Автор Тема: Агентите на матрицата – органичните портали  (Прочетена 35264 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #45 -: Февруари 18, 2010, 08:16:47 am »
Абе чудя се с какви хора общувате  ::) ;D ;) 8) ??? :nea: :blush:
Смразяващи чувства, ОП-ове ...
Аз всичките хора с които общувам (да чукна на дърво) са с нормални топли очи. Хора като хора. Вярно, някои са малко по-смотани от други. Но като цяло всичките са малко или много човечни.
Пробвайте да смените средата. Идете на някое по-динамично място. Школа по бойни изкуства, по танци, фитнес зала. Там може да намерите по-малко ОПове, кой знае  :empathy:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Max

  • Гост
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2010, 20:06:55 pm »
Стига бе, какво значи „нормални топли очи”?
А ако са студени и отнесени като моите, какво?
За да различите хората от т.н. ОП-ове  според мен трябва да си ясновидци.
Нали разбирате, че ако я карате тъй, половината от обкръжението ви ще бъде квалифицирано като нечовешко.
Разбирате ли наистина?!?
Моят поглед  рядко е насочен към външни обекти, винаги е студен и дистанциран от всичко, вече съм  попадал в графата „нехора”….
Я малко по-трезво  :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #47 -: Април 30, 2010, 23:47:43 pm »
Хареса ми статията.  :hi:
За хората с "душа" и "оповете"-аз лично отказвам да приема,че има кой знае колко голяма разлика.Да,може би така наречените "опове" са част от една колективна душа и се реинкарнират заедно,докато човекът има право на избор(ако си го е заслужил).Но като цяло,ние,хората също сме част от една колективна душа-независимо дали го осъзнаваме или не.За да се стигне до индивидуализъм в най-чистата му форма,според мен би трябвало човек първо да приеме всичко за Едно,а не просто да се разграничи от Всичкото,защото тогава само си мисли,че е индивидуалист.А най-добрият и послушен роб е този,който надали осъзнава,че е такъв.
За сексуалната чакра-съгласна съм,че е една от най-висшите,но кой ли я използва в днешно време?!Моля ви се,почти всичко е сведено до първичното и опира до възпроизвеждане,и толкоз.Най-кофти е,че доста хора с душа и то хора,които са се инкарнирали многократно,и имат невероятен опит-е,принизяват се до ниво по-бетер,и от "оп"(лично мнение и наблюдения).
П.С.:За ясновидството-няма нужда всеки да е Едгар Кейси,за да има желание да разбере някои неща.Или по-добре-да ги вижда,и разбира частично(цялостно са шепа хора и те надали ще си хабят енергията,за да учат някои,които иска да си живее постарому).
« Последна редакция: Април 30, 2010, 23:49:01 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #48 -: Април 30, 2010, 23:54:50 pm »
Max,по-добре с по-малко хора от обкръжението,но истински,отколкото натоварващи единици.Но аз се чудя защо,ако някой е "оп" и от това следва,че автоматично трябва да прекратя взаимоотношенията си с него?!Това,че е "оп" за мен е без особено значение.Е,зависи от "оп-а",де.
В крайна сметка има хора,които ги контролира Егото и са по-зле.
За мен един от най-добрите начини да разбера някой на какво ниво е с един простичък въпрос-"Имаш нужда да обичаш или да си обичан?!".  
Техниката на "огледалото"-изумяваше ме и все още ме.Просто всичко ми се струва толкова объркано и липсата на смисъл ме побъркваше.Тъй де,какъв е смисълът да се правиш на нещо,което не си?!Какъв е смисълът без значение дали си "оп" или човек,инкарнирал се по някаква причина-да искаш да си като другите?!Да,вярно e,че доста "души" има сега,които,дори рядко подозират какви са,но рано или късно ще се осъзнаят.И тогава какво?!Какъв е смисълът от тези "оп-ове"?Може пък и те да се стремят да получат 3,а не да си седят на 2 нива.Интересното в случая,е,че,ако един човек има духовни търсения и развити повече от няколко нива-той е като енергиен генератор за "опове" и другите "души".Да,убедила съм се,че човек замени ли духовното с материалното-в един момент има нужда да се захранва с енергия.А неосъзнатите "души",които са доста напреднали с материала са най-добри за тази цел,защото разберат ли кои са наистина-просто енергийно няма как да се храниш от такъв човек или доста трудно,макар че защо се получава така все още нямам еднозначен отговор.Но в крайна сметка се опитвам да следвам мотото-прави най-доброто,пък да става каквото ще.Макар че и най-доброто рядко е най-добро за всички.Дуалност...кога ли най-накрая ще излезем от нея...УСМИВКИ...  :)
« Последна редакция: Май 01, 2010, 00:22:24 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #49 -: Юли 16, 2013, 21:02:51 pm »
Чак пък да са без душа не ми се вярва. По-скоро е някаква обща, както вие също казвате, или просто недостигнала съвсем съзнателно ниво.

Между другото, искам да споделя за три неща, които са ми минавали през главата още преди да разбера дори за съществуването на този форум и на термина ОП.
1) Знаех, че не мога да бъда робот и компютър. Знаех, че НИКОЙ ЧОВЕК не може да бъде робот или компютър.
2)Чудех се как някои хора могат да бъдат толкова неосъзнати, неспособни и как нямат мислене, и чувствах, че не е било възможно да се родя такъв
3)Преди години ми се искаше да избия безличната маса от неспособни хора и да оставя само ред талантливи и мислещи, вкл. и себе си :) . За щастие, си остана само смътно искане :) , защото попаднах на този форум и открих какво се надяват да свършат някои "Просветени".
Аз тия останалите си ги представях на звезден фон и с полупрозрачни тела, излъчващи портокалова светлина, което пък ми напомня за "Осъзнатите сънища" на Тетевенеца.
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 21:13:11 pm от Schicklgruber »
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #50 -: Юли 17, 2013, 14:37:12 pm »
Чак пък да са без душа не ми се вярва. По-скоро е някаква обща, както вие също казвате, или просто недостигнала съвсем съзнателно ниво.

Между другото, искам да споделя за три неща, които са ми минавали през главата още преди да разбера дори за съществуването на този форум и на термина ОП.
1) Знаех, че не мога да бъда робот и компютър. Знаех, че НИКОЙ ЧОВЕК не може да бъде робот или компютър.
2)Чудех се как някои хора могат да бъдат толкова неосъзнати, неспособни и как нямат мислене, и чувствах, че не е било възможно да се родя такъв
3)Преди години ми се искаше да избия безличната маса от неспособни хора и да оставя само ред талантливи и мислещи, вкл. и себе си :) . За щастие, си остана само смътно искане :) , защото попаднах на този форум и открих какво се надяват да свършат някои "Просветени".
Аз тия останалите си ги представях на звезден фон и с полупрозрачни тела, излъчващи портокалова светлина, което пък ми напомня за "Осъзнатите сънища" на Тетевенеца.

Относно:

(2)... Защо да не е възможно? А и не мисля, че има хора без мислене. Какво трябва да означава това?
Осъзнатост в общи линии да кажем, че е ясно, но ти конкретно как си започнал да се самоопределяш като осъзнат и мислещ? Това, че има по-повърхностни и елементарни хора като мислене, с какво са по-лоши от теб? Струва ми се, че дискриминацията не е най-полезния подход при самоопределяне в една общност. Защото може да се окаже, че голям процент от тази общност те смята за безполезен, от там и от масата по-лесно манипулируеми, готови доброволно да са `агенти` :yes:

(3) ... Какъв конкретно талант имаш, за да се самоопределяш като `ценен` направо безценен за човечеството?

