Автор Тема: Откъде произлиза човекът?  (Прочетена 108368 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #120 -: Август 22, 2010, 12:03:42 pm »
sedere, един съвет от мен, изобщо не вярвай на тези книжки и филмчета, те са за хора поддаващи се на манипулация.
Аз въобще не съм почнал да чета такива книжки първоначално. Всичко започна когато бях 5-ти клас и си четях една енциклопедия там беше и обяснено как сме произлезли според Дарвин тогава вътрешно усетих, че нещата не са така. Започнах да чета най-различни митологии и приказки , които успея да намеря. Тъй като по принцип съм в училище с рисуване, започнах да разглеждам, всякакви картини, фрески и скулптори от древните народи и не само от тях, но и от по съвремието. Открих скулптора на рептил и сив извън земен и на още една странна фигурка. Открих даже като разглеждах в египетските картини една рисунка как от една машина излизат хора(бебета) и после отиват при извънземните и те ги отглеждат.
Също открих картина изобразяваща промиването на съзнанието как влизат в някаква постройка и излизат дезориентирани от там. Тези неща и още доста ми дадоха да стигна до извода, че много неща не са наред в официално котираната история и теория. Стигнах сам до извода, че всичко на тази планета е произлязло изкуствено.
Чак в последната година се запознах с тези книжки както се казват и много неща си ми дойдоха на място. Много нови неща също имам да разбера от тази  първа книга която чета за такива неща.
Лично аз до основата на нещата съм стигнал сам!

SunMoon

Цитат
Между клонирането и "създаването" има разлика.

Взето е генетичен материал от маймуна както е трябвало да се вземе и от работник анунак. Обаче вместо от него учена по произход е сложил негов. Така това си е кръстоска между два генетични материала. Това си е кръстоска както се прави и от нас между растения и животни и се създава трети вид притежаващ качествата на другите два .

Цитат
sedere  говориш ми за "страст" ?! Между страст и душа има разлика. Плюс това "страст" произлиза от една друга емоция. Страст е емоция, а не ДНК нишка.

Така ДНК-то ни има 96 % процента неизползваемост(макар това да не е така и нищо няма в тялото което да е излишно ако беше така просто нямаше да го има)
само 4-ри процента са активни и това било генетичната ни памет. Пък и като сме кръстоска значи сме наследили нужната част в която позволява вече да се влива жизнена енергия и душа. Просто след това сме получавали актуализации  :) и се получило така, че сме по-добри и от двата вида от които сме произлезли.

На мнение съм, че всичко е създадено от Абсолюта (или както някои го наричат Бог, Творец и т.н) тогава как извънземните надминават своя Творец ?!

Не са го надминали, все едно както ние сме създали офцата Доли както и правим кръстоски между животни и хора. Да не кажа и секретни лаборатории и хора и клонинги и роботи, които могат да мислят и тн.

Цитат
А щом не са ни създали рептили как ще обясниш това?

Цитат
Human embryos have a tail that measures about one-sixth of the size of the embryo itself.

Ретилите просто са по низша класа така да се каже в тяхното общество и не са участвали в процеса на създаването. Можеше поне да преведеш това едно изречение, не разбирам английски и едва ли ще се озориш да го направиш. :)
Или постави снимка на това което искаш да кажеш.

mitko Те са си произлезли от естествената еволюция. Както и милиони други цивилизации в галактиките.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #121 -: Август 22, 2010, 12:18:21 pm »
Ето преди малко какво прочетох парченцата пъзел се редят едно по едно :).
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14955.0/topicseen.html
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #122 -: Август 22, 2010, 12:40:48 pm »
Източник:  ЗДРАВЕ


По данни на сътрудници на Университета в Калифорния (University of California), в хода на еволюцията на човека участък на ДНК, наречен HAR1, е претърпял за кратки срокове редица изключително важни изменения. Участъкът HAR1 е привлякъл вниманието на учените в хода на сравнителни изследвания на гените на човека, шимпанзето и други животни.

