Автор Тема: Пътища към Спасението и начини за постигането Му  (Прочетена 34007 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #30 -: Август 19, 2007, 18:20:11 pm »
От какво да се спасявам? Никой не ме е вързал.

Veselqk, ти или не си преглеждал внимателно останалата част от форума, или си чел само рубриката "FUN".

Когато се поставят такива глобални проблеми и в такива количества, че и качество, на едно място, както тук в този форум, неминуемо трябва да присъства и някакъв вариант за изход.

ИМА ЛИ ИЗХОД ОТ ОГЛАСЯВАНИТЕ ТУК ПРОБЛЕМИ?

Аз не видях такъв описан до момента, освен може би тук
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?PHPSESSID=57517c38330198e782721fee82a9e51e&topic=2770.0
Но това не е достатъчно като противотежест на целия форум, няма равновесие така. Проблеми, проблеми проблеми, проблеми....... и накрая решенийце с малки букви. Форумът в голямата част от съдържанието си представлява описание до най-малките детайли на технологии, конспирации и прочие, всичките от които имат една единствена цел - да превърнат населението в маса от роби. Има и такива хора, обаче, които си задават въпроса "И след като е такова положението имам ли някакъв шанс аз тук и сега, или съм обречен?" Тази тема е за тях и отговорът за тях е "Да, имате, всичко зависи от вас." А на когото темата не му допада, или някоя дума в заглавието не му харесва, да чете темите за конспирациите и новите тайни технологии, за имплантирането на населението под строй с миниатюрните чипове и за следите в небето, за генномодифицираните храни и за психообработката на населението по всякакъв начин, навсякъде и без прекъсване. Никой не е длъжен да взима отношение по тема, която не му харесва, не сте длъжни да давате мнения, с които да покажете, че сте ангажирани с проблемите, когато явно не си задавате въпроса "Какво може да се направи?" Ако в такъв форум не присъства тема, в която да се показва някакъв изход, то този форум затвърждава само и единствено "манталитета на жертва" у всеки, който попадне тук.

Организатори на форума, когато се предоставя на широката аудитория някакъв проблем, редно е да се представя и някакво решение на проблема. Къде е вашето предложение за някакъв изход? Ангажирайте се с някакво решение, защото така ефектът някак си заприличва на този при бумеранга - получава се "мечешка услуга": ето ти информацията и фактите, оправяй се както и АКО можеш. Една голяма част от хората блокират и психясват от тия неща тук. Какво да правят тия хора, те не отхвърлят предоставеното, то се вижда ежедневно, че е истина, Е какво да правят? Да си чакат повиквателната за имплантиране на микрочип ли, да чакат да дойде 2012-та ли, или кацането на извънземните?

Този форум е за:
1. Конспирации
2. Уфология
3. Мистика

Не всеки е способен да обработва такива количества информация и да си вади изводите сам за себе си. Редно е да има някакво предложение за изход от проблематиката, тя е достатъчно сериозна. Иначе се натрапва синдромът на жертвата у читателя и той дори не си задава въпроса "Какво да направя аз при това положение", както се видя от реакциите по-горе.
« Последна редакция: Август 19, 2007, 18:48:19 pm от Xpuctoc Muxaul »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #31 -: Август 19, 2007, 18:41:42 pm »
Тооо какво да ви кажа... свободата ние си я ограничаваме май... никой не ни е виновен, дет се казва по-горе (май се спомена) ако си свободен вътрешно, ще си и такъв външно... тъй че...

Ти свободен ли се чувстваш вътрешно, когато външно знаеш за толкова много и все добронамерени извънземни с летящи чинии, технологиии за дистанционна обработка на съзнанието и храни, състава на които не отговаря на написаното на опаковката им?  :P

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #32 -: Август 19, 2007, 19:01:03 pm »
От Учителя Петър Дънов:

Свободата се проявява в доброволното и съзнател­но ограничаване.
Свободата подразбира разумно ограничаване. Са­мо разумният човек може да бъде свободен.
Свободен човек е онзи, който има познания и умее да ги прилага.
Чрез търпението човек придобива Свобода. Само търпеливият човек може да бъде свободен и, обрат­ното, само свободният може да търпи. Свободата и търпението вървят паралелно.
Как може човек да придобие свободата си? Чрез съзнателна работа върху себе си сам да извоюва Сво­бодата си. Свободата, която човек търси, не може да дойде отвън. Свободата иска знание, а знанието се постига с потене.
Човек не може да придобие Свобода, ако не е въз-любил Истината, ако не я е придобил. Истината трябва да бъде главната цел в живота. Намерите ли този принцип в себе си, вие ще бъдете свободни. Вън от Истината Свободата не съществува.
Свободата се добива само по Закона на Мъд­ростта, Свободата се пази само по Закона на Мъдростта.


