Автор Тема: Случки със сукубус  (Прочетена 39005 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
  • *terrafim*
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #30 -: Юни 01, 2007, 18:24:57 pm »
Мистик, явно не е много разпространена информацията за сукубусите и нкубусите, но това е един и същи "мъжки" демон, който може да приема и двете форми. Не казвам, че споделям подобни средновековни идеи и ниски проявления, а само цитирам описанието им.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #31 -: Юни 01, 2007, 18:53:04 pm »
Това което аз съм срещала, като описание в литературата е , че са  два вида -Демони или паднали Ангели от мъжки и женски пол, които обикновено се съвокупляват с жертвите си,привлечени от техните пороци. Мъжкият се нарича инкубус; наименованието  произлиза от латинската дума инкубаре и означава лежащ отгоре. Този от женски пол, се нарича сукубус, т. е. лежащ отдолу.  ;)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
  • *terrafim*
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #32 -: Юни 01, 2007, 18:54:53 pm »
Дори в спекулативна област като магията и окултизма е добре да се черпи информация от извора. Сукубусът и инкубусът са едно и също същество, което може да променя пола си, когато поиска.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 780
  • Невъзможно е нищо
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #33 -: Юни 01, 2007, 19:31:49 pm »
Начини за шрогонване ако ти "хвърли око"?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
  • *terrafim*
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #34 -: Юни 01, 2007, 22:18:14 pm »
Зависи от човека предполагам и от начините, които по принцип използва, като ментални нагласи и светоусещане :)

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #35 -: Юни 01, 2007, 23:15:15 pm »
Когато стана това изобщо не съм имала и малка представа,че съществуват такива същества.За мен до вчера беше един реален сън,един от многото реални след това,но никога като този.Все още не съм сигурна дали става въпрос за инкубис 100%,тъй като както казах усещането беше,че ''познавам'' този,който е.Под познавам нямам предвид човек от тук и този ми живот.Все пак страното е,че по никакъв начин не можех да се съпротивя въпреки,че знаех какво ще стане.Ох не е лесно за обяснение......хем става наистина,хем спиш.Може да е  било нещо друго и изобщо да не става въпрос за инкубус. ???

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #36 -: Юни 15, 2007, 19:58:40 pm »
ИНКУБИ И СУККУБИ
Инкуб (инкубус) някога е бил Ангел, но след това е изпаднал в божествена немилост поради своето вечно неудовлетворимо  влечение към земните жени. Превръщайки се след падението си в Материя на демон, той продължавал в още по-голяма степен да се отнася снизходително към  всички свои плътски страсти, заради които е нападал уязвими жени в съня им, насилвал ги и провокирал в тях такова силно сексуално желание, което можела да удовлетвори само неизтощимата фантазия на Инкуб, известен още като “дяволският любовник”.
Инкуб може или да се материализира в тялото на неотдавна отишъл си покойник, или да използва отделни части човешка плът, за да сътвори от тях някакво подобие на собствено физическо тяло, в което той след това с помощта на ефира вдъхва изкуствен “живот”. Инкубите не се подчиняват на екзорцистите, те не се боят от молитвите и заклинанията, призвани да изгонват от хората бесовете и другата подобна астрална смрад; те не се прекланят и пред религиозните светци и не изпитват пред тях никакъв страх...
Понякога те даже се надсмиват над екзорцистите и за отмъщение за причиняваното им безпокойство сами ги нападат, разкъсвайки при това на парцали техните свещенически или монашески одеяния. А ако много разсърдят инкуба, то той може да отговори с двойна ярост и даже да нанесе повече физически увреждания, от типа на синини, убождания, порезни рани  и червени изгаряния.
Инкубът не се явява единствения демон, който активно използва сексуалната енергия като мощно оръдие за грехопадение. Той има и двойник в женско облик - суккуб (суккубус).
Съблазнително-изкусителни, похотливо-очарователни и необикновено настойчиви в натрапване на своята жертва на най-фантастичните сексуални илюзии, те, ако трябва, изобретателно използват целия арсенал от своя  неизброим силно действащ чар, само и само да съблазнят в съня им продължително въздържащите се от полова близост мъже тръгнали по пътя на аскетизма, но още не усвоили волевия импулс да трансмутират енергетиката на своите низши центрове в по-качествени типове вибрации.
Преди суккубите особено обичали да ловуват за светеца св. Антоний от Египет, първият християнски монах през нощта бил атакуван от очарователен суккуб, който му “нашепвал греховни думи” и “имитирал всички женски жестове”. Неговият ученик св. Хилари съобщава, че при това той бил “обкръжен от голи жени”.
Според преданието, когато св. Иполит, умрял през 236 г., към него се приближила съвсем гола жена, той веднага хвърлил върху нея своята риза, след което тя моментално се превърнала в хладен труп (в това, което тя е била преди черномагически инволтирания суккуб  да влезе в нейното тяло, заставяйки го отново да изобразява външността  на жив човек).

