Автор Тема: Вие не съществувате  (Прочетена 15822 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #15 -: Август 16, 2008, 18:48:56 pm »
Там е работата и тънкостта в Матрицата.  Тя е толкова гениална или да кажа хлъзгава. Лесно може да се подхлъзнем.  Няма „част от”.  „Част от”   е вече разделяне, не Цялост.  Късаш от цялото. Самият израз „Едни хора   възприемат нещо”,  предполага, че има други „хора, които не възприемат това нещо” .  Това е тънката Матрична концепция за „ ние” и „ те” . 

Цялото Е  неделимо.  Избори, въпроси, неяснота, скука? Какво е скука? Състоянието между две електронни игри?  Ако знаеш, какво е скука, то трябва да има нещо противоположно на скуката – нещо като..  интересно  ( нескучно) .  О, ма това не е ли полярност? Полярност, разделение, съмнение, въпроси, ето това е Матрицата. 
 
 Цялото не може да бъде подложено на разделяне, поляризиране  и на скука , защото , как е възможно да си Всичко и да ти е „скучно”?   Скука е  чувство  на  сивота, обратното на интересно.  Ако има скука, ще има интересно. Значи, ще сменяш скучната игра с интересната, докато и тя стане скучна.  Аз съм Цялото, следователно всичкото, скучното и  интересното, всичко това  съм Аз. Аз играя всички електронни и не-електронни игри едновременно. Нямам нужда да ги сменям.  Дори Матрицата е у мен.  Аз съм   Безкрайното  съзнание, което е обхванало Всичкото, как да ми е скучно?

Разбира се,  Alien,  това не го казвам от любов към спора.  Спорът е последния капан, в който ще падна.   :)   Аз съм Цялото и да споря със себе си е немислимо.  Аз напълно се присъединявам към групата,  за която говориш, само  просто казвам, че не мога да не съм присъединена и към другата група. Няма как.  Аз Съм  и двете групи и всичко останало.   Аз съм и в Матрицата и  Отвъд нея.  Няма как иначе, щом съм Цялото. 

Преди малко гледах 100 метра бягане, мъже ...  Страхотен спринт, страхотно постижение на ямайския състезател...  Както  се очаква, това беше повторено  много пъти на забавен кадър. Нещо не ми изглеждаше наред  и се чудех, какво точно  става?  Усещам, че не е наред, но ми убягва.  Нещо се случва с победителя, пред очите ми,  което не мога да „стопля”  И ..цинк!  Крушката светна!  Беше угаснала, защото „гледах”  с очите вместо със съзнанието.

Странното е, че Юсаин Болт до половината разстояние не е пръв, а може би 3-ти? И изведнъж, около 50-те  метра той се ускорява толкова неимоверно, че към финала му се налага да си бие спирачките , да разпери ръце и да се огледа наоколо, сякаш казва: „ С кой се състезавам аз, бе? Къде са другите?”  И е все пак поне  2 метра  по-напред  от другите.  Е, защо ми се видя толкова  странно всичко това?  Защото ето какво ми каза гласчето, когато зарязах очите:   До към 50-те метра Юсаин беше Юсаин и се състезаваше с останалите.  И изведнъж, той престана да е Юсаин и да се състезава, той получи   „Нео” (Матрицата) момент...Съзнанието се ускори, защото съзнанието знае, че може всичко, защото то е всичко.  Към финала, не Юсайн, а Съзнанието  разперваше ръце и  се питаше: С кой се състезавам аз? Аз нямям ограничения. Не може да имам. Аз съм  всичко.  След  това всичко пак се върна по  местата си.  Юсайн развяваше Ямайското знаме и се биеше в гърдите.  Дори и на Юсаин му беше убягнало, че съзнанието му е имало „Нео” момент.  Негови колеги, биваха интервюирани и се жалваха, че краката им ги били предали. Ахам, краката начи, викаш?  Да, разбира се,  докато вярваш, че имаш крака, хахахаха...  Дори във  физическо  тяло, човешкото същество (съзнание)  е способно на толкова много, на всичко, на най-невероятното, само ако можеше да го допусне...
« Последна редакция: Август 16, 2008, 18:52:18 pm от July »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #16 -: Август 16, 2008, 20:21:25 pm »
Хех  ;) ти от всичките ми въпроси отиде баш на скуката, която беше сложена само за баласт  :P  Казваш за "тънкостта" на Матрицата, но аз пак си задавам въпросчето - след като сме всичко и цялото тя и матрицата е "наше" творение и нейните "тънкости" са в наша полза тогава. Или пък не е ? Защо цялото е приело да бъде "ограничено" е много интересен въпрос. Тук могат да се измислят и най-големите спекулации.Както тезата че матрицата е училище/затвор. Ако цялото знае всичко защо му е да се учи  или пък да бъде затваряно на първо време.Все някаква първопричина трябва да има.Едно от обясненията е че цялото (БОГ) не е съвършено а то се развива и всеки допринася за развитието и става все по качествено и качествено до безкрай на базата на опита който трупа с безбройните симулации. А ако това цяло не е само ? Това което мислим за цяло може да се окаже че е част от друго - по-голямо и така отново до безкрай. Докато си в матрицата обаче няма как трезво да се видят нещата - освен това по метода на матрьошките също не се знае излизането от една матрица дали не води до следващата и така пак до безкрай.

