно минава през различни измерения, ама като се събудих ни физически, ни където и да е имаше промяна.   ;D

Засега за всичките простотии, през които съм минал там, си важи "Каквото се случва във Вегас, си остава във Вегас".  :D
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 08:34:57 am от Mirotvorec »

Неактивен inside11

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8


А случвало ли ти се е вместо да се събуждаш по време на падането да си останеш в съня  ;)
                                                                              На мен напоследък точно това взе да ми се случва (според мен не е случайно)От известно време,паданията от високо или по-точно пропадания (поне аз така ги чувствам)станаха по-редки,почти ги няма вече,а падам и си оставам в съня…става много странно,все едно от един сън,т.е от една сюжетна линия се прехвърлям на друга,или пък падането е много леко,осгурена ми е стълба,някой ме придържа,слизайки надолу,или пък стълбата някак си полегато се насочва към земята..като цяло по-приятно е така,отколкото сгромолясването и моменалното отваряне на очи в тъмното,чудейки се къде си и кой си  :)

Неактивен Predator-S

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • Agent of Chaos
Здравейте!  :) Аз съм чисто нов потребител, вчера открих форума и направо се учудих как не съм го потърсил по-рано, тъй като тук е пълно с теми и дискусии, които живо ме вълнуват.

Така, за сънищата. От малък се интересувам и любопитствам, почти винаги си спомням сънищата, макар и някои да забравям след даден период (часове-дни). Сънувам цветно, естествено, по няколко съня на нощ.

За първи път сънувах осъзнато на 6 или 7 години. Препусках в сумрака покрай язовира в селото на баба и дядо, като правех огромни крачки и скокове. По едно време си казах "Аааа, чакай малко, това е сън. Сега ще си отворя очите" И го направих. Спомням си, че се чувствах доста добре.

Оттогава не бях имал подобно изживяване, или поне не си спомням. Знам, че имах някои много реалистични сънища. Преди година и половина научих за възможността да контролираш сънищата и започнах да се интересувам, изчетох доста информация само за няколко дни, регистрирах се в един чужд форум, предназначен точно за това. Цялата информация обаче беше на английски и ми беше малко трудно да се преведа цялата терминология.
Въодушевен от идеята да сънувам осъзнато, започнах всяка вечер да оттренирвам WILD (Wake Induced Lucid Dream) техниката. За незапознатите: това е когато се опитваш да държиш съзнанието си будно по време на съм. Умът казва на тялото ти, че си готов да заспиш и то изпада в сънна парализа, но всъщност си съвсем буден. След това започваш да проектираш образи в съзнанието си докато не изпаднеш в света на сънищата.
Проблемът при мен обаче е, че достигам до фазата на парализата, но само дотам. После нищо. Всъщност започвам да усещам енергийните вибрации по цялото си тяло, и най вече върху клепачите, като постепенно се засилват. Обикновено имам чувството, че има някой до мен (имаше си и точно наименование, Старата Миртъл, или нещо от сорта), започват да ми се привиждат разни чудовища, очи като това на аватара ми, дискомфорт, а понякога и чувството, че умирам. Сякаш спирам да дишам и вече не усещам сърцето си. Никога не мога да премина тази фаза. С лекота я постигам, понякога даже без да искам, но не мога да заспя. Някакви перпоръки?

Иначе имах частичен успех с осъзнатите сънища. Пробвах риалити чековете с ръцете, циферблата на часовника, дишането със запушен нос и всички работят доста добре. Обикновено сънувам осъзнато около 5-10 минути сънно време, което ми се струва адски кратко. После сънят избледнява или се пренасям в някой друг като вече губя контрола. А най-дразнещо е като имам false awakening и забравя да направя риалити чек. Веднъж се будих 3 или 4 пъти насън. Беше интересно и всеки път все по-реален от предишния.

