Автор Тема: Вие не съществувате  (Прочетена 15846 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

koruin

  • Гост
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #30 -: Август 20, 2008, 02:39:38 am »
Правилно :)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #31 -: Август 20, 2008, 09:51:23 am »
Дали мислите са наши няма голямо значение. Важното е да ги избираме съзнателно, ние да решаваме кои мисли да допускаме до себе си и кои не. Същото важи и за чувствата. Това че ние хората в повечето случаи не можем да мислим правилно, затъваме в груби и егоистични мисловни модели, не означава, че мисълта е нещо ненужно. Не трябва да се забравя, че човек може да прояви собствената си воля единствено чрез мисълта, а човек без воля...

Говори се за илюзии и сякаш се забравя, че всеки мираж е причинен от нещо истинско. Илюзията е заблуда, а не нещо несъществуващо. Причина за илюзиите може да бъде несъвършенството на сетивата. Човешката психика е на второ място. Тя интерпретира това което сетивата и подават като впечатления. Сетивата не са само физически, но също астрални, ментални и духовни (ще ги нарека "духовни" за да обхвана всички нива над менталния план). Това е една от причините поради които за духовното развитие се изисква чистота във всички аспекти от живота на човека.

Спомените от миналите прераждания и периодите между тях се пазят в тази част от човека, която не се подлага на разрушение в периода след смъртта, както става с физическата, астралната и част от менталната обвивки в човека. Тези спомени се пазят в това което е наричано от различни източници човешка Душа, Духовна триада, Висше Аз, Свръхсъзнание и др. под. Хората все още не са достатъчно напреднали за да могат да се самоосъзнаят на това ниво. Всъщност това е целта на човешката еволюция. Тези спомени, както всички знаят могат да бъдат достигнати под регресивна хипноза, но дори и тогава човек няма контрол върху това кои точно спомени ще се отключат. Отключването на част от спомените може да бъде запланувано и преди въплъщението на човека на Земята. Пълното спомняне може да дойде едва когато човек осъзнае себе си като Душа, но преди това е необходимо да си създаде нужните условия (да сформира и развие духовната част от характера си). Човек е на Земята за да изгради висшите си тела. Само така може да получи достъп до по-висшите светове. Монадата лишена от тяло чрез което да се прояви е несъзнателна.

Breath

  • Гост
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #32 -: Август 20, 2008, 13:29:40 pm »
А дали идва един ден и въпросът: "Абе, не е ли време да млъкна с глупостите си, които дори не са мои, а да взема да се вслушвам в Живота, заради когото днес изобщо съм тук?"?????

Мдаа, твърде много думи, твърде много въпроси, мисли и разсъждения.
Не е ли целта да спрем това постоянно бръщолевене и този непрекъснат поток от мисли в главите си и да се опитаме поне за малко да почувстваме мира и спокойствието в Съзнанието си?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #33 -: Август 20, 2008, 22:04:14 pm »
Това със спокойствието е вярно само ако не се превърне в цел за достигане на "Нирвана" - състояние на правене на нищо. Съществуването е свързано с действието. И за да не се отклоним от яката спортна тема засягаща и съществуването  :P :


Цитат
Ким Колинс: Болт не е човек, а халюцинация

Сетиха се те ама късно   :D

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #34 -: Август 28, 2008, 00:26:51 am »
"Ние - и всичко, което виждаме около себе си, включително могъщите трансцеденти, - съществуваме само като част от грандиозен сценарий, като модел на някакъв компютър от по-високо ниво, възможно, от друг план на съществуване или нещо подобно на Пункт Омега, където свършва времето и всичко достига своя завършек...
В който и да е случай, няма смисъл да гадаев за своето значение. Космосът, който ние възприемаме, е само един от неизброимите разглеждани паралелни варианти, които незначително се различават един от друг. Сякаш в шахматна програма се разглежда всеки ход и в най-дребни подробности се отчитат всички възможни последствия.
...
Защо? Защо да се хабят за това огромни ресурси? За да се предвиди най-добрия от всевъзможните светове?
Е, а когато го намерят... какво ще напраят те с резултата?
И какво ще направят с милиардите модели, създадени в хода на експеримента?
Какво те ще направят с нас?
...
Разбира се, всички тези модели са проиграни, оценени и отхвърлени. Нашето усещане за съществуване - е само едно - илюзия. Проява на моделираното време..."




"Даже когато назад

са останали Древните,

Трансцедентните,

и Боговете,

кой може да каже,

какво ни очаква в небесните простори?"






"Каквото и да е изменение, което вие внасяте във вселената, предизвиква съответната промяна във вас самите."





"Дайте да се радваме на живота! Човекът е роден за веселие!

Неговите стремежи,

неговите напразни оправдания

само вълнуват чувствата и замъгляват мозъка.

Слаби или пълни,

ние скачаме и скачаме,

така че, дайте да се веселим.

Веселието е тържество

на Мисълта над материята,

ние всички ще се върнем у дома и накрая ще се посмеем!"



Тези неща ми харесаха от книгата, която завърших да чета днес - на Дейвид Брин, трилогията - "Сага о Возвышении". Книгите ги има и на български, но в интернет са на руски и това е просто превод от руския вариант.

« Последна редакция: Август 28, 2008, 00:32:39 am от хадзапи »

Max

  • Гост
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #35 -: Октомври 08, 2008, 19:10:20 pm »
... вие всъщност не съществувате!
...................................