Някой все пак е внимавал в час. Благодаря ти, tan4e!

Eon

  • Гост
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #33 -: Август 19, 2007, 19:30:14 pm »
Тооо какво да ви кажа... свободата ние си я ограничаваме май... никой не ни е виновен, дет се казва по-горе (май се спомена) ако си свободен вътрешно, ще си и такъв външно... тъй че...

Ти свободен ли се чувстваш вътрешно, когато външно знаеш за толкова много и все добронамерени извънземни с летящи чинии, технологиии за дистанционна обработка на съзнанието и храни, състава на които не отговаря на написаното на опаковката им?  :P
Бе прав си да ти кажа... ама пък като няма с кой да се борим, няма да разберем сладостта на свободата, тъй че сичко си върви, както трябва. То това е живота де... всеки се бори за нещо, на всеки му тежи нещо на душата...

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #34 -: Август 19, 2007, 22:00:00 pm »
Абе Христос,а ти прочете ли ми целият пост.Не ти ли идва на акъла,че това което съм писал не е някаква насока или за теб насока е само ако е copy-paste на някой гуру, и само тези които го правят са в час,брей.Да разбирам ли,че вече си свободен?
Тази тема не е за оценки  кой,ще пейстне най-духовното четиво и задължително да е от все пак.
Правиш същото,което става в днешната цивилизация.Сама си създава проблемите и ако успее си ги решава,и така едно мотане в кръг.Само че това което аз съм разбрал,е че всичко опира до първата стъпка и само това има значение,а докато човек разсъждава като вързан никога няма да я направи.Така че като първа стъпка ти предлагам да се замислиш дали тези проблеми със спасението не са само интелектуално занимание.Тук визирам изключителният афинитет да се търси решение на така наречените проблеми в намирането на четиво което ни харесва,което съм го споменал и в поста,който ти и така не си направи труда да прочетеш,освен един ред,може би защото не е от Дънов или Шри Матаджи Нирвала Деви.Кажи ми нещо от твоят опит например,сигурно всеки който е направил стъпка в своята посока,ще стигне до същите изводи,както и някой друг тръгнал в своята посока,но начина по който се изказва или е достигнат този извод е различен.
И друго което се забелязва,е че темите от такъв род се превръщат в нещо от типа "браво,еди-кой си,само ти ме разбра" в крайна сметка излиза,че не се води истински диалог,а всеки си търси собственото отражение.Вярно е че
човек решил да тръгне по свой път трудно намира среда,и това може да се окаже най-големият препъни-камък ако не е достатъчно дързък,а тази дързост може да дойде само ако намери смисъл в абстрактното,тъй като върви по свой път му се налага да се загърби това, с което е смятал,че се изчерпва човешкото.Значи всичко опира до отправната точка,ако на теб отправната точка ти е кое решение на проблема роден от ума ти,дадено от някой гуру  ти одисва, в най-добрият случай ще решиш проблема,т.е. ще угодиш на ума си.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #35 -: Август 19, 2007, 22:20:58 pm »
Така че като първа стъпка ти предлагам да се замислиш дали тези проблеми със спасението не са само интелектуално занимание.

А информирането за проблематиката какъв тип занимание е?
Ти какво предпочиташ – да те похваля, или да те порицая, за да върви диалога?

Кажи ми нещо от твоят опит например,сигурно всеки който е направил стъпка в своята посока,ще стигне до същите изводи,както и някой друг тръгнал в своята посока,но начина по който се изказва или е достигнат този извод е различен.