Колкото до Болт тук май ти е повлияла сцената от аниматрицата на подобна тематика  ;) пича на мокра писта наскоро направи подобно постижение и беше ясно че има сили за много повече, а ускорението му към средата на дистанцията  е чиста тактика на бягане - щото ако се тръгне  прекалено бързо после може да се окаже фатално - пример с ускорението при колите - ако включиш прекалено рано на по-висока скорост това води до обратен ефект накрая.Та аз лично в това нищо гнило не виждам освен факта че накрая дигна ръце много преди финала с което каза на всички че в момента са много далеч от неговата форма.Явно и добри "съставки" взима  :P

Изказвания след бягането на 100 метра за мъже:
      Юсейн Болт /Ямайка/ - олимпийски шампион с нов световен
рекорд 9,69 секунди:
      "Аз съм наистина доволен. Когато видях, че на 50-тия метър
 водя, бях доволен и започнах да празнувам. Казах си: "Аз ще
победя!". Чувствах, че имам световния рекорд в краката си, но аз
 бях дошъл тук, за да победя и го направих.
« Последна редакция: Август 16, 2008, 20:51:21 pm от Alien »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #17 -: Август 17, 2008, 09:53:36 am »
Съзнанието е като река, а водата която тече през нея е живота. Значи човек може да осъзнава толкова, колкото му позволява неговата вместимост. Да вземем например животните - те нямат ментално тяло и не могат да влязат в съприкосновение с енергиите на менталния план. На менталния план животните са несъзнателни. Животът е навсякъде, но той трябва да бъде поставен в ограничение (тяло, форма) за да бъде осъзнат. Щом тялото бъде преодоляно (овладяно), животът се проявява в нова, по-подходяща за развитието на съзнанието форма. Духът сам по себе си, отделен от материята е несъзнателен. Развитието на съзнанието изисква и постоянно развиване на организираността на формите в които се проявява и повишаване на качеството на съставящата ги материя (енергия).

По отношение на законите - те са вечни и неизменни, и от тях нищо никога не може да избяга. Нали именно законите отличават Космоса (реда) от Хаоса. За Йерархията - тя е навсякъде в Космоса и е безкрайна и в двете посоки. Тук обаче, за разлика от човешките йерархии и тази на тъмните позицията на всяка индивидуалност в нея се определя от развитието на съзнанието и духовността - друг критерий няма. Съзнанието определя и свободата с която човек се ползва, както и неговата отговорност. Всички външни ограничения, които са поставят на човека са в отговор на негови (лични и колективни) вътрешни ограничения и несъвършенства. Например в менталния свят човек е способен да си създаде всякакво обкръжение чрез мисълта си, да се придвижва свободно и мигновенно в пространството без значение на разстоянието и др. Гъвкавостта на менталната материя му го позволява. Но един човек, който в течение на земния си живот е мислил основно за своята къща, автомобил или каквото и да е друго, ще ги създаде и в менталния свят и ще бъде зависим психически от тях, така както е бил и на земята. Всички зависимости и навици там ще бъдат стократно усилени. Той ще се движи с менталния образ на автомобила си, въпреки че менталната материя му позволява да лети, да преминава през други обекти или да се телепортира (думата не е съвсем точна) чрез силата на мисълта си. Телата са прекрасни инструменти чрез които човек може да си взаимодейства с обкръжаващия го свят на различните планове (физ., астрален, ментален и т.н.), но човек трябва да бъде господар на телата си, а не техен роб. В повечето случаи човек реагира механично и по-навик. Мислите които човек допуска до съзнанието си определят и качеството на неговото ментално тяло. Същото важи и за желанията му. Човек сам изгражда телата с които се проявява в различните светове. За да се излезе от трите низши свята, е необходимо човек да си построи носител за света над тях. Това става чрез всеки надличностен и неегоистичен стремеж, мисъл, висше чувство, т.е. излизане извън тесните граници на егоизма. Когато като цяло в човека привличането на надличностното надделее над влиянието на низшето его, фокусът на съзнанието може да се пренесе в духовната триада. Преди това "бягство" от низшите светове е невъзможно.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #18 -: Август 17, 2008, 14:15:06 pm »
 О, Ал,  :)  аз също не виждам нищо гнило в победата на Юсаин.  Гнило е гнила дума, която дори не бих употребила.  По-скоро, бих го нарекла  прекрасно човешко постижение, когато човек спре да „мисли” и разпери крилете на съзнанието.  То е велик спринтьор,  а  и всичко останало.  То е велик композитор, велик актьор, велик писател, художник..  Границата между много добрите в дадена област и гениалните е точно тази.  Много добрите полагат гигантски усилия  и амбиция да постигнат нещо . Гениалните не постигат, те са неамбициозни, често асоциални,  подтикнати от „вътрешно безпокойство”, което ги кара да се държът „ирационално”  Точно тази  ирационалност те влагат в картина, в симфония във филм и т.н. И затова повечето гении биват наричани луди. Да, луди. Кой е луд тук?
 