А относно по-горе коментарите ...ъм? напълно възможно е, да има действащи агенти, които да не осъзнават, че са такива. В някакви моменти на `паранормален` контакт или достъп, да изпълняват определени `задачи`/мисии. Но като цяло, да са крайно обикновени и незабелижими хора. Примерите са с камикадзетата, фанатиците-терористи и убиеца от Норвегия. Както и доста случаи с убийства в американски училища. Но `любим` ми беше снайпериста с детето, който дълго време не можеха да  хванат.

Неактивен Leila

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2013, 22:22:00 pm »
В Тибетската книга на мъртвите,или по известна като "Bardo Thodol", е описано, че след смъртта съобразно нивото на развитието си душата преминава различни изпитания и в крайна сметка ще се прероди в едно четирите  вида съзнания които съществуват на земята- като Животно, като Човек, като Демон( в човешки облик) или като Божествено същество в човешки облик.
Последните 3 въпреки че всички изглеждат като хора, са движени от различни намерения и не могат да избягат от природата си, но могат да еволюират.

Предполагам това е интерпретацията на тибетците за не-човеците, въпреки че според тях дори демоничните хора имат душа,макар и изкривена и изродена.Докато тук в темата се твърди че Органичните портали са изцяло лишени от Божествената искра, и това е интересно.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #52 -: Октомври 14, 2019, 17:51:32 pm »
   Тази тема е сравнително "стара",но според мен ще е актуална...поне докато има хора.
Преди години,когато я прочетох,разгледах и сайта на Монталк,но тогава съм пропуснал възможностите на автоматичния превод.Когато тук четях за различните центрове ми се натрапи асоциация с Гурджиев и Успенски,която се оказа правилна.Макар че някои неща може да се повтарят,също така може и някой нов читател на езотерични теми да открие нещо интересно за себе си.На мен тази тема ми е интересна във връзка с модела за  описание на връзката ум-тяло (и още нещо),който си сглобих за лично ползване.


Бездуховни хора

Източник:

http://montalk.net/matrix/157/spiritless-humans


(Тази статия замества “Aгентите на матрицата: профили и анализ“ )

Празни хора. Куклени хора.Картонени фигури.Дронове.Органични портали... Защо тези термини изобщо съществуват? Защото поради необходимост те е трябвало да бъдат измислени от онези, които независимо един от друг са забелязали едно и също озадачаващо явление,за което няма официално име: на някои хора изглежда им липсва нещо много важно отвътре. Въпреки че те не са непременно по-малко интелигентни, успешни или физически здрави като всеки друг, те все пак не показват никакви признаци за наличието на по-високи компоненти в тяхното съзнание.
През годините получавах имейли от читатели, стигнали до същото заключение.Те забелязали, че някои хора са странно едноизмерни и кухи отвътре. Това наблюдение не е трудно да се пропусне, но е лесно да се рационализира, особено когато съвременното общество е силно подложено на мозъчно промиване с политически правилната, но нереалистична концепция, че всички са напълно равни по всякакъв начин, което игнорира функционалните различия поради фактори на средата, генетични и най-важното - метафизични фактори.

Заден план

Идеята за празните хора за пръв път се зароди в мен през 1999 г., след като направих много изследвания на социопати и психопати,чието състояние  бе известно като APD или „Антисоциално разстройство на личността.“(“Antisocial Personality Disordeр“). Интересът ми към темата нарастна от това, че дълги години бях принуждаван да страдам от някого, за когото по-късно научих, че има всички признаци на социопат. Безсърдечен и бездушен са описателни термини, но не знаех колко буквално са верни. Бях забелязал у този човек празнота зад очите и много плитка съзнателна същност, която сякаш беше в основата на поведенията, които наблюдавах.
В крайна сметка разбрах, че това същото коренно състояние е налице и в някои други, които не са външно социопатични, но чиято липса на сърце(сърдечност) е маскирана от добре адаптирана социална маска.С други думи, това, което психиатрията би диагностицирала като APD, е само по-крайното, криминално, помиярско проявление на състояние, което иначе се изразява по-широко по социално приемлив и по-малко инкриминиращ начин.Това състояние може да даде обяснение за празните хора,присъстващи сред населението.
Но какво точно липсва в тях? Отговорът е ясен, ако разгледаме техните общи поведения и качества на съзнанието.

Поведенчески и психически характеристики

Тяхното поведение има тенденция да бъде нагло,повърхностно,егоистично, нарцистично, светско, хищно и материалистично. Понякога тези черти се маскират от излъскана социална външност но всеки с взискателно око може да ги види през маскировката. Липсва им индивидуалност, независимо мислене и са силно обвързани с предразсъдъците на стадния манталитет.Нямат разбиране за нищо извън материалната сфера на петте сетива и не се интересуват от  метафизични въпроси, освен когато се кичат с тях като с аксесоари, за да засилят социалния си имидж.Също така, изглеждат напълно неспособни за съпричастност и умишлена саможертва. Независимо от това, в присъствието на други хора, те могат да имитират ярко проявление на загриженост, дистрес или алтруизъм с цел социална манипулация; например, крокодилски сълзи, за да предизвикат съчувствие или да направят нещо хубаво за друг единствено, за да изтръгнат услуга от него,вменявайки му чувство на вина.

Психическото сканиране на тяхното съзнание разкрива нещо интересно. Съществува определена простота, плоскост и инертност в тяхната същност, дори ако интелектът им е силно развит. За разлика от други хора, тяхната съзнателна енергия е по-дифузна, тъпа, непостоянна и аморфна, а не твърда, искряща, кристализирана и концентрирана. Казано по друг начин, умовете им са като пясъчни замъци, вместо истински.Има нещо анималистично и рудиментарно,управляващо телата им. Изглежда имат осъзнатост, както  растенията и животните, но не и съзнателно самосъзнание, както се предполага, че е при хората.Има важна разлика между осъзнаването и самоосъзнаването.

Дух: Липсващият компонент

Липсващият фактор трябва да е нещо,което дарява съществото със самосъзнание,воля и способност да цени трансцеденталните идеали.Това надхвърля обикновените физически фактори,като липсващи части на мозъка,дефектна генетика или лошо възпитание,тъй като последните са просто дефекти в хардуера и програмирането на биологичната машина,докато тук проблемът включва съзнанието,работещо с машината.Това,което интуитивното или ясновидското възприятие извлича за тяхното съзнание включва метафизични фактори,вместо гореизброените.
Как да наречем този по-висок компонент на съзнанието, отсъстващ при някои хора? Обикновено това би било наречено душа, но това е причинило твърде много объркване в миналото. Например случайните читатели, непознати с правилното определение на „бездушни“, смятат, че това означава „напълно лишени от съзнание“, когато в действителност означава „лишени от индивидуализирано съзнание“. Не, те имат някаква душевна енергия по силата на това, че са живи , но душата им не е пропита с по-висша искра на истинската чувствителност и самосъзнание.

Затова ще нарека тази по-висша искра „дух“ и ще я определя по следния начин: духът е ядрото на индивидуализираното съзнание, този постоянен аспект на битието, представляващо истинското Аз, което натрупва опит и духовна мъдрост през целия живот, оцелява след физическата смърт и остава непокътнато при превъплъщението си, за да продължи да расте към изпълнението на своя потенциал. Това е божествената искра,седалището на свободната воля, холографският фрагмент на Твореца, пребиваващ в самия център на вашето същество,„Азът“, който сте вие, вътрешният съзнателен наблюдател, способен да наблюдава дори собственото си самонаблюдение.
[Подчертаването е от мен.]

