Автор Тема: Пътища към Спасението и начини за постигането Му  (Прочетена 34048 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #75 -: Септември 14, 2009, 20:08:41 pm »
Тук нещо не ми е ясна темата, в заглавието се говори за спасение, което значи превъзмогване на смъртта. А в постовете виждам да се говорят неясни и необективни неща за свобода.

За това разрешете да дам мнението си за двете неща, който не разбирам как се свързват в тази тема.

Свободата според мен е според думите на Христос, "на каквото служи човек на това е роб" и съответно "Ако Синът ви направи свободни само тогава сте свободни".

Спасението за повечето от вас е недостижимо, умирате и толкоз, сори не го казвам от лоши чувства просто така са устроени нещата. Наскоро обаче да се повторя от другата тема установих, че много жени по специално от третия свят. Ако вярват в Христос и са добри жени, тоест не зяпат ТВ непрекъснато докато димят като счупени печки и се тъпчат с въглехидрати и химия и естественно вярват в Христос се спасяват. Докато за мъжете важи правилото на овчото стадо, мъжките живеят докато наддадът на тегло около година и 2-3 месеца, през това време се стрижат внимателно за мериносова вълна и лятото на следващата година отиват за чевермета в близкия изток :diablo:

Надявам се да не сте разочаровани, само това е обяснението защо на Христос не му пука за църквата, жените са му достатъчни, кочове не му трябват, освен bogoizbrani изключения. Една жена може да е сектантка, да е заблудена от каквато и да е религия да е това няма значение при жените, щом не се занимават с окултизъм и простотий всичко е о'кей и съответно са спасени.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #76 -: Септември 15, 2009, 21:04:08 pm »
Тук нещо не ми е ясна темата, в заглавието се говори за спасение, което значи превъзмогване на смъртта. А в постовете виждам да се говорят неясни и необективни неща за свобода.

Заглавието се състои от думи, които ти тълкуваш по този начин. Защо "спасение" да значи само "превъзмогване на смъртта"?  :unknown: Ти като умреш смяташ ли, че ще си по-свободен, отколкото сега си?  :nea:

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Пътища към Спасението и начини за постига&
« Отговор #77 -: Септември 15, 2009, 21:28:49 pm »
Зависи какво се смята за свобода тук, така и не намерих в темата дефиниции на смисъла на думите, освен моите.
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 08:46:23 am от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #78 -: Септември 15, 2009, 21:30:02 pm »
bogoizbrania, много "яка" теория имаш... :-X
Може ли да питам, какво според тебе прави едни мъж "богоизбран". И какъв е принципа, според който Бог избира. Имам предвид следното ти изказване:
Цитат
Надявам се да не сте разочаровани, само това е обяснението защо на Христос не му пука за църквата, жените са му достатъчни, кочове не му трябват, освен bogoizbrani изключения

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Пътища към Спасението и начини за постига&
« Отговор #79 -: Септември 15, 2009, 21:31:58 pm »
Да, малко е кофти, но тука сме се събрали все кочове, така че стой си при стадото.
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 08:47:20 am от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #80 -: Септември 15, 2009, 22:31:14 pm »
Не ми отговаряш на въпроса, а ми даваш наставления, от които нямам нужда.
Интересно ми е за избранността, защото много често църквите използват този похват, за да привлекат последователи - карат ги да мислят, че Бог ги е избрал, хората се чувстват специални и им харесва, че Бог им е обърнал внимание. В това няма нищо лошо, защото по един или друг начин Бог наистина обръща внимание и е прекрасно ако човек може да го усеща. Но е лошо, когато този човек в следствие на това, започне да си мисли, че е нещо повече от другите около него, защото е избран. Ето така църквата сее сепаратизъм и вместо да чувстваме другите като себеподобни и близки, ние ги чустваме далечни и различни... И в този род на мисли си мисля, че един от истинските пътища за спасение е пътя на "обичай ближния си като себе си". Но не само този ближен, който ходи в твоята църква и който изповядва твоята вяра, но и този, който се кланя на "друг" Бог, който е различен от тебе и за кой от малък си бил учен, че е "лош". Защото той също ти е ближен и също е част от Творението.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 22:33:56 pm от eli »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Пътища към Спасението и начини за постига&
« Отговор #81 -: Септември 16, 2009, 11:34:54 am »
Спасението за мен(от личен опит говоря) е във вярата и действието. Тези две неща ти дават пълната свобода. Като казвам вяра нямам впредвид в нещо определено, а в това, че имаш това което искаш, каквото и да е то, а действието ти потвърждава вярата ти. Тогава и само тогава имаш свободата за всичко, което поискаш да постигнеш със себе си. Говоря за живота ни тук и сега. Трябва ни само вяра и всичко можем да направим. Вярата също може да се тренира, тъй като тя ни е отнета през годините.
С вяра постигам чудеса, на които аз самата не мога да се възхитя.
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 08:49:50 am от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #82 -: Септември 16, 2009, 11:45:51 am »
Тъй, тъй, на мен също ми се е случвало многократно. Безусловната вяра! Изритайте съмнението по гз и му затръшнете вратата! Тогава ще станете свидетели на "чудеса" от всякакъв размер и тип  8)
...water can flow, and water can crash...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #83 -: Септември 16, 2009, 11:53:13 am »
Пък аз съм в процес да се науча така да живея- с безусловна вяра