Пък и какво виждам аз, е различно от това, какво виждаш ти. Ти,  казваш, виждаш  атлет, който е явно по-бърз от другите състезатели, защото преди това, на мокра писта е дал „сигнал”,  че е способен на такава победа.  (макар, че 100-те метра не му е основната дисциплина, а 200 ) Виждаш също сравнение с ускорение на кола.  Инерция, скорост, все физически науки.  Аз съм в този форум,  „Езотерика” , за да изследвам езотеричната страна на това, какво се случва край мен.   Иначе щах да бъда в Ауто-форум  или Спортен форум.   Аз разказвах по-скоро,  какво се случи с мен по време на този спринт и какво аз изпитах.  Какво "видях"  аз и как го видях. И съответно, как  аз го изтълкувах.  Не случайно говоря от първо лице.  Не съм се наела да  обобщавам, че всички  така са видели нещата. Както винаги, аз обяснявам собствената си позиция. 

Според мен,  процесът  се започва другаде, за да  завърши на физическото ниво.  Нека не забравяме, че за да стигне до физическата равнина, всеки сигнал, трябва да премине през много други по-фини нива.  За да се роди човек физически, той трябва да има  вече готова етерична матрица. За да  се появи мисъл във физическия  мозък, вече трябва да има такъв  етеричен сигнал. 

И не съм се хванала  за думата „скука” . Просто  споменавам характерни състояния  на човешката психика.  И не само „скука”, а  и други, като „въпроси”, „съмнение”, „разделение”, „полярност” а има и още ...  Аз не се хващам за нищо. Аз изследвам думите и причината за тяхната употреба от хората, нищо лично.   Признавам си тази дума не  я знам  - „аниматрицата” .  Светни ме, Ал, плийз!  :) 

Матрицата е нещо, в което никой не те държи насила. Не е затвор. Така, че можеш да я напуснеш по всяко време.  Никой не може да задържи съзнанието на Цялото, защото то е всеобхватно и следователно обхваща и Матрицата, както и всичко останало. Само, че за целта, трябва да се довериш на съзнанието , а  не на логиката, ума, рационалността. Те са части от ума и следователно  са ограничени от матрицата = ниски вибрации.

В този смисъл, препоръчвам на тези, които непрекъснато си задават редица въпроси, просто да спрат. В този шум не може да се чуе съзнанието, защото то не е настоятелно. Спрете да мислите и  знанието самó ще започне да идва.  Просто преустановете тоя шум, с който заглушавате  „гласчето”.

Простете, че може би звуча като лектор. Целта ми не е да изтъквам супериорност. Аз дори нямам цел. Само си викам, ако някой ме чуе, ОК, ако не, пак ОК.

Този, който вярва, че е в Матрицата Е в нея. Защото вярата, че си в нея, започва с вярата, че тя въобще съществува. Свободният роб! Този, който вярва, че границите между Матрицата и другите нива са плътни, винаги ще се чувства затворен като  в ансамбъл от матрьошки.  Той ще смята, че трябва да отвяря всяка следваща матрьошка, за да се измъкне евентуално.  Границите са в главите ви, в ума ви, в логиката ви, както и самата матрица. Отървете се от тях.

Затова и не случайно казах, че смъртта не те спасява от Матрицата.  Спасява те сливането с  Всеобхватното съзнание.  Но сливането е последният етап от  по-дълъг процес на експанзия.  Разширяваш, разширяваш съзнанието си докато  се слееш с Цялото .  Тогава ти просмукваш всичко, защото нищо не е плътно. Когато просмучеш и обхванеш Всичкото, ти ще СИ Всичкото (и себе си, защото няма да загубиш идентичност). Това дори не е бягство от Матрицата, това е просто „удавянето”  ѝ в твоето  собствено, необятно Съзнание.  Вече бях давала някъде примера за буркана, запълнен догоре с камъчета. (извинете ме за повторението, но е важно)  Бурканът изглежда пълен , но не е, защото можеш да сложиш чакъл и да запълниш разстоянията между камъчетата. Сега  вече изглежда пълен, но пак не е, защото можеш да  прибавиш и най-фин пясък и той да запълни останалите малки празни пространства. Но бурканът пак  не е пълен, защото можеш да го напълниш с вода. Сега водата е обхванала/запълнила всички други по-плътни частици от нея, но и не е престанала да си бъде вода.  И това е пример само на грубо физическо ниво. А, представи си, колко фини нива се запълват взаимно, докато се стигне до най-финото, което обхваща всичко останало. Ето това е  Съзнанието. 

„Защо Цялото е приело да бъде ограничено?”  Кой казва, че Цялото Е ограничено. Това не е възможно. То няма граници, защото е безкрайно и безвремно. Граница е дума от земния словесен запас.  Тя не може  да обясни гигантизма на Цялото и неговата всеобхватност. Не може Безкрая да се опише с ограничен език.  С думи!  Цялото е обхванало всичко и хич не му е скучно, защото е всичко и всеки ( и поради това не е самó)  и си играе всичките игри едновременно.
 
Като казваш „Ние” сме сътворили Матрицата, кого имаш предвид?  Ако е Ние-Цялото, то лично не създава нищо.  То не е някакъв алхимик, който седи в лаборатория и смесва  разни гърмящи субстанции, за да опитва това или онова:  „Я, чакай да сложа малко от този прашец, а, буф... гръмна и изби  300 000 души, е, голем праз, сеа  ш’си направа други”.  Всичко се само-създава в Цялото. Много хубава дума  в случая на английски е within.

