Автор Тема: Агентите на матрицата – органичните портали  (Прочетена 35265 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #15 -: Април 01, 2009, 02:14:59 am »
с приятелчета се бъзикаме с тази тема от известно време по повод на познати, които са ОПта по 100% от признаците. та се питахме защо изобщо съществува такова нещо и май стигнахме до задоволително обяснение по доста пътища.
няма да защитавам следващите твърдения, защото някои от тях сме ги приели за даденост. та - по времето на атлантида се счита, че е имало доста експерименти с клонирането на хора и създаването на хора на зряла възраст, за да бъдат използвани по различен начин. но при клонирането, както и при нормалното раждане, трябва да има душа, която да иска да влезе в тялото и да преживее определени от нея събития и уроци. но ако някой е създаден, само за да умре в някакъв експеримент или на бойното поле след няколко месеца, подобно "прераждане" няма  духовен смисъл и съответно никоя душа няма да вземе тялото и да го оживи. затова и клонирането не е вариант, клетките работят, системите и органите работят, но няма как да има съзнателност без душа. затова и са били измислени ОПтата, астрална матрица, която да влива свои аспект в клонирано тяло и да го анимира. Затова и няма горни чакри, защото не се очаква подобна твар да има еволюция. Та тази матрица или ОПто (защото то е само едно, но с много проявления) се е приспособила и е започнала да се "ражда" не в клонирани тела, а при нормално раждане.
Може би изписах доста глупости, но утре като го прочета, ще го отдам на късния час и на благоразположението на миротворец да не го трие заради липсата на главни букви :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #16 -: Април 01, 2009, 02:41:53 am »
Браво, много ми резонира :) Но мисля че е имало и други причини, както и ъпгрейд на цялата система в последствие на астрално ниво от Тъмни същности с интерес, такъв род същества да продължават да съществуват на 3D-план. Така както го усещам е видяна възможност от по-различна перспектива за тяхната полза в даден етап и е имало някаква промяна в матрицата им. И това е станало последните 100 години.
« Последна редакция: Април 01, 2009, 02:47:10 am от H. »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #17 -: Април 01, 2009, 02:49:51 am »
И след като се е приспособила и е започнала да се ражда чрез нормален процес пак никоя душа не я предпочитала за преживявания,така ли.Защото сигурно не й е по възможностите да се справи с материята.Нали уж второто беше отражение на първото.

А според мен друга група азове също предпочитат човешки инкарнации.Това не е ли по-просто и логично.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #18 -: Април 01, 2009, 13:27:30 pm »
нещо не се разбираме, ОПтата са ОПта, защото нямат душа. Матрицата на ОПтата не създава тела, а имитация на разум и дейност. Ти искаш да кажеш, може би, че душа трябва да влезе в тяло на ОП? Може да стане, но тогава няма да е ОП повече, както и няма да бъде същият човек, който е бил досега, ще има други спомени, друго поведение, друга енергия и т.н. Случаите на WalkINs не са редки и позволяват на духа максимално да използва материята.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #19 -: Април 01, 2009, 14:02:32 pm »
Тоест ако се създаде тяло без матрица, ще е просто функционираща машина без ток(образно казано).И за да мърда тази машина, трябва като се създава тялото да му се вкара и матрица(имитация на разум и фалшива дейност).

Оооок.Така вече ми е по-ясно.

Но, ако да кажем се създаде едно тяло.И някой истински разум реши да го използва, ще ли се или няма да се вкара матрица? И как по-точно стова оживяване чрез матрица или self? Предполагам, ако self иска да го ползва това тяло, той би изместил матрицата? Или пък уолк-ина би се случил едновременно с тялото и матрица просто няма да може да се сложи ли?
Или не си обяснявам още нещо...


Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #20 -: Април 01, 2009, 14:09:38 pm »
И положението с матрицата и имитацията на разум всъщност е сатнало ясно при първото клониране.Значи за да се премести едно съзнание от едно тяло в друго тяло, другото тяло просто трябва да е празно и оригиналната(да кажем че е оригинална) матрица, тоест истинския разум да бъде cut-paste-нат в другото тяло  :-\


И това вероятно е същото при животните? Клонираните животни фактически би трябвало да са животински ОПове, в случай че Земните инкарнации нямат полза от новата мишка да кажем?

Хмм...а има и една друга теория, за която не ми се говори сега, че фактически всички животни би трябвало да са ОПове  :-\ Освен ако не се е случило същото като с човешките преживявания.

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #21 -: Април 01, 2009, 16:10:39 pm »
Ако една цивилизация е достигнала възможността да клонира успешно хора, това означава, че вече има души, които са готови да приемат подобно предизвикателство.
 
На земята годишно умират няколкостотинхиляди деца- поради малформации, недохранване, лоша хигиена, некачествени ваксини... По същия пример краткият живот на клонинга не би възпряло душите да приемат тази опитност.