Л И Л И Т
Този известен суккуб има много дълга собствена история, която води началото си от могъщия асирийски демон, известен в много древни времена като Лилит. Вечно неудовлетворена сексуално, тя нощем ловувала за мъже, за да може в диви оргии да ги съблазнява и заставя доброволно да продават своята грешна Душа заради една нощ астрална похот и невъобразим разврат. В еврейската митология името й се превърнало в Лилит – кралицата на суккубите.
Лилит постоянно търсела на Земята мъже, които спят сами и ги съблазнявала не само на сън, но и наяве и  довеждайки ги до пълно физическо изнемощение изсмуквала  от тях цялата им кръв. Голяма опасност представлявала тя даже и за малките деца. Когато пророк Исая говорел за “нощната вещица”, която живеела на диво място с дивите зверове и хиени, той имал предвид именно хищната красавица Лилит.
Но Лилит не е единствената представителка на жените-демони, които ловували за хора през нощта и нападали деца. Равна на нея по кръвожадност и безпощадност е вампирът Ламия. С времето с това име започнали да наричат магьосниците, които крадели деца, както и жените-демони, които, превърнали се в красавици, съблазнявали със своя плам неженени мъже. И едва след като те изцялоизливали върху нея цялата си младежка страст, Ламия източвала от шията им кръв и ги лишавала от Живот.
Главно средство за полова връзка в тантризма е женският елементал, известен под названието Дакине, а в Тибет наричан Кхадома или "вървяща в ефира жена", или “жената, която пътешества във вакуума”. Това са астрални същности, създадени за избавяне на човешките Души от излишъка на низши енергии; съвършено равнодушни, макар и много враждебни към самия човек,  те също са готови да учат психически надарени личности от кръга  на нехората или унгите на съкровените тайни на “смъртната сексуалност”, вяло отражение на които се явява общоизвестната на Изток “Кама-сутра”.
Сред тибетците Дакине символизират ненаситното женско влагалище и обикновено биват изобразявани като безобразни, намръщени и лошо миришещи, с налети с кръв очи и сополиви ноздри. Те се хранят с еманациите от човешките вътрешности и кръв. Те обилно населяват най-ниското ниво на Астрала, което е свързано с душевноболните и ако пожелаят могат да се появят пред смъртните като съблазнителни красавици.
Съгласно еврейската легенда първата жена на Адам била изкусна вещица с неземна красота с 20 тайни имена, едно от които било Лилит. На пророк Илия се отдало да разкрие 17 от нейните имена, но тя в края на краищата благополучно му избягала, като  при това нейните имена били завинаги изгубени. А тъй като всяко име притежавало особена власт, способна да й открие тази магическа тайна на сексуалния мистицизъм, която тя узнавала от своя партньор – Самаел, то заедно с тяхната загуба, прамайката на човечеството Ева се лишила и от значителна част от своята власт над мъжете. В съответствие с древната легенда грехът на Ева бил порочната връзка със Самаел. Самаел е името на демона, чийто вид приел Луцифер, когато излъгал Ева. Лилит била майката на астралните елементали, известна като Инкуби, която може да предизвика в смъртните най-силни сексуални реакции и да има с тях физическа полова връзка с цел прелъстяване  и развращаване на живите хора.
В един средновековен трактат  се описва как пророк Илия, преди да се възнесе към небето, се задържал край жена-дявол, която безразборно го обвинила, че е баща на нейните  деца. На искреното твърдение на пророка, че той е преживял безгрешен Живот, тя рязко възразила, че по време на сън е изпускал семе, което попаднало при нея и от което тя родила в Астрала деца.
Тези демони успешно разрушавали медитациите на християнските светци. Астралните елементали, под формата на призраци на мъже-красавци, наводнявали всички женски манастири и предизвиквали истерия сред техните обитателки. Целта им била да развращават смъртните като ги обучават на порочни и извратени начини за сексуален акт, за да могат - посредством отделяната по време на такива оргии сперма, да зараждат и възпитават духовно паднало потомство, което ще бъде изцяло подвластно на Сатана.


