Автор Тема: METAPHYSICA  (Прочетена 27494 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: METAPHISICA
« Отговор #15 -: Октомври 10, 2006, 19:18:37 pm »
Ако времето не съществува, а е конструкция и функция на ума или съзнанието ни, процеса на осъзнаването, как се обясняват техническите съоръжения на последователните инкарнации (рептилоподобните и др.)?
Дали те, последователните рептилоподобни, са конструкции явяващи се изява на тип/вид процес на осъзнаване на нечий Висш Аз?
Ако да, и това е техния личен Висш Аз, то как той би избрал последователност, ако не съществува времето? Ако времето е конструкция, то те самите се явяват нечия конструкция. Следва Висшия им Аз да е конструкция на друг Висш Аз?
Ако има относително равнозначие на техните и нашите Висши Аз-ове, то тези Висши Аз-ове – техните и нашите – може да са конструкции на един и същ по-Висш Аз. Конструкциите са творения по същността си следва Висшите Аз да са сътворени от Някого или Нещо....?
Схемата, която Вал дава в Матриците 5 може да се продължи като със сребърни нишки се свържат и Висшите Аз в един по-Висш Аз. Те.Той съответно могат да се свържат с подобни нишки с още по-Висш Аз. И така до безкрай....?
Това съвпада с моето мнение, усещане, виждане и с опита на приятеля ми Румен Чорбаджийски, споделен в “Ти си Това” и доразвит в следващата му книга (чийто работен вариант имам. В момента редактира последната 9-та глава. :)
Съвсем схематично описано, при излизане от тялото, с цел да провери дали Слънчевата система се явява подобие на един чакров механизъм, търсейки останалите 6 от приетите за 7 основни чакри в енергийната структура, той вижда наречения от него Звезден Човек. Трасирайки пътя разбира, че е излязъл от областта на коляното му. Вижда и други Звездни Човеци, съответно по 9 в Ин и Ян галактиката. Всеки се движи по своя траектория подобно на принципа на чакрата в организма. Контактувайки помежду си Звездните излъчват енергия в един общ център. Цялата схема е подобна на чакрата Аджна в човека – центъра на психичната сила у човека – Брахман според източните учения.

Аз имам спомен от тези Звездни Човеци, спомен от позицията на един от тях.
Това доведе до голямо разтърсване в живота, разбирането ми за живота и взаимоотношенията ни в него. По принцип Звездните са безполови, но под влияние на сегашното ми съществувание се възприех като мъж;) . Аналог на връзките им тук на Земята са всички видове сексуални взаимоотношения. Това е стряскащо но за едни безполови е в норма :) . Опита за прехвърляне на подобен вид взаимоотношения на Земята често води до хомо- би- хетеро-сексуалност, воайорство и безразборен секс.... Това е ако буквално се прехвърли това познание към физическата реалност, но ако се приложи принципността нещата не стоят така.
Споделих спомена си с една приятелка...нямаше как да ме разбере, тя няма този спомен.
Атмосферата сред Звездните е неописуема. Представете си преживяванията си с Най-Любимия до Вас Човек – чувствата, емоциите.... Бледнеят пред тамошните. Добавете и това, че там е в сила за всички едновременно – всеки със всеки. Думите липсват а наличните са слаби. Дано съм успял да опиша прилично ситуацията, та да изградите представа, макар и подобна на Реалността там.
Но нещата не спират до тук...
Прониквайки в този общ център и още няколко прехода, достигаме до там където ние самите творим собствени светове....
Моя спомен се простира само до Звездните Човеци. Мога да опиша и следващите нива....но по-добре прочетете, ако желаете, книгата на Румен. има я в Спиралата, пусната свободно от автора.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: METAPHISICA
« Отговор #16 -: Октомври 10, 2006, 21:05:08 pm »
Ако времето не съществува, а е конструкция и функция на ума или съзнанието ни, процеса на осъзнаването, как се обясняват техническите съоръжения на последователните инкарнации (рептилоподобните и др.)?
Дали те, последователните рептилоподобни, са конструкции явяващи се изява на тип/вид процес на осъзнаване на нечий Висш Аз?
Ако да, и това е техния личен Висш Аз, то как той би избрал последователност, ако не съществува времето? Ако времето е конструкция, то те самите се явяват нечия конструкция. Следва Висшия им Аз да е конструкция на друг Висш Аз?
Ако има относително равнозначие на техните и нашите Висши Аз-ове, то тези Висши Аз-ове – техните и нашите – може да са конструкции на един и същ по-Висш Аз. Конструкциите са творения по същността си следва Висшите Аз да са сътворени от Някого или Нещо....?

