Автор Тема: За Егото  (Прочетена 174414 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #150 -: Август 07, 2009, 15:13:01 pm »
И кво стана? За 10 страници Fluffy bunnies напълно окупираха иначе правилно насочената тема на Gil.

Gil-Galadh : Fluffy bunnies - 0 : 1

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #151 -: Август 08, 2009, 00:29:09 am »
:hi:
ИРИС как се случва самоконтрола при теб?
Не знам какво точно очакваш да ти отговоря. При всички случаи за да говорим за самоконтрол, то трябва да имаме идеал, за това, което трябва да бъдем; необходимо е да сме наясно към какво се стремим, защото самоконтролът без цел, всъщност не е никакъв контрол. Разбира се нашият идеал и нашите стремежи не са нещо неизменно, а подлежат на развитие. Самоконтролът се изразява в цялостен начин на живот, включващ мисли, желания, чувства и действия, съответстващи на избрания идеал. Разбира се всичко си има степени и самоконтролът не е изключение. Пълно следване на избрания начин на живот, през цялото време, през абсолютно всеки миг от деня (а и в съня) е непосилно за огромната част от хората (и мене включително). Най-малкото на хората им липсва необходимата концентрация и будност на съзнанието и те неусетно, въпреки желанието си губят контрол над мислите и действията си и се връщат към вече установените модели на живот, несъответстващи на избрания идеал. На хората им липсва търпение, устойчивост, твърдост, постоянство, сила, устрем, равновесие и други качества на волята и мисълта, необходими за успешен самоконтрол. Освен това самоконтролът не трябва да бъде насилие над себе си, потискане на нежеланото, несъответстващото на идеала, а трансформиране, превъзпитаване на всичко неотговарящо на избрания идеал.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #152 -: Август 08, 2009, 00:33:26 am »
И кво стана? За 10 страници Fluffy bunnies напълно окупираха иначе правилно насочената тема на Gil.

Gil-Galadh : Fluffy bunnies - 0 : 1
Правилно насочена, неправилно насочена... кой може да определи със сигурност?
Може би правилното за теб, няма да е съвсем правилно и удачно за други, а „неправилното“ може да се окаже доста полезно.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #153 -: Август 08, 2009, 09:32:42 am »
И кво стана? За 10 страници Fluffy bunnies напълно окупираха иначе правилно насочената тема на Gil.

Gil-Galadh : Fluffy bunnies - 0 : 1
Правилно насочена, неправилно насочена... кой може да определи със сигурност?
Може би правилното за теб, няма да е съвсем правилно и удачно за други, а „неправилното“ може да се окаже доста полезно.


Аз мога да определя със сигурност.И това,Ирисе, се нарича здрава логика, която претендира да е до известна степен общовалидна:

"НА запад за тези,които говорят само за любов,мир и хармония има един много специфичен термин-Fluffy Bunnies.
И тъй като нашият форум изобилства от тях у мен все повече се "активира" именно саркастичност,циничност и егоцентризъм. Споко това не са лоши чувства,помагат да запазиш хвата над реалността и най-вече да помагаш и на другите да го запазят.Най-малкото провокират само положителни емоции у теб.
 
За останалите-Драги мои заичета Smiley ,Егото е важно,Егото е полезно,Егото е необходимо.То изгражда личността ни,прави ни това,което сме.А тиова,което толкова не харесвате,и погрешно окачествявате като его се нарича Ид.
 И за да допълним текста за психическото устройстяво на човек-тази част от ума,която тоговаря за моралното и духовно развитие се нария СВРЪХ-Его.Странно а?"

Никой никъде в тая тема не преборва тази логика, а плещи простотии с надеждата количеството им да надскочи логичните поустове.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #154 -: Август 09, 2009, 00:15:33 am »
Много грешиш ако си мислиш, че отричам егото. Просто го деля на нисше (личност различна за всяко пререждане) и висше (индивидуалност или човешката душа). Не знам в някое мнение във форума да съм се отклонил от горепосочения възглед. По-скоро ти си изградил определена представа за някои от пишещите и им вменяваш разбирания, които те не споделят.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #155 -: Август 09, 2009, 09:38:13 am »
По-скоро ти си изградил определена представа за някои от пишещите и им вменяваш разбирания, които те не споделят.