Изглежда, че не всички хора имат дух. Следователно те нямат самосъзнание, индивидуалност, мъдрост, съпричастност, творческа интелигентност или съвест. Това, което допълнително потвърждава тази хипотеза, е, че както ще бъде разгледано по-долу, човек може да наблюдава пълно отсъствие на съдба, синхрон, символични сънища, духовни уроци, израстване на душата и карма в живота им. Това може да се очаква, ако те нямат нищо постоянно в себе си, което да преживее смъртта и да се превъплъти, защото само дух може да спечели от такива неща. Без дух те са временни същества, чието осъзнаване се формира малко преди раждането и се разтваря малко след смъртта. И ако е така, тогава за тях уроците по духовен живот не служат на никаква цел, карма от минали животи не съществува, няма по-висш Аз, действащ като помагащ придружител, нито биха имали истински интерес към нещо, което служи на цел извън сегашното им смъртно съществуване. Следователно, трябва да се очаква те да бъдат особено материалистични и светски в амбициите си; наблюдението също потвърждава това.


 








"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #53 -: Октомври 14, 2019, 18:30:35 pm »
Други компоненти

Как можем да разберем по-добре всичко това? Разбирайки различните компоненти и как те се комбинират, за да направят цялото същество,можем да разберем многобройните разлики и прилики между одухотворени и бездуховни хора1.
Освен духа, другите компоненти са тяло и душа. Душата е нефизичният енергиен интерфейс между тяло и дух. Окултистите разделят душата на етерно и астрално тяло. Гореспоменатите „празни“ хора имат тела и души, но не и дух. По този начин е ясно, че те имат някаква съзнателна енергия, но не и постоянното ядро, което запазва приемственост чрез въплъщения.
Душата се състои от два компонента, етерен и астрален.Етерният компонент е квантово изместване на полето, което предпазва физическото тяло от ентропична дезинтеграция. Или казано по-просто, енергията на жизнената сила пази тялото да не се разпадне. Астралният компонент е по-абстрактен и нематериален.Той функционира като седалище на съзнателно изпитаните чувства и страсти. Чувствата не са само химични реакции в мозъка, нито са абстрактни мисли в ума. По-скоро те са живи енергии, пребиваващи някъде по средата и тази буферна зона между напълно физическото и напълно метафизичното, е астралната съставка на душата.

Тяло и Его

Тялото е биологичният инструмент, чрез който взаимодействаме с физическата си среда. Тялото идва със собствени наследствени предразположения, биологични нагони и инстинкти и поведенчески алгоритми, запечатани в него чрез социално програмиране. Тези детерминирани влияния се съчетават, за да създадат изкуствен интелект у човека, който[интелект] по подразбиране управлява тялото като компютър-автопилот, управляващ самолет.
Този изкуствен интелект се нарича „его“. Основната му цел е да осигури оцеляване на тялото чрез оптимизиране на поведението му към заобикалящата го физическа и социална среда. С други думи, външното кондициониране програмира егото за постигане на оцеляване в средата, от която произлиза това кондициониране.
Но егото няма истинско съзнание. Това е просто компютър, работещ на неврален (и чрез прокси, етеричен) хардуер, който симулира жива идентичност. Основното му предимство е, че след като е само компютър, той трябва само механично да изчислява и реагира на ситуации,вместо да размишлява дълбоко и съзнателно, следователно може да реагира много по-бързо на външни ситуации.За духа егото функционира като софтуерно устройство, което автоматизира взаимодействията с други хора и осигурява маска на идентичност, програмирана от раждането, подходяща за местната среда. Донякъде като аватар на играча в играта Sims, който изглежда и действа като човек и сякаш прави своето нещо, когато не е насочен от играча.

Проблемът е, че егото е изцяло продукт на миналото, а духът изцяло извън линейното време. Първото е напълно детерминирано, второто е напълно недетерминирано. Първият е нововъзникващо свойство на материята, вторият - постоянна кондензация (сгъстяване) на съзнанието.Тези два елемента имат импулси, които често са диаметрално противоположни, единият дърпа към материалността, другият към духовността. Ежедневното ни съзнание, известно още като по-ниското Себе, е смесване и на двете, а именно на частта от духа, която свети през маската на егото и се идентифицира с него, аналогично на шофьор, така погълнат от акта на шофиране, че за него колата се е превърнала в продължение на тялото му2.
Бележки:
1.В случай, че някой се чуди защо дори имаме нужда от термини като дух, душа, астрал и етер, това е така, защото те представляват най-простият модел,обясняващ голямо множество от известни наблюдения, в съответствие с Бръснача на Окам. Хората, които се подиграват с необходимостта от подобни метафизични различия и вярват само в тялото или само в тялото и душата,пропускат някои решаващи наблюдения, поради което техният свръхопростен модел е достатъчен за по-малкия им набор от дадености. Въпреки това, моделът трябва да бъде разширен, за да включва наблюдения на ясновидци, проницателни и всеки, който е изпитал паранормалното. По този начин в картината влизат допълнителните понятия за дух, душа, астрал и етер. Вярвам, че това са минималните компоненти, необходими за обяснение на бездушните хора. Но обяснява много повече, вижте само Приложение III . Тези условия обаче не са само ad hoc обяснения. Вместо да са просто теоретични, етерните и астралните тела се преживяват директно чрез астрална проекция и се виждат от ясновидците.
2.Амит Госвами обяснява с голямо прозрение как недетерминираното съзнание придобива детерминистични черти чрез кондициониране във физическото тяло, как квантовите системи могат да придобият класически характеристики. Вижте глави 13 и 14 от неговата книга "Самосъзнаващата се вселена".




 


 
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #54 -: Октомври 15, 2019, 11:07:59 am »
Цитат
    Изглежда, че не всички хора имат дух.     
По - скоро не всички имат Душа.

Доколкото съм информиран(не казвам, че знам), всичко материално е от дух. Тялото също. Мъжката енергия/дух носи инфото за формата, а женската я пълни със съдържание. Демек се получава духовна "отливка". 3D принтиране, ако щеш.
Напоследък е доста актуално. Програмистът/Майстора чертае 3Д модел/дух на желаната форма, зареждат принтера със желаният материал/женска енергия, и воала - 3Д предметът е налице.
В жълтия форум е обсъждана темата за ОП -клонингите, и оттам ми е спомена за това, което евентуално представляват като същности.
Физическо, етерно и астрално тяло като жизнени обвивки плюс човешки Аз във функция на аниматор на телата.
Без оригинален Аз тялото не работи, но самият Аз е под пълен контрол и в трите тела. Даже вероятно става дума за различни Азове, понеже различните енергийни тела май имат собствен Аз.
"Оригиналните" хора са с девет енергийни тела/Азове, които би трябвало да "работят" заедно.(Единението прави Силата) Седем "българи"/тела/Азове плюс Той/Висш Аз/майстор, плюс Тя/Душа.
Пиша както аз съм го разбрал. Може и да не е точно така. Чедото ако има желание, да помага с разбирането.
ОП - клонинга е имитация на оригинален човек, и се ползва като обиталище/тяло/аватар на тия, дето им викаме извънземни, демони, и прочее гад, обитатели по дефолт на черното слънце/антисвят/минуса.
Вероятно са си направили сметка, че при престоящото възнесение ще преминат с тялото, което са копирали/обсебили. Хубавото е, че веднъж "влезли" в тяло, не могат вече да го напуснат както преди.
Имам инфо, че в Турция са отваряни 15 -20 годишни гробове, и телата са все едно "прясно" погребани.
И това май е масово "явление". И май не е само там.Що ли? :-X
Може би това ти звучи като "хард" езотерика, обаче на мен ми допада, а не някакви приспивни песнички за любов, светлина и прочее от сорта.
 :hi:


« Последна редакция: Октомври 15, 2019, 11:20:07 am от paci1 »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #55 -: Октомври 15, 2019, 22:46:13 pm »
Душа или Дух...изглежда ми,че различните автори влагат различен смисъл в тези думи,като определят като "по-висше" едното или другото.Така,както са на български,двете подходящо съответстват на Той и Тя.Това за различните "тела" или "обвивки" ми е интересно,но всяко "тяло" да си има "Аз" ми напомня за един сериал - "Пълна къща".Аз предпочитам в тялото ми да има един "Аз" и това да съм си Аз.Сега не си спомням точно за принципа на Окам,но беше нещо като "да не се преумножават същностите в процеса на тяхното обяснение";и да не се унищожават също.Висшият Аз е излишно преумножаване,според мен,но сега не бих се отклонявал натам.
*****