А, ако имаш предвид  Ние-хората, ние сме "създали" Матрицата и цялата холограма само в главите си. И когато се идентифицираш с тяло, име, раса, нация, пол, тази полярност автоматично те "самозатваря" в собствения ти затвор. И от тази позиция на затворник, виждаш раси жадни за власт, които са впрегнали  90% от населението и го манипулират чрез ДНК програми и управляват чрез шепа техни избраници - кукли на конци.  Има и такива, които не могат да бъдат манипулирани и други, които разбират, че са манипулирани, но пак не могат да направят нищо, просто защото не искат.  Никой не иска да напусне Матрицата (имагинерна), защото повечето хора мислят, че "Тя" е тяхната свобода.  И в това е тънкостта и гениалността й. (Не по-гениална от съзнанието обаче, защото то може да я съзнае и това винаги трябва да ви е знак за собствената идентификация. Червената, аварийна светлина!!!Ако можете да осъзнаете нещо, значи сте повече от това нещо)  Те са  свободни роби, които ходят на работа, с мисълта, че бачкат за себе си, за децата си, за внуците си, за шуранайката си и т.н. И че всичко е за тях.  Те не искат вън от Матрицата, защото Матрицата раздава заплатата на края на месеца. Колко пъти съм предлагала на иначе интелигентни и добри хора, мои приятели и близки, които се оплакват от "живота си" (сякаш техния живот сам си се живее  ;D , то даже не е за смях така, че  :'()  да напуснат работа и  да опитат нещо самостоятелно, нещо, вън от системата.  Нещо драстично различно от ритъма, в който живеят.  Ама как? Питат? Те  искат да са „сигурни” . Не искат да си изпускат „сигурното” място, „сигурната заплатка”  , „сигурното” удобно, панелно или тухлено жилище, и накрая апотеоза-награда: „сигурната” пенсия.  Велико!  Така, че повечето не искат да напуснат Матрицата.  Не вярват, че са манипулирани, те мислят, че имат свободен избор.  Да, имат, но не този да избереш това монотонно, робско, роботизирано съществувание.  Имат друг избор, да го захвърлят и това ще бъде първата стъпка към напускане на Матрицата, стягането на куфарите,  казано  смволично, защото за да я напуснеш, не трябва да пътуваш никъде освен в съзнанието си. И най-обичам  израза: А, лесно ти е на тебе. Ма, защо да ми е лесно, аз живея моя живот, той не ме живее мене. Късметът е за тези, които вярват, че живота си тече, сякаш те не са в него.

Дори конспиративните групи, които постоянно говорят за Матрицата, ми напомнят на Нов вид религия.  Пълни са с догми и правила, които яростно защитават и точно, както религиозните фанатици са коне с капаци и не може да ги убедиш да си разтворят кръгозора, почти същото е с групи за конспирация. Не се толерира другата гледна точка, не се допускат различни възгледи.  Те  скачат от статия на статия, от семинар на семинар, от форум на форум, от уебсайт на уебсайт , обсъждат, питат, разсъждават...  Но, сами, не  правят и крачка за излизане от Матрицата. Е, да, знаем, че има Матрица, но какво можем да направим?  Свиват рамене.  Можеш да се довериш на съзнанието си, например и да спреш да търсиш причините извън себе си. Не си затворен от никого, сам си си затворник на илюзиите! Всичко е в главата ти, Матрицата и бягството от нея.  Защото нека не забравяме, че Матрицата не е реална , а е илюзия.

Отивам на въпроса , дали Цялото е съвършено и веднага ,това, което първо ми се набива като основна линия е: Какво е „съвършено” ? Как  значението, смисълът  на  дума от земния език, може въобще адекватно да бъде отнесена към Всичкото и да го обясни? Това ни е проблема на нас, че слагаме земни думички след Цялото и няма как иначе. Ние сме земляни, боравим със земен език. ( защото се идентифицираме със земните си холографски тела) Самата дума „Цяло” е дори невъзможна, неадекватна. Всяка земна дума, която ще употребим, за да  ГО/Я/ГИ обясним и придадем земен смисъл е предварителен провал.

Не се „приземява” онова, което е Безкрайно и Необятно. Нека не забравяме, как Земята съответства на Космоса или поне тези малки % , които виждаме от него или  това, което е  достигнало като сигнал до нас, пътувайки векове и еони.  Тя е една малка планетка, някъде в този безкрай. Ако почнеш да зумираш  навън  и се отдалечаваш от земята, след много малко тя ще изчезне. Няма дори да си излязъл от нашата галактика и вече няма да я виждаш. И  с още по-малките от Земята земни думички, ще можем да опишем това, което обгръща с чудовищна мощ не само тази планетка  и галактиката в нея, но и вселената/те и всичко отвъд. Как? Невъзможно е с нашите думички.  Но има универсален език в Космоса, който дори не се говори или пише, защото когато си в Космоса, става ясно, че го знаеш.  Става ясно, че знаеш много неща.  Но тук, не го знаеш.  Защо? Защото си се идентифицирал с нисковибрационната си обвивка и си служиш с нисковибрационни думички, въпроси и теории. Е, за това физическият холограмен роб  има вечен стремеж, да си обясни Необяснимото, тъкмо защото това не е възможно.  А  човешката натура е „искането”. То е и един от проблемите. Искам  пари, искам кола, искам руса мацка, искам вила на морето, искам  екскурзия на Карибите, искам да знам и така в прогрес все нещо  „искам”.  Искането, желанието да се „постига” е проблем на човека. „Искам да знам” не е по-различно.  Не можеш да „искаш” да знаеш. Знаенето не се иска и не се учи. Знаенето се знае. Знаенето Е перманентното състояние на съзнанието. Ако искаш да знаеш спри да го искаш и ще знаеш. Толкова е просто. Когато знаеш  - знаеш, когато искаш да знаеш – не знаеш, а само искаш. Ама как да спра да искам? Както казва Iris , започва се така:
Цитат
Това става чрез всеки надличностен и неегоистичен стремеж, мисъл, висше чувство, т.е. излизане извън тесните граници на егоизма.

