Автор Тема: Странни сънища  (Прочетена 43211 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Странни сънища
« Отговор #60 -: Март 19, 2014, 16:25:23 pm »
Тази нощ сънувах първия си напълно осъзнат сън. Доста дълго време се въртях из леглото и не можех да заспа и изведнъж се оказах по пътя за дома. Изглежда съм започнал да сънувам, но не съм го осъзнал. Видях котарака си мъртъв в градината (преди да се влезе у дома, има голям двор и градина) и един човек стоеше над него. След това сякаш видях още 1-2 мъртви котки по земята, но не обърнах внимание. Влязох вкъщи и видях себе си, след което изведнъж се оказах в океан.

Не над него, а в него. Бях под водата и всичко наоколо ми бе ясно синьо и достатъчно светло. Виждах големи мехури въздух да излизат от мен пред очите ми, но не ми беше проблем. Усещах лек дискомфорт от задушаване и давене, но го игнорирах. Изведнъж ми се яви възможно най-красивото момиче във водата, плуваше си и мяташе ръце като русалка от h2o: just add water. Косата й се движеше на вълни из водата. Странното е, че в даден момент почувствах това момиче, че съм аз. И В ТОЗИ момент осъзнах напълно, че сънувам. Усетих тялото си, което беше във водата като чуждо и си казах: "Я, осъзнат сън! Дай да видя дали ще мога да полетя както казват". Опитах се и започнах да се треса. Не знаех дали трябваше да си го помисля само, за да стане или да се оставя на чувството. Чувствах, че нещо ме задържаше в океана. Опитах се отново, но отново не се получи. Сякаш бях в матрица и го осъзнавах и след като това стана преди броени моменти, имах чувството, че тя сега се опитва да ме изхвърли. Все едно, че не е трябвало да осъзнавам, че сънувам. Онова задушаващо чувство сега не можех да го игнорирам, то се върна с пълна сила и започнах да се давя. Точно като в Inception (не съм го гледал от много време) - умрях в съня и се събудих.

Мисля да се пробвам тази вечер отново да предизвикам тези т.нар "lucid dreams", дано се задържа повече. А иначе досега съм се опитвал 1-2 пъти да предизвикам този вид сънища, не се е получавало. Просто не знаех всъщност как. След като се събудих обаче тази сутрин, усещах известен страх. Не знам защо... сигурно така е първия път.

P.S. Дано и успея да полетя.  :D

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Странни сънища
« Отговор #61 -: Март 19, 2014, 21:15:36 pm »
Не съм специалист по осъзнатите сънища, но не трябва ли да се правят специални упражнения и то дълго време(месеци), за да можеш да влезнеш в осъзнат сън? Ти спомена, че си се опитвал 1-2 пъти преди това. Иначе поздравления, дано знаеш как да го направиш отново и разказвай ако има нещо интересно.  ;)

Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Странни сънища
« Отговор #62 -: Март 19, 2014, 21:47:26 pm »
Сега като се замисля, си припомних още един момент - когато се опитвах да поема пълен контрол над съня, за части от секундата сякаш се събуждах, след това отново се връщах в съня. Описвам го най-добре с тресене – чувствах се точно като блъскан между два свята, намирах се в някакъв хаос и паника.

Иначе, аз мисля, че осъзнатите сънища понякога просто се случват. Не знам, може това при мен въобще да не е, но аз го определям като такова. Много ме съмнява тази вечер да се получи нещо.

Между другото, оприличавам съня, океана, момичето изцяло на един филм, който гледах наскоро - The Island.


