Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211604 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #600 -: Февруари 11, 2012, 14:52:14 pm »
Единствената  унификация  в  духовното  ни  развитие  е -  върви  се  само  напред,  всичко  останало  е  индивидуално  развитие. 
Точно.И в този ред на мисли,искам да отбележа,че дори духовната"деградация"е временна.Рано или късно започва"градация".

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #601 -: Февруари 11, 2012, 15:53:54 pm »
За пореден път  питам: Как разбираш (знаеш,че това е божията воля???)
И от кога човек може да става съвършен???
 ;D ;D ;D

 Когато  видиш  около  себе  си  щастливи  хора  и  знаеш,  че  за  тяхното  щастие си  допринесъл  лично  ТИ!  Когато  живееш  за  другите.
 На  вторият  въпрос  не  мога  да  отговоря,  много  съм  ниско  и  ми  е  трудно  да  гледам  нагоре.  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #602 -: Февруари 11, 2012, 22:30:54 pm »
Ми не можеш да си го представиш защото само зло не съществува. Дори и Хитлер и Сталин са били нежни с любимите си жени и семействата си. А на вън са избили и двамата милиони хора. Само добро също не съществува.
:hi: Извинявам се за закъснението!
Скоро гледах документален филм за Хитлер.
Неговата голяма любов е била неговата племеничка  :bad:
Тя е споделила че той е вършил небивали перверзии с нея.
За това тя не след дълго се самоубила  :---
Той си е бил  :diablo: от всякъде
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #603 -: Февруари 11, 2012, 22:32:25 pm »
За пореден път  питам: Как разбираш (знаеш,че това е божията воля???)
И от кога човек може да става съвършен???
 ;D ;D ;D

 Когато  видиш  около  себе  си  щастливи  хора  и  знаеш,  че  за  тяхното  щастие си  допринесъл  лично  ТИ!  Когато  живееш  за  другите.
 На  вторият  въпрос  не  мога  да  отговоря,  много  съм  ниско  и  ми  е  трудно  да  гледам  нагоре.  
Митко, а какво ще кажеш ако личното задоволството и незаинетресованост от случващото се е добре дошло за тях.
И ти още не си ми отговорил на предишния въпрос.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #604 -: Февруари 11, 2012, 22:57:16 pm »
Митко, а какво ще кажеш ако личното задоволството и незаинетресованост от случващото се е добре дошло за тях.
 
       Когато  живееш  за  другите,  това  го  правиш  не  за  тях  а  за  себе  си  и  дали  ще  го  оценят  или  не  няма  никакво значение.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #605 -: Февруари 11, 2012, 23:24:57 pm »
За пореден път  питам: Как разбираш (знаеш,че това е божията воля???)
И от кога човек може да става съвършен???
 ;D ;D ;D

 Когато  видиш  около  себе  си  щастливи  хора  и  знаеш,  че  за  тяхното  щастие си  допринесъл  лично  ТИ!  Когато  живееш  за  другите.
 На  вторият  въпрос  не  мога  да  отговоря,  много  съм  ниско  и  ми  е  трудно  да  гледам  нагоре.  
:hi: Съжалявам но не съм напълно съгласен. Това със щастието на другите може да се окаже 9та глуха.
Не малко ли дилъри раздават щастие по улиците  ::)
Не малко време живях заради другите и в един момент като се събудих се окоза, че така наречените "други" бяха сметнали, че съм им длъжен да ги храня тях и целите им семейства, да ги обсипвам с подаръци и да ги забавлявам  :o а те си мислеха, че е нормално те да си мързелуват на воля. :writer: Мечешка услуга!
  Според мен човек трябва да опознае себе си и да намери своите морални ценности, да ги претегли на везните на Любовта и да излъска и приведе в ред доброто което притежава. Самият му стремеж в това дело ще допринесе за неговото лично израстване и морално обогатяване. Който търси мъдрост ще я намери до прага на къщата си! Стига да я търси от цялото си сърце ;)
Един младеж отишъл при един велик мъдрец. Поискал да придобие мъдрост.
Мъдреца му казал, че има само един начин да я придобие.
Как? Попитал наивният  младеж.
Ела ще ти покажа казал мъдреца.
Хванал главата на младежа и го потопил в бъчва с вода. Юношата почнал да се мята но не можел да преодолее желязната хватка. Не след дълго започнал да се дави в предсмъртна агония. Тогава мъдреца го изкарал от бъчвата, чуло се силно пронизващо поемане на въздух. Тогава мъдрецът казал  на разтрепераният объркан младеж. Ако не търсиш Мъдростта като тази глътка въздух, няма да я намериш! ;D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #606 -: Февруари 11, 2012, 23:30:02 pm »
Митко, а какво ще кажеш ако личното задоволството и незаинетресованост от случващото се е добре дошло за тях.
 