Кен Корцзак
Това ми напомня за "Сандъците на професор Коркоран" от Станислав Лем
и "Тунел под света" на Фредерик Пол

Неактивен Jaela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #36 -: Октомври 09, 2008, 01:58:04 am »
Мисля, следователно съществувам.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: Вие не съществувате
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2008, 13:22:06 pm »
Детско филмче, много здраво!  :)  Ето такива неща би трябвало да се показват на децата и на младите съзнания. Не искам да отсъждам правилна ли е идеята на героя "Сатана" или не или да се намесвам в някакви концепции.
Искам да кажа, че първото нещо, което човек трябва да се попита докато е малък, е защо е тук, вместо да се занимава с теле-тъбис.




За неразбиращите английски ще преразкажа последния диалог.

Сатана: - Хората са толкова алчни гнусни създания. Колко дразнещ е шума им. Странен свят със странни същества и странни обичаи. Отдръпнете се, сега ще има буря...и земетресение...
Децата: - Ти ги уби!
Сатана: - Аз мога да правя каквото си поискам. Не разбирам какво е зло, защото не зная какво означава това. Няма страшно, някой път ще си направим още хора, те не струват нищо. Когато имаме нужда от тях. Самият живот е просто видение, един сън. Нищо не съществува освен празно пространство, а вие...а вие...сте просто мисъл.
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 20:18:37 pm от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

krasimir

  • Гост
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #38 -: Януари 08, 2009, 01:20:14 am »
Цитат
Къде отиват тези неща когато премигнем? Никъде! Те престават да съществуват!

Не престават да съществуват, а се превръщат в енергия, т.е. в част от самата тъкан на пространството, на Вселената.

Цитат
Какво има между ядрото и електрона? Нищо! И от какво са направени ядрото и електрона? От малки късчета енергия, които никак не са солидни, а всъщност са въртящи се частици светлина.
Дори и една грамада олово е не е друго, а светлина, правейки се на „нещо”. Е, това е колата ви. Е, има ли химикали в мозъка ви? Има ли ви вас самите?

Енергията е нещо, не е нищо. Грамадата олово не може да бъде сплескана така че атомите да се допират, защото има други енергии, които предотвратяват това. И слава на създателя на Вселената, че ги има.  ;D Това не означава, че нас ни няма.

Нас не би ни имало, ако я нямаше тая енергия. Нямаше да има кой да си задава въпроса: "мене има ли не, няма ли ме, дееВа"  :-\


Eon - е виж сега. Тук се казва че ние не съществуваме, в смисъл че ние не съществуваме като такива, каквито официално ни се казва че съществуваме като твърди същества, а съществуваме като енергия, всичко е енергия!
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 01:21:32 am от [;"]КраситОHelloweeN »

METAL

  • Гост
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #39 -: Януари 11, 2009, 10:40:57 am »
Не думай ве ;D ;D ;D

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #40 -: Януари 11, 2009, 10:46:43 am »
Не думай ве ;D ;D ;D
   Не им вярвай. И енергия не сме. Просто една мимолетна Мисъл. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Max

  • Гост
Re:Вие не съществувате
« Отговор #41 -: Декември 31, 2009, 00:46:48 am »
За какво се притеснявате в този момент? Почти е сигурно, че се притеснявате за нищо поради причината, че вие всъщност не съществувате!
Вие нямате грижи, защото нямате ум, нямате тяло или живот за да се притеснявате – всичко това е една илюзия. Няма притиснения, но по-важното е, че го няма този, който се притеснява.

Мислите си, че това зучи абсолютно безсмислено. Някои от най-брилянтните учени, философи и теолози на нашия век не биха се съгласили с вас.
Науката и математиката предполагат, че ние хората не съществуваме (дори и като си помислим – наука и математика няма – илюзии!).
Кен Корцзак

Това ми напомня за "Сандъците  на професор Коркоран" на Станислав Лем, макар да не е същото.
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 13:18:04 pm от Raven »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Вие не съществувате
« Отговор #42 -: Декември 31, 2009, 13:09:13 pm »
Всичко това го знам отдавна,но най ми е трудно да преодолея илюзията че всичко зависи от мен.Ако я преодолея,вероятно ще стана неудачник в женски род.Може би тогава бих се чувствала щастлива че не съществувам,но най вероятно ще си мисля че съм егати тъпата неудачнича затова че съм приела това че не съществувам и съм опропастила това което е било идеята да бъда,колкото и илюзорно да е то, все пак е било замисъл,нищото в процес на нещо.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Вие не съществувате
« Отговор #43 -: Януари 01, 2010, 14:24:42 pm »
     Привет 
     Може  ли  някой  да  ми  обясни,  ама  бавно,  номера  с  илюзорния  свят!   Много  ми  се  ще  да  бъда  илюзия,  но  не  знам  как  да  стана  такъв,  а? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Max

  • Гост
Re:Вие не съществувате
« Отговор #44 -: Януари 01, 2010, 14:41:13 pm »
Срещал съм израза" Съществуват множество илюзорни в светове и в тях може да се действа и да се умре" /свободно предаден/.
Мисля, че думата илюзия в случая има малко по-различно значение.
И Кастанеда и даоизмът например твърдят, че е обективният свят е илюзия, че има просто енергия.Аз не приемам това в смисъл че всичко около мен е "цвъкня на моя ум,както се изразява Кастанеда.Според него, това, че възприемаме енергията, свободно протичаща във Вселената, като обекти с различни качества, е в резултат на познавателната ни система, която ни е дадена , за да можем да функционираме в света, но това не прави възприеманата енергия/ като различни обекти/ илюзия. Илюзията произтича от самата познавателна система, която би могла и да бъде различна от тази, с която разполагаме и да предизвиква у нас по-различно интерпретиране от това, което правим в момента.

Може и да не съм разбрал и предал вярно прочетеното, нямам такива претенции.
 
А това, че самите ние сме илюзия, това за сега надхвърля възможностите ми , не мога да го проумея.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27