От 1:44 до (няколко секунди напред) - сега като гледам този откъс, почти идентично ми беше и в съня. Изглежда доста ми е повлиял. Въпреки това, аз го определям на осъзнат сън, нищо, че елементите му са взети от филм. :D

Неактивен Стефан

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Странни сънища
« Отговор #63 -: Март 20, 2014, 17:23:43 pm »
Преди 5-6 години сънувах една жена с кестенява коса, която седеше на кон, аз бях в ляво от коня и тя ме гледаше, и ми каза: не ме забравяй! .
Този сън така и не съм го забравил каквито и сънища да сънувам и забравям, но този не.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Странни сънища
« Отговор #64 -: Март 23, 2014, 20:31:57 pm »
На два пъти ми се е случвало (поне толкова помня) в будно състояние, след като се събуждам вследствие на сън, да виждам образ от съня в продължение няколко секунди.
  В единия случай сънувах образ на вещица, която крещи силно и дори след моето събуждане за кратко чувах крещенето (виждайки и образа), което пък ме накара несъзнателно да извикам.
Другият случай ми е от много ранно детство. Събудих се, без да си спомням да съм сънувал нещо, и пред лицето ми видях образ на обикновено врабче. Скрих се под завивките от уплаха и след като се показах, врабчето го нямаше. (Бил съм в напълно затворена стая.)

Неактивен lowepro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Странни сънища
« Отговор #65 -: Май 08, 2014, 02:17:39 am »
Регистрирах се наскоро, не съм чел всичките теми затова моля да ми бъде преместен поста в подходяща тема отнасяща се за моя случай ако има такава но тази ми се стори най-подходяща и най-близка като преживяване  със  тези на HristoBG. Значи и аз имам доста често осъзнати сънища и ги имам още от дете. Междудругото учудваме колко малко хора са писали в темата, а аз винаги съм си мислил, че осъзнатите сънища са нещо нормално и доста често срещано нещо. Значи имах период във който почти всеки сън ми беше осъзнат. Започнах да си контролирам съня напълно, можех да си създавам сам ситуации, да летя и да се будя когато си пожелая но точно буденето както предполагам и при  HristoBG ми създаде най големия проблем. Първия път когато ми се случи да се събудя по мое желание след един осъзнат сън се случи следното Събудих се, бях в абсолютно съзнание но след няколко секунди осъзнах, че немога да си отворя клепачите бяха като залепени. Паникьосах се леко след което реших да се опитам да си отворя клепачте  с ръка но същата работа неможех да си помръдна ръцете дори милиметър  обзе ме силен страх пулса ми се учести страшно започнах да се задушавам и се събудих.  С течение на времето започна да ми се случва почти постоянно. Започнах да контролирам напълно излизането на тези мои две фази от съня. Значи разбрах че мога да излизам спокойно от това парализирано положение  първо като си използвам ръцете чрез огромни усилия в началото сякаш вдигам 200 кг от лежанка като в последсвие се научих да си отварям клепачите и да се будя  нормално но от тази моя способност която развих дойде на големия проблем ако изобщо може да се нарече проблем . Един път когато бях в това обездвижено състояние вместо да се напрягам да си отварям клепачите или да си вдигам ръцете реших да си вдигна тялото. Изпитах най ужасното чувство което съм изпитвал. Напуснах си за момент тялото като се завъртях можех да се видя  изпаднах в неописуема паника но успях да се овладея като най силното ми желание беше да се върна пак в тялото си но не го направих напротив започнах напълно да осъзнавам какво се случва и се огледах.  Виждах всичко в стаята нормално беше доста тъмно все още явно е било в ранните часове на деня  бях в абсолютно съзнание забелязах че не изпитвам нужда да си поемам въздух (пак паника и пак овладяване ) казак си какво пък ще стана да се по разходя( значи  все още не съм напуснал нацяло тялото си само съм се изправил от  кръста  нагоре и съм приседнал).    В момента който понечих да стана усетих страшно силно присъствие в стаята концентрирах се и забелязах няколко на брой тъмни силуета  последва шаш и паника върнах се пак обратно във същото припарирано положение  но продължавах да ги усещам поседях извесно време така докато се успокоих събудих се пак принудително и веднага излязах на вън. След малко се върнах в стаята оставих лампата светната легнах и съм заспал.   Оттогава започнах да опитвам винаги когато имам осъзнат сън да не се будя по мое желание но не винаги се получава защото принципно човек когато осъзнае напълно че сънува почти винаги се буди поне при мен е така  а и като гледам и при HristoBG става така . но ако все пак се събудя и съм в  същото препарирано положение не се напрягам да излеза изцяло от съня, а оставам в това полозение докато заспя пак. Започнах да правя така все по често и по често и постепено започнах да губя способноста на осъзнатия сън. 

