Автор Тема: Нацистката военна техника-мит или истина  (Прочетена 53840 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #15 -: Януари 19, 2006, 21:37:40 pm »
 :D  Чакай да ти припомня още нещо за българите: всички на терсене, пък ние-бамбашка.  >:(
Не мисли като човек!-Крион

Saturn5

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #16 -: Януари 19, 2006, 21:47:54 pm »
А това е за надеждноста на пре-прехвалената ЛЕГЕНДА T-34:

Regarding reliability of T-34, it had these problems:

* The hull often leaked rain and wet dirt, resulting in electric problems in turret mechanisms and sometimes spoiling the ammunition.
* Gearwheels in the Gearbox were of bad quality and broke often.
* The clutch was of a friction type and couldn't handle the weight and the massive torque of the engine.
* The air filter was bad, resulting in engine breakdowns and loss of power due to inadequate air flow.
* The gears had to be slammed in with force (and skill).
* The two man turret was very cramped and in the first version, the commanders set didn't traverse with the turret.

No wonder Soviet Guard units chose Shermans if possible. ;)

I also read that the mean time between breakdowns for most T34's was measured in hours.

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D
« Последна редакция: Януари 19, 2006, 21:50:54 pm от Horus »

coroviev

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #17 -: Януари 19, 2006, 21:51:24 pm »
Цитат
Baq trqbwa da sa si igrali s oksijena za da naprawqt tazi idealno krygla dupka
Ако се разровиш из нета-без значение къде,ще видиш,че всички дупки направени в танковете от различни видове оръдия са кръгли(даже американските,аз очаквах тази велика нация да прави квадратни дупки,ама не!)
Цитат
Pyk uniformite im sa chisti i drugarite sa uchudwashto spokoini za woenna obstanowka koeto me kara da mislq che snimkata e prawena sled woinata
Аз затова се подигравам на снимката,режисирана донимай-къде,но не е следвоенна.
Цитат
e PkW mark-5 a "Panther" e PkW mark-6 (obyrkal si neshto) Tiger-a se poqwqwa pyrwi, s blizo godina predi Panther!!!
Тигърчето си е точно-6,а пантерката-5,грешка няма,а ти си прав,че тигър е по-рано от пантера,номерацията следва не кой е първи,а коя разработка е по-рано.Пантерата е от 1938г,Тигър-поръчката е от есен-зима 1941г,появявя се  1942-зимата.Пантерата-Курск(тогава се е  водила"оръжие на възмездието").Ако не вярваш,не се рови в нета,влез внякой супермаркет,виж сглобяемите модели на "Ревел, например и обърни внимание на танковите модели,примерно скала1:72-там пише кой-кой е.
Цитат
Oswen che Panther-ata e po-golqma, po-moshtna, po-tejka i t.n, towa sa sywsem razlicni mashini.
PzKpfw VI Ausf. H/E Tiger
Tiger I Ausf. E (1943-44)
   
Weigth    57 tons-линк(http://www.geocities.com/Pentagon/Quarters/4635/tanks/tiger1/tiger1.htm)anzerkampfwagen V Ausf A(1)*
   
Panzerkampfwagen V Ausf A(2)*
   
Panzerkampfwagen V Ausf D
   
Panzerkampfwagen V Ausf G
   
Panzerkampfwagen V Ausf F
   

Saturn5

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #18 -: Януари 19, 2006, 21:53:22 pm »
А това пък е за "Tiger"-a:

Anyway, this tank was hit by 50+ 45mm type rounds, 20 or so 76mm rounds, including one which hit directly on the gun barrel locking it in a full recoil position. It also received a direct hit on the turret by a 152mm shell which actually sprung the top armor and stunned the crew for a minute or so. The small arms and anti tank rifle fire was so intense it sounded like rainfall.