Физически или духовни влияния върху душата

Сега душата, пребивавайки между тяло и дух и посредничи между тях, се влияе и от двете. Тя поема своята организация и функция според импулсите както от духа, така и от тялото. Например, астралното тяло би реагирало както на химическо лекарство, предизвикващо чувство на еуфория през тялото, а духът волево предизвиква възвишено чувство на духовна радост, въпреки че ефектите върху астрала не са идентични.
По същия начин, етерното тяло би могло да промени структурата си от някакво нараняване на физическото тяло или от някакво блокиране или аномалия в астралното тяло, променящо влиянието му до етерното ниво. Каквито и влияния да се оказват върху душата от тялото и духа, техните ефекти продължават да задържат в душата, като чай, който продължава да циркулира след разбъркване. Ето защо казах, че егото работи както на невронния, така и на етерния хардуер. Въпреки че произлиза от физическото, егото придава инерцията на своето кондициониране върху етерното3.

Последствия от липса на дух

Имайки предвид предходното, помислете какво се случва, когато някой има тяло, его и душа, но му липсва дух. На първо място, цялата им конфигурация би била резултат от материални влияния като генетика и околна среда. Седалището на видимата им интелигентност би било егото. И без противотежестта на духа, егото им ще властва като цар. По този начин, в съответствие с функцията на егото, такива хора биха били напълно отдадени на материалното и социалното оцеляване.
Забележете, че хората с дух, които са будни към своите духовни импулси, често правят умишлен избор, който не служи на финансови, социални или егоистични печалби, които противоречат на очакванията на еволюционните принципи на Дарвин и служат само за духовни цели. Такива импулси липсват при бездуховни хора, като по този начин те са наистина оптимизирани за оцеляване във физическия свят. Без съвест, съпричастност или вътрешна битка между егото и духа, които да ги сдържат, те могат по-бързо и лесно да успеят в своята светска среда, независимо от това,какво ще струва на другите.

За да разберете по-добре техните метафизични различия, помислете какво се случва с одухотворените и бездуховните хора при физическа смърт.
Духът и душата са вложени един в друг и заедно напускат физическото тяло. След известно време етерният компонент на душата се разпада, оставяйки само дух, вложен в астралното тяло. След това астралното тяло също се разпада. Разпадането на етерни и астрални тела, което означава разтваряне или изхвърляне на душата, е известно в християнската езотерика като втора смърт4. След това освободеният дух напредва в отвъдното, преди да се превъплъти.
Превъплъщението включва духът да формира около себе си нова душа и след това да се плъзне в ново физическо тяло. При последователни прераждания, таланти, предразположения и дисбаланси, които е придобил от предишни животи, влияят върху новото въплъщение.
Превъплъщението включва духът да формира около себе си нова душа и след това да се плъзне в ново физическо тяло. При последователни прераждания, таланти, предразположения и дисбаланси, които е придобил от предишни животи, влияят върху новото въплъщение.
При бездуховните хора животът започва по следния начин. Докато тялото на плода се събира в утробата, душата се оформя за първи път, подобно на плажния пясък, събран във формата на замък, и се присъединява към тялото. Тази комбинация поражда рудиментарна осъзнатост. След като се роди, такъв човек става нищо повече от продукт на генетика и среда поради липса на дух. Без духовна противотежест,биологичните стимули и социалното програмиране се превръщат в неговите основни импулси в живота.
След физическа смърт тяхната душа се евакуира от тялото, може би съдържаща траен отпечатък на егото и след известно време се разпада и се реабсорбира в езерото от енергии, от което първоначално се е образувала.Нищо от тяхната идентичност не оцелява. За хората без дух този живот е единственият им. Те се образуват при влизане и се разтварят при напускане. Не може да бъде иначе, ако им липсва ядро от индивидуализирано съзнание.

​​По този начин всичко, което един одухотворен човек има поради непрекъснатостта на своите въплъщения, липсва в живота на бездуховния човек. Например бездуховният няма да има нужда от житейски уроци или духовни преживявания. Каква би била целта, ако всичко, което е спечелено, изчезне след смъртта? Следователно бездуховните хора са тези, които не могат да научат духовни уроци, които не могат да се възползват духовно от изпитанията на живота, които не могат да предадат това, което е получено върху техните последователни прераждания. И така те не се интересуват от уроци по смирение, съпричастност, състрадание, разбиране или прошка. Вместо да се променят като хора чрез духовно съзряване в живота, те се променят само в смисъла на по-добро адаптиране към живота чрез кондициониране. Например, докато един одухотворен човек може да види грешката на своите пътища и да стане смирен, бездуховният човек просто ще се научи да не бъде хванат следващия път.

Карма е друг метафизичен фактор, отсъстващ в живота на бездуховните хора. Има много погрешни схващания за кармата, така че първо ще обясня своето разбиране за нея, преди да покажа как отсъствието й се отразява на живота на бездуховния човек.
Карма (отрицателният тип) е просто духовен дълг или дисбаланс, придобити при нарушаване на свободната воля  на себе си или друг. Нарушаването на вашата собствена свобода се случва, когато направите избор по време на невежествено състояние, например когато се идентифицирате с егото и действате върху неговите импулси, което нарушава избор, направен по време на по-духовно трезво състояние.
При извършване на нарушение на свободната воля, по-високият свързан с духа аспект на съзнанието съжалява за грешката и се ангажира да я поправи, дори ако ниският асоцииран аспект се опитва да игнорира това. След това кармичният дисбаланс привлича преживявания, които дават урок, коригиращ това невежество, независимо дали в този или следващия живот. Наученият урок е универсален и не изисква памет за първоначалния избор, който го е провокирал, просто разбиране на урока. Самият кармичен опит не е обреченост,а поуката, следователно понякога кармата може да бъде смекчена чрез превантивно разбиране и прошка, без непременно да се налага да я научим по трудния начин чрез опит.

Но без дух няма истинска свободна воля и няма истински уроци, които да се научат. Следователно бездуховните нямат карма и вместо това живеят напълно според законите на случайността и закона на джунглата. Докато един одухотворен индивид може да се роди с кармични недъзи, за бездуховните тези недъзи биха били въпрос на случайност или наследственост и не служат на по-висша метафизична цел. Същото е с времето и начина на смъртта им; като има предвид, че одухотворените хора може да са планирали свободно живота си, преди да се въплътят, включително начина, по който ще умрат,бездуховните хора умират при случайни обстоятелства без цел или смисъл, освен ако смъртта им по някакъв начин не играе важна роля в сценария за предварително въплъщение на одухотворен индивид.