       Когато  живееш  за  другите,  това  го  правиш  не  за  тях  а  за  себе  си  и  дали  ще  го  оценят  или  не  няма  никакво значение.
Все пак има, според мен и за мен, защото е взаимовръзка и както се дава трябва и да се получава...смисъл трябва да има взаимност.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #607 -: Февруари 12, 2012, 11:02:37 am »

 :hi: Извинявам се за закъснението!
Скоро гледах документален филм за Хитлер.
Неговата голяма любов е била неговата племеничка  :bad:
Тя е споделила че той е вършил небивали перверзии с нея.
За това тя не след дълго се самоубила  :---
Той си е бил  :diablo: от всякъде

Ами Ева Браун? Както и да е....Знаеш ли защо Фюрера е ненавиждал евреите? Защото когато е живял в Австрия още на млади години и никому неизвестен е виждал как хората са си залагали къщите на евреите за много малко пари, колкото да преживеят по-малко и от месец. Мизерията тогава е била тотална, едвам се е оцелявало, а евреите-лихвари раздавали пари с/у огромна лихва. Виждал е как хората губят домовете си и изхвърляни на улицата. Адски го е боляло и се е заклел, че ако един ден има достатъчно власт, те ще си платят за това. След това както всички знаем, Фюрера е живял почти година в имението на Ротшилдови във Франция и явно там го подлагат на ''програма Монарх'', и ето ти завършения и извратен идиот, който ние познаваме ;). Така, че не е бил такъв мръсник изначало, имал е и човешко лице, но са му изкарали тъмната страна. Не ме разбирай погрешно, нито съм му фен, нито го защитавам.

Поздрави
 ARRI :hi:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #608 -: Февруари 12, 2012, 12:15:19 pm »
Това със щастието на другите може да се окаже 9та глуха.
Не малко ли дилъри раздават щастие по улиците  ::)
Не малко време живях заради другите и в един момент като се събудих се окоза, че така наречените "други" бяха сметнали, че съм им длъжен да ги храня тях и целите им семейства, да ги обсипвам с подаръци и да ги забавлявам  :o а те си мислеха, че е нормално те да си мързелуват на воля. :writer: Мечешка услуга!
 
Едно е да се раздаваш от алтруизъм,а съвсем друго е да ставаш храна за енергийни вампири

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #609 -: Февруари 12, 2012, 13:29:29 pm »
Не малко време живях заради другите и в един момент като се събудих се окоза, че така наречените "други" бяха сметнали, че съм им длъжен да ги храня тях и целите им семейства, да ги обсипвам с подаръци и да ги забавлявам  :o а те си мислеха, че е нормално те да си мързелуват на воля. :writer: Мечешка услуга!
 
Едно е да се раздаваш от алтруизъм,а съвсем друго е да ставаш храна за енергийни вампири
  JG,  когато  задоволяваш  капризи  се  получава  картината  която  описваш!  Давай  не  това  което  ти  искат,  а  това  което  ТИ  прецениш,  че  им  трябва!  Ръка  която  дава,  празна  не  остава!  пословица
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #610 -: Февруари 12, 2012, 17:07:06 pm »
Като ви чета писанията почнах да разбирам за какво сме тук на земята.Тук сме за да разберем че каквото и да направим, все е грешка.Помагаш нетрабвало, не помагаш .... пак грешка ... за това каквото ви подскаже сърцето а пък майната му на другото и да не забравим че темата е коя религия е най "праведна" щот такава нама де, ама и това може да е грешка ;D.

П.С.Съжалявам че заключиха най добрата част от форума (Филофски мисли), щото  която тема да се отвори след няколко поста се започва със философстването.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #611 -: Февруари 12, 2012, 20:49:56 pm »


 :hi: Прав си  ARRI! Но не и всички евреи са лихвари.
Но това е друга тема. Истината е, че когато политиците започнат да се месят в религиите и етносите става страшна касапница  :---

Като ви чета писанията почнах да разбирам за какво сме тук на земята.Тук сме за да разберем че каквото и да направим, все е грешка.Помагаш нетрабвало, не помагаш ..

П.С.Съжалявам че заключиха най добрата част от форума (Филофски мисли), щото  която тема да се отвори след няколко поста се започва със философстването.

