Автор Тема: За Егото  (Прочетена 174424 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #645 -: Октомври 06, 2010, 13:31:47 pm »
Цитат
 от  активното  ни  съзнание  и  съвеста  ни!  
Тва само за просветените се отнася.. ;D
И изрусените щях да кажа... ;D
  :) Игнориране и по физически белези ли усещам? :lol: Или ДОБРЕ ОТГЛЕДАНО ЕГО?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За Егото
« Отговор #646 -: Октомври 06, 2010, 13:42:28 pm »
Може и да избивам комплекси от къде знаеш... ;D

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #647 -: Октомври 06, 2010, 15:01:10 pm »
Може и да избивам комплекси от къде знаеш... ;D

        Когато  хапеш  не  се  учудвай  на  белезите  си!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За Егото
« Отговор #648 -: Октомври 06, 2010, 15:52:04 pm »
Прав си братко мой....но най-малко обичам да се гъбаркам с хората въпреки неуместното ми светло чувство за хумор та дори и ирония както го нарече.
Обаче открих, че и вие сте берзкомпромисни.....Признавам се за виновен. Освен да ми простите друг вариянт не виждам.
Що се отнася до белезите обикновенно се учудвам на сутринта пред огледалото... ;D

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #649 -: Октомври 06, 2010, 16:03:40 pm »
    И  аз  преди  години! :diablo:
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:За Егото
« Отговор #650 -: Октомври 08, 2010, 08:51:46 am »
Не се притеснявайте. Раздел Философски мисли и Езотерика въобще не ги модерирам. Можете да пишете каквото си искате.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #651 -: Октомври 08, 2010, 13:08:52 pm »
Междудругото срещу три имена (лично, бащино, фамилно), правя пълен личностен анализ.

Пращам го по мейл... Безплатно е, понеже ми трябва практика... иначе обикновено е платено. Така че който иска да се възползва.

Евентуално може и анализ на поведението на виртуална личност (прякор), но за това ми трябва основата на реалния личностен анализ.


Иначе ще се оплитате още 40 страници -.-

П.П.
Създаването на виртуална личност за различни цели, какпо и съвети за смяна на букви в името си остава платена услуга =) На ЛС повече.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #652 -: Октомври 19, 2010, 18:42:58 pm »
Може и да избивам комплекси от къде знаеш... ;D
  :) Не се чувствам засегната, просто насочих разговора именно в посока ЕГО. Едва ли без наличието на ЕГО щяхме да си пишем каквото и да било. Именно ЕГО-то е онова, което изказва мнение, съди, преценява и т н т.
 А дали е така?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За Егото
« Отговор #653 -: Октомври 19, 2010, 21:47:04 pm »
Няма и защо. Най-малко бих пожелал подобно нещо. :hi: И все пак зависи, всеки разполага с някаква нервна сиситема, която си има опрелен капацитет.
Цитат
Именно ЕГО-то е онова, което изказва мнение, съди, преценява и т н т.
 А дали е така?
Зависи от интереса и състоянието на пишещия(изказващия мнението си хуманоид) но почти винаги е така.
Да и всеки е по своемо е разлчино чувствителен, кой повече кой по малко "башка луд".

« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 22:30:51 pm от fishbone »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #654 -: Октомври 20, 2010, 16:13:46 pm »
Посвещавам този малък, гениален превод на една известна лекция на всички онези заблудени хора, които разправят глупости за Егото.

И я посвещавам и на себе си, разбира се =) Най-вече на себе си! както ще стане ясно на този, който си даде сметка за случващото се.



"

За какво ще говорим? Ще говорим за комуникацията.

Аз ли съм този, който комуникира, или вие комуникирате? Хмм...



Аз комуникирам ли? Това е добър въпрос. Тези думи, които аз изговарям чрез себе си, комуникация ли са?
Какво е "комуникация"?

Аз бих казал, всичко, което някога сме правили в това съществуване, е да комуникираме. "Комуникирам" звучи почти като "свързвам се".
Понятието "свързвам се" съществува в понятието "комуникирам".

И чрез комуникацията ние сме "свързани". В свързването ние създаваме "взаимоотношения".

Така че въпросът е - за какво си комуникираме през цялото това време до сега? В смисъл на... всичко, което някога сте казвали през живота си. Без значение какво е.

Имало ли е нещо общо с това, което сме и с начина, по който преживяваме света си?



Сега е интересно...

Защото...


Защо комуникираме? Това е въпрос!