Други липсващи фактори включват значими символични сънища, синхронности, по-висши интуитивни напътствия и тяхната лична ръка на съдбата. Бездуховните хора не изпитват нищо от това, защото нито могат, нито имат нужда. Това би трябвало да е очевидно от разбирането на ролята на духа, но ще направя подробно с цел яснота.
Съзнателните сънища служат предимно за предупреждение на човек за духовни дисбаланси, които трябва да бъдат коригирани, но бездуховният човек няма нужда от подобни послания.Също така,те  нямат нищо по-високо,което да изпраща такива съобщения. Без постоянно ядро ​​на индивидуалността, те нямат „Висше Аз“ ( „Higher Self“ - „По-високо Себе“),което е усъвършенстваното бъдещо проявление на духа, достигащо назад във времето, за да помогне на разширенията на себе си,които са още в линейното минало. И без Висше Аз, те нямат вътрешни интуитивни насоки, които да осигурят определени тласъци и защита в живота. По този начин, докато един одухотворен човек може да изпитва неестествени(или необикновени) синхронности и огъване на законите на реалността,които да го спасят от ненавременна смърт, бездуховен човек, който няма такава посока и защита, би загинал според случайността.
Бележки:
3.Какво означава, че егото се отпечатва върху етерния компонент на душата? От една страна, това обвързва много от написаното от Рудолф Щайнер относно етерния двойник, допелгангер, онази тайнствена сянка страна на нас, която е антагонистична към духовното ни благополучие.Свързаное също и със споменатото от Щайнер,че в Азия, където поклонението на предци е широко разпространено,демоничните образувания могат да носят отхвърлените етерни черупки на починали лица и по този начин да получават за себе си цялата психическа енергия, дадена на тази идентичност по време на богослужението. Освен това, егото, продължаващо след смъртта в етерна форма, може да обясни някои видове призраци, както и проблема с астрални / етерни измамници при канализирането, при което отрицателно образувание може да имитира починал роднина. Всички тези явления предполагат, че някаква част от светската идентичност на човека (егото) преживява смъртта и тъй като не може да бъде чрез физическото тяло, трябва да е следващото най-близко нещо: етерният компонент на душата. И на последно място, когато става дума за истински изкуствен интелект в квантовите компютри и кибернетичните същества, трябва да се очаква, че те ще бъдат придружени от етерно поле, точно както растенията имат етерно поле, което би помогнало на изкуствения интелект да има някакво ниво на "живот" и не е само детерминирана машина с псевдослучайни изходи.
4.Терминът „втора смърт“ е библейски. „ Този, който побеждава, няма да бъде наранен от втората смърт .“ Откровение 2:11. „ И смъртта и адът бяха хвърлени в огненото езеро. Това е втората смърт. И който не се намери написан в книгата на живота, беше хвърлен в огненото езеро . ”Откровение 20: 14-15. Борис Муравиев и Касиопеите биха интерпретирали това приблизително по следния начин: „превъзмогва“ означава да има развит дух, „втората смърт“ е разтварянето на етерните и астралните компоненти на душата, а „огненото езеро“ представлява недиференцираната групова душа в която душата се разтваря. Какво прави един пожар освен да  стопи и превърне всичко в пепел, премахвайки всички следи от предишна идентифицираност? Втората смърт се случва след първата смърт. Ако първата смърт е смърт на физическото,то втората трябва да е смърт на нефизичното. Вярвам на това тълкуване, защото има смисъл.

Разлики в чакрите между одухотворените и бездуховните

Също така,има разлика между одухотворените и бездуховните в това,какви чакри имат.Чакрите са вихрови енергийни центрове, свързващи душата с тялото и свързващи духа и тялото чрез душата. Всеки център съвпада позиционно с основните жлези на физическото тяло и всеки служи на различна поведенческа функция.
Долните чакри са свързани с такива поведенчески аспекти като физически инстинкт, сексуални импулси, базови емоции, лична сила и интелектуална активност. Всеки ги притежава. Бездуховните обаче нямат нужда от висшите чакри, а именно сърдечната, коронната и чакрата на третото око, защото това са тези, които се свързват изключително с духа.
Сърдечната чакра, центърът на по-висши емоции като състрадание, съпричастност, духовно ликуване, липсва в бездуховния, защото няма дух, който да се свързва с тези емоции. Коронната чакра, чрез която се проявява по-високо интуитивно разбиране, оригиналност и креативност и връзка с обективната истина, също липсва. Чакрата на третото око, разположена между веждите, обикновено се използва за възприемане на явления и понятия отвъд материалната сфера и бездуховните хора, затворени в света на петте сетива, също нямат нужда от това.

Следователно, друга разлика между одухотворените и бездуховните е, че първите имат всичките седем чакри, докато във вторите липсват трите по-високи, сърцето, короната и третото око.Това допълнително допринася за интуитивното или ясновидското схващане, че бездуховните хора са плоски и инертни отвътре, независимо от това колко анимирани са отвън, тъй като в спектъра на техните етерни или аурични вибрации липсват определени цветове и следователно са с по-ниска обща резолюция.
Всичко по-горе следва от един прост постулат: че на някои хора им липсва дух и следователно липсват и висшите чакри. Ако задълбочено обмислите какво означава това, ще разберете как този постулат обяснява пълната гама от наблюдения, които имаме по отношение на така наречените „празни“ хора.


"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #56 -: Октомври 16, 2019, 12:41:44 pm »
Цитат
    Това за различните "тела" или "обвивки" ми е интересно,но всяко "тяло" да си има "Аз" ми напомня за един сериал - "Пълна къща".Аз предпочитам в тялото ми да има един "Аз" и това да съм си Аз.     
Всичко е енергия, и тялото не прави изключение от правилото. Всяка енергия си има "собственик", т.е. Аз.
От тук може да заключим, че различните обвивки/тела си имат свои Азове. Чувал си предполагам фразата "Тоя е всестранно развита личност"? Ми всяко от телата явно си има предпочитания. Едното обича да ходи за риба, другото отглежда плодове и зеленчуци, третото пее и свири, четвъртото обича да готви, петото се интересува от духовни/окултни науки, шестото строи и ремонтира разни неща, и т.н.
Може и да съм пропуснал някое докато пиша това, понеже всъщност описах себе си като личност с различните ми увлечения и интереси. Иначе по принцип съм скромен. :D
Но сега като се замисля, май само по принцип... :flag_of_truce:
 :hi:

п.п. Това, дето ланкат наляво-надясно за свободната енергия е напълно безпочвено и нагло.
Предполагам вече се досещаш защо?
Няма такова нещо като свободна енергия, поради простата причина че всяка такава си има собственик.
Те и сега го правят гадините, ма не са ме питали дали съм съгласен.
Ми не съм.
« Последна редакция: Октомври 16, 2019, 12:49:50 pm от paci1 »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #57 -: Октомври 16, 2019, 13:42:06 pm »
Разлика между бездуховни и духовно заспали хора

В този момент може би се чудите каква е разликата между бездуховните хора и одухотворените, които духовно спят в живота или са просто незрели. В края на краищата и двамата може да са светски в своите цели и да са напълно обзети от илюзията на „Матрицата“. И двамата може да не са наясно със сънищата или синхронността, нито да проявяват много съпричастност. Например, има отрицателни хора, които са напълно под въздействието на егото си и външните отрицателни сили, които могат да извършат насилствени престъпления и дори масови убийства, без да им мигне окото. Не всички са бездуховни. Но всички те наистина са лишени от влиянието на духа, когато става въпрос за участие в такива нечовешки поведения. На някои им липсва дух, други са заспали за духа.
Разликата е, че одухотворен, но инфантилен / заспал човек все още има латентен духовен потенциал. Така те все още имат, дори и в малки количества, присъствието на онези духовни фактори и динамика, споменати по-горе. Те все още могат да понесат последствията от кармичния дълг, породени от тъпите(глупави) избори, те все още могат да получат символични сънища, опитващи се да ги предупредят за духовни дисбаланси в живота, дори и да го игнорират, те все още могат да изпитат синхронична помощ при оформянето на живота си дори да не могат да го видят.

На бездуховните хора им липсва напълно този потенциал. Те не могат да растат духовно. Това не е теоретична декларация, а болезнен урок, извлечен от справянето с твърде много такива хора, които никога не са показвали признаци на растеж или еволюция, независимо колко помощ и възможности за подобрение им е била предоставена. В най-добрия случай те се адаптират, но повече от обусловеност и пресметливост,отколкото от действително разбиране.
Има и друга важна разлика. Одухотворените имат живот, подходящ за духовните им нужди. Така че има съответствие между тяхната духовна зрялост и типа живот.Инфантилните духове ще водят суров живот, защото основното съществуване е всичко, от което се нуждаят, и всичко друго би било твърде много, за да могат да се справят.Междувременно бездуховните живеят,водени от обстоятелствата и собствената си хитрост, все едно дали са просяци, корпоративни служители  или известни автори. Без ограничения, установени от духовните нужди, бездуховните нямат духовни граници или учебни програми, структуриращи живота им. И затова "празните" хора не са просто духовно заспали или инфантилни, защото съществува клас хора, които споделят една и съща инертност зад очите си, независимо от вида им на живот, социалното им положение, интелектуалната им сила и физическият им външен вид.