Източник :
Душата в Астрала
Орис
Цикъл: “Живот между Животите
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Bell

  • Гост
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #37 -: Януари 18, 2008, 01:51:34 am »
А възможно ли е човек да не помни нищо и да се чувства нормално като се събуди, ако е бил посетен от сукубус или инкусбус?
А има ли и дурги същества, които те посещават в съня и имат властта да те парализират и да приспят другите непробудно освен сукубуси и инкубуси?


Seneka

  • Гост
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #38 -: Януари 18, 2008, 20:16:10 pm »
   Когато бях много малак се осазнавах в съня си, че сънувам имам някакво усещане сякаш съм леко парализиран..и това е защото се опитвах да местя тялото си..след това го правех сас сазнанието си и започвах да контролирам сънищата си и да ги променям. Но има и такива които немога..но мога да се защитавам и тъй като това си е моя свят ми се е случвало когато съм в опасност а опустоша всичко което ми пречи..било то планина или нещо друго в радиус от километри.. След като успях да контролирам сънищата и когато победих злото в тях което идваше и осъзнах страховете си нямам кошмари..тогава започнаха да идват санища които ми говореха с някакъв глас на който се доверявам (вътрешен може би) и доста сам мислил върху тези неща които ви пиша..Сънищата започнаха да се случват нещо като пророчески санища...които виждах в реалния живот в определени ситуаций и случни понякога дори не са сварзани с мен..Някой санища играя 1 во лице на някои познат или човек с който ще се запозня..Много от санищата ми говорят за събития в моя живот..дори са ми казвали за земетресения и тем подобни но..проблема е, че незнам кога ще се случат. Санищата са странни сас странни символики които аз не разбирам (Аз) подсъзнанието явно ги сварзва с нещо..Повечето пати ги разгадавам от някаде четох санища санувани еди си кога ставало еди си какво..но не ми се вярва..според мен мозъка се настройва на някаква вълна и черпи информация от някаде (както четох някаде - мозъкът е като машина на времето)
         Всякаква там зган Сукуби Инкуби и сякакви такива боклуци може да победи чрез ватрешното си Аз...
         Много поздрави на светлината която е така хубава и неме заслепява в санищата ми и я виждам във цялата и красота и всичките и цветове !  :-*

Seneka

  • Гост
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #39 -: Януари 18, 2008, 20:26:28 pm »
    Случвало ми се е когато се осъзная, сънувам поради някакви извратени пубертетски желания да си кажа на сън : Искам да правя секс с някоя много яка мацка която ще срещна след малко. И бам срещам създание което страшно много харесвам : бам бам..знаете как сваршва историята..но получавам оргазъм но някак си вътрешен..без реален секс без нищо..организмът си мисли,че е правил секс ама не е, но си е самосъздал оргазъм..Будиш се няма сукуби няма никой а на теб ти е супер готино..явно тая сукуба не е издаржала на животинския ми инстинкт  8) ..и те така ит кен бидон.. Та този оргазъм може да бъде и сам го изпитвал душевно, когато гледам нещо прекрасно и красиво като вътрешно щастие и безкрайна обич която лети от мен на всички страни..но това е друга тема за душевните и недушевните оргазми  :D Явно тиа демони се хранят сас енергията която изпитва жертвата т.е огразмът но всъщност оргазмът се усеща в мозъка (или там някъде)а не в сърцето..сърцето започва да бие по силно защото получава сигнали от мозъка, че организмът е под натоварване и му трябва повече кръв..незнам така смятам