В генома на различните видове млекопитаещи, структурата на този участък се е съхранила практически без промяна, а у птиците и шимпанзето той се отличава с не повече от два елемента. В същото време у човека, в сравнение с най-близките му родственици – висшите примати – са открити 18 важни разлики в структурата на HAR1.

В хода на проучванията е открит и гена HAR1F, който се активизира в нервните клетки наречени Кахал-Ретциус. Тези клетки се появяват в ранните стадии на развитие на централната нервна система (ЦНС) на ембриона и играят ключова роля във формирането на слоестата структура на кората на главния мозък, регулират растежа на нервните клетки и образуването на връзки между тях.

Както предполагат учените, особеностите на гена HAR1F се състоят в това, че той не отговаря за синтеза на специфични белтъци, а регулира активността и взаимодействието на другите гени. Много е вероятно рязкото увеличение на обема и усложняването на структура на кората на главния мозък в хода на еволюцията на предците на човека да се е определяло от измененията в структурата и функциите на този ген, предполагат изследователите.

Докладът от изследванията е публикуван в новия брой на списание Nature.

Както казах имаме много промени и добавки в последствие. :P
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #123 -: Август 22, 2010, 13:07:22 pm »
Sedere, разбрахме, че си си избрал произход на принцове и принцеси от Сириус и Орион. Може би си прав за себе си. Моля те не го натяквай на другите хора, приеми просто, че те са с друг произход.
На път си да превърнеш една непроверена история в религия.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #124 -: Август 22, 2010, 13:27:43 pm »
Това е от книгата и го казвам, защото ми допълни нещата, които знаех. Не го натяквам всеки да си мисли каквото иска, но да не спори или пише с мене без да е започнал сам да търси истината. Без да ми казва смесица от чужди истини или предубеждения, които се твърдят от други. Ако сега ми кажете, че точно това правя аз ще ви кажа, че е така, но основата съм си я поставил аз. Просто това са неща, които ми я допълват.
Цитат
На път си да превърнеш една непроверена история в религия.

Еми ако сам не си я провериш няма кой да ти свърши работата. Ето и за това сме манипулирани, защото чакаме други да ни казват истината и ни дават грешни факти нарочно. Ама явно мързела си е мързел или пък просто хората искат леката и меката страна истината да им идва просто така било то и най-голямата помия.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #125 -: Август 22, 2010, 13:53:27 pm »
Осъзнаваш ли, че искаш останалите да правят това, което ти не правиш и да не правят това, което ти правиш...

След като ти не си манипулиран, предполагам, че сам си я проверил тази версия.
Били споделил методиката която приложи. Ти бил ли си на Сириус и Орион и имал ли си среща с видове от въпросните съюзи? Основата която си си изградил, на личен опит ли се базира или на вяра в това което си прочел в различните книги до сега?
« Последна редакция: Август 22, 2010, 14:14:06 pm от xnet_user »

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #126 -: Август 22, 2010, 15:42:46 pm »
sedere а маймуните от кой са били създадени ?! Или смяташ, че всичко на този свят, включително и самата планета е била създадена от извънземните ? Защо им е не извънземните да създадат нещо толкова идеално ? Алберт Айнщайн е казал "”Когато изчезнат пчелите, на човечеството ще му остават само четири години живот. Щом няма пчели, няма да има растения, няма да има животни, няма да има хора.” Давам ти най-простия пример с пчелите. Пчелите са опрашвачи. Те са част от екосистемата. Всички създания на тази планета са част от това. Защо извънземните са го направили така че всичко да си зависи взаимно ? Всичко е създадено в идеална хармония, която ние хората разрушаваме от неуважението си към природата. Защо да създават живи същества, за да им копаят в мините ?! Защо не са създали машини ? Защо не са използвали свръхестествени възможности ? Като са били толкова технологично напреднали, би трябвало да имат такива. А ние сме в 21-ви век, но на никой човек не му е хрумнало да създава нов вид за да се извършва работническа дейност !