The tank made it back to the german lines under it's own power.
 8) 8) 8) 8) 8) 8)
« Последна редакция: Януари 19, 2006, 22:05:40 pm от Horus »

Saturn5

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #19 -: Януари 19, 2006, 22:09:08 pm »
Коровиев, прав си за номерацията. Но в такъв случай щом Пантерата е от 1938 то тогава Руснаците са тези които са откраднали формата му.
И спри да пиеш ;D аз сравнявах Пантерата с T-34 а не с Tiger-a.
Абе ние го обърнахме на Танков форум тука :-[ :-[ :-[
« Последна редакция: Януари 19, 2006, 22:19:31 pm от Horus »

coroviev

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #20 -: Януари 19, 2006, 22:09:39 pm »
 Сатурн,тези неща съм ги чел в изследване на един американски историк,който плачейки, опитваше да докаже,че шърмън е по-добър от т34 и не заслужава да му се подиграват.Истината е ,че руснаците са гледали с насмешка на шърманите и са ги връщали,когато е било възможно, предпочитали са джиповете-те са били наистина невероятни.
  Добре де,защо все отбягваш темата за другите модели руски танкове.

coroviev

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #21 -: Януари 19, 2006, 22:19:40 pm »
Цитат
Руснаците са тези които са откраднали формата му

Грешка-формата е американска,окачването(кристи)също,това е най-оптималната и логична форма.При пантерата,стигат независимо до тази форма,аз това тръбя през цялото  време,че е парадокс немците да разполагат с плановете на  пантерката,а да не я произведат!

Цитат
И спри да пиеш ;D аз сравнявах Пантерата с T-34 а не с Tiger-a.

Спрях да пия отдавна.Сега съм разкъсван м/у страданията на жена ми и сериозните теми за танковете :D :D :D Не е танков форум,като ми видиш втора част на замисленето,направо ще ти се изправи косата! :P
« Последна редакция: Януари 19, 2006, 22:22:03 pm от Horus »

coroviev

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #22 -: Януари 19, 2006, 22:23:16 pm »
 опа станала е някаква грешка,не се постнала  характеристиката на пантерата.ама я и ма там дето съм дал за тигъра,който го интересува,ще го намери.

Saturn5

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #23 -: Януари 19, 2006, 22:45:29 pm »
Грешка-формата е американска,окачването(кристи)също,това е най-оптималната и логична форма.При пантерата,стигат независимо до тази форма,аз това тръбя през цялото  време,че е парадокс немците да разполагат с плановете на  пантерката,а да не я произведат!
-------------------------------------------------
Тц, това е официалната версия.
А пък още по- голям парадокс е че след като са го измислили Американците с чий акъл са пуснали тая смешка-Схурман????
Баси, отне ми 15 минути да го преведа на кирилица!!!??? Но пък ако пиша на латиница затруднявам Хорус.
Aрe малко почивка...
« Последна редакция: Януари 20, 2006, 17:17:25 pm от Horus »

coroviev

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #24 -: Януари 20, 2006, 00:08:54 am »
   Продали са лиценза на руснаците още 20-те години,барабар с 2 танка на кристи,които са изнесени като трактори(описано в митническите документи).После вероятно борба на интереси,конструкторите на шърман са били по-космати и са надделели.Подобно нещо се е случило в ссср.Поликарпов разработва изтребител от серията И,който развива 687км/ч и това е 1941,но Яковлев има по-добри позиции пред Сталин и на неговите самолети е дадена зелена светлина.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #25 -: Януари 20, 2006, 01:39:26 am »
баси спора тече тука ... аз съм бил 6 месеца в 13та танкова бригада в сливен.
Абе танковете са голям респект - големи животни, голямо чудо. влизал съм в 34-ка и в Т-76 - нямам думи просто.

Спомням си само, че танкистите там си бяха и зидари направо защото като паркираха машините по гаражите доста често се случваше да съборят някоя и друга стена.

иначе съм артилерист и нямам грам понятие от танкове ... освен как се отстрелват ;D
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

coroviev

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #26 -: Януари 20, 2006, 18:08:23 pm »