Напоследък обаче почнах да си забравям осъзнатите сънища. Сещам се няколко секунди след като се събудя и после забравям какво точно съм сънувал. Даже забравям, че съм сънувал осъзнато въобще. Преди малко повече от седмица сънувах, че летя. беше на приблизително 50-100 метра височина над някакви долини и хълмове. Помня, че не летях самостоятелно - сякаш до мен имаше нещо, което ме водеше. Знаех, че летя към Австралия. В един момент казах "чакай, искам първо да видя Манчестър". Почти мигновено завих рязко на около 180 градуса и започнах да летя в новата посока. После обаче всичко избледня, а и от този летеж не си спомням почти никакви детайли. Вие какво мислите, тъй като аз се считам за все още начинаещ в сферата?  :P
There is a secret code in the structure of the mind. Esoteric surgery, a dissection of the soul.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Можеш да видиш също и тази тема че остана малко по назаде а все пак е над 20 страници и засяга до голяма степен темата Многоизмерни или паралелни преживявания, А също незнам дали си чел книгата хакери на сънища - в раздел книги има тема, мисля че ще ти е интересна.

Неактивен Jumper

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Привет и от мен  :)
Радвам се, че ви открих, защото доста ме вълнува тази тема.
Никога преди не съм чела нищо по този въпрос, никога не съм манипулирала, ако мога така да се израза сънищата си. Случвало ми се е да летя, да посещавам скъпи за сърцето ми места и хора, дори и с починали мои близки, била съм при тях, не помня много от разговорите, а местата са по-вече усещане. Една вечер си спомням ясно, че се качвахме на някакъв асансьор и починалия ми братовчед дойде да си поиска чехлите, които съм му обула по погрешка.
Но повечето от сънищата ми са, ако мога така да се изразя оракулски. Сънувам нещо и после това се случва, но повечето от тях са свързани с мои близки и познати и в повечето случаи са с трагични последици.
Знам ориентировачно на кого ще се случи, периода е в рамките на около седмица.
Донякъде не сте прави, че трябва да изхвърлим съновниците. От майка си, която и тя има същите сънища знам за някои символи, как се тълкуват те и в действителност се осъществяват. Като пример ще ви дам мечката -от майка си знам , че е тежка болест с фатален край .
Преди около 5-6 г, започна се лятото, започнах да я съвувам идвайки вкъщи, а аз я гоня. Друг път плаваме с нея в някаква лодка, отиваме на непознато, но красиво място, друг път тя се превръща в красив момък.
Всички тези сънища ми докараха безкрайно безсънни нощи, в очякване на най-лошото. Дойде есента и с нея новината, че братовчед ми на 33 и болен от рак. Мир на праха му!
Друг символ е огъня.
Имам малък син, като беше на 2 м , един следобед той заспа, отпуснах се и аз, за секунди го видях на люлката, на която спеше, а лявото му краче гореше. Събудих се ужасена с мисълта, че нещо ще се случи.
На другия ден се наложи да отидем на педиатър, откри му дислуксация на лявото краче.
Имам много такива, но понякогя се ужасявам какво ще се случи. Макар, че вече взех да се примирявам. Чувалили сте сентенцията, че всичко било писано.
Но друг път ще пиша за това. Време е да слагам малкото човеч да спи.
Изнинете ме за дългия пост :)
« Последна редакция: Ноември 20, 2008, 09:01:14 am от Mirotvorec »

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
При много хора обикновено е  изработен метода малко преди настъпването на евентуалната смърт - примерно при падане от голяма височина  да се събуждат.
При мен се е случвало. Стоя гол на покрива на блока( ;D) и падам към земята. Точно преди удара се събуждам.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Пресен пресен.