Разсъжденията са логически. Докато питаш за нещо, свързано с инкарнации - "техническите съоръжения на последователните инкарнации (рептилоподобните и др.)", - визираш нивото на трета плътност, където сме и ние с нашето време. Инкарнацията предполага материален свят, а той е във време-пространство.

Ето една справка за динамиката на времето:

Странствия души
С.В.Цвелев

Стр.135
Светове с четириизмерно пространство
-  1 мин. = 3,6 земни дни
-  1 денонощие = 14,2 земни години

Светове с петизмерно пространство
-  1 мин. = 36,5 земни дни
-  1 денонощие = 144 земни години

Според Авторът на М5 Висшите Аз-ове са на ниво от пета плътност, или в петизмерно пространство.

Светове с шестизмерно пространство
-  1 мин. = 1 земна година
-  1 денонощие = 1 440 земни години

Светове със седемизмерно пространство
- 1 мин. = 10 земни години
- 1 денонощие = 14 400 земни години

Висшият Аз, ако се приеме за вярно всичко по-горе, също се намира в пространство, но от пето измерение, и също е във време, макар и там времето да тече 144 х 365 = 52 560 пъти по-бавно от времето на Земята - едно денонощие в 5D се равнява на 52 560 наши Земни денонощия в 3D. Това спокойно може да се приеме за безвремие по нашите представи, макар и да не е така.
Ако времето е творение на разум, то този разум е от доста по-високо ниво на интелигентност спрямо нашия човешки тип разум, за да се опитваме с нашето човешко съзнание да разберем какво е време.  :)

Eon

  • Гост
Re: METAPHISICA
« Отговор #17 -: Октомври 10, 2006, 21:18:22 pm »
Статията много ми хареса. И мисля, че в по-голямата си част съвпада с моите мисли.

Поздрави.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: METAPHISICA
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2006, 21:32:09 pm »
Статията много ми хареса.

 Коя статия  :--- ;)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: METAPHISICA
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2006, 13:44:39 pm »
Мисля, че сте се плъзнали по скалата на времето, а ви е необходимо да се плъзнате по тази на пространствеността. Xpuctoc Muxaul, изненада ме вторачването ти в моите re/co-похождения - признавам, поставях думите "инкарнация", "въплъщение" и "превъплъщение" единствено като синоними, често и за благозвучие, без да следя за какъвто и да било времеви ефект, още повече - от английски. Моля текстът горе да се погледне без твърде много формализъм откъм терминологията му!

Що се отнася за последователните или времеви инкарнации:D, ако за момент премахнете времевата категория и използвате само пространствената, мисля, че нещата ще си дойдат на мястото. Доколкото аз можах да разбера от текста на "Автора", ставаше въпрос за едно такова разделение: човешкият тип напълно влага своите инкарнационни сили в многобройно въплъщаване от едновременен модел, докато рептилианския тип влага тези сили в едно последователно, в смисъл - еднократно след еднократно влагане на силите в своя последователен модел.


Значи, ако нормата за инкарниране е 300 броя за един висш Аз, то човешките вкарват 100-150 въплащения в триизмерната реалност, малко след това вкарват още толкова и нормата им се изчерпва; рептилиите обаче, за да си запазят съзнанието, за "да не се изгубят" в триизмеримостта, предпочитат да вкарат само 1 въплъщение, а след него - друго 1 и така, докато попълнят значително "по-бавно" своята норма от 300.

Отново предлагам времето да бъде изключено от това разсъждение - дори да си представим модела на Joro Velev и Xpuctoc Muxaul относно бавното време в горните нива за меродавен, за нашето размишление ще бъде по-удобно да представим времето като "пренебрежимо малко". Представете си нещо подобно на CD-технологията: в нея, от една гледна точка има вложени 80 минути музика. Четецът обаче може свободно да бъде плъзган напред и назад, да попада на която от тези минути искаме, като "прескача времето" в диска или осигурява неговото линейно протичане. От една висша гледна точка, където "няма време", последователностите или едновременностите могат да се разберат и като такива "накъсвания на пространството" в диска, които ни позволяват да си пуснем направо третата песен, вместо да слушаме първата и втората преди това; човекоидният четец се разделя на триста паралелни писти, докато рептилианският се концентрира само в една. Alien даде един много хубав съвет - послушайте го...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: METAPHISICA
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2006, 14:02:01 pm »
Мисля, че сте се плъзнали по скалата на времето, а ви е необходимо да се плъзнате по тази на пространствеността. Xpuctoc Muxaul, изненада ме вторачването ти в моите re/co-похождения - признавам, поставях думите "инкарнация", "въплъщение" и "превъплъщение" единствено като синоними, често и за благозвучие, без да следя за какъвто и да било времеви ефект, още повече - от английски. Моля текстът горе да се погледне без твърде много формализъм откъм терминологията му!