frag

  • Гост
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #40 -: Януари 25, 2008, 16:06:08 pm »
:(  и аз съм имала среща с такова нещо,ама в мъжкия вариант-инкубус.Много ясно помня всичко въпреки,че беше преди доста години.Появи се на един прозорец,просто кацна и влезе в стаята,която бях.Нищо не можех да направя освен да гледам и да усещам.Беше ме страх,но в същото време имах усещането,че познавам това,което е насреща.Нямаше лице и беше облякано в черни дрехи,носеше дълга пелерина.Вупреки,че не го виждах знаех,че е красив.Знаех какво иска,но не можех да се съпротивлявам.Усещането беше съвсем реално и дори със малко срам бих казала ужасно приятно. :-[ Докато ставаше всичко това бяхме във въздуха все едно левитирахме.Не изпитвах никакъв студ и не ми беше източена енергията или поне нямам спомен да е било така. ???

Преди няколко месеца изпитах и аз нещо подобно. Опитвах се доста време да изтълкувам този сън. Чудех се на какво да го отдам и май не стигнах до конкретен отговор. Странното е, че знаех за тези полови вампири доста преди това, но изобщо не съм се сещала за тях. Може би понеже не съм усетила непосредствено след това някаква промяна у себе си.
Та значи сънят ми адски прилича на този тук...
Дори и не бях заспала - беше някаква кратка следобедна дрямка... полу-будно състояние и до този момент като че ли контролирах ситуациите, в които се намирах (което рядко успявам да постигна насън), а те се меняха бързо. Изведнъж се озовах в ситуацията, в която се намирах "реално" - летен следобед, в моята стая, на моето легло, бях обърната дори на същата страна - към вратата на терасата. Тогава от завесата се появи Той. Беше огромен, носеше тъмно наметало, под което тялото Му не се виждаше. Помня изключително ясно главата - също огромна, дори спрямо тялото, някаква смесица от животни, като на пръв поглед се разпознаваше само куче. След като се събудих, мислих много и си припомних всеки детайл... Тогава образът на Анубис изплува пред мен и си казах: "Да, точно така изглеждаше главата му!" После не успях да намеря добра връзка между Анубис, това същество и случката... :-\
Никога не Го бях виждала, нито бях чувала за Него, но знаех с такава сигурност кой е, с каквато не знам може би почти нищо. По същия начин знаех и какво ще последва... какво иска от мен, как ще го направи, че аз не мога да предотвратя това нещо и че след това ще настъпи коренна промяна у мен (това не мога да обясня добре, но знаех, че по някакъв начин няма да имам възможността да съм пълноценна или пълноправна част от човешкото съсловие, хъхъ ). Изпитах неописуем страх за няколо мига. След това всичко стана бързо и точно така, както си го представих/ разбрах секунди преди това. Изнасили ме. Беше ужасно и в същото време толкова приятно за мен! Докато актът се случваше, страхът бе заменен от мисли за това, което ми предстоеше и за начинът, по който щях се приспособявам. Исках да направя нещо, но не можех да помръдна нито една част от тялото си. После Той изчезна - просто се изпари и се събудих.
Имала съм какви ли не сънища (и имам все още) - в много от тях дори пейзажите и законите - физически, морални и прочие -  не съответсват на земните такива... Но се почувствах адски странно след този "сън" (ако изобщо може да се нарече така), тъй като всичко беше както си е, без никаква промяна - аз, стаята, светлината, с изключение на този герой. Не беше кошмар, не беше и  еротичен сън.
Та така... реших да споделя това, предизвикана от поста на Mystic. Иначе съвсем скоро открих този форум и много ми хареса. :) Прочетох само няколко теми досега. Не знам поради каква причина е щял да бъде закрит, но се радвам, че това не е факт. Поздрави на всички! Зарадвахте ме с интересни теми, цитати и мнения :)