послепис-HristoBG надявам се да съм ти бил полезен със това че споделих моите преживявания и мисля, че както ти така и някой други са тръгнали от там откъдето аз се връщам. Приеми един съвет дори и да осъзнаваш че сънуваш остави се по течението и това е първо ще спиш по добре ще си винаги бодър и отпочинал и второ  не ти трябва да изпитваш нещата които изпитах аз. 
« Последна редакция: Май 08, 2014, 02:35:28 am от lowepro »

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Странни сънища
« Отговор #66 -: Май 10, 2014, 01:30:25 am »
вибрациите са гаранция за ОИт, също-осъзнато сънуване.
Може да проверите при Монро. И аз имам такива опитности.

Неактивен lowepro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Странни сънища
« Отговор #67 -: Май 11, 2014, 12:54:58 pm »
HristoBG Демоните и Ангелите са висши енергийни същества(между другото ние също сме енергийни същества затворени в черупката на плътта ) които могат да приемат всякъква форма . Написал съм ти в темата първи осъзнат сън да не продължаваш със осъзнатите сънища защото след тях идва излизане от тялото и ако не си потготвен в най добрия случай ще станеш жертва на манипулация и обладаване от демон а в най-лошия смърт от задушаване или инфаркт. Тука почти на 100% си станал жертва на атака от демон но хубавото е че е станало в съня ти ако беше станало  в измерението което попадаме когато напускаме тялото си след осъзнат сън можеше и да има  конкретни реални последсвия.  Демоните ни атакуват когато вярата ни е прекалено силна напук на схващането че ни атакуват само тогава когато имаме отслабнала вяра. Обезверения човек си е тяхен и ще бъде тяхен рано или късно въпроса е да се върнат обратно пак към тях хората тръгнали към Бога . Има един сигурен  начин  да се определя вида на висшето енергийно същество с което си имаш работа и той е да се осланяш на сърцето си и на чувствата  . Значи казано накратко независимо каква форма приема даден демон , на господ бог :D , на ангел , на твой скъп близък починал роднина демона колкото и висш да е той е неспособен да излъчва любов и покой и обратно ангела колкото и висш да е той е неспособен да излъчва гняв , страх  и отчаяние така че осланиай се основно  на чувствата които имаш а не на това което виждаш и няма да збъркаш  . Вярата ти не е отслабена напротив имаш много по силна вяра от братовчедките ти  и именно затова си станал жертва на демонична атака . Твоите братовчеди  вярват сляпо и най вече защтото ги е страх да не отидат в ада а това не вяра и който и демон да им се яви в образа на светъл ангел с разперени криле ще мислят че им се е явил самия господ Бог. Трябва да се вярва еднакво  и в Дявола и в Бога защото независимо дали вярваш във дявола или не той безкрайно и винаги вярва в теб също и господ . Отричането и невярването във която и да е от тези визши енергии е пагубно. Мага да го обесня и по просто - Значи дори и човек да не вярва в съществуването на Мечки това с нищо наима да му помогне да не бъде изяден  ако навлезе дълбоко в гората.  :D
« Последна редакция: Май 11, 2014, 13:10:16 pm от lowepro »

