Автор Тема: Агентите на матрицата – органичните портали  (Прочетена 35287 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #30 -: Април 03, 2009, 10:59:43 am »
Аз много се съмнявам в една моя позната, че е ОП, но как да бъда сигурен?!
Има доста от горепосочените качества, но не мога да видя чакрите. Не знам дали наистина чувства някои неща или просто играе.
А и като чета почвам да се съмнявам и в себе си вече..
« Последна редакция: Април 05, 2009, 15:08:15 pm от Eon »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #31 -: Април 03, 2009, 11:08:57 am »
А и като чета почвам да се съмнявам и в себе си вече..
Хахахаха, нали?  ;D :P
Е, хубаво, де, какво ако е ОП (или не е)? Какво ще се промени тогава?
Така или иначе, аз поне лично смятам, че е хубаво и превантивно човек да спазва една своеобразна хигиена в познанствата си, като избягва (или ограничи контактите си с) тези "хора", които са му неприятни (най- общо казано).
« Последна редакция: Април 03, 2009, 11:12:19 am от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #32 -: Април 03, 2009, 17:03:55 pm »
WhiteRider, много благодаря за разказа ти. Оценявам много силно споделенето на тази лична история, заради въпроса на една непозната във форума. Наистина мерси!
Докато четях разказа ти, ми стана тъжно за този човек и си мислех, възможно ли е едно ОП да осъзнае, че е такова, и дали би могло съзнателно да спре точеното на енегрия или друга текуща програма, която има, с две думи да поработи над себе си? Предполагам, че това ще го промени и дори извиси в определен смисъл. :-\
Аз не мога да определя дали съм срещала точно такива хора, но след като прочетох разказа ти си мисля, че е по - скоро не. Има хора, които живеят живота си без да се отварят към духовното и без да се докоснат до част от душата си /такива познавам достатъчно/, но си мисля, че не всички от тях са Оп-та.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 15:09:15 pm от Eon »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #33 -: Април 03, 2009, 20:28:46 pm »
разбира се, че не са. има около 2 милиарда човека, които живеят на такова ниво на съзнание, че нямат усещането за нищо извън физическото им тяло и ако някои им каже, че едно ОП няма висши чакри примерно и те не могат да усетят своите (а всъщност ги имат, но нямат сетивата да ги преживеят), ще решат, че са ОПта, а просто им трябва малко побутване нагоре, за да разцъфнат :) :) :)

Неактивен ShadowOfSun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #34 -: Април 04, 2009, 19:52:53 pm »
Селянинът и Лисицата

    Веднъж лисицата се влюбила в един селянин. Отишла при него и му се обяснила в любов, а той й отговорил, че не може да я обича, защото е женен.

    - Ти си глупак, - казала лисицата - Жена ти е зла, свадлива, немарлива и грозна, не те обича и отдавна иска да се отърве от теб.
    - Е, какво да се прави, - отвърнал селянинът, - така ми било писано.
    Така разговорът свършил...