И да се върна на главната тема. Не забравяйте, че живеете в илюзия, колкото и истинска да ви се струва тя.  Излизането от илюзиятя може да е много лесно. Става само със съзнанието.  Това е вашето спасение ... от вас самите.  :-*

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #19 -: Август 17, 2008, 18:45:07 pm »
Цитат
Признавам си тази дума не  я знам  - „аниматрицата” .  Светни ме, Ал, плийз!  Усмивчица 

Понеже темата е актуална а и е свързана доста със съществуването за сега ще ти отговоря само на това иначе бая се иззорих с дългия ти пост  :D

Не го обясних щото мислех че се знае масово, но е възможно да си го изпуснала. Става въпрос за филма Animatrix - анимационна версия на матрицата съставена от различни кратки случки събрани в едно цяло ;)

Та там има една случка която по много показатели се приближава до историята с Болт - има и различия разбира се но първо съвпаденията  ;)

Става въпрос за състезател на дистанция 100м - чернокож  :P, който още в квалификациите поставя нов световен рекорд - 8,9 сек  :D На финалното бягане малко преди финала някакъв мускул му се скъсва и изпада в особено състояние сякаш нещо му проблясва и това което се случва за стотни от секунда при него продължава дълго в същото време дават агентите на матрицата как казват че не трябва да го оставят да се събуди - в крайна сметка финишира падайки от болка с нов световен рекорд 8.72 и в инвалидна количка и изтрита за случилото се памет (или поне така си мислят агентите).Световен рекорд който хората ще помнят с години... Какво повече може да иска човек - казват агентите. И отговора на спринтьора е - СВОБОДА. И успява да стане от количката като от нея изхвърча един болт на забавен каданс - Юсейн Болт  :D :P

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #20 -: Август 17, 2008, 20:23:58 pm »
А аз мислех, че е няква нова сленг дума в някоя друга тема от форума  ;D

Не съм го гледала.  Е, сега вече ше го. Тенкс, Ал.   :-*


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #21 -: Август 18, 2008, 22:05:25 pm »
Цитат
В този смисъл, препоръчвам на тези, които непрекъснато си задават редица въпроси, просто да спрат. В този шум не може да се чуе съзнанието, защото то не е настоятелно. Спрете да мислите и  знанието самó ще започне да идва.  Просто преустановете тоя шум, с който заглушавате  „гласчето”.

Това е верен принцип - интуицията много често ни казва как стоят нещата. Аз лично голяма част от моите търсения ги правя за да потвърдя вече това което ми е дошло наум и да видя дали и други са стигнали до подобни мисли. В контекста на това че повечето не са много ортодоксални когато намеря някакво потвърждение става интересно  :P В последно време даже като че ли "матрицата" много повече се е доближила до астрала като честота на вибрация и някак си хората стават по-телепатични макар и несъзнателно. Стана вече няколко пъти си мисля за някакви теми и почти винаги на следващя ден ги виждах засегнати по един или друг начин от някой български журналист.

Цитат
То не е някакъв алхимик, който седи в лаборатория и смесва  разни гърмящи субстанции, за да опитва това или онова:  „Я, чакай да сложа малко от този прашец, а, буф... гръмна и изби  300 000 души, е, голем праз, сеа  ш’си направа други”.

Понякога неща които на пръв поглед звучат "безумно" могат да се окажат и истина  ;) Как ще коментираш "теорията" за  "експеримента" която на различни нива засяга планетата като експеримент и в най-големите си мащаби стига до това да нарече цялата вселена експеримент. На кого ? Отново тема за спекулации но като интересно четиво бих ти препоръчал разказът на Шекли "Травмираният" - Заглавието звучи малко гадно но това е просто вид определение ;) Ето един много малък цитат само като лек намек за какво става въпрос  :D
Драги Контрольор Миглийз
С настоящето ви уведомявам, че завърших работата си по договор 13371А. В района на космоса с кодово название АТТАЛА построих мегагалктика включваща  549 билиона галактики, с нормално разпределение на звездните натрупвания, променливите величини, мъглявини и т.н. Виж приложение в техническият доклад.


Та няма нищо невъзможно - съвсем нормално и дори самите да сме едновременно съставители и изпълнителни на "проекта"  ;)