  Това го бях замислил да е към самолетите и фау7,ама Сатурн се е заял с мен и немога да се съсредоточа да творя (Сатурн,шегувам се,просто ме мързи да пиша).С две думи:Страхотна тактика,най доброто което може да постигне Германия.Машините-много прилични,изпипани с немска прецизност,екипажите-суперпрофесионалисти,с изключение на един капитан,дето му пленили ю-то,а той не унищожил кодовете на "енигма".
   Тактиката "вълча глутница" е гениално измислена и изпипана,как по-слабата Германия(сега пак някой ще протестира,ама аз ще се обоснова :D) да се изправи срещу Британския флот,че и да удържи победи.Практически Британския надводен(подчертавам,надводен)флот е господар в Ламанш,средиземно море и северния атлантик.Германия няма ресурси да построи конкуретен флот в такива кратки срокове.Сроковете са скъсени,защото англичани,французи и Сталин се надпреварват,кой ще тласне Хитлер към война,а Хитлер е достатъчно глупав да се поддаде на това влияние и да започне необмислени действия.Той разчита на обещанията на Дуче,как супермодерния италиански флот ще спаси положението и ще притисне англичаните.Флотът наистина е по-модерен от английския,но адмиралите въобще не искат да се бият и великия флот прекарва войната в пристанищата.За италианската армия Чърчил дава следното определение"...Тя е създадена,за да може и най-слабата страна в света,да си  запише една победа..."Освен всички глупости,които е направил,Хитлер си избира и най-калпавите съюзници.
   Така,италианците нищо не правят,Франко категорично не желае да участва във войната и да осигури плацдарм за нападение на Гибралтар.Резултатът е,че англичаните господстват в средиземно море,Ламанш и атлантика.Какво остава на германците,единствено подводна война.Това е много мръснишка тактика,тактиката на чакала и на хиената,няма нищо рицарско и доблестно,но когато си  се забъркал в такава каша,като немците,нямаш избор.Конвоите са атакувани безжалостно,загубите са астрономически,но нищо не е вечно.
  Първото поражение е пленяването на  кодовете за "енигма" и разбиването на немския шифър.Второто поражение е разработване на самолет с голям обхват на действие.С този самолет, целия периметър на атлантическия океан ,където минават маршрути на конвои  е контролиран.И не на последно място,създаването на адекватно охранявани конвои.На англичаните,като една закостеняла и пълна с традиции(особено морски)нация им трябва доста време за да се размърда бюрократичната машина и да се въведе охрана на карго параходите,отговаряща на съвременните изисквания.     

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #27 -: Януари 20, 2006, 18:29:30 pm »
кеф, най-накрая някой фен на военна история, технологи, геоконфликти и тн.
... с останалите тревопасни езотерици дето летяши чинии и извънземни им се мотат из кратуните трудно намирам обща дума ... майтап разбира се ... хехехе... LOL ... хехеххе .... наистина се мйтапя .. хехеххе

I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Saturn5

  • Гост
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #28 -: Януари 20, 2006, 22:46:54 pm »
Коровиев, мръснишка тактика ама друг път >:(
МРЪСНИЦИТЕ са: Англо-Американо-СССР-ците. >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Интервюирал съм през 1999 г. един много стар велик човек с много медали (2 от които са ГЕРОИ НА СССР, с Благодарствено писмо ЛИЧНО ОТ СТАЛИН - видях го и му го преведох - човека се разплака от щастие)
Той е служил в "Royal NAVY" и по-специално: Конвоите!!!!!! Цялата война е изкарал на "Конвой" - било то от Америка за Великобритания или от Великобритания за СССР.
Той беше Шотландец.
Думите му бяха: - "Немските подводничари водиха НАЙ-джентълменски войната от ВСИЧКИ НАЦИИ и вьоръжени сили - аз лично съм бил потапян 5 пъти и ВИНАГИ съм дължал живота си на "криегсмарине" например:
- изплува немска подводница и по високоговорителя капитана казва: "Внимание, внимание имате 5 минути да напусните кораба преди да бъде торпилиран, ще ви бъдат доставени Карти, Компаси, Храна и Вода..."
Нещо повече:
Той е бил на борд на Германска подводница (на палубата - поради липса на място) и каза: "по едно време се появи американски самолет, КОПЕЛЕТО видя че всички на палубата сме от съюзническата армия и въпреки това стреляше!!!!!!! И немците и ние искахме в тоя момент да удушим със собствените си ръце пилота на тоя самолет >:( >:(
.........

.........

Недей да гледаш Мръсни Пропагандни Филми моля те...
Немските подводничари за мен са едни от най-моралните хора в тая МРЪСНА война :-[ :-[ :-[
« Последна редакция: Януари 22, 2006, 14:22:30 pm от Horus »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Нацистката военна техника-мит или истина
« Отговор #29 -: Януари 20, 2006, 23:01:02 pm »
кеф, най-накрая някой фен на военна история, технологи, геоконфликти и тн.
... с останалите тревопасни езотерици дето летяши чинии и извънземни им се мотат из кратуните трудно намирам обща дума ... майтап разбира се ... хехехе... LOL ... хехеххе .... наистина се мйтапя .. хехеххе


Тъй де, малко мъжка приказка в тоя форум   :D :D :D
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27