Просто съм преглеждал визирания от теб текст и ми се струва, че това са твърде важни моменти, за да бъдат заобикаляни, или автоматично приравнявани с други. Понякога малките камъчета обръщат каруцата.  ;)
Относно едновременността - пример може да бъде записът на музикална творба на многопистов магнетофон, всеки от участващите инструменти в която се записва на отделна писта, а като се пуснат всички заедно се получава окончателния вариант. Робърт Монро, който се препоръчва да се чете предварително, разглежда този момент като цветови нюанси, от които, след като бъдат събрани заедно, се получава белия цвят.  :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: METAPHISICA
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2006, 23:10:57 pm »
За самата книга:

Докато я четях ме обхващаше чувство, което досега не ме е спохождало, четяйки нещо... Някакво приятно "жужене" вътре в мен. Някои неща не мога да възприема разбира се, кои са те - едва ли е интересно на някой, пък и кой съм аз да критикувам г-н Валериан. Смятам, че има много истина вътре, чиято възприемчивост е зависеща от степента на развитието на настоящата инкарнация.
Прилагам към поста си непубликувани все още части от превода на Книга I-ва, предоставени от преводачката, за което публично й благодаря.
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 01:58:24 am от Horus »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: METAPHISICA
« Отговор #22 -: Октомври 12, 2006, 03:00:16 am »
По въпроса "Плътност и измерение"
Едното включва другото.
Плътностите се различават по честота а измеренията по фаза. (?)
Всяко измерение има "набор" от плътности, а от своя страна всяка плътност си има "набор" от фази (измерения)
Т.е. има относителна взаимозависимост.....подобно на ДНК спиралата, ха сега де....като липсват думи и понятия.....
Тук съвсем изключвам понятието "време" от измеренията, защото според някои времето е само "транспортната лента" между плътностите и важи само във всяко измерение отделно (скорост и посока)
Неусетно стигнах до заключението на С.В.Цвелев, но ми е интерсно с каква методика може да сравни и да заключи, че съотношенията са точно дадените от него? И дали изобщо има нещо подобно.
Ако има линк ще се радвам да се запозная с труда му. :)
...
А иначе, ако рептилиите с техните апарати могат да пътуват във времето
и от друга страна това го могат Висшите Аз
Следва ли, че рептилите са създали изкуствени Висши Аз-ове?
Или това си е умение на висшия им аз дадено като компенсация за последователността им, а при нас едновременността ни е компенсация за ограничението в темпоралните движения?
"Казва ли ти някой? А смееш ли да попиташ? Пък и кого?"
Относно едновременността - пример може да бъде записът на музикална творба на многопистов магнетофон, всеки от участващите инструменти в която се записва на отделна писта, а като се пуснат всички заедно се получава окончателния вариант. Робърт Монро, който се препоръчва да се чете предварително, разглежда този момент като цветови нюанси, от които, след като бъдат събрани заедно, се получава белия цвят.  :)
Това ме поразтърси малко.....хм?!?
Събирайки всички свои части, освен опитност ние събираме различни честоти....(цветовете и звуците от примерите са това).
Когато съберем всички възможни честоти за измерението и приложим опитността си, започваме да вибрираме на всички честоти.....и...
какво ни остава, освен ние самите да се преобразуваме в ....едно измерение включващо всички честоти (плътности).
Напипахме ли нишката? ;)
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 03:16:26 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: METAPHISICA
« Отговор #23 -: Октомври 12, 2006, 09:33:17 am »
Цитат на: M5
Връзката не се вижда веднага откъм външната страна на Висшия Аз, тъй като, понеже е с по-висока плътност (честота), е леко извън фаза.
...
Първоначално, Финалната е леко извън фаза с другите едновременни инкарнации на този Висш Аз.
...
Живеем в трето измерение на Земята, която е от трета плътност. Астралът е четвърта плътност. Пътуванията във времето се извършват като се използва четвърто измерение. Необходимостта от технологии не е от по-висока плътност.
...
На нивото на измеренията технологиите все още оказват влияние. Измеренията включват паралелните вселени. Даже вселените от анти-материя могат да се считат за измерения. Например вселената Майер ДАЛ. При наличието на достатъчно технологии, съществата от различните вселени могат да взаимодействат едно с друго. Третата плътност има много на брой различни измерения. Технологиите са елемент, характерен за 3-та плътност, независимо от това каква е фазата на трета плътност. Отвъд трета плътност няма нужда от технологии.