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #22 -: Август 19, 2008, 01:23:40 am »
Най-малко ще чуеш от мен, че нещо е невъзможно.   А при това,  ако развиеш съзнанието си в степен, която аз приканвам тук от известно време ( не знам до кога  ще се бъхтам да си  рекламирам продукта  :-[ ..хахаха) ,  се случва точно това.  Ставаш създател сам на свои собствени вселени и галактики. Това не е експеримент.  Това е съвършенството на съзнанието.   То , бидейки всичко,  може да си сътворява най-невероятните светове.  И не по договор 13371А  ;D, а за кеф и удоволствие.   Колко му е да си създадеш холограмен физически свят,  като вслелената, в която живеем?  Щом  някой тук , на Земята може да ти прави малки холографски модели,  съответстващи по сложност на неговото развитие на съзнанието, защо да не мога аз,   Всеобхватното,  Вездесъщо съзнание,  да си направя мои вселени, съответстващи на моя гигантски интелект.  Безкрайно големи и безкрайно разнообразни.  Поддържам си ги чрез концентрацията  на безкрайния ми  ум и така им поддържам гравитацията.  Като в  същото  това време, не ми пречи да си джиткам тенис с холографския ми Федерер на холографския ми корт в холографското ми имение,  с уникален дворец  на брега на лавандулово оцветеното езеро... отвъд което се простират безкрайни райски градини, в измислена от мен прекрасна  локалност?  Фантазията ми нема граници, защото аз съм Всичкото и си  прайкам вселенки , както детенце  -  сапунени мехурчета.  Така, че в един прекрасен ден и ти ще го можеш , ти и сега го можеш,  ма не знаеш.    :)  И аз не се занимавам със спекулации.  Предполагам разказа „Травмирания „ ще ми предложи подобна теория.    :)  Но от любов към  знанието ще го намеря и четна.
   
И,  да не забравя.. матрицата не се е доближила до нищо.  Тя е холографска измишльотина на некъв такъв като мене , дето си джитка тенис в неговата си локалност.  Матрицата се е доближила само  до някви пластове на съзнанието ти.  Въпросът  е да я изметеш от там с голямата метла, Ал!  Организирай си  Ленински съботник . Като обереш паяжините , като измиеш прозорците и изключиш телевизора и радиото в кутийката наречена „съзнание” , да хигиенизираш малко, тва онова. Изкарай всичко от там , книги,  мебели...лъсни пода, седни на него в празнотата.  Вземи в ръката си тоя холографски рубик-куб наречен матрица. Поразгледай го от тук-от там  и ше видиш колко е тъп.  Ти си по-умен от него, щом  можеш да го подредиш. Фърляй и него на боклука и се радвай на нищото,  дето е запълнило кутийката.   И ако таковата,  ела да удариме  едно тенисче..

П.С: Вече ше ти ги пускам по-кратки да не се зориш .   :-*

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #23 -: Август 19, 2008, 09:56:59 am »
Въпросът е този свят който би си създала, доколко ще е реален. Ще оказва ли той влияние на другите хора или не? Защото ако не оказва, т.е. ако той е субективно състояние отнасящо се единствено до тебе самата, тогава такъв свят е почти изцяло илюзорен и е много подобен на състоянията в девачан и нирвана в положителен смисъл и авичи и авичи-нирвана в отрицателен. Ако се допусне взаимодействие с останалите хора (или други същества), нещата се усложняват до безкрайност, защото тогава всеки чрез собствената си воля ще може да упражнява влияние върху реалността и нашето участие в моделирането и ще съответства на съзнанието ни.
п.п. Всяко нещо има само един център.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #24 -: Август 19, 2008, 15:02:59 pm »
Веднага отговарям.  Светът, който  съм създал,  е точно толкова истински, колкото този, в който живеем, той Е този свят и  всички останали. Вътре в тоя свят е и моя луксозен замък с лавандуловото езеро и зелените лебеди в него...От време на време го сменям  с  дървена планинска хижа.. където си касонвам лакинито  на дека  и си гледам гигантските заснежени върхове... Седя си аз с лап-топче на коленете и се усмихвам под мустак и си пиша в  x-net …например.  Всичко  в тоя свят  си влияе взаимно, така е;  галактики, звезди, планети, видове  съзнателни организми ( не само хора).  Всичко е взаимнопроникващосе и непрестанно развиващосе.  Иначе е статична скука, картина в галерия. Макар, че, ако искам да е само картина , ще е. 

Ако приемеш, че живееш в илюзорен свят, то всичко е една илюзия така или иначе. Ако пък  приемеш, че е плътен, което няма как да е ( иди на субатомично ниво и ще разбереш, че плътност няма) , то значи е плътен.  Може да е какъвто Гигантското ми съзнание си поиска.   Все пак аз съм Всичко и затова няма невъзможни неща за мен. Моето съзнание не знае граници,  време, то е онова, което поддъжа всичко в Безкрая в постоянно движение и взаимодействие.    Моето съзнание е всички онези малки искрички - неизброими съзнанийца   в безкрая, които ме съвукупяват.  Едни по-малки ,  други  по-големи,  трети направо гигантски за представите на човека.  В моето съзнание,  всеки живее в зависимост от това, как  собственото му съзнанието  се е развило,  едни живеят в нирвана, други в измислени собствени райове и девачани , трети в измислени от тях  адове.Четвърти в матрици.  А аз  пък, ги живея всичките.  А,  бе, много народ, много места, нямат край.  Нещата никога не могат да се усложнят за мен, защото първо аз съм безкраен интелект и второ, (това се подразбира), ако аз съм най-гигансткото съзнание, което е обхванало всички други съзнания, начи аз съм го измислил тоя  много сложен пъзел.  Щом аз съм го измислил тоя пъзел, безкраен, начи аз знам  как се подрежда и дали?   Все пак, нали аз тва работя -  усложнител .. .  :)  Така, че , когато говорим за Безкрайното съзнание на всичко, говорим за нещо, което не може по никакъв начин да ни се изясни, ако не СМЕ него.  Ако сме него, няма АКО, няма НО, няма АМА. Аз съм всичкото и нищото.  Ако някой не Е Аз , няма как да му бъда обяснен.  :) 

П.С: Всяко нещо може би има център, но аз ? Аз съм безкрай, едновременно във  и отвъд време, пространство ...математика и логика.  Всеки опит,  да бъде приложена логика спрямо мене, ще се проваля. 