Ми аз колко пъти вече го оцветявах, подчертавах го, белким се вижда, ама не, не става и това е, че сега ме питаш за моя опит - опита ми е такъв, че престанах да се смятам за жертва [отказах се да го оцветявам пак и да увеличавам размера на шрифта, защото тъй или иначе пак няма да се види, пробвам с намаляне на размера, копирай си буквите и ги пейст-ни в някой текстов редактор, увеличи и ще прочетеш]. Ето това е, едно толкова трудно нещо. Ама не – щото е цитат на гуру не може да е мой опит. Като е на гуру ще го примеш, ако се бях писал аз отдолу щеше да ме освиркаш, нали? И защо ме питаш за моя опит, това няма никаква стойност за теб докато не стане твой опит. Кажи сега и ти за твоя опит, нали диалог търсиш.

И друго което се забелязва,е че темите от такъв род се превръщат в нещо от типа "браво,еди-кой си,само ти ме разбра" в крайна сметка излиза,че не се води истински диалог,а всеки си търси собственото отражение.

Браво, veselqk-U, само ти ме разбра. Просто си търся отражение.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #36 -: Август 19, 2007, 22:38:03 pm »
Още малко копи/пейст.Моля, запазете спокойствие  ;)


Почти всеки съвременник е информиран, че Земята не е мъртво тяло, а живо и постоянно обменящо и раз­виващо се, но не знае за нейните превъплъщения, ми­нали - преди да бъде наречена Земя, и бъдещи, които ще следват под други наименования. Дори не подозира, че той, човекът, е взел участие в това развитие... АКО ОБАЧЕ ОСЪЗНАЕ КАКВО ОЗНАЧАВА ДА СИ ЧОВЕК И КАКЪВ Е СМИСЪЛЪТ НА ЕВОЛЮЦИЯТА МУ. Защото никой не може да бъде истинска личност без познанието за соб­ствения си произход, духовното си устройство и връз­ка с Духовните Йерархии и Духовния Свят. В това се състои понятието СЕБЕПОЗНАНИЕ, което днес се упот­ребява с едно повърхностно разбиране. СЕБЕПОЗНАНИЕТО Е ДЪЛГ НА ВСЕКИ ИСТИНСКИ ЧОВЕК.
Ето защо в настоящия момент на човека му е необ­ходимо повече от всичко друго това, което аз наричам „духовно образование". Духовното образование сега, повече от когато и да било в човешката история, е НА­ПЪЛНО ОТВОРЕНО ЗА ВСЕКИ, КОЙТО ГО ТЪРСИ. Всич­ки тайни езотерични учения от миналото днес са на­пълно достъпни за всеки. Без личен стремеж за добиване на духовно образование обаче, без отваряне на сър­цето за ИСТИНАТА и впрягане на интелекта в съзнател­но усилие да овладее познания, за които са необходими постоянство, много труд, търпение, саможертва, истин­ско доверие и благоговение към Духовните Учители, дали ни тези учения - никой не би постигнал нищо ис­тинско.
За да бъде днес физически и духовно това, което ние сега познаваме, човекът е минал през огромни физи­чески и духовни промени под ръководството и грижите на Духовните Йерархии, които са бдели върху правил­ния ход на неговото развитие. Само допреди няколко хиляди години човечеството е било напълно наясно с божествения си произход и е било в непрестанно обще­ние със Съществата на нашия планетарен Космос. За да стигне човекът до целта на земната си еволюция - себепознанието, се е наложило Духовните Светове постепенно да се отдръпнат и да оставят все повече са­мостоятелност на земните обитатели. Затова в езотеричните учения то се нарича „бъдеща 10-а Йерархия, или Йерархия на СВОБОДАТА И ЛЮБОВТА". В наше вре­ме едва ли ще се намери някой, който да не знае, че има право на избор и на свободно развитие, но затова пък не знае, че все още съвсем не е свободен. Минавайки през всякакъв род страдания в земния си живот, чове­кът все повече констатира, че едно или друго е изстра­дал, защото обстоятелствата са го поставили в условия да няма избор на действие. Тогава той проклина Бог, че е жесток, понеже не му е помогнал, когато е трябвало, или че изобщо няма Господ, иначе Той не би допуснал тази или онази беда да му се случи.
Така мисли обаче само „спящият" човек и той наис­тина е „спящ", независимо колко е умен, колко образо­вания има или колко високо стои на социалната стъл­бица. Този човек още не знае какво значи СВОБОДА, а още по-малко ИСТИНА.
Истината ще ви направи сво­бодни, е казал Христос. Тези няколко думи могат да бъ­дат разбрани в пълнота само ако индивидът се стреми към духовно познание, което извеждайки го на пътя на ИСТИНАТА, му дава възможност за СЕБЕПОЗНАНИЕ и овладяване на СВОБОДАТА.
Докато всеки индивид не събуди у себе си искрено­то желание да научи истината за своя произход, защо се твърди, че е божествен, каква е истината за генезиса на Земята и превъплъщенията й както в миналото, така и в бъдещето, степените на човешкото съзнание, свър­зани с историята и предстоящото; защо се казва, че Бог е наш общ Баща, кои са Духовните Йерархии и тяхната функция в Свръхсетивния Свят и в развитието на чове­чеството; какво става с нас, след като умрем на Земята, къде отиваме, с какво се занимаваме и още безброй от този род въпроси - няма да се постигнат себепознание и свобода. Страданията си остават и няма отговор и по­мощ за тях. Духовното познание в отговор на гореспо­менатите въпроси в миналото е било определяно като ТАЙНО и достъпно само за избрани хора и е било пре­давано пак в пълна секретност в езотерични школи и мистерийни центрове. Много дълго време е било така. Днес цялото това познание е свободно и открито за все­ки, който съзнателно го търси, стои като зрели плодове на дърво, чакащи само да бъдат откъснати. Необходи­мо е единствено да се открие дървото, както и старани­ето да се достигне плодът, който, веднъж откъснат, изис­ква много постоянство, концентрация и интелектуално усилие за осмисляне на информацията, която дава вся­ка хапка от него. Ако търсачът на знание пристъпи към този плод безкористно, с чисто сърце, не само подтик­ван от желанието да получи знания, а воден от стремеж да научи истината за своя духовен божествен произ­ход - резултатът е неимоверен. Постига се (много постепенно, разбира се) една тиха постоянна радост на ду­ха, придружена от смирение и дълбоко благоговение пред величието на Божия план, Духовните Йерархии и Мировите учители, които са работили през вековете и от Небесния Свят, и между людете. Не може да не се прекланяме с благодарност и пред Духовните Учители от най-близко време, които са ни оставили Духовното Учение вече в реч и книги. Четейки ги, индивидът при­добива ново съзнание: защо е човек и какво се изисква от него занапред.
Нужни са огромни усилия, и то от много посветени хора, за да се разтърси „спящото" човечество и в край­на сметка да проумее, че е наложително да се събуди. Ето какво казва във връзка с това родоначалникът на Духовната Наука Антропософия д-р Рудолф Щайнер:
Трябва да ни е много ясно, че времето на „събуж­дането" вече е дошло и всеки трябва да вземе учас­тие в това събуждане, защото събитията много чес­то предшестват знанието и човек не ще ги разбере, когато се случват около него, ако не се приобщи към знанието.

- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #37 -: Август 19, 2007, 23:15:10 pm »
Колкото до чисто интелектуалната част от което и да било начинание, има една такава екзистенциална истина, че първо трябва да се научиш да четеш, за да можеш някой ден, а и ако имаш късмет де, да прочетеш, че четенето не ти е необходимо или дори по-лошо – че е вредно. То е нужно на определен етап, но само по себе си то няма да те отведе там, закъдето си тръгнал. А и на един друг етап четенето утвърждава интелекта, пренебрегвайки интуицията – "щом така пише, значи е вярно". Дори и да изчетеш всичко що е някога писано на тоя свят, ти няма да си нито изучен, нито свободен, докато не направиш първата крачка и не си счупиш главата.
Приравнено тук за нашия случай – дори и да изчетете целия този форум и се ПРЕосведомите, вие няма да сте свободни, докато вътре в себе си вие се чувствате жертва било на държава, било на режим, било на определени хора, било на правителство, било на... каквото си искате. Проблемите са вътре в нас, а не навън. Това, дето е отвън, отразява онова вътре в нас. Каквото повикало, такова му отговорило. След като външната обстановка днес в този свят натрапва глобален потисник, значи нещо вътре в ГОЛЯМА ЧАСТ от нас го поражда и предизвиква. Е какво е това нещо брех да му се не види – това е манталитета на жертва вътре в самите нас. Ако не беше така нямаше да има материал за този форум. Колкото и да се опитвате да апострофирате тук резултатите са налице на тоя свят и те отразяват масовата нагласа, а тя е ДА СМЕ ЖЕРТВИ! Има ли масов потисник значи масите се изживяват като потиснати. Ето това е. Прекалено е просто, за да е истина. Всеки да се погледне навътре и да се види какво представлява, без да бием тъпаните тук колко сме “свободни” и как не сме вързани. Аз съм никой, нямам опит, нищо не знам и нищо не мога. Но всички вие знаете и можете, че ще го и направите, вие дори го правите вече.