Това е също толкова вярно, колкото е вярно, че пишещите пишат разбирания, които не споделят.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #156 -: Август 09, 2009, 11:06:06 am »
  :hi: Ирис именно поради изброените от теб липсващи качества у нас хората продължаваме да си отглеждаме успешно ЕТО-то. Мислим за самоконтрол, като за магическа пръчица, но струва ми се,че придобиването на необходимите качества ще доведат до свеждане ЕГО-то до минимум и сериозно повишаване духовността на човечеството(или поне повече индивиди)  :) Ето тези мои мисли зададоха въпроса към теб. Но знам ли може би не вървя в правилната посока???
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:За Егото
« Отговор #157 -: Август 09, 2009, 11:49:29 am »
Gil-Galadh : Fluffy bunnies - 0 : 1
Хахаха, тва ми оправи деня. И си напълно прав. Уви, флъфита не отбират от логика...


Алдонеа, самоконтрола не свежда Его-то до минимум, а го увеличава. Същество без Его няма самоосъзнаване и действа само по първични инстинкти - секс, храна и т.н. и освен това е пасивно и не се интересува от нищо освен тея три неща. Ама мисля съм го казвал тва някъде назад
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #158 -: Август 09, 2009, 12:09:42 pm »
 :hi: Ирис именно поради изброените от теб липсващи качества у нас хората продължаваме да си отглеждаме успешно ЕТО-то. Мислим за самоконтрол, като за магическа пръчица, но струва ми се,че придобиването на необходимите качества ще доведат до свеждане ЕГО-то до минимум и сериозно повишаване духовността на човечеството(или поне повече индивиди)  :) Ето тези мои мисли зададоха въпроса към теб. Но знам ли може би не вървя в правилната посока???


Ако целта ти е да намалиш егото си и да повдигнеш духовността на човечеството, вървиш в тотално грешна посока.Защото, както каза Гил, самоконтролът повдига егото.На всичкото отгоре без да повдигнеш егото няма засилване на духовността.

"Тези ти мисли" представляват опит да отпушиш мазно запушен кенеф със сода каустик.Правиш сапунена тапа и ще трябва много вода да изтече, докато се разтвори.

В интернет форум аз мога само да ти се подигравам, да те упреквам и да ти давам акъл...само че не мога да направя нищо смислено, за да ти помогна да разбереш механизма на нещата.Ти неминуемо ще ги разбереш, след като си счупиш главата, всеки ги разбира така.

Но поне докато това не стане, стига флъфи флуд!

И все пак това е форум - място,където всеки пише мнението си свободно, за да се достигне до истината, а не място, където всички си хвърлят грешките, надъхват се от грешките на другите и се утешават от всеобщото затлачване.

Забога, в този форум сте за да търсите истината и нещо ново, или за да пречите на това!? Или се опитайте да намерите истинта в думите и на други хора, или си направете невеж mirc канал, където да си настоявате за заблудите колкото си искате!



Защото:

Аз до сега съм с впечатлението, че във форума се пише всичко кажи речи и че всеки, който пише, също така чете и мисли по думите на другите.Само че все повече потребители започват да разгръщат словесни битки, в които просто си налагат мнението, а не го споделят с другите.

По този начин дори тези, които са убедени, че говорят правилни неща, са изкарвани като неизслушващи, нечетящи и неприемащи друга гледна точка.
Кой би приел грешна гледна точка, когато неговата Е правилна !!!

