Автор Тема: Компютърът става Бог?  (Прочетена 15599 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Компютърът става Бог?
« Отговор #30 -: Март 04, 2008, 17:43:55 pm »
Но също така не бива да изпадаме и в обратната крайност, като превъзнасяме технологиите, защото дори и да започнем да изчисляваме с компютър операциите в мозъка на двеста милиона мишки в рамките на 1-253секунда, пак и пак няма да имаме Дух в този свръх-компютър... Съзнанието и осъзнаването наистина не е изчислителни алгоритми, а много нива над това, до където Математиката няма как да пристъпи, а само може да се преклони и да каже: "Сполай!"
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Компютърът става Бог?
« Отговор #31 -: Март 04, 2008, 18:11:29 pm »
Аз го бях казал е преди че в тази тема разсъждаваме главно от  гледна точка на това компютъра да служи като инструмент за създаване на виртуална реалност (в която може би и ние се намираме) а не на базата на това да му даваме и други квалификации защото темата става много по-сложна. На базата на елементарната аналогия си мисля че цели завършени реалности съвсем спокойно  могат да се създадат от компютър (въпреки изказаните от някои съмнения относно липсата на евентуална мощност  ;) )

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Компютърът става Бог?
« Отговор #32 -: Март 04, 2008, 19:10:27 pm »
Материализирането на една реалност не стои в зависимост само от мощността на изчислението. Има и доста други, както материални, така и метафизични предпоставки, за да придобие реалността "реалистична плътност"!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Относно: Компютърът става Бог?
« Отговор #33 -: Март 19, 2008, 10:03:31 am »
Не,не става Бог.Става нещо по-хубаво  ;D
Но съм убеден,че ако напиша под подходящ псевдоним няколко статии как ще стана Бог до...да кажем 22 Декември 2012 (звучи езо-терично,нали?) чрез помоща на ... да кажем синьозелени хищни извънземни,които ми се представят като Богове,то тогава ще има пост тук за това как ще стана БОГ и колко много енергия
първо:се отделя за СТРАХ (изтръпна ли ви output-а?) спрямо мен
второ:колко енергия,трябва да се отдели за "мобилизация на Вярата и Духа",която отива право към "Спасителя"


Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Относно: Компютърът става Бог?
« Отговор #34 -: Март 19, 2008, 12:17:04 pm »
четох някъде една история..
Много дълго време хората се чудили дали има Бог или не, мислили мислисли.. не могли да намерят отговор. Накрая решили да направят най-мощния супер компютър, който ще може да изчисли и да им каже отговора.
Най-накрая като бил готов, хората се събрали и питали компютъра:
- Е, кажи ни има ли Бог или няма?
- Сега вече има! - отговорил им той..


ps. малко като в пътеводителя с техния компютър, ама тука поне отговора е доста по.. точен  ;)
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Относно: Компютърът става Бог?
« Отговор #35 -: Март 19, 2008, 12:21:03 pm »
dlakon , 42 е много по-точен отговор  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27