Хайде направете си първата крачка с мисълта, че не сте жертви на нищо. След това направете и втора, и трета... и продължете така да вървите. Ама не само на приказки, ами и на дела. И темата се изчерпва.  ;D

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #38 -: Август 20, 2007, 01:07:20 am »
Христос,ти не си добре.Не мога да разбера защо изписа толкова в предпоследният си пост,след като в последният си
написал това,което и аз написах в първият си пост точно в онова изречение,което ти коментира.
Да беше ми писал на лична,че държиш ти да го кажеш вместо да остроумничиш в предпоследният си пост.Щях да ти отстъпя и да те разбера.
Тц-тц-тц.

Танче,не се заяждам,но какво е ИСТИНА и какво е ЛЪЖА? Дали многобройните учители не казват тяхната истина,която може да е лъжа за други.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #39 -: Август 20, 2007, 08:29:17 am »
Христос,ти не си добре.

Вярно е.

Не мога да разбера защо изписа толкова в предпоследният си пост,след като в последният си
написал това,което и аз написах в първият си пост точно в онова изречение,което ти коментира.

Защото искаш да разбереш с разума си, който е едната страна на проблема. Така не става.  :-X

Да беше ми писал на лична,че държиш ти да го кажеш вместо да остроумничиш в предпоследният си пост.Щях да ти отстъпя и да те разбера.
Тц-тц-тц.

Зададох ти горе три въпроса, ти не ми отговаряш, а вместо това ме разконспирираш пред целия свят. Отстъпи ми "онова" аз да го кажа де, сега и на лично ли да ти пиша, тъй или иначе си ме разбрал.  :P

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #40 -: Август 20, 2007, 15:00:17 pm »
Повечето хора не желаят истински да бъдат свободни, защото свободата натоварва с отговорност, а повечето хора се плашат от отговорноста.
Свободата на индивида не е дар на цивилизацията. Най-голяма свобода е имало преди появата на каквато и да е цивилизация.


Зигмунд Фройд

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #41 -: Август 20, 2007, 15:15:22 pm »
Цитат
Бягството от свободата е отказ от личен избор.

Ерих Фром е онзи мислител, който пръв анализира причините за това бягство. Той вижда корените на бягството от с. в създаденото усещане у хората, че не могат да влияят на социалните процеси, което подтиква някои от тях да се страхуват от собствените си дела и да не поемат отговорността на личния избор.
Бягството от свободата има много форми. Най-често срещаната е конформизмът. Това е безкритично съгласие с другите. Бягството от свободата е митично, неосъзнато - то е приемане без размисъл на това, което другите вършат. То е следване на общоприетото, на общественото мнение и традиции, то е безпрекословно подчинение, съзнателно самоподчиняване на обществото. Бягството от свободата е адаптиране към стереотипите на действие на другите, превръщане на индивида в тяхно отражение, загуба на личността. То е непрестанно сравнение с това, което е общо дело и никога различаване от него.
Бягайки от свободния си избор, хората стават еднакви, т.е. средностатистически хора. Те не действат автономно, а по-скоро автоматично, тъй както се действа в обществото по принцип . Отбягването на с. е отказ на личността от себе си, обричане й на безличност. Хайдегер нарича това неавтентично съществуване на човека и го дефинира като "das Man". Tук действа не личността, а рутинното и стереотипното в нея. Бягайки от свободата, хората съзнателно се превръщат в абстрактни същества, същества без индивидуалност. Те не искат да се отличават от множеството. Несвободният човек е незабележим . Той е "човекът без лице" ( Роберт Музил ).
Поради липса на собствени решения, бягащите от свободата следват обществените норми механично. Поведението им няподобява това на автоматите, чиято програма е предварително зададена. Това е поведение без риск и отговорност. Отговорността за делата се прехвърля на държавата, институциите, обществената система, родителите, лидерите и т.н. Такова подчинение, според традициите на психоанализата, е характерно за мазохизма, самоунижението и потъпкването на Аз. Бягството от свободата е такъв мазохистки акт. То е доброволно отдаване на себе си на властта на други хора, институции и т.н. В това Ерих Фром вижда психологическата причина за появата на авторитарните общества в Европа през ХХв. В най-крайните си варианти фашизмът и комунизмът са не само следствие от репресиите на тоталитарната власт (които пък са проява на садизъм ), но и на доброволно мазохистично подчинение на значителни части от народа, страхуващи се да носят тежестта на личната си отговорност. Това обяснява в голяма степен действителният авторитет, който за много хора са имали лидерите на авторитарните държави - Хитлер и Сталин.
Фром тъжно констатира, че изказаната още от Хегел максима, че " Истината на властта е робството" е справедлива. Защото, ако и да е вярно, че робството е насилие, то и без робска нагласа няма властници.
Бягството от свободата не само поражда хора послушници, конформисти. То култивира пасивни, апатични и лишени от инициятивност хора. Бягайки от свободата си човек се превръща в играчка в стихийния ход на събитията, т.е. сам се предоставя на съдбата.