Разбирам да си говорехме за недоказани понятия и за теории, но по дяволите - не си говорим за теории, говорим си неща с математическа точност! Хора, които не знаят какво е Его, не знаят какво е Аз (АзЪТ) и не правят връзка между сила на личността и сила на духовността (ученическа психология и философия), говорят пълни глупости навред и обвиняват наред, че не били изслушвани!
« Последна редакция: Август 09, 2009, 12:20:08 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #159 -: Август 09, 2009, 23:36:40 pm »
Ако целта ти е да намалиш егото си и да повдигнеш духовността на човечеството, вървиш в тотално грешна посока.Защото, както каза Гил, самоконтролът повдига егото.На всичкото отгоре без да повдигнеш егото няма засилване на духовността.
Досега би трябвало да разбереш, че просто Алдонеа влага различен смисъл в понятието „его“. Както казах има висше и нисше его. Тя очевидно свързва егото с нисшата му част, а висшата (индивидуалността) предпочита да нарича душа или нещо друго. Когато имаш желание да разбереш, ще разбереш, дори и да има различия в използваната терминология.
« Последна редакция: Август 09, 2009, 23:40:27 pm от Iris »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #160 -: Август 10, 2009, 08:59:34 am »
Ако целта ти е да намалиш егото си и да повдигнеш духовността на човечеството, вървиш в тотално грешна посока.Защото, както каза Гил, самоконтролът повдига егото.На всичкото отгоре без да повдигнеш егото няма засилване на духовността.
Досега би трябвало да разбереш, че просто Алдонеа влага различен смисъл в понятието „его“. Както казах има висше и нисше его. Тя очевидно свързва егото с нисшата му част, а висшата (индивидуалността) предпочита да нарича душа или нещо друго. Когато имаш желание да разбереш, ще разбереш, дори и да има различия в използваната терминология.

Когато вие с Алдонеа имате желание да разберете, ще разберете, че няма висши и нисши части, а има неделима цялост без вътрешни граници, и ще си дадете сметка, че човешкото същество е неделимо на самостоятелни области - то винаги е цялост.

Но вие си мислите, че само аз трябва да разбирам вас.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #161 -: Август 10, 2009, 09:46:26 am »
Това е така, но не изразява пълната истина. Ето, аз стоя и гледам шкафа срещу мен. Той има чекмеджета, рафтове и т.н. Аз не бих нарекъл нито едно от всичките му части „шкаф“ и все пак те са негови части и без тях шкафът не би бил това, което е. Разбира се човекът не е шкаф и има някои различия. От шкафа може да бъде махнат примерно един рафт, ако последният повече не е необходим и шкафът ще продължи да си бъде шкаф. По същия начин и нисшето его в определен момент става ненужно за развитието на човека, разглеждан в неговата цялост и процесите протичащи в него (нисшето его) ще преминат под нивото на съзнание на човека, подобно на това, което се случва с процесите поддържащи живота на физическото тяло. Съзнанието от своя страна ще се издигне до нивото на това, което в момента може да се нарече свръх-съзнание или човешката душа, висшия аз, христов принцип, будхи и т.н. Нисшето его ще остане просто инструмент, който човек няма да възприема като част от себе си, а просто като средство за проявление. На практика нисшето его може да се ограничи до етерното тяло, емоционалното тяло и една част от умственото тяло на човека. Когато казвам, че нисшето его в бъдеще няма да е необходимо повече на човека, това не означава, че той ще престане да изпитва емоции и да мисли, но те ще преминат в своите по-висши съответствия във висшето ментално тяло (седалище на идейното и синтезиращо мислене) и будхично тяло (за надличностните, духовни чувства).

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #162 -: Август 10, 2009, 10:18:05 am »
Тъкмо обратното.

Аз не зная чакра, която да може да функционира без първа чакра.Аз не зная финно тяло, което да може да изпитва тази реалност без твърдо тяло и не зная твърдо тяло, което да може да живее без финно тяло.
Не зная дълго, което да не се определя чрез късото, не заня твърдо, което да не се определя чрез мекото, не заня високо, което да не се определя чрез ниското и обратно.

Ницше е известен с това, че е труден за разбиране, и аз също никога не съм успявал да го разбера.Аз вече бях на неговото мнение, когато започнах да го чета.А то е, че "човек не може да обича силно, ако не е способен силно да мрази" и че "преди човек да стане по-добър, той трябва първо да стане по-лош".

Защото ако нямаше меко, или твърдо, нямаше да има и другото и нямаше да има такова нещо въобще.


И когато махнеш нещо от егото, когато го разделяш на нисше и висше и когато се заблуждаваш, че едното става ненужно, егото спира да го има такова, каквото е.И човек се превръща във fluffy bunny - заблуден философ анти-практик, който е неспособен да посрещне вярванията си, не защото не му достигат способности, а защото вярванията му са невъзможни.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #163 -: Август 11, 2009, 00:41:45 am »
Високото не може да се определи без ниското, нито пък честността без лъжата или пък гневът без спокойствието. Но едно е да правиш разлика между лъжата и честността, едно е да знаеш, че можеш да излъжеш, а съвсем друго е да избереш да го направиш. Избирането на едната противоположност не отрича другата. Тъкмо обратното - това я активизира, поставяйки на изпитание избора ни.
Не знам обаче защо противопоставяш нисшето и висшето его. Те не са противоположности при която едното определя другото. Нисшето его е отражение на висшето, т.е. става въпрос за качествата на висшето его отразени и пречупени по определен начин. Може ли отражението да влияе на действителния образ?