Не възприемам подобни материали не само защото не резонират с мен, а защото са против основни духовни принципи. Те имат едничката цел, да поставят нова разделителна линия между хората, отново да се търсят различията, а не единството.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #22 -: Април 01, 2009, 16:13:35 pm »
Ако една цивилизация е достигнала възможността да клонира успешно хора, това означава, че вече има души, които са готови да приемат подобно предизвикателство.
 
На земята годишно умират няколкостотинхиляди деца- поради малформации, недохранване, лоша хигиена, некачествени ваксини... По същия пример краткият живот на клонинга не би възпряло душите да приемат тази опитност.

Не възприемам подобни материали не само защото не резонират с мен, а защото са против основни духовни принципи. Те имат едничката цел, да поставят нова разделителна линия между хората, отново да се търсят различията, а не единството.


Е да, ама нашата цивилизация не е автономна.

И хората са създадени изкуствено по начало, така че души, готови да пиремат предизвикателството си има от началото.Нали затова сме на тоя хал.


П.П.
Всъщност ние нямаме цивилизация.
« Последна редакция: Април 01, 2009, 16:14:33 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #23 -: Април 01, 2009, 16:52:59 pm »
Животните нямат нужната нервна система, за да издържат по-голямо количество от енергията на душата (История на Земята, Вивамус през Джанет Маклър). В тях може да се въплъти минимална част от съзнанието на душата, но това не е достатъчно, за да се нарекат съзнателни същества. Все пак животинското царство е просто междинна стъпка преди човешкото и е опит на душите да опознаят тази реалност отвътре (каквато е причината за прераждането между впрочем).

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #24 -: Април 01, 2009, 21:16:13 pm »
Понеже знам със сигурност че някои от дискутиращите темата НЕ са гледали сериала Бойна Звезда Галактика - им го препоръчвам горещо защото там макар и в по-различен контекст се разглеждат точно драмите и борбите между хора и опове (силони). Накрая се подхвърли и идеята че на планетата Земя имаме смес от хора, опове, неандерталци (нещо близко до животински инкарнации) и "ангели" каквото и да означава според автора на сериала това  ;)

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #25 -: Април 01, 2009, 21:59:27 pm »
не обиждай сайлоните като ги наричаш ОП. те имаха връзка с Бог и то много по-дълбока, отколкото хората.  :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #26 -: Април 02, 2009, 16:25:59 pm »
Значи във филма има 2 типа (силони) като едните бяха типичен пример за опове и бяха създадени от други "силони"(последните 5)  - а тези с цифрите: единици, двойки, шестици  :P и т.н. - те имаха определено групово (кошерно съзнание), което много добре беше представено в 2-3 епизода.И точно това им беше  и най-големия проблем като някои от тях по пътя си решиха да жертват Кораба на възкреснението и по този начин един вид да се отделят от "кошера".


Цитат
Докато хората с душа имат божествена искра на съзнание , която им дава възможност за индивидуално собствено усещане, оповете нямат тази божествена искра и са слабо съзнателни в сравнение. Те принадлежат на животинско-подобна групова душа, която съществува, еволюира , и се инкарнира колективно вместо индивидуално.
« Последна редакция: Април 02, 2009, 16:27:01 pm от Alien »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #27 -: Април 02, 2009, 17:42:34 pm »
виж сега, аз силно вярвам, че душите могат да приемат всякакви форми, за да се изразяват, защо не и тяло на киборт, сайлон или друга купчина метал. но не мога да приема форма, в която няма душа. това е извращение за мен. дори в животинското, растителното и кристалното царство има някаква искра, както и монада над нея. над ОП не мога да усетя никаква монада и си е направо парадокс как може да съществува.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #28 -: Април 02, 2009, 19:42:11 pm »
над ОП не мога да усетя никаква монада и си е направо парадокс как може да съществува.

А сигурно ли е, че съществува?  :-\
На мен ми е много трудно да асимилирам тази идея, честно.
И аз като ThreeFaces, мисля, че по - скоро това е поредната теория, която поставя някакво разделение между хората. Делим се на бели и черни, на прогледнали и заслепени, на "просветени" и обикновени, сега и на ОП и хора с душа.
Иначе материала ми беше много интересен. Темата ме интересува, защото дава отговори на някои неотговорени въпроси. И все пак ми се струва, че е малко подхлъзваща и за да се нареди пъзела липсва още инфо.
Ще ми е интересно ако някой може да даде примери за ОП от свои познати и да обясни защо е решил така.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #29 -: Април 02, 2009, 23:40:37 pm »
****изтрито от TheWhiteRider***

П.П. Ще помоля админите да изтрият това мнение и мненията, свързани с него след няколко дни. Който прочел, прочел, пиша го единствено заради въпроса на Ели, не за да стои като назидание тук, а и предполагам, че много хора няма да го разберат, особено ако са затворени само в 5те си сетива и външния си аз.
« Последна редакция: Април 08, 2009, 00:43:41 am от WhiteRider »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27