Из "учебник по философия"  ;)

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #42 -: Август 21, 2007, 01:13:34 am »
Добре де според теб,защо аджеба се е стигнало до това?

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #43 -: Август 21, 2007, 09:54:41 am »
Добре де според теб,защо аджеба се е стигнало до това?

Това е тема за друг разговор. Не е важно според мен какви са причините. А иначе има два основни варианта за отговор:
1. Причините са във всеки от нас = желание за поемане на лична отговорност;
2. Причините са извън нас = нежелание за поемане на лична отговорност.
И пак се завъртаме в кръг и се връщаме там, откъдето сме тръгнали. Въпросът е дали искаш да приемеш, че причините са вътре в теб, или решаваш, че са извън теб. Ако твърдо си решил да ги търсиш в себе си все ще намериш нещо. А ако искаш да търсиш навън винаги друг ще е виновен. В края на краищата се стига отново до начина на мислене и до ума и до задаването на въпроса “А не е ли всичко това интелектуална занимавка?” Да, такава е, обаче също една такава занимавка е и целия ни живот, защото нашата действителност се пречупва през ума ни. Твоята реалност се определя от твоя ум, затова е субективна и различна от моята. Макар и да говорим за едни и същи неща твоят ум има своя представа, която е различна от моята и те двете никога не са еднакви – толкова “никога”, колкото не можеш дори да си представиш.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #44 -: Септември 03, 2007, 16:37:29 pm »
Към споменатите предложения  ще публикувам и това изказване на Амитак Станфорд.Може и да е радикално но пък е доста интересно  ;)

Тъмнината, позната още като „Сатана” или „Дявола” създаде вселената ( а това включва и по-високите нефизически измерения също).Той ни държи  като затворници вътре.Истинският създател живее в различно измерение (реалм) – Истинския Реалм.Вселената  е напрактика грубо псевдотворение и всичко в него е базирано на програмиране(например ДНК)В Истинския Реалм няма програмиране защото той не е виртуална реалност , той  е просто реалност. В Истинския Реалм  незрели концепции като време, биологичен живот , карма, и физика не съществуват.Само Тъмнината , която е псевдосъздател ще създаде реалност  която е базирана на  такива неща. Всичко което е „техническо” или управлявано от правила и ограничения(което е напртактика всичко в тази вселена  с концепцията за „карма” като пример) е незряло.Истинския създател няма нужда  да се оповава на правила.Затова  тази вселена е Матрица – има правила.Тя е виртуална реалност като протививес на истинската реалност.

Когато някой умре отива в астралния свят (четвърта плътност) и между физическите си инкарнации е все още вътре в тъмната вселена. И дори ако някой се „възнесе” отвъд 4та плътност в по-горно измерение той ще е все още вътре в същата вселна на Тъмнината. Единствения начин да се излезе  от Вселената в Истинската Реалност е като се унищожи вселената.Няма начин да се отиде там чрез „въздигане”.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27