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Странни сънища
« Отговор #68 -: Май 11, 2014, 13:45:25 pm »
Вярвам, и то от сърце. Пиша,защото изведнъж се сетих, че имам такава опитност. Преди много години зачетох библията, стария завет. Стори ми се страннно, някои неща-нелогични. Тогава насън чух само "Авраам". Прочетох за него-имаше аналогия с нещо от живота ми.
Никога не съм подлагала вярата си от сърце на съмнение, макар че е имало периоди, в които съм забравяла за нея.
Но, братовчедките от секта ли са?
И-най-важното, Христо. Първото, което се сетих като прочетох за числата ти-7:72 и т.н.-беше-това е номерът на стиха от писанието, което трябва да прочетеш. После си казах-абе някой го е писал като пост до теб и аз сега си го припомням, прочетох постовете-не видях такова.
За логиката-пречи на интуицията.

Неактивен Slim313Shady

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Странни сънища
« Отговор #69 -: Май 12, 2014, 20:00:32 pm »
Добър ден.Първо не знам дали заглавите е много подходящо моля да ме извините.От 3-4 години чета форуми за конспираций и т.н ,но това ми първата тема която пускам в такива форуми.С никого не съм споеделял това което ще споделя освен с майка ми.Причината е случващото се в Украйнаи други на ред причини.

Всичко почна от първият ми странен сън.Бях на 17 и беше около 02:30 през нощта бях си сам в стаята и си легнах не успях да заспа около час след това затворих очи и 2-3 минути след това чух звук наподобяваш писък на жена ,стреснах се и погледнах към вратата в този момент ми се скова цялото тяло и не успявах да помдръна.Писъка се усилваше и в този момент се отвори леко вратата(Беше много страшно понеже не успявах да помдръдна тялото си ,а гледах към вратата) В този момент очите на сила ми се затвориха и секунди след това усетих нещо да ме пипа по гърба.Писъка ставаше непосилен за ушите ми и правех всичко възможно да помдръна.След около 2-3 минути всичко приключи.Цялото ми легло беше в пот ,а на гърба имах нещото като синка.На следващия ден ходих на доктор туй като ушите ми ме боляха прекалено много имах увреждане за около седмица напред.

И така се почна със странните сънища.

1.Преди около три години сънувах сън който чак преди една година осъзнах за какво става на въпрос.Сънувах как в Украйна има протести Европа се разделя появяват се нови страни и виновника е Русия.Не можех да повярвам като почна да се случва всичко това с Украйна и Русия.

2.Може би два ти месеца след първия ми сън ,сънувах как света свършва след ядрена война след провокация на САЩ срещу Русия видях и датата на календар в съня си 11.07.2018.

3.Бях на 18 години тръпнех да си взема практиката за шофьорска книжка.Тъй като майка пусна онлайн дрехи за продаване в много известен чуждестранен сайт и с месеци имаше най-много по 1- 2 продажби на седмица.Та така изпита ми беше на 2 май и една седмица преди това казах на майка ми "Мамо на 27(когато трябваше да се плати на даяджията) ,ще имаш 7 продажби сънувах го" така и се случи на 27 април имаше 7 продажби в рамките на един час и от тогава бизнеса и върви само на горе има вече три магазин и около 100 хиляди изкарани.

Случвало ми се е много пъти докато гледам филм с приятелката ми който никога не съм гледал  и 10 секунди преди да кажат нещо ,аз да го кажа същото едно към едно.
Споеделих с майка ми за някой от нещата които сънувам и тя ми сподели ,че в рода ми е имало няколко такива човека.

Надявам се да не ме изкарате луд и да ми обесните за какво иде реч ,защото почвам да се плаша от себе си.

« Последна редакция: Май 12, 2014, 20:05:19 pm от Slim313Shady »

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Странни сънища
« Отговор #70 -: Май 12, 2014, 20:56:45 pm »
Има ли възможност да споделиш повече подробности относно ядрената война, в случай, че помниш. Как разбираш, че свършва света?
Странно е, че висчко това се е случило след странно преживяване на вече почти зряла възраст.
Провери ли колко е часа след странната парализа? Има ли някакъв останал белег или подутина на мястото на синката?