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #25 -: Август 19, 2008, 17:30:36 pm »
Ае July ти да не си чела в някой мой преден пост че съм фен на тениса и сега да ме занасяш   ;) - щото нещо много съвпадения взеха да стават  ;D. А Фед дъниш ли го редовно  :P

Колкото до създаването на вселени - това съм си го мислил още като 5 годишен и после успях да го намеря и в по теоретичен вид при много автори  - значи има нещо вярно  ;). Дънов го споменава ( е с различни условности) - трябвало първо да имаш 777 инкарнации ама не какви да е ами специални  ;). В първата книга на Румен Чорбаджиййски също - макар че предполагам че там е  взето от Монро. В Сциентологията (за моя изненада)- Аз  си мислех че е християнска секта преди да прочета за ко са борят -  ;D също се споменава че "свободната душа" може да сътворява вселени. Въпроса е обаче както спомена и Iris дали един вид тези вселени са сингъл плеар с ботове  ;) или с "реални" мултиплеар играчи. И според мен (колкото и наивно да звучи) ;) съществува една надпревара за привличане на "реални играчи" в тези различни ("вселени игри") и пропагандата за различните игри е огромна.
« Последна редакция: Август 19, 2008, 17:53:18 pm от Alien »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #26 -: Август 19, 2008, 21:04:57 pm »
И според мен (колкото и наивно да звучи) ;) съществува една надпревара за привличане на "реални играчи" в тези различни ("вселени игри") и пропагандата за различните игри е огромна.

Цитат
ВВ се замисли и пак започна: А какво ще кажеш за онези момци, които ти помогнаха, когато имаше нужда, или поне усещаше, че имаш. Кои бяха те?

Отговорих спокойно: Може би са от по-горните кръгове. Там стават много такива работи. Пак ти казвам, повечето от хората нямат никаква представа за това нещо, освен за своите сънища, както ги наричаме, ъ... дива информация.

ВВ отново се самовглъби, после отвори: Е, добре, имам чувството, че наоколо стават твърде много диви неща.

Не разбрах: Какви по-точно?

Тази информация за напрегнатия учебен процес на човеците, този мисловен пакет, който ти ми подхвърли.

Затрептях: Е, и?

ВВ продължи: Това според теб не е ли глупост, дива информация?

Мнението ми е, че върши работа.

Получих и друга информация и когато ги наложих една върху друга, стана ясно, че една от двете е напълно дива – глупост.

Не разбрах: И каква информация бе?

Онази, която получихме от брошурата за ТСИ, отнасяща се до всички места и неща, които щяхме да посетим. Всичко за Земята и хората, как е започнало, за какво е... всичко за това нещо.

Затворих и после бавно отворих: Не си ли съвпадат?

Ето, проучи я сам – ВВ ми подхвърли информацията. Взех я с любопитство. Разгънах я.

ЩРАК!

Някой, Някъде...

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #27 -: Август 19, 2008, 22:37:14 pm »
Ааа,  ма то вече на какво мяза хахаха.  Тва за тениса не го знам, разбира се. . Сефте го чувам.   ;D  Както и сефте чувах за аниматрицата вчера  ;D  Съвпаденията ги оставям на тия дето сега почват да редят пъзела.  Няма случайности.   Това за мисленето,  когато си 5 годишен, какво ти подсказва инстинктивно?  Че не трябва да си на 105,  нали?    Не мисля и че трябва да изчетеш  5 или 105 тона литература.  Даже тва дето си изчел след  5-тата си година...не те е научило на нищо,  само ти е помогнало да забравиш най-важното.  Чета много и  от чисто любопитство.  Никоя книга никога   нито ме е научила на нещо, нито някога ще може.  Мъдростта не извира от книги, мъдростта е в теб.  Някоя книга може да ме погъделичка, други не ме засърбяват даже. „Мъдреците”  обикновено не пишат нищо.  Те са много малко.  Нека кажем просто, че в момента на земята няма писатели сред тях.  Защо ли? Оствям ти го за домашно. Хахаха.   Давам и жокер : „етап на развитие на съзнанието” . Шегичка, бе...
 
От друга страна,  писането е забавно занимание.  Но когато се „стремиш” да кажеш нещо, не се получава.  Или ти иде или не ... Във вчерашния си пост казах , че разликата между много добро писане и гениално писане е понякога много малка, но очевадна.  Има класици,  в чиито книги ще намериш повече мъдрост от колкото в  езотеричните.  Защото езотериците  се „стремят” да кажат нещо задължително  важно.  Понеже  смятат, че това, което имат да кажат е важно. Полагат усилия да пишат.   Това, което е важно всеки вече го знае.  И ако един езотерик не знае това, какво може да ми каже той,  дето аз не знам ?  Нищо.  Пък и когато полагаш неимоверни усилия, това се усеща.  Чети по-добре Оскар Уайлд, Труман Капоти, Кафка, Селинджър, Тургенев.   Както Капоти казва:   „Бог ти дава талант, но с него ти дава и  бич, и тоя бич е само за самобичуване” . Защото това, което казваш остава и никой не може да го промени.   Ти държиш бича в ръката си. Имай го предвид,  писателю!  Защо някой би искал да се вземе толкова на  сериозно,   да напише личния си опит и да го книгоразпространи, това само той може да каже.  А и не ме интересува ... Това си е техен личен избор и те си носят отговорността за собствените си действия.
 