Следва да се отбележи, че “плътност” се отнася за честота и за положение по вертикала, а “измерение”, вероятно, се отнася за фаза и за положение по хоризонтала. Една плътност може да има няколко измерения (паралелни вселени) едновременно, но с различна фаза, а едно измерение, вероятно, се отнася за няколко плътности (в други източници се споменава и за "синхронни вселени") еднопространствено, но с различна честота.

Обаче това изречение “Живеем в трето измерение на Земята, която е от трета плътност.”  поставя още въпроси.

По въпроса "Плътност и измерение"
Едното включва другото.
Плътностите се различават по честота а измеренията по фаза. (?)
Всяко измерение има "набор" от плътности, а от своя страна всяка плътност си има "набор" от фази (измерения)

Общо взето на такова прилича, и не съвсем - едното включва другото и другото се включва в едното.  ;) Обаче за "Всяко измерение има "набор" от плътности" не е ясно, но може да се допусне че е така.

Неусетно стигнах до заключението на С.В.Цвелев, но ми е интерсно с каква методика може да сравни и да заключи, че съотношенията са точно дадените от него? И дали изобщо има нещо подобно.
Ако има линк ще се радвам да се запозная с труда му. :)

Не намирам линк, но в книгата му няма нищо повече по въпроса, просто е посочил такива числа, които впрочем доста се различават от подобни данни от други източници. Друнвало Мелхиседек, например, твърди, че измеренията (съответно плътностите в М5) се различават по честота и то точно с една октава, подобно на музикалните правила - например ако тонът ЛА е с честота 440Hz в първа октава, във втора той е с 880Hz  и т.н. Едновременно с удвояването на честотата се добавя е по едно ново измерение, перпендикулярно на наличните от по-ниското измерение. В М5 обаче не се споменава подобно нещо и е трудно да се търси пълна аналогия.

А иначе, ако рептилиите с техните апарати могат да пътуват във времето
и от друга страна това го могат Висшите Аз
Следва ли, че рептилите са създали изкуствени Висши Аз-ове?

Къде го чете това, че Висшите Аз могат да пътуват във времето и в кое време го правят? Висшият Аз е в пета плътност и оттам “сондира” по-ниските плътности – четвърта и трета. Къде пътува самият Висш Аз преди да е завършил Играта?  ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: METAPHISICA
« Отговор #24 -: Октомври 12, 2006, 10:18:06 am »
От написаното дотук става ясно следното - Христос Михаил се опитва да разгадае рационалистично това, което Жоро усеща интуитивно.. И в двамата има силно желание, но не и цялостно разбиране.....
Според мен двата пътя следва да се обединят - не е възможно в енергийните сфери да се търси аналогия с йерархиите в 3Д пространството, просто защото там такива няма. Не и във вида в който ги познаваме. Силата на отделни излъчвания/същности/извори в Хиперпространството се определя от характеристики като честота, резонанс, баланс и ритъм...
За влечугоидите - разбира се че могат да се транслират през измеренията, и разбира се че за изградили подобия на Висши Азове, за да могат да присъстват на това ниво на съществуване. Да не забравяме обаче че и те са един вид жертви, и на тях им е писнало вече, и много от тях също очакват с нетърпение идващият мултиизмерен портал, за да се завърнат най-сетне по домовете си...

musica universalis

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: METAPHISICA
« Отговор #25 -: Октомври 12, 2006, 11:19:57 am »
Нещо не ми е ясно, та ще питам...
Висшият Аз не е ли същността на което и да е същество, независимо дали той ще инкарнира човек или влечуго? Защо казвате, че рептилите са си измислили своя Аз?
Направи ми впечатление и примерът със СД-то като илюстрация на нашите инкарнации. Значи, ако аз имам някаква информация за няколко мои минали инкарнации тук, на Земятя, те всъщност не са минали, а се провеждат сега, в този момент, докато си живея този живот?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: METAPHISICA
« Отговор #26 -: Октомври 12, 2006, 11:28:56 am »
От написаното дотук става ясно следното - Христос Михаил се опитва да разгадае рационалистично това, което Жоро усеща интуитивно.. И в двамата има силно желание, но не и цялостно разбиране.....