Психопати, социопати и нарцисисти

По-крайните прояви на отсъствие на дух са известни в психологията като психопатични, социопатични или нарцистични разстройства на личността. Одухотворените хора, които отговарят на това състояние, се заблуждават и държат заложници от егото си, но те могат да бъдат реабилитирани. Вместо да им липсва съпричастност, тяхната емпатия е или потисната, или изместена. Това не са истински психопати, но одухотворени хора с разстройства на личността.
Истинската психопатия и социопатия обаче не могат да бъдат излекувани, тъй като нещо е в основата на дефектите в основата на тези хора. На тях им липсва съпричастност и угризения и тези качества не могат да бъдат възстановени, защото никога не са били там. Нелечимата природа на психопатията е приет факт в психологията. Смята се, че причината е ненормалност в центровете за болка и страх на мозъка. Въпреки това, без балансиращото влияние на духа, подобни аномалии биха въвели непроверени грешки в програмирането на егото, което впоследствие действа неистово (необуздано) до момента, в който ще привлекат вниманието на правната и медицинската система. Това, което медицинската система може да диагностицира, е само екстремното проявление на състояние, което е по-широко разпространено сред населението. Други бездуховни хора с правилно функциониращи его са по-добри в това, да крият липсата си на съпричастност, замаскирани при по-усъвършенствано социално програмиране.


Защо бездуховен? Какво казват другите?


Има много теории за това,защо на някои хора им липсва по-висок компонент на тяхното съзнание и на каква цел служат в по-голямата схема на нещата. Тъй като не съм първият, който прави това наблюдение, сега ще обсъдя накратко какво са казали другите, за да можете да прецените наличните опции.
Джон Бейнс пише в книгата си „Звездният човек“, че хората, като всички животински видове, имат колективна душа, уникална за техния вид. Това колективно несъзнавано упражнява деиндивидуализиращо влияние върху хората, като ги подтиква към мафиотски манталитет, манталитета на стадото и следване на тълпата. Рупърт Шелдрейк би нарекъл това човешко морфогенетично поле. Хората, които не са развили собствената си съзнателна индивидуалност, са обикновени автомати, следващи социалното влияние на колективното несъзнавано, сякаш са разширения на кошерен ум (кошерно съзнание). Целта на езотеричното обучение е човек да се отдели от стадото, да развие собствената си воля и по този начин да се превърне в свободно същество.

Рудолф Щайнер е изразил подобни чувства. Основополагащият му труд „Философия на свободата” се занимава с този проблем. Щайнер казва, че докато хората се подчиняват на външната власт, на собствените си биологични инстинкти или на анималистичните части на себе си, които са общи с останалата част от човечеството, те не са свободни същества. Свободата идва от избора въз основа на интуитивно разбиране за това,какво включва всяка опция и какво означава. Този акт на свободна воля изисква интроспекция и духовна проницателност, за да се действа от позиция на истинско разбиране. Щайнер признава, че не всеки се взира в степента, необходима за да направи интелигентен
свободен избор. В частни дискусии Щайнер отива дори по-далеч:
Д-р Щайнер:
"Това момиченце,L.K. в първи клас,трябва да има нещо наистина много не наред вътре. Не можем да направим много.Увеличават се случаите, при които децата се раждат с човешка форма, но всъщност не са хора във връзка с най-висшия си Аз; вместо това те са изпълнени със същества, които не принадлежат към човешкия клас. Голяма част от хората са родени от деветдесетте години без „Аз“, тоест не са превъплътени, а са човешки форми, изпълнени с един вид естествен демон. Наоколо има доста голям брой възрастни хора, които всъщност не са хора, а са само естествени; те са хора само по отношение на формата си. Не можем обаче да създадем училище за демони."
Учител: "Как е възможно това?"

Д-р Щайнер:
"Космическата грешка със сигурност не е невъзможна. Връзките на индивидите, влизащи в земно съществуване, отдавна са определени. Има и поколения, в които индивидите нямат желание да влязат в земно съществуване и да бъдат свързани с физическото състояние, или веднага напускат в самото начало. В такива случаи влизат други същества, които не са съвсем подходящи. Това е нещо, което вече е доста често,наоколо обикалят хора без „Аз“; те всъщност не са хора, а имат само човешка форма. Те са същества като природните духове, които ние не признаваме(разпознаваме) като такива, защото обикалят в човешка форма. Те също са доста различни от човешките същества по отношение на всичко духовно. Например, те никога не могат да си спомнят такива неща като изречения; те имат памет само за думи, а не за изречения.
Загадката на живота не е толкова проста. Когато такова същество умира, то се връща към природата, от която е дошло. Трупът се разпада, но няма истинско разтваряне на етерното тяло и естественото същество се връща към природата. Възможно е също така да възникне нещо като автомат. Целият човешки организъм съществува и може да е възможно да се автоматизира мозъкът и да се развие един вид псевдоморалност.
Не обичам да говоря за такива неща, тъй като често сме били атакувани дори без тях. Представете си какво биха казали хората, ако чуеха да казваме, че има хора, които не са хора.
Независимо от това,такива са фактите. Нашата култура не би била в такъв упадък, ако хората почувстваха по-силно, че множество хора обикалят наоколо, които, тъй като са напълно безмилостни, са се превърнали в нещо, което не е човек, а вместо това са демони в човешка форма."

( Факултетни срещи с Рудолф Щайнер Том 2, 3 юли 1923 г., стр. 649-650)


Г.И.Гурджиев говори по същите линии. Лекциите му в „Картини (гледки) от реалния свят“ обобщават неговата позиция. Хората се раждат като празни плочи, като биологични машини без самосъзнание. В даден момент от живота човек или развива „Аз“ или се отклонява на противоположния път към по-нататъшна механизация и упадък. Според Гурджиев „празните“ хора са тези, които никога не са развивали своето самосъзнание, както би трябвало, но всички ние започваме на равни начала. Не вярвам, че това е вярно, защото има бебета и деца, които очевидно имат по-висше чувство зад очите си и очаквано поведение на самосъзнание, докато при други кърмачета и деца то липсва, което предполага фактора на прераждането при някои хора и пълна липса на дух, включително потенциал за дух в други хора.

Борис Муравиев е писал най-обширно по темата за бездуховните хора.Вижте трите му тома от поредицата „Гнозис", по-специално втория и третия том. Подходът му се основава на езотеричното християнство и поради това той цитира от писанията, като същевременно има много общо с традицията на Четвъртия път на Гурджиев, която, както изглежда,може да бъде проследена назад до Суфистичните учения. Според тълкуването на Муравиев на Книгата на Битие, преди Адам и Ева е имало хора, но само Адам и чрез пълномощник Ева и нейните потомци са получили одухотворяващия дъх от Бога. Понастоящем съществуват две смесени подраси от хора, пред-адамиците без дух и адамиците, които го имат. Муравиев обяснява, че пред-адамиците служат на целта за събиране на енергия от адамиците като част от космическата хранителна верига. Той също така изследва метафизичните различия между двете подраси, по отношение на липсата при пред-адамиците на определени „центрове“, които са аналогични на чакрите. Муравиев вярва, че пред-адамиците имат групова душа, уникална за техния колектив, и че само след по-нататъшни еони на еволюцията, тяхната колективна душа ще се диференцира в индивидуални духове, като тези, каквито адамиците вече имат.