12.12.2008

Детектив Монк и помощничката му бяха в полицейския участък и Монк се качи през една зелена врата на втория етаж. Това уж беше вратата за кабинета на главния инспектор, но горе имаше коридор с 8 или 10 стаи. Той ги отвтаряше и всяка беше като стая от хотел, с едно легло, нощен шкаф с лампа и тераса. От терасите имаше различни гледки, от едната страна беше гледката от моята тераса, но терасата беше страшно близо до отсрещния блок. От другата се виждаше гледка на поля и хълмове. Имаше една рекичка, която се вливаше в по-голяма под прав ъгъл. От друга тераса пък се виждаше морето мисля. Всъщност първият път той отвори само две стаи с гледка(вторите две описани) и третата беше вътре с някакви записи. Пусна един за човек, който знаел за произхода на българите и той говори как сърби, македонци, влахи, беларуси били българи. При казването на сърби се чуха гръмки аплодисменти. След това започна да пее с оркестъра зад него и май водещия на предаването се включи. След това Монк слезна да извика помощничката си, но зелената врата беше заключена и те не можеха да се качат пак. Някак си взеха ключа, като дойде помощникът на инспектора, който беше недоволен, че ключа уж бил даден на нас, докато отсъства инспектора. По някое време се появи синът на човека от записа и каза нещо от сорта “Как ги е мислил баща ми преди 40/60 години с тая голяма глава?” Качиха се пак горе Монк и асистентката му и отвориха всички врати. Монк се развълнува и каза “Гледките са  различни” и на една от вратите в края на коридора пишеше Bulgar или Bulgarian или нещо производно. Отидоха в първата тераса и започнаха да размишляват нещо и след това стана нещо лошо, защото и двамата се паникьосаха и след известно време асистентката припадна. Монк с цялата си фобия я съблече и и свали памперса(!) и после я заведе в някаква баня и я сложи под душа.
Всъщност първоначално Монк и асистентката може да не са били в участъка, но там ми е мълга какво са правили. Като цяло сънят беше доста реален и въздействащ, гледките от терасите бяха страхотни, като тази с реките съм я сънувал и преди, но аз съм бил на едно от полетата на пикник или нещо такова. Към края реалността взе да намалява, сякаш губех връзката си със съня и за това не помня за какво си говореха двамата, но беше доста важно.

Max

  • Гост
Едноизмерно сънно преживяване:

Правих секс с тигър.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Едноизмерно сънно преживяване:

Правих секс с тигър.

И как беше?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Едноизмерно сънно преживяване:

Правих секс с тигър.

И как беше?

Тигър или тигрица  ;)

Max

  • Гост
Едноизмерно сънно преживяване:

Правих секс с тигър.

И как беше?

Просто секс.
(На това с жена ми му викам  ЛЮБОВ)

Max

  • Гост
Едноизмерно сънно преживяване:

Правих секс с тигър.

И как беше?

Тигър или тигрица  ;)
Беше раирано, пък за другото не разбрах.
Процесът беше толкова див и скоростен...

« Последна редакция: Декември 13, 2008, 18:14:47 pm от Max »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Това е много интересно! Може да означава закотвяне към определен вид честота или просто това да е животното ти тотем.

Max

  • Гост
Като говориш за честота, какво имаш предвид?

Аз много харесвам домашните котки , до степен да ги чувствам като сродни души, а към тигрите изпитвам респект.
Ако реинкарнацията съществува, вероятно много дълго време съм бил домашна котка.
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 08:52:32 am от Mirotvorec »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Това е много интересно! Може да означава закотвяне към определен вид честота или просто това да е животното ти тотем.

Като говориш за честота, какво имаш предвид?

Аз много харесвам домашните котки , до степен да ги чувствам като сродни души, а към тигрите изпитвам респект.
Ако реинкарнацията същестеува, вероятно много дълго време съм бил домашна котка.

Имам предвид сексуална честота, а и към честотата на някое групово съзнание. Примерно семейство котки. А може и нищо общо да няма :) Може да е просто символ. Разбери какво значи тигъра за теб :) Сексът значи свързване, обмен. С какво обаче вече ти знаеш.

Не може да си бил домашна котка, принципа е друг :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27