    Лисицата откраднала един голям котел, напълнила го с вода и го поставила да ври на едно кръстовище. Наблизо минала жената на селянина и попитала:
    - Какво вариш тук, лисицо, лиске?
    - От всички страни на света събрах богатство, късмет, щастие и здраве, - отвърнала лисицата, - варя от тях вълшебна отвара. Който се изкъпе в нея, ще стане най-богат и най-щастлив от всички.
    - А ако аз се изкъпя, - попитала коварната жена, - ще стана ли най-красива, най-богата и най-щастлива?
    - Разбира се, че ще станеш, - отговорила лисицата, - но аз приготвям отварата за себе си и няма да позволя на никого да я докосне.
    - А готова ли е отварата? - попитала жената.
    - Отдавна е готова, - казала лисицата. - Ей сега ще си сваля кожата и ще вляза в котела.
    Лисицата не успяла да довърши думите си, когато жената на селянина рипнала в котела и се сварила. А лисицата, без много да се бави, й смъкнала кожата и се облякла в нея. После обърнала муцуна на Изток и започнала да мърмори заклинания, едно от друго по-дълги. Слънцето не се било скрило зад върховете на дърветата, когато лисицата се превърнала в прекрасно момиче, което приличало на жената на селянина толкова, колкото дъщерята-красавица на уродлива майка. Прибрал се селянинът вкъщи, а на прага го посрещнала с поклон млада жена. Влязъл вътре, а там всичко било прибрано, никъде нямало прашинка, застлано с коприна, а в сандъците проблясвали златни и сребърни монети. Селянинът се удивил и зарадвал, но не дал вид. Хапнал малко и легнал с младата си жена. Така си живели доволно и щастливо цяла година, но в една дъждовна есен на вратата им почукал странстващ даос и помолил да го пуснат да пренощува. Селянинът го приютил, на сутринта излязъл да го изпрати, а гостът му казал:
    - Ти знаеш ли с кого делиш леглото, покрива и храната си?
    Селянинът се усмихнал и попитал:
    - А ще стане ли животът ми по-добър от това знание?
    Даосът се замислил, поклатил глава и си тръгнал по пътя, без да каже нищо.

                          из "Най-известните Дао Притчи"

Поствам го тук, защото почувствах, че първата притча в тази книжка има доста интересни моменти, свързани със "странни същества", които приличат на хора, ама не са. Както виждаме, историите за тях датират от векове и точно поради този дребен факт би следвало всички ние да сме просто по-наблюдателни и внимателни в собствените си стъпки и живот. Нека ги различаваме, пък как ще си ги наричаме е все тая.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 15:10:01 pm от Eon »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #35 -: Април 05, 2009, 00:13:53 am »
Селянинът и Лисицата

    Веднъж лисицата се влюбила в един селянин. Отишла при него и му се обяснила в любов, а той й отговорил, че не може да я обича, защото е женен.

    - Ти си глупак, - казала лисицата - Жена ти е зла, свадлива, немарлива и грозна, не те обича и отдавна иска да се отърве от теб.
    - Е, какво да се прави, - отвърнал селянинът, - така ми било писано.
    Така разговорът свършил...

    Лисицата откраднала един голям котел, напълнила го с вода и го поставила да ври на едно кръстовище. Наблизо минала жената на селянина и попитала:
    - Какво вариш тук, лисицо, лиске?
    - От всички страни на света събрах богатство, късмет, щастие и здраве, - отвърнала лисицата, - варя от тях вълшебна отвара. Който се изкъпе в нея, ще стане най-богат и най-щастлив от всички.
    - А ако аз се изкъпя, - попитала коварната жена, - ще стана ли най-красива, най-богата и най-щастлива?
    - Разбира се, че ще станеш, - отговорила лисицата, - но аз приготвям отварата за себе си и няма да позволя на никого да я докосне.
    - А готова ли е отварата? - попитала жената.
    - Отдавна е готова, - казала лисицата. - Ей сега ще си сваля кожата и ще вляза в котела.
    Лисицата не успяла да довърши думите си, когато жената на селянина рипнала в котела и се сварила. А лисицата, без много да се бави, й смъкнала кожата и се облякла в нея. После обърнала муцуна на Изток и започнала да мърмори заклинания, едно от друго по-дълги. Слънцето не се било скрило зад върховете на дърветата, когато лисицата се превърнала в прекрасно момиче, което приличало на жената на селянина толкова, колкото дъщерята-красавица на уродлива майка. Прибрал се селянинът вкъщи, а на прага го посрещнала с поклон млада жена. Влязъл вътре, а там всичко било прибрано, никъде нямало прашинка, застлано с коприна, а в сандъците проблясвали златни и сребърни монети. Селянинът се удивил и зарадвал, но не дал вид. Хапнал малко и легнал с младата си жена. Така си живели доволно и щастливо цяла година, но в една дъждовна есен на вратата им почукал странстващ даос и помолил да го пуснат да пренощува. Селянинът го приютил, на сутринта излязъл да го изпрати, а гостът му казал:
    - Ти знаеш ли с кого делиш леглото, покрива и храната си?
    Селянинът се усмихнал и попитал:
    - А ще стане ли животът ми по-добър от това знание?
    Даосът се замислил, поклатил глава и си тръгнал по пътя, без да каже нищо.