[От мен: за рускочетящи,ако биха искали да хвърлят едно око.Като превъртите надолу,горе-долу по средата се падат линковете към трите части на "Гнозис".А втория линк е примерна извадка.Може да скролнете,поне да погледнете картинките;четенето не е задължително.]

http://fourthway.narod.ru/library.htm

http://fourthway.narod.ru/lib/Gnozis/tom2/glava20.htm

Corpus Hermeticum , известен херметически и гностичен текст, написан преди почти две хиляди години, също така заявява, че не всички хора имат искрата на божествения разум (наречен Nous ) в тях и че без Nous човек е по-скоро като „ирационално създание ”(животно) в своите мотиви, ограничено възприятие и начин на живот. Човек ще трябва да прочете целия текст, за да разбере това в подходящ контекст. Вижте английския превод, озаглавен Пътят на Хермес: Нови преводи на Corpus Hermeticum (Вътрешни традиции, 2000 г.).
И накрая, Касиопейските преписи (Cassiopaean Transcripts ) се занимават с произведенията на Муравиев и предоставят някои ключови виждания върху разглеждания въпрос. Източникът на канализиране твърди, че някои хора са празни портали, за да могат чрез тях да работят други интелегентности, че имат еднакви аури, липсват им по-висшите чакри, могат да бъдат много умели да имитират „душевни” (одухотворени) хора, като отразяват обратно към хората собствената им душевна енергия и че в крайна сметка те служат като тръбопроводи,от които нашата енергия може да бъде отнесена за събиране от отрицателни хиперизмерни същества.
Всичко това е в съответствие с моите наблюдения и съчиненията на Муравиев и Гурджиев, само че малко по-реалистично от гледната точка на тези двама традиционалисти. Докато Джон Бейнс казва, че някои хора са разширения на човешката колективна душа, касиопейците казват, че вместо това са разширения на определени души от животински групи. Казват, че така наречените „органични портали“ служат като мост между човешкото и животинското царство, помагайки да се прехвърлят по-високи човешки енергии на тези животински групи за ускоряване на тяхната еволюция, но че тяхната функция е била „похитена“(или „заграбена“) от по-високи отрицателни сили за тяхна собствена употреба за събиране на енергия.

Така че това, което казвам в тази статия, не е без прецедент. Просто направих независимо наблюдение на „празните“ хора през 1999-2001 г. и след това преминах през различни лични спекулации и съществуващи теории, преди да се установя на сегашната, обяснена в тази статия.
Вярвам, че има няколко начина, по които хората завършват като бездуховни. Някои се раждат по този начин, защото никой дух не се е вкоренил, точно както театралните седалки, които остават празни, защото никой не е купувал билети за тях. Други може би са започнали с дух, но той „напуска“ в някакъв момент от живота.Би могъл да бъде „евакуиран“ чрез злоупотреба или внезапна екстремна травма, или да се изпари постепенно поради десетилетия на рутинни убийства на душата. Не всеки, който умре, задължително пада мъртъв. Хората могат да продължат да съществуват като кухи черупки, като ехо от бившите себе си, сега лишени от духа, който някога им е дал искра. Има и други по-мрачни явления като мъртвите хора, реанимирани от извънземни с напреднала технология, човешки клонинги и други видове изкуствени хуманоиди, които не биха имали дух, но те са сравнително редки и затова не си струва да се обсъждат в тази статия (вижте вместо това моята статия за Human Simulacra ).

http://www.montalk.net/HumanSimulacra.pdf

Тук говоря главно за по-голям дял от населението, на който естествено липсва дух, който дял винаги присъства през историята и който по силата на хищната си и светска натура гравитира към върха на социалната, икономическата и политическата йерархия и прави света антагонистичен към духовните импулси.

[В сегмента "Разлики в чакрите между одухотворените и бездуховните" по-горе съм пропуснал да сложа означение за бележка номер 5.Е,тук ще се коригирам.]
   "Следователно, друга разлика между одухотворените и бездуховните е, че първите имат всичките седем чакри, докато във вторите липсват трите по-висши (високи), сърцето, короната и третото око5."

5.„Висш“ означава по-висока функционалност, а не позиционно по-високо на тялото, така че чакрата на гърлото не е по-висша чакра, тъй като е свързана само с речта и интелектуалните функции. В системата на Четвъртия път тя корелира с „долния интелектуален център“. Вероятно се е развила или еволюирала заедно с човешкия капацитет за реч и абстрактно мислене, нещо, което при повечето животни липсва. Ето защо бездуховните хора имат и чакра в гърлото и затова могат да бъдат остри интелектуално и да нямат ограничения в говорните си способности. Така че това е една от долните чакри по отношение на функцията.

@paci1

Междувременно видях,че си написал това:"Всичко е енергия, и тялото не прави изключение от правилото."
С повече думи обяснено, същото  прочетох и в "Гнозис",докато щраках напосоки из страниците,за начален общ поглед.














"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #58 -: Октомври 16, 2019, 16:00:08 pm »
Ползите от разбирането

Както можете да видите,идеята, че на някои хора им липсва дух, обяснява много за роботизираната, анималистичната и хищната страна на човечеството. Толкова много от нас са под властта на фалшивото предположение, че всички сме еднакви отвътре, че ако ходим в чужди обувки [в смисъл,да се поставим на тяхно място],бихме разбрали напълно техните мотиви. Но не всички нечовешки действия се проследяват само до променливи от околната среда.
Има случаи, когато дори да се поставим на тяхно място, не бихме действали по същия начин. Това е така, защото причината за техните мотивации не произлиза от средата,а е  метафизична: липсата на дух и върховното царуване на егото.
Онези, които пренебрегват възможността за  наличие на бездуховни хора, ще продължат да клатят глава в неудовлетвореност от поведения, които просто не могат да изчислят и трябва или да игнорират, или да рационализират. Например,когато си имат работа с бездушен психопат, такива хора е лесно да бъдат заблудени и манипулирани.
Едва след като се опарят отново и отново, те осъзнават, че някои хора са различен вид животно, че някои хора не могат да бъдат възстановени, защото действат пълноценно и здравословно в съответствие с бездушната си хищническа природа. Това се отнася особено за психопатичния елит, който управлява тази планета затвор; те не могат да бъдат реабилитирани, накарани да видят грешката на техните пътища или да бъдат убедени чрез апели към съпричастност.

Внимание и заключение

Би било неразумно обаче да гледаме на бездуховните с презрение. Те са това, което са, живеят живота си в съответствие с конфигурацията си. С тях не трябва да се работи по различен начин от това как човек се справя с диво животно,действащо в съответствие с дивата си природа.Опитвайки се да придърпаме бездуховния към по-високи духовни стандарти,ще си ‚спечелим“ само фрустрация. Без да очакваме прекалено много от тях и като разберем защо се държат по своя начин,фрустрацията дава път на спокойно прозрение.
Нито си струва да се отклонявате от пътя си, за да опитвате да откриете кой е бездуховен, защото в нееднозначни случаи вероятно ще се заблудите и може да се поддадете на параноя. Тъй като бездуховните поведения формират подмножество от поведенията на одухотворените хора, само поведенията, уникални за одухотворените хора, могат да позволят бърза и сигурна идентификация и то само на това кой определено е одухотворен. Забелязването работи само за определяне на истински одухотворените, което се случва най-лесно с одухотворен индивид на вашата дължина на вълната. Ще усетите живота в техните очи, ясната и неповторима енергия зад думите им и оригиналността и независимостта зад техните мисловни процеси.