Това за ДНК-то е пълна глупост ??? от къде ги четеш тия работи, че било 96% неизползваемо ?! ДНК-то има отношение към емоциите. Каква е тази ДНК нишка "страст" ?! Няма подобно нещо. Емоцията с висока честота е любов, с ниска е омраза. Това са първичните емоции. Що за ДНК нишка е тази "страст" ?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #127 -: Август 22, 2010, 17:25:45 pm »
      Всеки  който  е  малко  грамотен  и  разполага  с  нужното  технологично  оборудване  може  да  се  бърника  в  гинетиката  и  да  си   прави  генни  модификации,  но,  има  едно  голямо  НО,  средата  определя  кои  изменения  ще  оцелеят  и  кои  не,  средата  е  определящият  фактор!  Ако  променим  средата  и  без  генетични  вмешателства  индивидите  ще  започнат  да  се  променят  и  темпото  на  промените  ще  е  пропорционално  на  темпа  на  промените  в  средата!
      Следователно,  никакви  генетични  вмешателства  отвън  не  са  целесъобразни  от  гледна  точка  на  еволюционното  развитие!
      Човека  е  създал  много  породи  домашни  животни,  но  се  питам  колко  от  тях  ще  оцелеят  в  реални  условия!

 
       Какво  не  ви  хареса  в  този  пост!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #128 -: Август 22, 2010, 18:23:14 pm »
Цитат
sedere а маймуните от кой са били създадени ?! Или смяташ, че всичко на този свят, включително и самата планета е била създадена от извънземните ?

Всичко без самата планета.

Цитат
Защо им е не извънземните да създадат нещо толкова идеално ?

Помисли и ще разбереш.  ;)

Цитат
Алберт Айнщайн е казал "”Когато изчезнат пчелите, на човечеството ще му остават само четири години живот. Щом няма пчели, няма да има растения, няма да има животни, няма да има хора.” Давам ти най-простия пример с пчелите. Пчелите са опрашвачи. Те са част от екосистемата. Всички създания на тази планета са част от това. Защо извънземните са го направили така че всичко да си зависи взаимно ? Всичко е създадено в идеална хармония, която ние хората разрушаваме от неуважението си към природата.

Защото нищо във Вселената не може да съществува самостоятелно и отделено от другото.

Цитат
Защо да създават живи същества, за да им копаят в мините ?! Защо не са създали машини ?

Това съм го споменавал сто пъти вече.

Цитат
Защо не са използвали свръхестествени възможности ? Като са били толкова технологично напреднали, би трябвало да имат такива.

Като са технологично напреднали не означава, че имат способността  да имат свръхестествени възможности те не са свързани с технология.
Цитат
А ние сме в 21-ви век, но на никой човек не му е хрумнало да създава нов вид за да се извършва работническа дейност !

От къде си сигурна, че на никой не му е хрумвало ? Роботите, които правят голям процент от работа в автомобилните заводи и вече и на други места. И вече почти са крачка да се появят и съзнателно мислещи такива. Въпреки, че има такива създадени вече в лабораторни условия. Това е само един пример сигурен съм, че има и други замисли.

Цитат
Това за ДНК-то е пълна глупост Huh от къде ги четеш тия работи, че било 96% неизползваемо ?! ДНК-то има отношение към емоциите. Каква е тази ДНК нишка "страст" ?! Няма подобно нещо. Емоцията с висока честота е любов, с ниска е омраза. Това са първичните емоции. Що за ДНК нишка е тази "страст" ?

Така дядо ми е лекар и лично от него го знам това. Нарича се "Отпадъчна ДНК"
Така и структурата и знаеш как изглежда. Знака на създателя ни е бил този, който сега го има на аптеките. Както съм го и откривал и по картини от древните цивилизации.