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Странни сънища
« Отговор #71 -: Май 12, 2014, 21:47:18 pm »
1.Преди около три години сънувах сън който чак преди една година осъзнах за какво става на въпрос.Сънувах как в Украйна има протести Европа се разделя появяват се нови страни и виновника е Русия.Не можех да повярвам като почна да се случва всичко това с Украйна и Русия.
............
Надявам се да не ме изкарате луд и да ми обесните за какво иде реч ,защото почвам да се плаша от себе си.
Мен пък ме вълнува силно един въпрос класически: Поради что, аджеба си чакал 3 години да ни съобщиш тез преважни сънища и случки, та чак сега си се сетил да се тревожиш?
Пък  и регистрацията ти в този форум  е от преди повече от 2 години, а съвсем за други неща си писал?!?

Хайде обясни тез аномалий, пък подир аз ще се опитам да обясня за 'какво иде реч', както сам запитал си ни.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Slim313Shady

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Странни сънища
« Отговор #72 -: Май 12, 2014, 22:43:34 pm »
ilianvs По първият въпрос.Даваха по телевизията апокалиптични картини от цял свят.На 15 км ми е къщата от София и си спомянм ,че по телевизията казаха нещо за София и излезнахме всички на терасата която сочи към столицата и видяхме ядрена гъба всички и свърши съня.
Да имам го записан още на телефона 2:36."Синката изчезна около месец след случката".

Black AdderПричината поради която го написах чак сега е ,че от близо два месеца след като ставам от леглото  имам по целият гръб тънки черти и то много дълбоки.Даже приятелката ми почна да се съмнява в някои работи.Да спомена ,че живеем заедно и не са от нея или от друга.Другото е ,че съм много зает и нямам време да пиша всеки ден по форуми и т.н.

Може би и от срам не съм го написал.


Неактивен lowepro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Странни сънища
« Отговор #73 -: Май 12, 2014, 23:18:56 pm »
Аз лично не вярвам в съдбата, предначертан път или в каквито и да е  пророчества които касаят съдбите на милиарди хорa. Ако има съдба то тази съдба би обезмислила раждането ни защото няма как едно дете което се ражда сега да му е писано да стане самоубиец или сериен убиец. Аз лично съм имал множество дежавюта и след всяко едно дежавю преди изпадах в депресия защото имах чувството че съм го живял този живот безброй пъти . В последствие достигнах за себе си до заключението че съдба нямa защото всеки един от нас разполага със свободната воля да избира бъдещето си с цялата отговорност произтичаща от  това. Затова  бъдещето ни принципно  неможе  да бъде прогнозирано на сто процента  но може за сметка на това да бъде доста  добре контролирано.  8) Никой велик учен не оставя експериментът му да се развива напълно нa принципа на случайноста затова засега ядрена война няма да има стига ученият да не реши че експеримента му е провал . 8)  Slim313Shady моя съвет е спри да се изживяваш като нострадамус а иди да ти направят една хипноза за да разбереш ако е възможно  кой или какво ти ги вменява тези неща щото може и да се побъркаш накрая като те слушам .



Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Странни сънища
« Отговор #74 -: Май 12, 2014, 23:22:06 pm »
Как така след като ставаш от леглото? След това изчезват ли?
Ако не е твърде неудобно за теб, би ли могъл да ги заснемеш?



П.П. Надявам се, че въпросните черти не са резултат от смачкан чаршав.  :blum1:

ЕДИТ: Абсолютно съм съгласен със мнението на lowepro. Всичко това (ядрени бомби и т.н.) може да е само една от безброй възможности,  може би по-вероятна, но в никаквъв случай не може и да бъде 100%-това.
« Последна редакция: Май 12, 2014, 23:27:49 pm от ilianvs »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27