Защо говоря...

Защото... това, което говоря, са просто думи, които излизат от устата ми. И аз очевидно се въвличам в разговор.

Разговаряйки с друг. Чрез комуникация. С която ние се свръзваме и после създаваме взаимоотношения.



Сегааа... взимайки думата "комуникация", я има думата "комунален", значи общество. Държави... се събират заедно... комуникират, по някакъв определен начин. При което всеки вътре се свързва с другите по някакъв определен начин и после цялата държава е във връзка със себе си и помежду си вътре в себе си.

Но тогава има различни общества, комунално събиращи се заедно. Комуникирайки, и свързвайки се, създавайки връзки.


Затова комуникацията е интересна.


Дали в ядрото на комуникацията не е мястото, където съществуваме разделени?

Комуникацията само програма ли е? Защо комуникирам? Защо говоря? Чудя се... Какво й е на комуникацията, каво му е на говоренето?

Това ли е единственият ми начин да правя връзки? Това ли е единственото ми предназначение и смисъл за съществуване - да създавам връзки? Да комуникирам?



Да погледнем - ние се свързваме само чрез комуникация с друг. Оформяйки взаимоотношение, връзка.

Сексът просто друга форма на комуникация ли е? Свързвайки се с друг, създавайки връзка?

Значи комуникацията е точката, програмата, творението, което събира всички заедно! За да се свързват!

Защо да се свързват? За да създадат връзки!

Защо връзки? За да се продължи разделянето.




Затова ви предлагам да си зададете въпроса - и ще го намерите за интригуващ - каква е причината ви, кое е вашето "Защо?", за да комуникирате?

За да видят останалите кои сте вие самите. Как сте се замислили, как сте се самоопределили...

Защото вие знаете истината за себе си, а вие никога не комуникирате истината за себе си.

Затова комуникацията е най-голямата измама, която съществува, защото чрез нея, съществата се представят пред останалите, за да манипулират и за да контролират, за да получат онова, което желаят!



Великолепно е как съществата злоупотребяват с комуникацията. Как съществата злоупотребяват с взаимоотношенията. Как съществата злоупотребяват със свързването. Как те злоупотребяват със събирането заедно, как злоупотребяват с обществото!


Думи! И вие много добре знаете, какво правите. Вие злоупотребявате с това, което е тук.
И после съществата обвиняват това, което е тук и го нарочват за причината да са това, което са! Причината да преживявате това, което проявявате навън!

Но, кой се проявява в крайна сметка? Както винаги сме казвали, програмата, Построението, е съвършена. Няма абсолютно нищо грешно в каквото и да е. Но!



Как вие се чувствате по повод на това? Можете или да злоупотребите с това, което е тук, или да бъдете в единство и равенство с него, каквото е.

За лош късмет, съществата са си позволили свободата да злоупотребят.



И какво ще създадете? Злоупотреби. В тази реалност, в този свят - борбата за злоупотреба!

И после съществата ще обвинят това, ще обвинят онова, и ще кажат "Твоя вина е!", не "Твоя вина е!"

Моля ви.
Злоупотребата съществува тук, в главата ви.




Аз бих предложил, да си зададете въпроса - Защо комуникирате?

В това бихте видели самата истина за себе си. Ако сте себеискрени, ако се осмелявате да бъдете себеискрени, разбира се. Себе-искреността също така е това, което е тук.


Но по великолепен начин.



Понеже със себеискреността не можете да злоупотребите!

"
« Последна редакция: Октомври 20, 2010, 16:19:01 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #655 -: Октомври 26, 2010, 20:01:00 pm »
 :) Спорт-Здраве4  Нали знаеш поговорката:"МЪЛЧАНИЕТО Е ЗЛАТО"
Но е факт, че на нашата планета комуникацията е предимно говорна ;D от който говор обаче според мен произлизат много неистини...
Мъдрите СУФИ и ДАО-исти не си падат по говоренето. Защо ли? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За Егото
« Отговор #656 -: Октомври 26, 2010, 22:54:59 pm »
И от егоизъм* може да се мълчи... ;D

*Неосъзнат егоизъм или по-точно неуязвим.
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 23:12:58 pm от fishbone »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #657 -: Ноември 02, 2010, 16:41:43 pm »
Естествено, че еднаквите имена не означават еднакви хора. Най-малкото защото душите са различни, независимо че се изразяват по един и същи начин.