Е най после и ти го разбра братле  ;)
Сега остава и аз да го разбера и всичко ще е на 6
Ние братле сме с тъй нареченото "гръцко мислене" и кучешко ако да настъпим ще го ударим на философски разсъждения!  ;D
За съжаление в стремежа си да станем по добри, създаваме теории за начина да излезем от ямата.
Едно време когато са си гледали прасета някои хора са смятали че е по лесно да отгледаш прасе в яма. Изкопавали един трап 3х3 метра и пускали в него малкото прасенце така то не можело да избяга и да го изядат хищници било трудно. Разтяло си там прасето но идвал един момент когато трябвало да го изкарат за да го продадат или заколят... Тогава се налагало някой да слезе в ямата и здравата да се изцапа. :bad: Нашите религии са идентични с опитите на този който е в ямата да излезе и то чист  :flag_of_truce: :drinks:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #612 -: Февруари 12, 2012, 21:10:15 pm »
1.Е най после и ти го разбра братле  ;)
2.Сега остава и аз да го разбера и всичко ще е на 6
3.Ние братле сме с тъй нареченото "гръцко мислене" и кучешко ако да настъпим ще го ударим на философски разсъждения!  ;D
4.За съжаление в стремежа си да станем по добри, създаваме теории за начина да излезем от ямата.

Ще отговарям подред на номерата:
1.Грешиш, разбрал съм го и то отдавна.
2.Това вече е твой проблем братле кога ще се "ухапеш".
3.Това ви е грешката.
4.С теории от ямата няма скоро да се излезе, трябва друго .... ;)
Поздрави.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Относно: Коя религия е най-праведна ?
« Отговор #613 -: Март 01, 2012, 05:49:04 am »
Не мисля, че тази тема е особено коректна за форума, защото въпреки че

Цитат
Темата не е за да се разгорещяват спорове за правилността и верноста на религиите. Не си хабете енергията за спорове.

точно това ще се получи в един момент, нали ;)

Всяка една религия е форма на контрол с цел отдаване на силата на външен източник, а не вглеждане навътре. Будизма най се доближава до тази идея, но и той е много окастрен...
Малко позакъснял коментар,към началото на темата:  :writer:
Ще кривна малко,ама ако Ватикана разпродаде половината си от имуществото,в световен мащаб,гаранция няма да има бедността в познатите ни мащаби!Отделно,че "тази" структура много отдавна е обединила човешкия вид до проста изгода и то чисто ФИНАНСОВА,духовеството остана обща приказка между другото!
Ако медицината работи за човека,религията трябва да напомни,че тя е за наша помощ,а не за пачалба на наш гръб!
Ако преди 30-40 години се говореше в световен мащаб,да се напънем малко за подпомагане на нашето бъдеще и машините наистина да ни заместят,до толкова че хората да обърнат повече внимание на семейството си,отглеждането на потекло,човешко отношение за възрастните(ако имаше религия да ни го напомни),СЕГА НЯМАШЕ ДА СЕ ЧУДИМ,ЗАЩО ИМА БЕЗРАБОТИЦА и от къде ни е дошла,и възрастните на които дължим всичко което има,да се чудим в коя лудница да тикнем,дори ако може да изчезнат някак?!
Колко векове трябва да се блъскаме с глава в стената,за да разберем,че са малко или въобще непознати религиите сътворени ОТ ЧОВЕКА,ЗА ЧОВЕКА!
Как да се спра да си задавам въпроси,на които религията ми дава отговори не променяни хилядолетия и звучащи в днешно време нелепо?!Как,да го вземат дяволите да повярвам,че Бог е направил Земята,галактиките,вселената?!...Чак по свое подобие,човека....кой е този Бог,който ще ме приучава към духовно смирение,почит и уважение и да няма реален начин това да ти се върне?!Защо аз трябва да се водя сбъркания,когато между религиозно изповядване и партийна принадлежност не откривам разлика?!Защо трябва да вярвам в Григорянския календар,в часовите пояси и приетите сравнително скоро лятно и зимно часово време,признати от всички религии...с едничката цел,ФИНАНСОВА ИЗГОДА!
При всичко което избълвах,Бог излиза че,е чист расист търсещ финансова изгода от хората и хранещ се от човешките страдания.ТОВА НИКАК НЕ ГО ПРОМЕНЯ ОТ ПОЗНАТИЯ НИ ОБРАЗ НА РЕПТИЛОИДНИТЕ СЪЩЕСТВА!
В Богът на кой да вярвам,когато човек сам е забравил да вярва в себе си?
Вярата ни превърна в заменима стока!
Мале,какви ги наприказвах...,осъзнавам грубостта си в коментара,само в осъзнаването на Божията грубост някак не вярвам.  :o
Из извадка от...лична кореспонденция
Само един съфорумец може да ме разпъне за думите ми,все пак знае всичките ми споделени неща изрязани тук.Не,че пречи всеки да се пробва...оставам анонимен "другият",че чакам още мнение или коментар по цялото ми словоизляние!  :flag_of_truce:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #614 -: Април 02, 2012, 23:31:25 pm »
 :) Обикновенно религиите се свързват с вярата в нещо "свише" или "снише".  А дали адептите вярват или те просто знаят?
Дали като оставим същността ни да се прояви не отпада вярата  и бива заменена със знаене?  А какво е религия без вяра? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27