                          из "Най-известните Дао Притчи"

Поствам го тук, защото почувствах, че първата притча в тази книжка има доста интересни моменти, свързани със "странни същества", които приличат на хора, ама не са. Както виждаме, историите за тях датират от векове и точно поради този дребен факт би следвало всички ние да сме просто по-наблюдателни и внимателни в собствените си стъпки и живот. Нека ги различаваме, пък как ще си ги наричаме е все тая.

Случаят е малко по-различен, но все още не мога да разбера за какво точно става дума. От няколко месеца се интересувам от въпроса за лисицата (интересна синхроничност, че постваш точно по този въпрос :)), която се превръща човек, като любопитството ми възникна след като прочетох "Издирени и записани чудновати истории" от Ган Бао, където е пълно с истории за лисици, които се превръщат в хора. Като се говори само и изключително за лисици. Странно бих казал. По-интересното е, че това за лисицте го има дори и в българския фолклор, не само в източния. Което изключва вероятността това да е продукт на китайско народно суеверие. Случайно попаднах на една друга информация, според която лисиците са животните, които също могат да култивират Жизнения елексир и така придобиват способността да приемат човешка форма.
Защо точно лисиците и как - нямам представа. Ако някой е разбрал да сподели.
Но съм сигурен че няма нищо общо с ОП.
Тази статия е обобщаваща - всеки който не е запознат с образа на лисицата може да добие доста добра представа.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 00:25:03 am от H. »

Max

  • Гост
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #36 -: Януари 02, 2010, 17:28:00 pm »
Случаят е малко по-различен, но все още не мога да разбера за какво точно става дума. От няколко месеца се интересувам от въпроса за лисицата (интересна синхроничност, че постваш точно по този въпрос :)), която се превръща човек, като любопитството ми възникна след като прочетох "Издирени и записани чудновати истории" от Ган Бао, където е пълно с истории за лисици, които се превръщат в хора. Като се говори само и изключително за лисици. Странно бих казал. По-интересното е, че това за лисицте го има дори и в българския фолклор, не само в източния. Което изключва вероятността това да е продукт на китайско народно суеверие. Случайно попаднах на една друга информация, според която лисиците са животните, които също могат да култивират Жизнения елексир и така придобиват способността да приемат човешка форма.
Защо точно лисиците и как - нямам представа. Ако някой е разбрал да сподели.
Но съм сигурен че няма нищо общо с ОП.
Тази статия е обобщаваща - всеки който не е запознат с образа на лисицата може да добие доста добра представа.

Чел си Ган Бао???
Ти си невероятен!
Същото отношение към лисиците имат и в Япония.
Там ги наричат "китсуне". Статуи на лисици присъстват в храмовете.
Писал съм за това някога в блога си, но е на руски.
Това са магически същества, нямат нищо общо с ОП.
« Последна редакция: Януари 02, 2010, 17:29:18 pm от Raven »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #37 -: Януари 02, 2010, 19:27:50 pm »
Чел съм го, да.
Знам за същите истории в Япония, даже преди няколко месеца гледах една от анимациите за HellBoy - Sword of Storms, чието действие се развива в Япония и са пльоснали в сюжета и там лисицата, която се превръща в жена. Препоръчвам го на всички интересуващи се от темата. Мисля че го има в zamunda все още (преведен е, споко).



