Автор Тема: Езотерични шегички :))  (Прочетена 22158 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #30 -: Април 16, 2008, 12:20:37 pm »
Бе не бе... аз го разбрах ама пак не ми е смешно  :P

Това, че не пиша в езотерика не значи, че не знам.  :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #31 -: Май 09, 2008, 02:33:41 am »
Аз от учтивост не казах колко зле е цялата работа. Има моменти, когато нещо е толкова несмешно, че чак ти става смешно. Има моменти, когато нещо е толкова несмешно, че подминава тази фаза и те оставя с ???? в главата. Съжалявам, по - добре да го чуеш от нас  ;D
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #32 -: Май 09, 2008, 09:27:03 am »
Kато цяло темата е една върховна глупост...

  ;D ;D ;D
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #33 -: Май 09, 2008, 22:43:34 pm »
Kато цяло темата е една върховна глупост...

  ;D ;D ;D

М-да, обаче слагате средно по две смеещи се човечета, а най-важното в живота е да се накара човека отсреща да се усмихне и да се отпусне... :)

И-и-и-и - глупоста е другата крайност на мъдростта, а ние сме дуалистични...така, че колкото сме по-мъдри - толкова по-тъпи ще са шегите ни!  ;)
« Последна редакция: Май 09, 2008, 22:44:16 pm от Tina »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #34 -: Май 10, 2008, 00:36:58 am »
Tina, какво им се обясняваш :)

Просто не влизайте в тъпата тема и няма проблеми за никой.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #35 -: Май 12, 2008, 09:43:12 am »
Не исках да засегна Никой с думите си, а просто да го накарам да се позамисли: що за неуместна идея е да се шегуваме с езотериката. С нея шега не бива, драги !

Последните, които са си позволили да го направят са попаднали в капана на собствената самопсихираща парадигма, спускайки се все по-дълбоко в "измеренията" на Аза, винаги своя собствен Аз.. ( достатъчно е да прочетем няколко реда от Кроули, Блаватска, Рьорих или Ошо, примерно...)

Така че, съветвам приятелите си в този форум да стоят далеч от елементаризиращи програми в стил 'Матрицата 5', и да избягват езотеричното шегуване, защото има истински правила, и в тях няма място за ню-ейджърски шегички.. 
 
Ако целта на живота ни беше да бъдем дуалистични, то глупостта щеше да ни се отразява все по-добре с времето. Обратно на това, животът показва истинското лице на ненавременните ни майтапи, тъкмо когато най-малко подозираме... И впрочем, не мисля, че най-важното в живота е да накара човека да се усмихне и 'отпусне'... Вместо това, мисля че е важно човек да бъде нащрек, именно в тези финални и така фатални времена...

В този смисъл подкрепям asdfghjkl напълно ! Когато едно нещо е тъпо, то добре е да се прекрати. В противен случай ставаме отново роби, само че (макар и ) облечени в коприна...

Аз от учтивост не казах колко зле е цялата работа. Има моменти, когато нещо е толкова несмешно, че чак ти става смешно. Има моменти, когато нещо е толкова несмешно, че подминава тази фаза и те оставя с ???? в главата. Съжалявам, по - добре да го чуеш от нас  ;D
« Последна редакция: Май 12, 2008, 09:44:23 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #36 -: Май 12, 2008, 10:20:11 am »
Да, но шегата освен резултат от самозаблуда, може да бъде и израз на победата на човека над илюзиите. Истинските шеги разкриват лъжата и илюзията, а не ги задълбочават.

Breath

  • Гост
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #37 -: Май 12, 2008, 10:54:01 am »
 
Ако целта на живота ни беше да бъдем дуалистични, то глупостта щеше да ни се отразява все по-добре с времето. Обратно на това, животът показва истинското лице на ненавременните ни майтапи, тъкмо когато най-малко подозираме... И впрочем, не мисля, че най-важното в живота е да накара човека да се усмихне и 'отпусне'... Вместо това, мисля че е важно човек да бъде нащрек, именно в тези финални и така фатални времена...

Между глупостта и чувството за хумор има разлика.
Не можем да бъдем постоянно нащрек, понякога имаме нужда да се отпуснем и усмихнем. Така е, времената са финални и фатални, но това не е причина да загубим чувството си за хумор.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #38 -: Май 12, 2008, 16:48:55 pm »
Езотериката навярно има печат "свещена" и не можем да се шегуваме с нея :P Не би трябвало да има нещо, с което да не можем да се шегуваме на този свят, предвид, че е илюзьорен. Да сме много сериозни и да сме позьорски чисти и възвишени (с каквито е пълно), е поредната стойка. То е като да си вегетарианец, не по убеждения, а защото си прочел някъде че така е по-добре за тялото ти.

Някой тук чувал ли е, че доста цивилизации ни се възхищават заради наличието на чувство за хумор на тази планета?

Така или иначе хора различни и мнения хиляди, затова пак ще кажа - просто не влизайте в тъпата тема, че да не се цапате :)

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #39 -: Май 12, 2008, 21:43:10 pm »
На мен ми прави впечатление, как някой периодично си лансира удобни теорийки  ;D ;D ;D което няма как  да не ме накара да се усмихна широко.