Приложение I: Общи въпроси


В.: Как да разбера, че не съм бездуховен човек?
О.: Ако сте изпитали дори една уникална за духа черта, значи не сте бездуховнини. Самият факт, че сте се чудили на това, че сте несигурни и желаете да знаете със сигурност, показва самосъзнание и интроспекция, което е друга черта да имате дух. Независимо от това, по-добре е да приемете, че имате дух и да работите върху развитието на неговите качества като интуиция, съпричастност и яснота,като през цялото време сте наясно с вашите по-ниски егоистични импулси и се въздържате да действате,изхождайки от тях.

В.: Подозирам, че моят (приятел, съпруг, родител) е бездуховен човек, какво да правя?
О.: Оставете за момент въпроса дали са одухотворени или не и се съсредоточете само върху това дали можете да продължите да бъдете с тях. Те са толкова манипулативни, източващи, злоупотребяващи или по друг начин вредни за вашето благосъстояние, че трябва да се измъкнете? Ако е така, тогава няма значение дали имат дух или не. Те са толкова приятелски настроени и се справяте с тях добре в живота си? Ако е така, тогава няма значение дали имат дух или не. Така че от практическа гледна точка, трябва да се занимавате само с това дали можете да се справите с това да ги имате в живота си. Там, където разграничаването между одухотворени и бездуховни има важно значение, е в отношенията с психопати, където дори след като обещаят да се променят, те продължават да се връщат към своите злоупотреби; тогава в един момент, вместо да умуваме,че те са просто заблудени и се нуждаят от още повече време и внимание,по-добре е да заключим, че може би те действат перфектно в съответствие с това,каквито всъщност са. Наивни хора, които смятат, че всички са еднакво добри вътрешно, ще продължават да рационализират и да приемат злоупотребата, но тези с по-високо ниво на разбиране,ще разпознаят по-рано предупредителните признаци на безполезността на това и ще си спестят неприятностите.

В.: Дали тази концепция за бездуховни хора не е по някакъв начин разделяща, расистка, преследваща и противопоставяща се на идеята за човешкото равенство, единство, хармония и братство?
О.: Ако е вярна теорията, че някои хора всъщност нямат дух, тогава истината по въпроса не бива да се игнорира в името на политическата коректност. При правилно прилагане знанията могат да доведат до по-голяма стабилност и хармония в дългосрочен план. Например,всеки опит за утопично общество се е провалил, тъй като е основан на наивни предположения за грима на гражданите си; егоистични, психопатични, хищни индивиди в крайна сметка развалят утопията. Ако утопията се основаваше на пълно разбиране на подобни видове, тогава биха могли да бъдат въведени мерки за предотвратяване на корупцията. Също така, теорията не трябва да бъде обвинявана за последствията от нейното неправилно приложение; онези, които я прилагат неправилно, я използват като средство за удовлетворяване на собственото си его, вместо да я прилагат от духовна гледна точка. Вместо да се изхвърля теорията поради нейното неправилно приложение, трябва да се положат по-големи усилия то да бъде предотвратено.И накрая, единството на целия живот може да бъде разпознато без да се жертва осъзнаването на функционалното многообразие, което го включва; и само чрез правилното разбиране на всяка част от това единство, цялото може да бъде разпознато с пълна яснота вместо да се остава в невежествено блаженство.

Приложение II: Съответстващи източници

Джон Бейнс - Звездният човек
Рудолф Щайнер - Теософия
Рудолф Щайнер - Философията на свободата
Рудолф Щайнер - Очертания на окултната наука
Г.И. Гурджиев - Картини от реалния свят
П. Д. Успенски - В търсене на чудотворното
Климент Саламан и др. ... - Пътят на Хермес (Corpus Hermeticum)
Dion Fortune - Психическа самозащита
Борис Муравиев - Гнозис, томове I- III
LKJ , et al… - Касиопските преписи
Амит Госвами - Самоосъзнаващата се Вселена
За извадки от някои от тези източници вижте този PDF файл:

http://montalk.net/opsources.pdf

Приложение III : Пермутации на метафизични компоненти

За да покажем необходимостта от понятия като дух, тяло, етер и астрал, ето списък на това как тези компоненти се комбинират, за да образуват различни видове образувания [entities - същности,единици]. Както ще видите, разликата между тези единици не може да бъде обяснена с по-малко от тези компоненти.
[По-надолу,след думите „астрален“ и „етерен“ да се подразбира и „компонент“.]

Елементарна материя:
тяло
Кристали и растения:
тяло | етерен компонент
Обикновени животни:
тяло | етерен | астрален компонент
Бездуховни хора:
тяло | его | етерен | астрален
Одухотворени хора:
тяло | его | етерен | астрален | дух
Одухотворени хора, след като са избрали да се въплъщават, първи етап:
астрален | дух
Одухотворени хора, след като са избрали да се въплъщават, втори етап:
етерен | астрален | дух
Одухотворени хора малко преди раждането:
тяло | етерен | астрален | дух
Одухотворени хора след детството:
тяло | его | етерен | астрален | дух
Одухотворени хора след физическа смърт:
его | етерен | астрален | дух
Одухотворени хора след „втората“ смърт по време на отвъдното:
дух
Бездуховни хора след образуване на ембрион:
тяло | етерен
Бездуховни хора малко преди раждането:
тяло | етерен | астрален
Бездуховни хора малко преди раждането:
тяло | етерен | астрален
Бездуховни хора след детството:
тяло | его | етерен | астрален
Бездуховни хора след физическа смърт:
его | етерен | астрален
Бездуховни хора след „втора“ смърт:
(Нищо)
Изкуствени хуманоиди:
тяло | его | етерен
Етерични мисловни форми и астрална дива природа:
етерен | астрален
Ангелски същества:
астрален | дух
Демонични същества:
его | етерен | астрален
Духовни астрални проектори:
его | астрален | дух
Етерични извънземни и трансцендирани хора:
етерен | астрален | дух

[Ако някому е любопитно как изглежда нередактиран автоматичен превод,ето тук един пример - "Human Simulakra".]

https://dox.abv.bg/download?id=27eac373f4









 
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #59 -: Ноември 15, 2019, 09:08:53 am »
Едното обича да ходи за риба, другото отглежда плодове и зеленчуци...


Някой от вас да е обърнал внимание, тъй както обича (ти да видиш) да "ходи на/за риба", как рибата се ДАВИ във възДУХ?! А някой от вас да е получил нейното съгласие, или пък съгласието на плодовете и зеленчуците, които си "oтглежда" (ръга ли ръга тия семена в таз земя)?! Никой не й е обяснил надълго и нашироко (на рибата, естествено) процесът улавяне (чрез хитрост, измама), изкормване, пържене, печене и млящене, нито пък й е дал някакви гаранции, че няма да отиде зян, а ще захрани едни велики чревни дела (щото рибата много я вълнува точно тази болна тема една)! Мба...
 Всеки вид си има внедрен защитен механизъм и на нито един не виси табела с крещящ надпис "искам да се възнеса в рая на нечий стомах"! Бива надхитрен, омаломощен, заблуден... 

Службите ряпа да ядат!


Рибата имаше забавен характер, жалко че не успяхте да я О-познаете преди да се превърне в екстремент, защото никак не е сигурно, че рибешко, гарнирано със задушени зеленчуци и накълцани плодове за десерт, ще спомогнат генерирането на "възвишени" мисли и идеи! Отсъствието на риба - също! По повод вегатарианските позьорства.

Та в този ред... кой ли си отглежда човечеството?! Трябва да е голям хитрец щом е успял да внедри "само/себе/усъвършенстването" като задължителен учебен процес :D
 

Остави това, ами като писнат ония ми ти озъбени седем ли бяха, девет ли, гладни Aза - тела, че като си им и лично отговорен за глада, те тогава да видиш ти галактическо при-КЛЮЧ-е-НИЕ!

Каквото и да ви говорят, дами и господа, става дума за едно единствено нещо - храна!
Като за капак на всичко това, системата е абсолютно затворена!

 
∞ + 8 = †







- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27