Да, точно - "част" от кармата се променя, но това не е съвсем точно казано, понеже говориш за кармата като върховно понятие, а някои я възприемат като конкретно понятие.

Тоест душите имат карма в отношенията душа-душа. Тази карма се сменя със смяна на рождената дата.
Еготата (личностните модели) имат карма в отношенията личност-личност. Тази карма се сменя при смяна на името - а името е рождението на личността.


Обаче масовият човек злоупотребява с понятията по един много варварски начин, като си мисли, че егото е прашинка.

Егото е огромно.


Ето ти пример, за да се изяснят мащабите.

Ти си на една планина, на Витоша. Казваш, че Витоша е прашинка в сравнение със Земята.
После отиваш на друга планина, на Килиманджаро. С какви очи ще кажеш, че Килиманджаро е прашинка в сравнение със Земята, като не си способна да възприемеш нито цялостта на Витоша, нито цялостта на Килиманджаро?

Още повече с какви очи ще оеднаквяваш Килиманджаро и Витоша като ги слагаш под общия знаменател на прашинката, като и на двете планини се чувстваш като на друг свят, въпреки, че все още си на Земята?


Това правят хора като Митко. Те са като децата на автомонтьор - копират баща си (информационния си източник) и си играят с колички и размахват инструменти като маймуни и правят глупости, без да имат каквото и да е разбиране за нещата, с които се опитват да боравят на сериозно ниво.



В този смисъл говоря за карма като его-карма. Кармата на душата е нещо, което човек много трудно може да възприеме по мащабност. То е като една мравка да осъзнае, че не се намира в тревата, а на главата ти.


И в този смисъл смяната на името сменя всичко, което делничният човек познава от себе си.
А това, че макро мащабът се запазва изцяло... кой някога го е обхващал и осъзнавал цялостно, за да мисли за него в такава дълбочина?
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 16:45:11 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #658 -: Ноември 02, 2010, 19:42:39 pm »
Когато човек осъзнае, че нищо случващо се в материалния свят не може да го засегне реално по какъвто и да е начин, той е свободен от кармата си, въпреки всичко, което му се случва. Последното се случва, но то не се случва на него. Той може да усеща радостите и болките на тялото, но не е обвързан с тях. Това в последните изречения разбира се е една по-далечна перспектива, но за да стигнем до нея трябва да я познаваме.
Ирис, мисля си, ако спрем да реагираме на случващото ни се /вследствие на кармата ни/, тя ще престане да определя бъдещите ни постъпки и чувства, т.е. ще сме нещо като "претръпнали" към живота и от нищо няма истински да ни заболява. Следователно кармата ни ще се обезсмисли като нещо, което цели да ни създаде емоционална опитност...и тогава сигурно ще спрем да се прераждаме, защото ще се обезсмисли цялото действие...Нещо като да ти блъскат двойки и забележки в училище, а ти да си се усмихнал блажено насреща им...Накрая ще се откажат...и ще те помолят да не идваш вече... ;D
Ще сме над живота във физическо тяло. Ще го гледаме от позицията на висшия аз. Ние пак можем да си живеем във физическо тяло, но ценностите ни и отношението ни към света ще са съвсем различни. Целите ни и мотивите ни няма да са обусловени от нищо свързано с материалния свят.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #659 -: Ноември 02, 2010, 19:46:20 pm »
Митко просто го приеми - с възрастта по-кадърните от теб се увеличават на брой.
      Тъжно  но  е  факт,  прав  си!  Много  от  пишещите  във  форума  са  по-умни  и  по-добре  жонглирайки  с  думите  (някои  си  опияняват  от  това),  но  не  са  помъдряли.  Мъдроста  идва  с  опитноста  натрупана  през  времето!  Ще  помъдреете  и  ще  разберете,  че  истината  не  е  осъзната, докато  не  я  изкажете  с  едно  две  изречения!
       Що  е  карма? - Това  е  попарата  която  сме  надробили  изразявайки  правото  си  на  свободна  воля!
       Как  се  усвоява  кармичен  урок? - Изкусваш  попарата  демонстрирайки  разбиране!

„ Тялото и сетивата пораждат желания.
Не сбъдването им води до отчаяние,
което води до самоунищожение. „ - Его  обърнато  навън
Егото  на  душата - те  води  в  тъмнината  на  неизвестното  с  фенер  на  гърба  за  да  осветяваш  пътят  на  тези  които  те  следват! -  Его  объртато  навътре
       Опростявайте  нещата,  не  се  губете  в  подробностите!
      
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27