Bell

  • Гост
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #41 -: Януари 25, 2008, 22:28:37 pm »
 :-\

« Последна редакция: Май 22, 2008, 22:55:49 pm от Bell »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #42 -: Януари 26, 2008, 05:26:45 am »
Аз да ви разкажа на мен какво ми се случи миналата седмица, пък вие кажете какво може да е било. Цяла седмица се чудех дали да споделя, ама като гледам как сте го почнали, та реших и аз да разкажа моя опит.

Сънувам, че спя и че нещо подскачащо около възглавницата ме събужда, та туй чудо скок под скок и ми седна отгоре (в съня ми спях по корем). В този момент усетих, че ме блокира, не можех да си движа тялото. Опитах се да се обърна да го видя що за чудо е, но не можех, опитах да концентрирам колкото се може повече енергия в тялото ми, но така и не успявах да помръдна, а онова ми седи от горе и сякаш ми се кефеше на безпомощността. Аз пък обаче не се паникиосах, тогава си казах явно с физическа сила няма да мога да го бия. Веднага ми дойде на ум че трябва да му задам объркваща команда, тогава му казах "не ме гледай, ами се хвани за палците" (явно дълбоко ми се е забило в главата щом и на сън се сетих за това). Усетих някакво объркване у туй чудо и успях да възвърна малко контрол над тялото, опитах се да се завъртя леко, но явно онова се усети и веднага пак започна да ме парализира, дясната ми ръка все още беше леко подвижна. Усетих, че се опитва да стигне до мозъка ми през гръбнака, тогава леко се шашнах защото тотално бих изгубил контрол над ситуацията. Веднага съвсем инстинктивно без да мисля се обърнах за помощ буквално с думите  "Боже, Тангра който и да си дай ми сила да се преборя с туй чудо" (откъде ми дойде да ум така да го каже не знам). След това някак си инстинктивно си представих как си извивам ръката към гърба и описвам кръг около него сякаш го натиках в кълбо/сфера и после с мисъл хвърлих тази топка през прозореца. В този момент вече имах пълен контрол над тялото, на секундата вече бях прав и пак се концетрирах и отново с мисъл си представих как насочвам енергия към кълбото с цел да го взривя. Тогава се събудих. Събуждането беше малко трудно, отначоло няколко секунди бях объркан, не си чуствах тялото, не знаех къде се намирам, но после се отиферик. Битката в съня беше бърза и кратка, всичко правих без да мисля. Интересното беше, че като се събудих нямах никакво сърцебиене, бях напълно спокоен, дори малко превъзбуден, доволен от себе си, че му видях сметката.

До колко това е било просто сън или нещо повече не знам. Реших да споделя, пък някой ако му се случи нещо подобно може и да му е от полза, знам ли ???



« Последна редакция: Януари 26, 2008, 05:37:33 am от xnet_user »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 789
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #43 -: Януари 26, 2008, 10:20:30 am »
Струва ми се, че в много от случаите виновно е подсъзнанието, нали то всъщност изпълнява нашите желания. Нормално е човек да сънува еротични сънища, особено когато кръвта му ври и в повечето случаи това е като отговор на нашите фантазии преди това. Когато това желание е особено силно то сигурно се улавя от определени астрални същости, включени към определени егрегори. Те получават от нас тези неистови сигнали и просто ги изпълняват.
Може би затова е вярна приказката "внимавай какво си пожелаваш, защото може и да се изпълни". Вселената откликва на всички наши помисли, това си е като закон и колкото по-силни са те, толкова по-бързо се осъществяват.
Не мисли като човек!-Крион

Bell

  • Гост
Относно: Случки със сукубус
« Отговор #44 -: Януари 26, 2008, 16:32:14 pm »
Някой знае ли нещо повече за тая парализация и особено, ако продължава и в будно състояние?
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 16:37:43 pm от Bell »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27