Осъзнаваш ли, че искаш останалите да правят това, което ти не правиш и да не правят това, което ти правиш...

След като ти не си манипулиран, предполагам, че сам си я проверил тази версия.
Били споделил методиката която приложи. Ти бил ли си на Сириус и Орион и имал ли си среща с видове от въпросните съюзи? Основата която си си изградил, на личен опит ли се базира или на вяра в това което си прочел в различните книги до сега?

Не те карам като влизаш в x-net да ми даваш пари или пък веднага да ти се появяват мои мнения пред теб и тн. Следователно ти сам се задължаваш да влизаш в сайта и да си избираш теми. Споделил съм я методиката ама явно четеш през редовете и веднага натискаш бутона отговор без да си ги осмислил или лично да ги провериш.  ;)
 

Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #129 -: Август 22, 2010, 19:53:43 pm »
Бла, бла и накрая никакви конкретни отговори на въпросите ми.
Ще отговориш ли на въпросите ми конкретно, защото отговорите ти са си чисти заобикалки.
Казваш, че са създали всичко на планетата ? Преди или след като са променили ДНК-то на маймуните  :lol: ? Защото за да има маймуни, живота на планетата е бил вече създаден :). Да разбирам значи, че извънземните са създали всичко на тази планета, за да могат накрая да променят ДНК-то на маймуните ? Теорията звучи крайно нелепо, може просто да се клонират, вместо да създават живот на друга планета.
Всичко е създадено от Абсолюта заради това е съвършено. Ако имаш друга теория защо е така, напиши я вместо да пишеш "помисли и ще разбереш", това си е чисто заобикаляне на въпроса ми.
Робота би симулирал мисъл, но робот със съзнание и мисъл... ;D хахаха. Камоли, че робота няма да има душа.
Така наречената отпадъчна ДНК съществува, но няма нищо общо с ДНК нишка наречена "страст". Страст е производно на друга емоция.
Емблемата на аптеките винаги е била змията. Мисля, че ти вече отрече рептилите да имат общо с нашето създаване. Днешната медицина и цялата фармацевтика не е в полза на човечеството, а си е чист бизнес. АНТИбиотиците не помагат, а допълнително тровят (точно за това са "АНТИ БИО тици"). Тази система също е създадена от илюминати. Няма как емблемата да е свързана с извънземните.


Ако приема пък, че теорията за създаването ни от извънземни е вярна, тогава какви ще са общите ни физически черти с тях? Какви са физически самите те ? Какъв "въздух" са дишали, с какво са се хранели ?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #130 -: Август 22, 2010, 20:13:39 pm »
     Човекът  е  създал  високо  млечни  крави!  Колко  време  ще  могат  да  просъществуват  самостоятелно  в  природата!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #131 -: Август 22, 2010, 20:27:06 pm »
Цитат
Ще отговориш ли на въпросите ми конкретно, защото отговорите ти са си чисти заобикалки.

Нарочно отговарям така за да може всеки сам да провери нещата и да го накарам да го направи, а не да му ги слагам със сребърна лъжица в устата.

Цитат
Казваш, че са създали всичко на планетата ? Преди или след като са променили ДНК-то на маймуните  lol ? Защото за да има маймуни, живота на планетата е бил вече създаден Smiley.

Тук до някъде сама си отговорила на въпроса си.

Цитат
Да разбирам значи, че извънземните са създали всичко на тази планета, за да могат накрая да променят ДНК-то на маймуните ?

Това става нужно в последствие. Казал съм защо.

Цитат
Робота би симулирал мисъл, но робот със съзнание и мисъл... Grin хахаха. Камоли, че робота няма да има душа.