Затова пък, не мога да отрека, че има уникално, неповторимо чувство за хумор!
« Последна редакция: Май 13, 2008, 05:26:52 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #40 -: Май 12, 2008, 21:45:11 pm »
На мен ми прави впечатление, как някой периодично си лансира удобни теорийки  ;D ;D ;D

О и ти ли го забелязваш :P

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #41 -: Май 12, 2008, 21:50:07 pm »
Нали си знаеш  ;D Забравих да спомена как този с удобните теорийки носи на шегички...Доста инфарктни състояния...
« Последна редакция: Май 13, 2008, 05:27:47 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #42 -: Май 12, 2008, 22:00:45 pm »
Хм, не бих те описал като такъв човек :P

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #43 -: Май 13, 2008, 00:26:42 am »
Хм, твърде вероятно е да греша. Все пак ти ме познаваш по-добре и от мен самата  :P А как ли се описва Птичка като човек? :P
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #44 -: Май 13, 2008, 04:46:09 am »
Нещичко от Пипи, което няма да оцапка нослето на никого от вас! Тя така си се плезка :P 

-Днес трябва да се прибираме - проточи жално Томи на другата сутрин.

-Просто непоносимо - съгласи се Аника, - бих искала да остана тук цяло лято. Но днес се връщат мама и татко.

След като закусиха, Томи тръгна да скита по брега. Изведнъж нададе страшен вой. Лодката! Нямаше я! Аника беше потресена. Ами сега как ще заминат оттук? Вярно, че й се искаше да остане цяло лято на острова, но работата ставаше съвсем друга, като знаеш, че не можеш да се прибереш.

А какво ще каже бедната им майчица, когато разбере, че Томи и Аника са изчезнали! Като помисли това, Аника се просълзи.

-Какво ти става, Аника? - попита Пипи. - Ти всъщност как си представяш едно корабокрушение? Какво би казал Робинзон според теб, ако беше дошъл кораб да го прибере, след като е стоял само два дни на своя пуст остров? Ако например му бяха казали: „Заповядай, господин Крузо, ела на кораба да те спасим, изкъпем, избръснем и да ти изрежем ноктите."
Не, благодаря!... Дори вярвам, че господин Крузо би се скрил зад някой храст. ;D
Защото, когато човек най-сетне успее да се добере до някой пуст остров, му се иска да остане там поне седем години.

Седем години! Аника изтръпна, а Томи се позамисли.

-Е, не искам да кажа, че ще останем тук завинаги -успокои ги Пипи. - Когато дойде време Томи да отиде войник, сигурно ще трябва да се обадим. Но може би ще го отложат с година-две.

Аника се отчайваше все повече и повече. Пипи я погледна изпитателно.

-Хм, щом приемаш нещата така - каза й тя, - не ни остава нищо друго, освен да пуснем бутилката с писмо.

Тя разрови торбата и извади празното шише. Успя да намери и хартия и молив. После сложи всичко на един камък до Томи.

-Пиши ти, защото си по-опитен в това изкуство - каза му тя. ;D

-Добре, но какво да пиша? - попита Томи.

-Чакай да помисля - каза Пипи. - Може да пишеш така: „Помогнете ни, инак ще загинем. Без емфие два дни изнемогваме на този остров."

-Но, Пипи, как ще пишем такова нещо - упрекна я Томи. - Това не е вярно.

-Кое именно? - попита Пипи.

-Не може да пишем „без емфие".

-Тъй ли? - учуди се Пипи. — Ти имаш ли емфие?

-Не - отговори Томи.

-А Аника има ли емфие?

-Не, разбира се, но...

-А аз имам ли емфие? - продължаваше Пипи.

-Не - възрази Томи, - но ние изобщо не употребяваме емфие.

-Да, именно затова искам и да напишеш: „Без емфие два дни..."-

Сигурен съм, че ако го напишем, хората ще помислят, че употребяваме емфие -упорстваше Томи.

-Слушай, Томи - каза Пипи, - отговори ми на един въпрос: кои хора най-често остават без емфие? Онези, които го употребяват, или тези, които не го употребяват?

-Тези, които не го употребяват, разбира се - отговори Томи. ;D

-Е, тогава какво се опъваш? - заключи Пипи. - Пиши, каквото ти казвам.

И Томи написа: „Помогнете ни, инак ще загинем. Без емфие два дни изнемогваме на този остров."

Пипи взе писмото, напъха го в бутилката, запуши я с тапа и я хвърли във водата.

-Нашите спасители сигурно ще дойдат скоро - каза тя.

Бутилката се полюля във водата и след малко заседна в някакви корени край брега.

-Трябва да я хвърлим по-навътре - каза Томи.

-Това би било най-глупавото, което може да направим-възрази Пипи. - Ако отплава много надалеч, нашите спасители няма да знаят къде да ни търсят, а като е тук, може да ги извикаме, когато я намерят, и така ще ни спасят веднага. ;D

Пипи седна на брега.

-По-добре през цялото време да наблюдаваме бутилката - каза тя.

Томи и Аника седнаха до нея.
След десет минути Пипи каза нетърпеливо:

-Тия хора да не мислят, че няма какво друго да правим, освен да ги чакаме да ни спасят. Къде са се запилели?  ;D

-Кои? - попита Аника.

-Онези, дето ще ни спасяват - отвърна Пипи. - Ама че нехайство и безразличие! Просто непростимо, като знаеш, че става дума за човешки живот.

Аника започна да вярва, че наистина ще загинат на острова. Но внезапно Пипи се плесна по челото и извика:

-Дявол да го вземе, колко съм разсеяна! Как можах да забравя!

-Какво си забравила? - попита Томи.

-Лодката - отговори Пипи. - Снощи я изтеглих на брега, след като заспахте!

-Защо го направи? - укори я Аника.

-Страхувах се да не се намокри - отвърна Пипи.  ;D

За миг тя измъкна лодката, скрита под една ела, пусна я в езерото и каза заканително:


-Така, сега нека дойдат. Защото, ако дойдат сега да ни спасяват, ще ни спасяват напразно, тъй като ние ще се спасим сами. Така им се пада. Да се научат друг път да бързат.
« Последна редакция: Май 13, 2008, 05:36:18 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27