Интересно, защо винаги в жена? Не се сещам досега история, в която да се превръща в мъж (само бегло ми се върти в главата, че използваната дума понякога в записаните истории на Ган Бао е "лисугер", което подсказва, че май имаше и няколко трансформации в мъж, но не съм сигурен).
Знам, че не са ОП, но искам да разбера повече за тези същества и дали имат общо с Планетарния дух или е някаква астрална история. Интересува ме живо тази мистерия.

Кажи за тази статия в блога? Каква информация дава?

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #38 -: Януари 02, 2010, 23:04:02 pm »
Интересна статия. Според нея повечето ми познати от прогимназията са ОПове и което е по лошо един от най-старите ми приятели.

Но имам един въпрос:
Откъде мога да знам че аз или някой от близките ми не са роботойдни агенти?(За ОПове ясно)
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Max

  • Гост
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #39 -: Януари 03, 2010, 00:17:48 am »
Кажи за тази статия в блога? Каква информация дава?

Няма да отговори на очакванията ти, но ти изпратих линка на л.с.
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 00:18:51 am от Raven »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #40 -: Януари 03, 2010, 08:45:25 am »
Знам, че не са ОП, но искам да разбера повече за тези същества и дали имат общо с Планетарния дух или е някаква астрална история. Интересува ме живо тази мистерия.
Странно за мен, но и аз вчера попаднах на нещо за лисиците, което ще цитирам:

"Хирологът Рашид Валиев отдавна изучава славянските Веди. Известно е, че славяните имат свой календар(за пръв път чувам за такъв???), според който в 2012г. завършва ерата на лисицата-ера на лъжите, лукавството и хитростта. Покровител на ерата на лисицата е Морена-богиня на смъртта.
След това настъпва ерата на Вълка, чийто покровител е бог Велес. Вълкът е чистач, дори го наричат "санитарят на горите". Идването на неговата ера е свързана с очистването на света."

По всичко изглежда, че лисиците имат връзка с Планетарния дух. След 2012г. явно ще има смяна на този дух и на власт ще дойдат вълците.  ;) Което пък без съмнение ни насочва към почитта на древните българи към това животно.
Не мисли като човек!-Крион

Max

  • Гост
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #41 -: Януари 03, 2010, 09:36:09 am »
В случая с горните лисици става въпрос за необясними същества, които приемат облика на лисица, но нямат нищо общо с това животно.
Защо са избрали да приличат на него не е изяснено.
На мен ми се струва че може да е заради липсата на стадни инстинкти.
Лисицата е индивидуалист и това и придава известна тайнственост.
Пък може и да не е така.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #42 -: Януари 03, 2010, 14:47:56 pm »
Лисицата е хищник, при това доста ефективен който почти не използва сила, а си служи на първо място с хитрост.
Живее в дупки и тунели под земята. :)
Друго интересно е, че никой не яде месото и защото е много кисело.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #43 -: Януари 04, 2010, 13:35:13 pm »
Наистина, малко се отклонихме от темата, колеги, но да се включа и аз  :P- търсейки за лисиците в гугл, попаднах на наистина богата информация, е, на английски все пак... Ето някои от интересните сред първите, на които попаднах: http://www.coyotes.org/kitsune/myths.html (има истории за лисици от цял свят!), http://mynarskiforest.purrsia.com/ev29myth.htm, а тука има и за вълка малко http://www.waldwissen.net/themen/wald_gesellschaft/forstgeschichte/wsl_raubtiere_mythologie_EN И след всичко прочетено човек се обърква още повече  :lol:
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 13:36:17 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Агентите на матрицата – органичните порт&#
« Отговор #44 -: Февруари 09, 2010, 20:39:47 pm »
Според има такива хора,но може и да се объркат и с тези,които са с повече от трите чакри.Поради това,че им се промиват на хората мозъците и те придобиват подобни характеристики като ОП.И аз забелязвам,че някои хора наистина се отличават от други.Или пък някой като погледна в очите изпитвам смразяващо чувство при повечето е така.Дали има значение това?
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 20:41:52 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27