Автор Тема: Левитация  (Прочетена 21155 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Левитация
« Отговор #45 -: Януари 07, 2010, 23:09:34 pm »
Виж сега, без да съм ги опитвал тия техники, мога да ти кажа една идея.

Просто ще си правиш упражненията в къщи. Така в най-лошия случай ще залепнеш за тавана и ще спиш там. Наистина ще е опасно да се излиза от къщи, особено ако си практикувал тия техники. Не дай си боже да те сполети резултата след като вече си прекрачил прага. Може да литнеш в космоса. За всеки случай може да си носиш една раница с камъни. Аз лично непременно бих си носил, ако се занимавам с тия работи.

И все пак нека някой с повечко опит в тия практики да се изкаже.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Левитация
« Отговор #46 -: Януари 08, 2010, 11:41:57 am »
Виж сега, без да съм ги опитвал тия техники, мога да ти кажа една идея.

Просто ще си правиш упражненията в къщи. Така в най-лошия случай ще залепнеш за тавана и ще спиш там. Наистина ще е опасно да се излиза от къщи, особено ако си практикувал тия техники. Не дай си боже да те сполети резултата след като вече си прекрачил прага. Може да литнеш в космоса. За всеки случай може да си носиш една раница с камъни. Аз лично непременно бих си носил, ако се занимавам с тия работи.

И все пак нека някой с повечко опит в тия практики да се изкаже.

Да не забрави и компаса, може да обърка посоката ;D
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Левитация
« Отговор #47 -: Януари 08, 2010, 20:37:56 pm »
Или просто да се завърже с едно въже за перваза на терасата...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Левитация
« Отговор #48 -: Януари 08, 2010, 20:46:02 pm »
ама да не се върже за врата, че може да се обеси ... дърпайки въжето нагоре, де ... ::)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Левитация
« Отговор #49 -: Юли 08, 2010, 21:21:35 pm »

Как ни помага левитацията



За повечето хора магнитната левитация е свързана с високоскоростните пътнически влакове. Именно тя позволява на шанхайския "Трансрапид" да се плъзга без триене над релсите при скорост 430 км/час. Но същата технология има и много по-"пешеходна" употреба - за тестване на храна и вода.

Един от начините за идентифициране на вещество
, без да се прибягва до химически методи, които отнемат твърде много време, е да се определи плътността му. Това няма да осигури точна информация за състава му, но често дава сравнително точна приблизителна стойност.

Чистотата на минералите често се преценява по този начин, както и количествата мазнини в млякото или сол във водата (колкото повече мазнини има в млякото, толкова по-малко плътно е то; колкото повече сол има във водата, толкова по-плътна е тя).

Проблемът е
, че съществуващите уреди за измерване на плътността по принцип са или прецизни, или преносими. Устройства, които са и едното, и другото, като осцилационните тръби, може да ви струват няколко хиляди долара.

Сега Джордж Уайтсайдс и колегите му от Харвардския университет са измислили начин да се постигне невъзможното чрез принципите на магнитната левитация.

Повечето материали, включително млякото и водата, са диамагнитни - тяхното взаимодействие с магнитно поле е твърде слабо, за да бъде наблюдавано при нормални обстоятелства. Но когато бъдат пуснати в подходящ разтвор с парамагнитни йони, които се намагнетизират при наличие на постоянен магнит, те гравитират към мястото, където полето е най-слабо - и остават там.

Изследователите са открили
, че този феномен би могъл да бъде използван за измерване на плътността. В публикация в изданието Journal of Agricultural and Food Chemistry, те съобщават, че са се заели с тази задача, като са издигнали комплект от два достъпни в продажба обикновени неодимови магнита, разделени от вертикална стъкленица с парамагнитна течност.

Еднаквите полюси на магнитите се намират един срещу друг, като създават поле, което е най-слабо точно в центъра на стъкленицата.

Когато капка от неизвестна субстанция
бъде инжектирана в стъкленицата, магнитната сила я изтласква в една посока, докато гравитацията я издърпва от другата, докато не се постигне точка на равновесие. След това височината й над долния магнит би могла да бъде отчетена чрез стандартна милиметрова линийка - и включена във формула, чрез която да се получи точна стойност на плътността.

Уайтсайдс оценява общата стойност на компонентите, включително алуминиев корпус, на не повече от $50. Покупката на едро би могла да я понижи още. Това е ниска цена за бърз и лесен начин за проверка дали например водата е твърде солена за напояване на почви.

Според него устройството може да се окаже полезно дори за някои отличаващи се с не дотам висока точност биомедицински приложения, особено в развиващия се свят, където се търсят евтини решения. Такива са и надеждите на фондацията на Бил и Мелинда Гейтс, която е помогнала за финансирането на проекта. ;)

http://webcafe.bg/id_1017558861

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Левитация
« Отговор #50 -: Октомври 28, 2010, 12:57:48 pm »
Това, което ще разкажа е само сън, но е едно от най – приятните ми изживявания – помня всичко – до най – малката подробност до днес, а тогава съм била най – много на 16 години /сега съм на много повече!/.
Сънувах, че е слънчев есенен ден и аз съм на площада зад св.„Ал.Невски” /в София/. Само дето нямаше павета, а светъл мрамор навсякъде. Наоколо имаше брезички с жълти листа, небето беше много синьо, въздуха беше студен, а слънцето грееше много ярко. Прелестен ден.
Аз бях с някого, на когото имах голямо доверие, но така и не знам кой беше. Стоеше отдясно до мен. Чувах гласа му, учеше ме да левитирам. Помня инструкциите му дословно и до днес. Каза ми да разперя ръце в страни, с дланите надолу и да си представя, че въздуха под тях се сгъстява, а над тях се разрежда. В същия миг в който си представих това, буквално се изстрелях като куршум нагоре. Той ме догони и през смях ми каза : „Ей, не толкова рязко”! От този момент нататък аз му хванах цаката и половин час се носих над брезичките – нагоре – надолу, а краката ми  докосваха листата на дърветата. Беше уникално!
Към онзи момент не бях чувала за левитацията, /камо ли пък да съм я виждала някъде/.
И когато двайсет години по – късно гледах Крис Ейнджъл, направо тръпки ме полазиха като го видях как разперва ръцете си с дланите надолу...точно както ми го обясняваха на мен в съня ми преди толкова години.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27