Автор Тема: Адът - това са другите!  (Прочетена 10482 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #30 -: Януари 30, 2010, 16:02:22 pm »
     
       Не  можем  и  не  трябва  да  делим  духовното  в  човека  на  две  същности - божествена  която  е  винаги  чиста  и  неопетнена  и  на  някаква  друга  която  да  обира  негативите!

Негативите си ги търпи самия човек – това, което осъзнаваме като „аз“. А чистата и неопетнена същност си съществува, но въпросът с нейното осъзнаване е малко по-сложен. А колкото до човешките мисли: те са толкова наши, колкото радиопредаванията принадлежат на радиоапарата, който ги приема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #31 -: Януари 30, 2010, 16:39:23 pm »
Ъм, малко извън топик, но във връзка с "нашите" мисли- тази тема е много подходяща - http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,8960.0.html, освен това ако не сте гледали "Константин", там е засегнат въпросът с това по какъв начин различни външни фактори оказват влияние на мисленето и постъпките на хората.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #32 -: Април 07, 2010, 00:48:37 am »
Само да отбележа... (много ми е смешно, а не съм пила...в тоя чай от мента... нещо не е както трябва, ще го сменям  ;D)... в този форум е як "купон"!  8)

по темата:

мдам. Сарт(ъ)р е един така да се каже... екзистенциален философ. От тия, които много ги вълнувало да пишат за Живота на Човек.
Та покрай това му вълнение е писал за едни неща като

Свобода
и
Избор

и пишейки си, взел, че се 'изпуснал' и написал това за (някакъв) Ад (ът)  и другите.  :)
Надявам се от горното става по-ясно какво е 'Ад'- като Несвобода примерно.
И защо другите са в такова кофти отношение спрямо изборът НИ.

и такива ми ти работи.  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27