Това, което е свежото при Монро, е че няма нито едно учение ,  религия или догма в книгите му. И е много честен. С  Дейвид  Айк се напикавам от смях.  А,  ако някой може да ме накара да се смея с глас и да рева от смях, той има в себе си повече знание от всеки академик. 

Всеки се  появява в първичния си вид  Бог. Всеки носител на съзнание Е  Бог. Но не всеки го знае. Да не кажа почти никой.  Това именно разделя на пластове съзнанието . Иначе съзнанието е само Едно.  От там нататък това Цяло илюзорно се саморазделя на пластове. 
Получава се нещо такова.  Всяка една малка точица, съзнанийце се движи свободно в Моето и разполага с цялата информация, която съдържам. В един прекрасен миг,  тази малка искрица, започва да се съмнява в себе си.(Тва щот съм му дал свобода и идентичност..) А, бе аз съм ли Бог или не съм? :-\  Като гледам наоколо тоя безкраен океан от познание,  май съм, ма като се гледам ква съм мижетурка, май не съм. Ами ше зема да се „родя” и да скивам.  Отива и се „ражда” ( и това не важи само за хората)  и изведнъж се оглежда вече „роден” и  усеща, че нещо му липсва, ма не знае какво.  Нещо смътно му се мержелее в малкото мозъче,  ма няма спомен. Защото е напуснал  Безмерния и безвремев океан . И понеже усеща  остра липса  ( ами нормално), се почва един кръстоносен поход  в търсене на  „истини”? Търсят  Бог, търсят архитект ?  ( Ако пуснат обява в позвънете : "Търси се бог, спешно! Звънете вечер и в неделя" има повече вероятност да го намерят.  ;D    Ами защо се усъмни,  бе, искрицо ти ,  джанъм, светла ти?  Кво ти трябваше да напускаш  родния си дом? За да прекараш еони в обратния път?  Лошо ли ти беше тука с Федерико на сочното зелено кортче?  ::)  А бе, Ал, ти сеа да не мислиш, че съм толкова прост, да го създам  лесен за биене... Мноо е добър. Търкаля ме яко. Хахаха.

Сциентологията , не ми се и почва, че пак ше стане 100 кила пост, но накратко концепциятя „ние специалните притежатели на знанието” и „те, които са вън от нашия кръг" и сметам да спра до тук. Клуб "Езотерика без граници".. 

Мен, никой не може да ме научи на нищо. Казвам го с цялата отговорност.  Точно щото никога не мога да се зема толкова насериозно.  Не ми се учи.  Мързи ме. 

П.С : И още едно съвпадение , имам де-жа-ву с твоя  аватар.  Срещала съм се с него.  Хахаха..

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #28 -: Август 19, 2008, 23:43:41 pm »
Всичко би било много лесно за  осъзнаване ако си "спомняхме" за другия вид на съществуване. А дали не си спомняме чрез сънищата и другите "съществувания" са паралелни ? Аз този въпрос  съм го разглеждал в други теми и има  различни теории защо нямаме достъп до спомените на всичко което сме преживяли като други "личности" или форми. В интерес на истина някои хора не си спомнят дори  една съществена част и от сегашните си животи.Предвид на това че съм се сънувал със съвсем друга самоличност мултиизмерното едновременно съществуване за мен е реалност.
А въпроса за "родния дом" и напускането за мен също е актуален и щом също си задаваш въпроса защо, вероятно и ти се питаш за отговор  ;) Явно има причина и тя едва ли е "скука"  :P Това че знанието е в теб е абсолютно вярно както е вярно също че аз мога да си го "припомня" като си внуша че трябва да прочета дадена книга или статия или по някакъв начин се подтикна към нея в определен момент или пък случайно да проведа  разговор с някой който да ми "подметне нещо".
За Фед - аз си мислех че го дъниш редовно и затова се е подтиснал напоследък ама щом казваш  :P

Ицо я кажи това с "брошурката" откъде е точно - само да ми паднат мошениците - ще ги съдя и ще си върна парите за "екскурзията" обратно  като се върна "вкъщи" :D

lexas

  • Гост
Относно: Вие не съществувате
« Отговор #29 -: Август 20, 2008, 00:56:48 am »
 А дали идва един ден и въпросът: "Абе, не е ли време да млъкна с глупостите си, които дори не са мои, а да взема да се вслушвам в Живота, заради когото днес изобщо съм тук?"?????

 Имам чувството, че има два свята, единият - света на мислите човешки - на който повечето хора се отдават и който води до изхабяване и тъжна смърт, и другият - свят без мисли, без предположения, свят, в който оставаш свързан с Живота... плуваш в потока му и не се оставяш да бъдеш отвличан от истинската посока. Съмнението ще дойде, когато се появи мисълта за него... Твърде много въпроси, а аз сякаш се уморих да си отговарям на всички тях. Това е невъзможно. Но можем да направим друго - да се доверим на истинският Живот - този, който хората никога не живеят. Аз поне така го разпознавам.  :)

Всичко, което написах, не беше истински живот - бяха само моите мисли, които дори не са мои...
 
« Последна редакция: Август 20, 2008, 00:59:06 am от lexas »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27