Автор Тема: Езотерични шегички :))  (Прочетена 22151 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #60 -: Май 30, 2008, 03:54:27 am »

Много са добри, 10х!!! ;D ;D ;D

Затова ми е и любимец, просто прави всякакви превъплащения, от комедия до драма и трилър. Напомни ми някой път да ти покажа, как празнува нова година в шоуто на Летерман.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #61 -: Юни 02, 2008, 21:30:47 pm »
Някой сеща ли се за онези дъски за гадаене, с букви по тях? Държиш нещо като лупа и разни "енергии/духове" ти насочват ръката по буквите и излизат съобщения (от отвъдното примерно). Американците много си падат по това.

А ето една история по този случай:

Като сме почнали езотерични шеги, какво смятате за телепатията? Ето една случка:

 
:D  :D  :D



Е ТОВА вече са езотерични шегички! Според слуховете Джим Кери е много нещастен в личния си живот...и точно той е навлязъл много яко в езотеричното...по своя си начин!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #62 -: Юни 04, 2008, 04:09:39 am »
Да, така е. Интересувал съм се от биографията му и наистина е имал труден живот от детството си още. След като пробива като актьор, най - големи проблеми има в интимните си връзки. Имал едн период (мисля, че след раздялата с Уорън Холи), в който изпаднал в сериозна депресия, не се показвал пред хора и т.н. В негови интервюта той споменава, че има "моментална карма" и последствията за нещо сторено го застигат много бързо. Също казва, че истинския Джим Кери няма нищо общо с този, който хората виждат по светски събития, киното или на улицата. Разказваше, как е установил, че хората всеки ден преди да излязат нахлузват някаква маска за да ги възприема света както те искат. Не знам дали го интересува езотеричното, но е много комплексна личност, за разлика от много други актьори.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Breath

  • Гост
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #63 -: Юни 08, 2008, 23:59:59 pm »
Искам да направя едно пояснение, специално за Поеми Дълбоко Въздух (Breath) и Отвори Широко Очички (Iris), подозирайки, че позицията им в тази тема е в резултат на лични пристрастия.
Чак сега виждам написаното и ще направя и аз едно пояснение:
Breath означава полъх, дъх...нещо, което е свободно и трудно уловимо  :-*

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #64 -: Юни 11, 2008, 13:22:45 pm »
Дихание... Душесияние... Упование! ;-)
« Последна редакция: Юни 12, 2008, 08:34:14 am от Mirotvorec »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #65 -: Юни 13, 2008, 09:39:46 am »
Изборът дали да вярваш в Бог или не, е съвсем личен, но все пак е хубаво човек да чуе и другата страна в даден спор...

Предлагам на Вашето внимание 15 цитата на велики атеисти:
1. "Съвременната теория за създаването на света съгласно Библията, звучи така, сякаш нейният създател и пил цяла нощ преди да я измисли.” — Айзък Азимов
2. "Аз не вярвам в Бога. Моят Бог е патриотизма. Научете човека да бъда добър гражданин и със сигурност ще решите всички житейски проблеми.” — Ендрю Карнеги
3. "Всички мислещи хора са атеисти.” — Ърнест Хемингуей
4. "Маяците са по полезни от църквите.” — Бенджамин Франклин
5. "Вярата означава нежелание да осъзнаеш, че съществува истина.” — Фридрих Ницше
6. "Фактът, че вярващия е по-щастлив от скептика, по нищо не се отличава от факта, че пияният е по-щастлив от трезвеника.” — Джордж Бърнард Шоу
7. "Ако ме питате, какво мисля, по отношение на сладостното усещане от абсолютната вяра, ще кажа, че това е просто ужасно и съвършено недопустимо.” — Кърт Вонегът
8. "Лично аз вярвам в Бог, само че за мен това е Природата.” — Франк Лойд Райт
9. "Човек няма да бъде свободен, докато не изгони Бог от разума си.” — Дени Дидро
10. "Странното при религията е, че човек е приет в лоното на църквата заради това в което вярва, а не заради това, което знае.” — Самюъл Клемънс
11. "Всичко тава е толкова детско и толкова далеч от реалността и на обикновения човек с правилно отношение към обществото му е толкова трудно даже да мисли за това, че някой ден превес над живите ще имат умрелите.” — Зигмунд Фройд
12. "Религията се определя от обикновените хора като истина, от умните – като лъжа, а от правителствата – като необходимост.” — Eдуард Гибън
13. "Църквата казва, че Земята е плоска, но аз знам, че тя е кръгла, тъй като с очите си видях сянката на Луната. Повече вярвам на тази сянка, отколкото на църквата.” — Фердинанд Магелан
14. "Не, не Бог, опитайте се да намерите водопроводчик през уикенда..." — Уди Алън
15. "В днешно време е изключително трудно да вярваш, че ще получим нещо след смъртта. Дори и най-големите корпорации с техните системи на възнаграждения не се опитват да плащат на служителите си посмъртно.” — Глория Стейнъм

Неактивен mvm

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #66 -: Юни 14, 2008, 12:15:19 pm »
Не исках да засегна Никой с думите си, а просто да го накарам да се позамисли: що за неуместна идея е да се шегуваме с езотериката. С нея шега не бива, драги !

Стига де, дори Господ има чувство за хумор, даже той го е измислил....защо пък ние да нямаме.
Според мене да виждаш смешното дори и в несмешното си е едно освобождаване от някои закостенялости и рамки.
Темата е супер, много се смях на пародията на филма "Тайната", въпреки че, аз този филм много го уважавам

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #67 -: Юни 18, 2008, 04:31:33 am »
Светът е оцелял, защото се е смял!

Това е запис на Хорус, след като цял ден е имал Дежа Ву  ;D :
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Езотерични шегички :))
« Отговор #68 -: Юни 18, 2008, 15:35:29 pm »
Светът е оцелял, защото се е смял!

Това е запис на Хорус, след като цял ден е имал Дежа Ву  ;D :

Хахаха! Ех тези Монти Пайтън брееее... Летящият цирк не съм го гледал btw :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27