Това, че не се казва по новини и други неща не значи, че не можа да има и да съществува.
Само помисли колко неща в миналото са звучали налудничаво и не са искали да ги повярват например сега се сещам за Галилео Галилей и векове по-късно същите те хора безумно вярват в това което преди векове било налудничаво и за това са си плащали с живота някои. Сега например да ти кажа че Земята е плоска веднага ще ми кажеш, че съм луд и не съм в час. Ама ако се върнем няколко века по-назад сигурно ще си заплатиш с живота си това твърдение, че Земята не е плоска, а мене ще ме дадат за пример за здравомислието ми ;D .

Цитат
Емблемата на аптеките винаги е била змията. Мисля, че ти вече отрече рептилите да имат общо с нашето създаване.

Казах, че те не са да, но и те са от тази цивилизация. Може би и за това са толкова популярни, защото днес те са на власт над Земята.

Цитат
Днешната медицина и цялата фармацевтика не е в полза на човечеството, а си е чист бизнес. АНТИбиотиците не помагат, а допълнително тровят (точно за това са "АНТИ БИО тици"). Тази система също е създадена от илюминати. Няма как емблемата да е свързана с извънземните.

Много добре знам какво прави фармацията и тн. Прочети подробно кои всъщност са 13-те илюминатски фамилии. ;)

Цитат
Ако приема пък, че теорията за създаването ни от извънземни е вярна, тогава какви ще са общите ни физически черти с тях?

Ами и те са изправени различни са на външен вид, но по мислене много си приличаме.

Цитат
Какви са физически самите те ?

Не мога да го твърдя това, но съм чел че са силни физически колкото трима човека.

Цитат
Какъв "въздух" са дишали, с какво са се хранели ?

А случайно да ти кажа и как ходят до тоалетна и какво не искаш ли? ;D
Само какъв въпрос. ??? ::)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #132 -: Август 22, 2010, 21:19:33 pm »
А аз с една палка ставам силен колкото 6 хора.Ами сега?Също така хората през 1949 са си мислили ,че сега щяхме да ползваме прахосмукачки с ядрен двигател.

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #133 -: Август 22, 2010, 21:45:44 pm »
Цитат
Нарочно отговарям така за да може всеки сам да провери нещата и да го накарам да го направи, а не да му ги слагам със сребърна лъжица в устата.

Слагаш ми в устата или по-точно се опитваш да ми налееш в мозъка една история основаваща се най-вече на едно сиво извънземно (мисля, че по неговия разказ са писани "Документите Тера") ?!

Знаеш ли колко нелепо звучи създаването на живот на друга планета, само за да бъдат създадени някакви си работници ?! И знаеш ли колко време би отнело това (дори и времето да беше илюзия, тези извънземни би трябвало да имат някаква продължителност на живота)?

Имаш ли доказателства за съществуването на роботи със човешко самосъзнание, мисъл, възприятие, душа ?! Ако имаше, това нямаше да е робот, а ако беше робот щеше да е ламаринена джаджа.

Щом рептилите са от тази цивилизация, цивилизацията на тези които са ни създали трябва да си прилича физически с тях ! Как може да са от една цивилизация и да нямат физически прилики ? А ако имаха, то тогава ние щяхме да имаме люспи и рептилска зеница  ;D!

13те Илюминатски фамилии ги знам наизуст. Това е друга тема.

Не случайно те питам как са изглеждали и как са живяли. Ако те ни бяха създали най-малкото щяхме да имаме поне малко физическа прилика с тях, начина ни на хранене щеше да се доближава до техния. За това те питам какви са били условията на живот на Сириус и Орион (ако въобще е имало такива :lol:)? Не отричам, че в друго измерение, може и да има такива условия, но пък нали те не били духовно напреднали, а само технологично ?
За мен цялата тази история е изпълнена с противоречие :).

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #134 -: Август 22, 2010, 21:57:12 pm »
Цитат
За мен цялата тази история е изпълнена с противоречие.
Щом е така няма смисъл да ти отговарям на въпросите вече. Каквото и да ти пиша то няма да има смисъл за теб. ;)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27