Кой може да има цялостно разбиране по тия въпроси? Нали работим с конкретен текст, а не по принцип? Ако ти кажа че знам всичко, но ме мога да ти го обясня, как ще реагираш? Всеки знае всичко, въпросът е да се разбере, не само да се знае.

Според мен двата пътя следва да се обединят - не е възможно в енергийните сфери да се търси аналогия с йерархиите в 3Д пространството, просто защото там такива няма.

Говоря за конкретен текст, не по принцип. За липсата на аналогии не съм съгласен, много лесно се предаваш. Най-лесно е да кажеш, че нещо е невъзможно и да спреш. Аналогии има колкото щеш. Най-елементарната е израза: "каквото горе, това и долу". Ти самият писа за фрактали в друга тема преди време, http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=945.msg14895#msg14895 За същото става въпрос и тук.

За влечугоидите - разбира се че могат да се транслират през измеренията, и разбира се че за изградили подобия на Висши Азове, за да могат да присъстват на това ниво на съществуване.

Става въпрос за транслиране на ниво инкарнации обаче, а не на Висшия Аз. Висшите Аз-ове не са влечугоподобни или хуманоидни.  ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: METAPHISICA
« Отговор #27 -: Октомври 12, 2006, 14:08:45 pm »

Говоря за конкретен текст, не по принцип. За липсата на аналогии не съм съгласен, много лесно се предаваш. Най-лесно е да кажеш, че нещо е невъзможно и да спреш. Аналогии има колкото щеш. Най-елементарната е израза: "каквото горе, това и долу". Ти самият писа за фрактали в друга тема преди време, 

ами да - противоречие няма... Всъщност структурата на фрактала може да обясни всичко, но онова, което свързва нивата е въпрос на намерение и вибрация по-скоро, отколкото на структура. Имено това е бил хилядолетният бъг в системата ни на мислене - схващали сме структурите като йерархии, подреждали сме и раздробявали света на категории и подкатегории, като по този начин сме загубили космическия Абсолютен суверенитет...
Ето защо рептилиите могат да изграждат подобия на нашите висши азове - не задруго, а просто защото познават структурата на нашия свят (все пак нали те самите са я създали  ;)) , освен това и ние самите все още се правим че не знаем как да се свързваме и да не допускаме намеса.
Силата е на ниво инкарнации да осъзнаеш Цялото, за да успееш да транслираш енергии от други пространства, да ги интегрираш в живота си, и да постигнеш в резултат от всичко едно приблизително спокойствие отвъд разума.
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 14:12:07 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: METAPHISICA
« Отговор #28 -: Октомври 12, 2006, 15:52:01 pm »
Нещо не ми е ясно, та ще питам...
Висшият Аз не е ли същността на което и да е същество, независимо дали той ще инкарнира човек или влечуго? Защо казвате, че рептилите са си измислили своя Аз?

Основателен и съвсем уместен въпрос. Висшите Аз-ове са в пета плътност, а вече цитирах по-горе, че отвъд трета плътност няма технологии. За какво става въпрос тогава :---

Направи ми впечатление и примерът със СД-то като илюстрация на нашите инкарнации. Значи, ако аз имам някаква информация за няколко мои минали инкарнации тук, на Земятя, те всъщност не са минали, а се провеждат сега, в този момент, докато си живея този живот?

Да, според мен точно това значи: тук и сега си миротворец, а там и някога водиш войни.  ;D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: METAPHISICA
« Отговор #29 -: Октомври 12, 2006, 15:59:47 pm »
В интерес на истината имам такава инкарнация, коренно противоположна на миротворец.
Цитат
а там и някога водиш войни
Не някога, а сега...нали? Абе, странно ми е, ама...щом така казвате...
Не мисли като човек!-Крион

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
METAPHYSICA 2

Започната от ---------- Езотерика

1 Отговора
2774 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2006, 11:42:40 am
от ----------
METAPHYSICA 3

Започната от ---------- Езотерика

0 Отговора
2349 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2006, 11:29:32 am
от ----------

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27