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #84 -: Септември 16, 2009, 13:42:25 pm »
Пък аз съм в процес да се науча така да живея- с безусловна вяра
Тъй, тъй, на мен също ми се е случвало многократно. Безусловната вяра! Изритайте съмнението по гз и му затръшнете вратата! Тогава ще станете свидетели на "чудеса" от всякакъв размер и тип  8)
      Съгласен съм, че е необходима безусловна вяра, но да уточним - в собствените си възможности. За да отхвърлим съмнението, обаче, трябва да познаваме себе като цяло (физическия и духовния си потенциал)
      Познавайки възможностите си нищо не ми пречи да вярвам безрезервно, че мога да превръщам знанията си в опит и този опит трябва да бъде поставен в услуга на другите. Да живееш за другите - това е моята формула за начина по който да вървя по пътя към спасението.
         ПОЗНАВАЙКИ СЕБЕ СИ - ВЯРВАЙТЕ, ЧЕ МОЖЕТЕ!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #85 -: Септември 16, 2009, 14:00:47 pm »
Имам смътното усещане, че последните няколко поста не са хич по темата.  :-X
Митко, казвам, че ми се е случвало да повярвам безусловно, че нещо нужно за мен ще се случи, и то се е случвало (като това е нямало ама хич общо с някакви мои знания или способности). А далеч не се познавам, нито пък имам вяра в себе си. Хубаво би било да е така, но за жалост съм твърде далеч от това.
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 14:12:57 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #86 -: Септември 16, 2009, 20:55:48 pm »
Зависи какво се смята за свобода тук, така и не намерих в темата дефиниции на смисъла на думите, освен моите.

Може ли да цитираш нещо от темата, което да има еднозначния смисъл на твоето тълкуване?

По-скоро трябва да се разбира "независимост" под "свобода", че и под "спасение" също. Темата е за това в най-общия смисъл. Спасението е от зависимостите ни. Малцина го разбират по този начин обаче.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Пътища към Спасението и начини за постига&
« Отговор #87 -: Септември 16, 2009, 21:19:39 pm »
Това вече взе да ме обърква тотално, не бих могъл да дам отговор на тази фраза след като виждам, че няма яснота на понятията, които се ползват. За да има многозначно значение нещо то това трябва да е в дадена ситуация, самите думи в езика са все пак еднозначни. Зад дадена дума стои смисъл и понятие, което е редно да се изясни, едва когато разглеждаме определен въпрос или случай тогава нещата стават многозначни.

Да разбирам ли, че идеята ви на темата е че човек, който е свободен, трябва да няма спасение?
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 08:52:54 am от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #88 -: Септември 16, 2009, 21:21:56 pm »
Пък аз съм в процес да се науча така да живея- с безусловна вяра
Тъй, тъй, на мен също ми се е случвало многократно. Безусловната вяра! Изритайте съмнението по гз и му затръшнете вратата! Тогава ще станете свидетели на "чудеса" от всякакъв размер и тип  8)
      Съгласен съм, че е необходима безусловна вяра, но да уточним - в собствените си възможности. За да отхвърлим съмнението, обаче, трябва да познаваме себе като цяло (физическия и духовния си потенциал)
...   
Не само в собствените си възможности, въпреки че това също е много важно. Безусловна вяра можеш да имаш единствено в нещо, което никога не може да се измени и по този начин да те предаде. Говоря за космичните закони. Оттам-нататък ако ги познаваш, можеш да постигнеш всичко.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #89 -: Септември 16, 2009, 22:00:00 pm »
Те в тая тема не можах да разбера от кого трябва да се спасявам и защо?

И кво става ако не искам да се спася?

 ??? ::)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27