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #164 -: Август 11, 2009, 12:28:30 pm »
  :hi: Ирис именно поради изброените от теб липсващи качества у нас хората продължаваме да си отглеждаме успешно ЕТО-то. Мислим за самоконтрол, като за магическа пръчица, но струва ми се,че придобиването на необходимите качества ще доведат до свеждане ЕГО-то до минимум и сериозно повишаване духовността на човечеството(или поне повече индивиди)  :) Ето тези мои мисли зададоха въпроса към теб. Но знам ли може би не вървя в правилната посока???
Ако целта ти е да намалиш егото си и да повдигнеш духовността на човечеството, вървиш в тотално грешна посока.Защото, както каза Гил, самоконтролът повдига егото.На всичкото отгоре без да повдигнеш егото няма засилване на духовността.

"Тези ти мисли" представляват опит да отпушиш мазно запушен кенеф със сода каустик.Правиш сапунена тапа и ще трябва много вода да изтече, докато се разтвори.

В интернет форум аз мога само да ти се подигравам, да те упреквам и да ти давам акъл...само че не мога да направя нищо смислено, за да ти помогна да разбереш механизма на нещата.Ти неминуемо ще ги разбереш, след като си счупиш главата, всеки ги разбира така.

Но поне докато това не стане, стига флъфи флуд!

И все пак това е форум - място,където всеки пише мнението си свободно, за да се достигне до истината, а не място, където всички си хвърлят грешките, надъхват се от грешките на другите и се утешават от всеобщото затлачване.

Забога, в този форум сте за да търсите истината и нещо ново, или за да пречите на това!? Или се опитайте да намерите истинта в думите и на други хора, или си направете невеж mirc канал, където да си настоявате за заблудите колкото си искате!



Защото:

Аз до сега съм с впечатлението, че във форума се пише всичко кажи речи и че всеки, който пише, също така чете и мисли по думите на другите.Само че все повече потребители започват да разгръщат словесни битки, в които просто си налагат мнението, а не го споделят с другите.

По този начин дори тези, които са убедени, че говорят правилни неща, са изкарвани като неизслушващи, нечетящи и неприемащи друга гледна точка.
Кой би приел грешна гледна точка, когато неговата Е правилна !!!

Разбирам да си говорехме за недоказани понятия и за теории, но по дяволите - не си говорим за теории, говорим си неща с математическа точност! Хора, които не знаят какво е Его, не знаят какво е Аз (АзЪТ) и не правят връзка между сила на личността и сила на духовността (ученическа психология и философия), говорят пълни глупости навред и обвиняват наред, че не били изслушвани!
Ако целта ти е да намалиш егото си и да повдигнеш духовността на човечеството, вървиш в тотално грешна посока.Защото, както каза Гил, самоконтролът повдига егото.На всичкото отгоре без да повдигнеш егото няма засилване на духовността.
Досега би трябвало да разбереш, че просто Алдонеа влага различен смисъл в понятието „его“. Както казах има висше и нисше его. Тя очевидно свързва егото с нисшата му част, а висшата (индивидуалността) предпочита да нарича душа или нещо друго. Когато имаш желание да разбереш, ще разбереш, дори и да има различия в използваната терминология.

Когато вие с Алдонеа имате желание да разберете, ще разберете, че няма висши и нисши части, а има неделима цялост без вътрешни граници, и ще си дадете сметка, че човешкото същество е неделимо на самостоятелни области - то винаги е цялост.

Но вие си мислите, че само аз трябва да разбирам вас.
:hi:О съжалявам ,че ти създадох толкова грижи,но все пак Его-то не е ли онзи пласт от човека,който ни кара да искаме по много и от всичко за себе си?И по този начин ни отдалечава от ЕДИНЕНИЕ С ВСЕЛЕНАТА? :)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27